Skocz do zawartości

Koszty instalacji elektrycznej


Recommended Posts

Święta prawda, na elektryków trzeba uważać i najlepiej spisać umowę zrobienie instalacji w całym domu, bez liczenia punktów. Wówczas nie musimy się stresować, że chcielibyśmy zamontować więcej punktów..
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość hurtownia elektryczna
skąd wy bierzecie ceny tych przewodów, potem jeden z drugim klientem przychodzi i mówi ze na internecie widział napisane ze po tyle są.....
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jedną z głównych pomyłek to kierowanie się wyłącznie ceną. Szukając najtańszych produktów otrzymujemy kable z Chin, nie mające deklarowanych przekrojów, z dziwnych stopów a nie z miedzi. Także najtańszy osprzęt to problemy przy instalowaniu a później przy eksploatacji..
Link do komentarza
Ceny to na pewno są chińskie albo z 2009. Ja za kabel do gniazd 3X2,5 w grudniu 2010 płaciłem 2,70 zł za m a teraz dokupowałem bo zabrakło w marcu 2011 kosztował 3,30 zł za m (polski produkt) w tej samej hurtowni.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość power04
Witam.Wprowadzacie w błąd przeglądających
ceny materiałów podane są wzięte z sufitu.
np.wył.RCD to koszt ponad 100 zł.cena przewodu ydyp 750V to około 3zł/1mb.
Nic nie napisaliście o materiałach pomocniczych;puszki p/t,zaciski wago,itp.
Link do komentarza
Gość elektryk
Ze stawkami bym się zgodził pod warunkiem, że są to ceny netto do których należy doliczyć podatek VAT. Chociaż wyłącznik RCD nie pasuje mi nigdzie gdyż 1 fazowy to około 70-80 PLN a trójfazowy 110-120 PLN. Wyłącznik jednofazowy tylko autor się wstrzelił i to nie za bardzo bo koszt wyłącznika jednofazowego to 7-9 PLN mówimy o Legrandzie, chociaż Kanlux można dostać już za 5 PLN. Ponadto nie podano cen rozdzielnicy, uchwytów montażowych, rur osłonowych, puszek, złączek, listw grzebieniowych. WIĘC NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA PISAĆ O KOSZTACH INSTALACJI JEŻELI SIĘ PODAJE 5% ELEMENTÓW SKŁADOWYCH. KONIA Z RZĘDEM TEMU KTO NA PODSTAWIE TEGO ARTYKUŁU WSTRZELI SIĘ I PODA CENĘ ZA INSTALACJE. :)
Link do komentarza
Nie jestem instalatorem ale rozbawil mnie komentarz pana Mikiego. Jest projekt instalacji elektrycznej jest elektryk, jest material i co to niby ma znaczyc chcielibysmy zainstalowac wiecej punktow? Chciec to mozna sobie wsadzic jedno drzewko na dzialce wiecej.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Dorota
Kto powinien płacić za wymianę tabicy rozdzielczej na tzw.esy w mieszkaniu spółdzielczym własnościowym? Właściciel? Czy to nie działka spółdzielni, która pobiera opłatę za eksploatację mieszkania?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja zawsze informuje inwestora o różnicy cen.Np kable z marketu czy z hurtowni. Te pierwsze tak jak ktoś pisał są z dziwnych stopów. Nowe wyglądają jak po silnym przegrzaniu. Mało miedzi w miedzi:-) Ja po prostu nie mam zamiaru usuwać potem usterek. Ale ciekawe jest to że ludzie budując dom za grubą kasę. Topiąc tysiące w mury..betony..itp na samym końcu chcą zaoszczędzić na instalacjach i szukają gdzie by tu uszczknąć grosik. Te instalacje ..czy to wod kan co czy elektryka to przecież krwio-obieg budynku. Na długie lata. Zmieniać można panele kafelki wystrój ścian itp. ale instalacje..wszystkie.. trzeba zrobić dobrze od razu. Jeden na dziesięciu zdaje z tego sobie sprawę. Ale to i tak dobrze:-) Pozdrawiam:-)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

roznicowka 100zl? haha

 


Nie przesadzajcie z cenami. Chociaż tekst jest sprzed 2 lat, wiele się nie zmieniło. Sprawdzona dzisiaj cena w dużej hurtowni (TIM), z VAT 23% i bez rabatu dla stałych klientów:
Przewód YDYp 3x2,5 żo niecałe 250 zł/100 m (cena w markecie budowlanym 260 zł, hurtownie sprzedające za pośrednictwem Allegro ok. 220 zł z wysyłką kurierem);
Przewód YDYp 3x1,5 żo – 171zł/100 m;
Wyłącznik różnicowoprądowy 2P 25A 0,03A (Eaton/Moeller) 78 zł (Legrand 89 zł);
Wyłącznik różnicowoprądowy 4P 40A 0,03A (Eaton/Moeller) 104 zł (w markecie budowlanym drożej).
Krótko mówiac bez wielkiego wysiłku da się wszystko kupić w tych cenach albo nawet nieco taniej.
A tak w ogóle to przecież tylko ceny orientacyjne.

