Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Jak co roku stałym punktem jest LETKA tym razem 2015. I nic się pod tym względem w najbliższej przyszłości nie zmieni.
Jednak dzień zaczął sie zupełnie inaczej.











No i zaczynamy icon_smile.gif LETKA 2015









Hitem spotkania był lot paralotnia. Każdy mógł się zapisać. U mnie przeważyła jednak siła grawitacji i nie chciałem tego zmieniać.









Jak zwykle dla dzieciaków tez było przygotowane wiele atrakcji. Ale to standard na Letce icon_smile.gif













A jak wracałem ..... icon_smile.gif



Link do komentarza
No i się zaczyna. Wybieramy plafony. Znalazłem taki





ale... to jest LED (dobrze) i niewymienialne źródło (źle)

Podobają mi się wbudowane w sufit, ładnie się komponują choć RomKon miałby sporo robienia dziur pod nie.
Ale znalezienie takich na gwint e27 to już sztuka.


W ostateczności zrobię Darling, niewpuszczana, za to okrągła, na e27 i cena sensowna.

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zamówiłem dwa plafony LED 18 i 24W, muszę organoleptycznie je sprawdzić i przetestować czy dadzą tyle światła ile mi potrzeba. Plafony sa mocowane zewnętrznie, wiec jakby co można je odczepić i założyć inne. W podtynkowych musiałbym potem dobierać nowy plafon do starej dziury w suficie co mogłoby być masakrą.



Link do komentarza
Wentylację robił kangaxx. A czemu nie na płaskich, bo on robi na termokontrol. U mnie problem jest tylko na piętrze gdzie trzeba pokombinować żeby te kanały pochować. Na parterze jest to bez znaczenia.

Chowanie w sufitach ma ten plus , że zawsze masz do nich dostęp. Jak położysz i zalejesz betonem to już po ptakach. Nie, żeby coś tam się miało złego stać, ale tego przewidzieć się nie da.
Tak właśnie przekonywał mnie kolega AdamMK, abym nie wchodził w prąd bo jakby co będę "ugotowany".

Ale moja żonka już wymyśliła co zrobić z tymi "zabudowami" . Każda zabudowa ma oczko, i wygląda trochę jak taki bajeczny stworek z trąbą. Czuję, ze za jakiś czas będzie to pomalowane tak, że będzie to dodatkowa atrakcja.
Link do komentarza
Król jest nagi.

Czasami tak przywiązujemy się do swojej wizji , że nie widzimy najprostszych rozwiązań. Najprostszych w znaczeniu najlepszych.
Tak tez było ostatnio gdy RomKon obudowując świetlik stwierdził, że nie może być na antresoli takiej barierki jak w projekcie bo największy atut kopuły zostanie po prostu zasłonięty i nie będzie go wiać.



Musieliśmy przyznać mu rację. Oszukiwanie siebie jest bez sensu.

Wiele osób miało spory wpływ na budowę , kopuły, niektórzy wywracali moje pomysły do góry nogami. Jednak zawsze aby było lepiej.

Link do komentarza
Okazuje się ze ostatnio na forum budujemy dom ilość wejść na blog przekroczył

1mln

a na forum muratora 900tys.

Wynika z tego, że dziwne domy z ich szalonymi inwestorami wzbudzają zainteresowanie.

Ostatnio do kopuły przyjechała pani z Nowej Zelandii, wcześniej mieliśmy tez Włocha i kolega zdun przywiózł Czecha icon_smile.gif

Ogólnie sporo osób staje i robi zdjęcia, niektórzy chcą porozmawiać. Na szczęście wypadków na drodze jeszcze nie zanotowana.

A ja po prostu buduję, ot.

dziś przyszła żarówka ledowe 7,5W trzonek G9. Ogólnie ładnie świeci, w miarę prosto się wkręca, i trzeba się będzie zaopatrzyć w więcej sztuk. Lampa to ITALUX KINKIET SFERIO, miałem ją w projekcie wnętrza.











Link do komentarza
  Cytat

Szukam odpowiedniego kleju do granitu na podłogówkę.

Znalazłem :

MAPEI Glazurnik do marmuru i granitu 25Kg - ok 40zł

KERAMI PLUS PROFESSIONAL BIAŁY KLASA C2TE S1 SICHER- 45zł

Zaprawa klejowa FF455 SOPRO 55zł

K5 MARBLE KNAUF BAUPRODUKTE KNAUF - 65zł

Ostatnie dwa mam blisko budowy. Potrzebuję ok 20-25worków.

Rozwiń  

Ja granit kleiłem tym
http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/.../473/ATLAS_PLUS
Link do komentarza
Zastanawialiśmy się jak zrobić półkę do LED. Kłopot w tym, że podłoga ma być ze szkła wiec nie dość że musi się dobrze prezentować z góry to i także z dołu.

Dyskusję zakończyła moja żona która stwierdziła, że szkło i tak musi być matowe, bo jak tam wejść w sukience?



Zasilacz do Led, dla całego budynku. Mean Well RSP-3000-12 12V/200A 2400W. Będzie zasilał taśmy Led, oświetlenie na 12V. Całość będzie zabezpieczona akumulatorem żelowym 200Ah.






Nowym nabytkiem jest również lampa kinkietowa ceramiczna do samodzielnego malowania. Koszt 39zł wiec tragedii nie ma. Ale sprzedawca tak ją opatulił w folię bombelkową jak bałwana. Do lampy wkładamy zwykł żarówkę z trzonkiem e27. Czyli najlepiej LED.





Link do komentarza
  Cytat

Zasilacz do Led, dla całego budynku. Mean Well RSP-3000-12 12V/200A 2400W. Będzie zasilał taśmy Led, oświetlenie na 12V. Całość będzie zabezpieczona akumulatorem żelowym 200Ah.

Rozwiń  

Jeżeli chcesz dać akumulator żelowy ( bardziej prawidłowa nazwa to chyba bateria żelowa) to obowiązkowo powinien być ups. W innym razie akumulator długo nie pociągnie.
Link do komentarza
Ze strony RomKon, który buduje cyrkiel w kopule:

Rozmowa z panią w hurtowni:
-Jeden stempel proszę
-sam go pan weźmie???
-tak.
-dać panu piłę do przecięcia?
-nie. Dziękuję. Wezmę w całości.
-??? Pomóc załadować?
-nie. Dziękuję. Sam sobie poradzę.
-???!!!

Dodam że stempel 3.45mb a samochód jakby nie patrzeć osobowy




Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • dom w papawerach z Archonu EX 19 G2 z Archipelagu Szukaj pod hasłem dom z przeszklonym szczytem
    • Komentarz dodany przez Ak: Czy ktoś poleci podobny projekt domu?
    • Firma Blachy Pruszyński osobom poszukującym urozmaiconego pokrycia dachowego oferuje panele na rąbek w czterech odsłonach profilowań. Panele, które są ułożone na dachu, dzięki delikatnym przetłoczeniom, wyglądają lekko i kojarzą się z nowoczesną architekturą. Sprawdzą się zarówno na nowo budowanych domach jednorodzinnych, jak i dużych obiektach, a także budynkach zabytkowych i poddanych renowacji. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/aktualnosci/114900-panele-na-rabek-w-czterech-odslonach-profilowan
    • Cześć. Jakie oczyszczalnie przydomowe wg Was są dobrym wyborem dla 4 osób?   W projekcie przewidziano oczyszczalnię Bio Hybryda 2500. Widzę, że nadal jest w sprzedaży. Czy to dobra oczyszczalnia? A może jest coś lepszego w podobnej cenie lub coś tak dobrego, że warto dopłacić?  
    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...