Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Koszty instalacji elektrycznej

Recommended Posts

Gość Miki
Święta prawda, na elektryków trzeba uważać i najlepiej spisać umowę zrobienie instalacji w całym domu, bez liczenia punktów. Wówczas nie musimy się stresować, że chcielibyśmy zamontować więcej punktów..

Gość hurtownia elektryczna
skąd wy bierzecie ceny tych przewodów, potem jeden z drugim klientem przychodzi i mówi ze na internecie widział napisane ze po tyle są.....

Cytat

skąd wy bierzecie ceny tych przewodów, potem jeden z drugim klientem przychodzi i mówi ze na internecie widział napisane ze po tyle są.....

Ty masz droższe??? Ja mam tańsze...

Gość ronin
Jedną z głównych pomyłek to kierowanie się wyłącznie ceną. Szukając najtańszych produktów otrzymujemy kable z Chin, nie mające deklarowanych przekrojów, z dziwnych stopów a nie z miedzi. Także najtańszy osprzęt to problemy przy instalowaniu a później przy eksploatacji..

Ceny to na pewno są chińskie albo z 2009. Ja za kabel do gniazd 3X2,5 w grudniu 2010 płaciłem 2,70 zł za m a teraz dokupowałem bo zabrakło w marcu 2011 kosztował 3,30 zł za m (polski produkt) w tej samej hurtowni.

Gość power04
Witam.Wprowadzacie w błąd przeglądających
ceny materiałów podane są wzięte z sufitu.
np.wył.RCD to koszt ponad 100 zł.cena przewodu ydyp 750V to około 3zł/1mb.
Nic nie napisaliście o materiałach pomocniczych;puszki p/t,zaciski wago,itp.

Gość elektryk
Ze stawkami bym się zgodził pod warunkiem, że są to ceny netto do których należy doliczyć podatek VAT. Chociaż wyłącznik RCD nie pasuje mi nigdzie gdyż 1 fazowy to około 70-80 PLN a trójfazowy 110-120 PLN. Wyłącznik jednofazowy tylko autor się wstrzelił i to nie za bardzo bo koszt wyłącznika jednofazowego to 7-9 PLN mówimy o Legrandzie, chociaż Kanlux można dostać już za 5 PLN. Ponadto nie podano cen rozdzielnicy, uchwytów montażowych, rur osłonowych, puszek, złączek, listw grzebieniowych. WIĘC NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA PISAĆ O KOSZTACH INSTALACJI JEŻELI SIĘ PODAJE 5% ELEMENTÓW SKŁADOWYCH. KONIA Z RZĘDEM TEMU KTO NA PODSTAWIE TEGO ARTYKUŁU WSTRZELI SIĘ I PODA CENĘ ZA INSTALACJE. :)

Gość Marcin
Życzę powodzenia przy zakupie przewodu 3x2,5 za cenę 220 zł netto. Pozdrawiam autora i zapraszam do sklepów. Sodówki niech nie pije i głupot nie pisze.

Gość ONE
Nie jestem instalatorem ale rozbawil mnie komentarz pana Mikiego. Jest projekt instalacji elektrycznej jest elektryk, jest material i co to niby ma znaczyc chcielibysmy zainstalowac wiecej punktow? Chciec to mozna sobie wsadzic jedno drzewko na dzialce wiecej.

Gość Dorota
Kto powinien płacić za wymianę tabicy rozdzielczej na tzw.esy w mieszkaniu spółdzielczym własnościowym? Właściciel? Czy to nie działka spółdzielni, która pobiera opłatę za eksploatację mieszkania?

Gość Nomad
Ja zawsze informuje inwestora o różnicy cen.Np kable z marketu czy z hurtowni. Te pierwsze tak jak ktoś pisał są z dziwnych stopów. Nowe wyglądają jak po silnym przegrzaniu. Mało miedzi w miedzi:-) Ja po prostu nie mam zamiaru usuwać potem usterek. Ale ciekawe jest to że ludzie budując dom za grubą kasę. Topiąc tysiące w mury..betony..itp na samym końcu chcą zaoszczędzić na instalacjach i szukają gdzie by tu uszczknąć grosik. Te instalacje ..czy to wod kan co czy elektryka to przecież krwio-obieg budynku. Na długie lata. Zmieniać można panele kafelki wystrój ścian itp. ale instalacje..wszystkie.. trzeba zrobić dobrze od razu. Jeden na dziesięciu zdaje z tego sobie sprawę. Ale to i tak dobrze:-) Pozdrawiam:-)

Cytat

roznicowka 100zl? haha

Nie przesadzajcie z cenami. Chociaż tekst jest sprzed 2 lat, wiele się nie zmieniło. Sprawdzona dzisiaj cena w dużej hurtowni (TIM), z VAT 23% i bez rabatu dla stałych klientów:
Przewód YDYp 3x2,5 żo niecałe 250 zł/100 m (cena w markecie budowlanym 260 zł, hurtownie sprzedające za pośrednictwem Allegro ok. 220 zł z wysyłką kurierem);
Przewód YDYp 3x1,5 żo – 171zł/100 m;
Wyłącznik różnicowoprądowy 2P 25A 0,03A (Eaton/Moeller) 78 zł (Legrand 89 zł);
Wyłącznik różnicowoprądowy 4P 40A 0,03A (Eaton/Moeller) 104 zł (w markecie budowlanym drożej).
Krótko mówiac bez wielkiego wysiłku da się wszystko kupić w tych cenach albo nawet nieco taniej.
A tak w ogóle to przecież tylko ceny orientacyjne.

Gość Pawel
bezpiecznik roznicowy Hager cdc225j 90zl ceneo

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...