 

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Elektryka same materiały dom 200m2 same materiały łącznie z kablem do skrzynki elektrycznej siła instrukcja ogólnie 24 kabli tz. zasilających w tym ebay do ogrzewania podłogowego 13 szt. Koszt 12 tyś rozłożenia 8 tyś robocze woj lubelskie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Michał
Domek parter plus poddasze w Morawicy k Kielc koszty przewodow okolo 2800zl (1200m) plus media internet i tv 500zl. Robocizna 10500zl plus uzbrojenie skrzynki robocizna 850zl 1800zl material
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Andrzej z Częstochowy.
Dom 138m2, robocizna i materiały 18.600zł około 120 punktów i 800m przewodów na 16 bezpiecznikach. Siła w kuchni i garażu. Ceny podobne do konkurencji. Brałem 3 wyceny.
Link do komentarza
Nie dużo. Tez jestem gdzie ty i zaplacilam troche wiecej. Ale z polecenia. Acha - Jeszcze dojdzie koszt zlozenia tego po tynkach bo kable sa tylko w puszkach a tam trzeba cos polaczyc jeszcze plus zlozyc rozdzielnie do kupy. Mowili mi chlopaki ze ze 4 dni zejdzie z gniazdkami i wlacznikami dla dwoch i trzeci bedzie skladal skrzynke 4 dni. Wiec dojdzie jeszcze 3600zl plus jakies kostki.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, Gość Zard napisał:

Taki kamyczek do ogródka od czasu napisania tero artykułu minęło trochę czasu 3x2,5 100mb to koszt min 410 zł a 3x1,5 100mb to min 310 zł

Sprawdziłem i faktycznie tak jest! Żenujące, że osoba aktualizująca artykuł nie sprawdziła aktualnych cen.

Link do komentarza
11 godzin temu, Gość Zard napisał:

Taki kamyczek do ogródka od czasu napisania tero artykułu minęło trochę czasu 3x2,5 100mb to koszt min 410 zł a 3x1,5 100mb to min 310 zł

 

10 godzin temu, PeZet napisał:

Sprawdziłem i faktycznie tak jest! Żenujące, że osoba aktualizująca artykuł nie sprawdziła aktualnych cen.

Dziękuję za komentarze :$ Zaktualizowaliśmy ceny.

Link do komentarza
11 godzin temu, PeZet napisał:

Sprawdziłem i faktycznie tak jest! Żenujące, że osoba aktualizująca artykuł nie sprawdziła aktualnych cen.

Zamiast pisać takie komentarze może lepiej przysłużyć się społeczności i napisać, że od tego czasu np. taka lub inna usługa zdrożała o tyle i tyle ponieważ robiłeś remont i ceny poszły w górę. Czy to nie większa wartość dodana niż "święte oburzenie".

Link do komentarza

błąd jednak po stronie Redakcji bo chyba daty sprokurowania tego artykułu nigdzie nie ma, a moim zdaniem zawsze takowa powinna się znaleźć

 

a co reakcji czy też komentarzy - ogólnie postępuje radykalizacja postaw, nawet wśród bardziej uduchowionych i związanych z szeroko pojętą kulturą,

 

 

Link do komentarza

Dziękuję redakcji, że zareagowała. Nie widzę nic niestosownego w tym, że wyraziłem swoją opinię o jakości aktualizacji artykułu. Natomiast aktualne ceny podała osoba, której wypowiedź zacytowałem.  

Sugeruję zajrzeć do słownika i sprawdzić, co kryje się pod słowem "żenujący". 

Pozdrowienia, PeZet.

Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Marta Z. Sośnica
Wykonanie instalacji 200 punktow, 1km kabli+ skrzynka 5x12 dom 200m2 19.000 materialy plus robocizna. Bralem 3 wyceny i ta byla najtansza - w tym zpiecie kabli w puszkach po tynkowaniu bez gniazd, wlacznikow i oswietlenia.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Rafcio
Dla mnie te ceny są z kosmosu i chore, wkipa 3 ludzi powiedzmy elektryka w małym domku poniżej 100 m2 zrobi w jeden dzień. I co chcą za to 10 czy 12 tys to nie normalne. Tyle to na miesiąc powinni mieć zarobek a nie w dzień. Zdizerqja z ludzi kasę tylko gdzie i tak u nas większość ludzi ostanie oszczędności wydaje na dom. Wiem ze są osoby co mają dużo kasy dla nich to nic ale więcej jest biedniejszych rodzin niż takich co budują domy po 300 czy 500m2 i płacą od tak bez kredytów nawet.
Link do komentarza
Gość Gość
Witam, to co się teraz dzieje budownictwie to jest choroba jakaś, obojętnie jakiego byś fachmana nie wziął, to podają kosmiczne ceny za robotę, a często pojęcia nie mają jak prawidłowo to zrobić i podatku nie odprowadzają od tych kwot, liczą sobie np. 500zł za godzinę, to dziennie wychodzi 5tyś, powinna się nimi zająć skarbówka.
Link do komentarza

Nie wiem jak ludzie się nie boją, ale znam przynajmniej dwóch ludzi od elewacji, może jeden z nich ma firmę, drugi nie i ani jeden ani drugi faktury nie wystawią za robotę. Elewacja to jest coś co widać na zewnątrz, nie instalacja gdzie nikt nad tym się nie zastanawia kto i za ile to robi. Działam w branży gastronomicznej i hotelarskiej, gdzie można robić największe wały nie wystawiając paragonów czy faktur, albo zawyżając je 10 krotnie by odliczyć np Vat. Ale pamiętam przypadek dużej firmy, kiedy właścicielka sporej restauracji powiedziała w latach kiedy wszystko normalnie się kręciło i wszyscy płacili 19% dochodowego bez względu na dochód, że wbija wszystko na kasę i kupuje wszystko na fakture, bo śpi spokojnie i nie martwi się o żadną kontrolę czy to że jakiś jej pracownik robi coś na boku.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Pietrek
90% wszystkichbtych tzw fachowców budowlańcow i innych tego typu nie wystawia faktur VAT ani rachunków. Mimo to, ceny śpiewają kosmiczne wyjęte nie wiadomo skąd. Nawet wizyta u prof. medycyny wychodzi czssami taniej niz godzina roboty takiego wyjadacza. Potem to widac po wsiach jakimi autami jezdza jakie maja domy odwalone z zewnatrz i wewnatrz. Tak to jest jak sie okrada Panstwo czyli nas wszystkich. Do tego wielu jest zarejestrowanych w KRUS i placa grosze. Nie dajmy sie okradac i rzeźbić z kasy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Jazda
Nie rozumiem tylko jak za 5dni roboczych przy zrobieniu całej inst.w domu trzeba zapłacic kilka tyś.za samą robote,a gazety,net itp.wypisują że elektrycy zarabiają od 3-5tyś.zł za mc.
Link do komentarza
10 godzin temu, Gość Jazda napisał:

Nie rozumiem

Pewnie młody jesteś i w ogóle wielu rzeczy jeszcze nie rozumiesz...

 

elektrycy-instalatorzy budowlani, którzy mają swoją firmę, mają własny samochód, albo wiele samochodów, mają własne narzędzia - dużo różnych narzędzi, mają swoich pracowników i "obsługa" tego wszystkiego powoduje,że te 5 dni roboczych pociąga takie koszty...

 

10 godzin temu, Gość Jazda napisał:

a gazety,net itp.

piszą o elektrykach-pracownikach... właśnie takich firm, komórek zabezpieczających mniejsze i większe firmy, konserwatorach spółdzielni mieszkaniowych, hoteli, itp...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Elektryk
Witam ja za instalacje standard bez wydziwien sama robocizna domek do 150m2 12tys zl mieszkanie do 70m2 3000zl. Mam firmę uprawnienia i daję gwarancję na 10lat. Robię dobrze nikt nie narzeka a zleceń mi nie brakuję. Wiem że są artysci i robią za połowę ceny z materiałów np z castoramy gdzie przewody mają zawężone przekroje kiepską izolację.
Link do komentarza

Wszystkie informacje podane przez firmy elektryczne wykonawcze, które tutaj wyrażają opinię są oczywiście cenne i z życia, ale podanie powierzchni domu niczego za bardzo nie wnosi do sprawy. Trzeba przecież podać poglądowo ilość punktów, jakich punktów, co to za instalacja (może być przecież tzw.  inteligentna), najlepiej pokazac zdjęcie rozdzielnicy i wtedy może oko zbieleć i te kilometry kabla. Widziałem, jak mój sąsiad elektryk wymieniał instalację w mieszkaniu w bloku po totalnym remoncie do gołych scian i szlichty, pomagałem, robiłem bruzdy, punktów nie było zbyt dużo - kilka włączników, kilka "żarówek" a przewodów "w nieskończoność". A propos tablicy w domu inteligentnym :) od 1:13.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...