Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Gość mhtyl

 

 

 

4 godziny temu, autorushd napisał:

Że tak powiem, dziś z rana od żony na imieniny dostałem prezent :)

116.jpg

Gratulacje dla tatusia (dobra robota:icon_mrgreen:) a dla mamusi  pozdrowionka i szybkiego powrotu do domku, a małemu dużo zdrówka i szczęścia:14_relaxed:

Teraz to chyba będziesz musiał chałupę powiększyć:icon_mrgreen:

Link do komentarza

Może troszkę jak urzędnicy potrafią zeszpecić to co projektują architekci.
Zdjęcie pierwsze przedstawiało obecny stan, zdjęcie drugie dzisiejszy. Jutro będzie trzecie zdjęcie w którym w miejscu linek będzie poliwęglan dwukomorowy. Znaczy się będzie dużo, ale to  dużo gorzej.

Powołano się na przepis wewnętrzny który mówi, że sala sprzedażowa musi być odizolowana od innych sal tzn np od antresoli, która pełni role korytarza.
Bo jeśli oprzemy się o barierkę na antresoli to nasza głowa będzie już w sali sprzedażowej a tak być absolutnie nie może.
Żeby było jasne, to nie jest żart.

122.jpg

123.jpg

Link do komentarza
Gość stach
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

 bez znajomości obowiązujących przepisów.

Chyba nie mógł znać tego przepisu, bo to - jak pisze autorus - "przepis wewnętrzny" :zalamka:...

A może na tych linkach powiesić taką żaluzję plisowaną "roletowaną" i na kontrolę opuszczaj, potem podnieś...

Link do komentarza

Chciałbym tez podziękować Pestce za dobór fug. Jeszcze się zastanawiamy. Zona wolałaby aby nie mieszać fug. Zastanawiamy się czy nie dobrym rozwiązaniem byłaby fuga czekolada 144. Już ja mamy na ścianie w innym miejscu.

A Cienkie linie po prawej stronie ściany:
130 jaśmin
132 beż 2000
144 czekolada
113 szary
114 antracyt

B Grube po lewej stronie ściany:
132 bęż 2000
144 czekolada
142 brąz
112 tytan
113 szary
141 karmel

130.jpg

131.jpg

Link do komentarza

Wiadmo że gruntowanie wzmocni podłoże i zwiększy przyczepność.

Klejenie na stałe powoduje że, przy malowaniu trzeba wtedy oklejać listwy przypodłogowe. 

Np. na systemie jakiś zaczepów, przed malowaniem demontaż listwy przypodłogowej, opaski drzwiowej, ramek z wyłączników i gniazd, efekt wizualny jest o wiele lepszy, po ponownym montażu po malowaniu.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...