Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu i dachu


Recommended Posts

Gość rafalbe
Mam poddasze niemieszkalne, ale chcę go w całości używać jako składzik, Potrzebna jest zatem podłoga. Które rozwiązanie jest tańsze? - ułożyć legary, między nimi wełnę i na to np. OSB (deski) czy zrobić tam po prostu normalne wylewki czyli folia+styropian+wylewka cem.?
Link do komentarza
Gość Krzysztof Wojtal
1. Pomiędzy krokwiami lepiej układać wełnę mineralną od styropianu lub poliuretanu,
2. Rysowanie strzałek niebieskich jak przechodzi para wodna przez folię paroszczelną jest śmieszne.
3. Ścianka kolankowa murowana z cegły o grubości 51cm pochodzi z XIX wieku.

To tylko niewielka część, niech inni też się pośmieją. Szkoda tylko tych co pomyślą, że ten artykuł pokazuje właściwą sztukę budowlaną.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Buduje dom: parter, pietro+strych (jako skladzik). Dachowka cermiczna. Deweloper zrobi ocieplenie z welny (23 cm) miedzy krokwiami. Czy warto zamowic rowniez polozenie welny (10 cm) na podloge stychu (+ plyty nad welna ?). Takie dodatkowe ocieplenei mialoby kosztowac 7500 PLN za 90 m2 strychu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość michał
Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...
Link do komentarza
Cytat

Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...



15 -30 cm  to  wszystko zależy od zasobności portfela .Może lepiej wełnę żeby  izolacja mogła wysychać latem. W miejscach komunikacji np. kominiarz zrobić pomosty  drewniane  nad wełną .
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 3 lata temu...
Na stropie na strychu położona jest folia i 5 cm wełny i zrobiona wylewka. Chcę dolozyc wełny i ile jej dac, czy skuwac wylewke i wyciągać wełnę, czy dać ponownie folię, zrobic legary, dac wełnę znow folia i plyty osb? Proszę o pomoc
Link do komentarza

Istniejąca folia zapewnia dostateczną barierę paroszczelną, a od strony dachu należy zapewnić możliwość odparowania.  Dodatkowe ocieplenie z wełny trzeba ułożyć bezpośrednio na betonie  i przykryć wiatroizolacją chroniącą przed pyleniem. Legary i poszycie z desek, płyt OSB utworzą podłogę na strychu.  

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dociekliwy

Skoro z powodzeniem wdmuchiwano izolację termiczną na bazie ścinków papieru czyli celulozy o nazwie handlowej Ekofiber, to równie skutecznym rozwiązaniem przy izolacji stropodachu wentylowanego wydaje się zastosowanie np. perlitu. Jedyna kwestia do ustalenia to efekt termoizolacyjny i zastosowanie skutecznej wdmuchiwarki.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dociekliwy
Wełna nie lubi wilgoci, oczywiście pozostałe materiały termoizolacyjne też tracą na izolacyjności w środowisku wilgotnym. EPS, perlit i szczególnie XPS są jednak mniej "czułe" na zmiany wilgotności otoczenia. Czemu tego nie wykorzystać przy modernizacji stropodachu wentylowanego?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

W niedalekiej przyszłości planuje ocieplenie stropu w domu parterowym. Strop betonowy, murłata (prawdopodobnie 14x14) zamocowana jest bezpośrednio na stropie ( jest izolacja z papy,brak ścianki kolankowej). W projekcje jest wełna między legarami ale wolał bym zrobić tam posadzkę. 

Jak prawidłowo powinno być to zaizolowane i ocieplone ? Co należy dać bezpośrednio na płytę i w jakiej kolejności ? 

 

Link do komentarza

Jako strop mam wylaną płytę i w projekcie jest 30 cm wełny. Chciałbym jednak zrobić tam zwykłą posadzkę i pod beton zastosować styro. 

Pytanie - jak to prawidłowo zrobić w łączeniu z murłatą, jaka powinna być grubość płyt styropianowych ( 2 warstwy na przekładkę ?), jakie parametry styropianu i jaka powinna być minimalna grubość betonu na wylewkę. Poddasze będzie niezamieszkałe, używane sporadycznie.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Jaka wysokość poddasza?

Około 3 metrów od stropu do szczytu.

20 minut temu, Eksperci Rockwool napisał:

grubość izolacji powinna być identyczna jak byś izolował  między legarami czyli ok 25-30cm da Ci parametry przegrody energooszcżednej. Możesz też rozważyć wełnę o dużej twardości np. HARDROCK MAX . Co do grubości wylewki to powinna ona mieć nie mniej niż 4cm, w przeciwnym wypadku będzie Ci pękać. 

 

Czy taką wełnę rozkładam tak jak styropian i mogę zalać betonem ?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Pola2208
Jak prawidłowo powinno wyglądać ułożenie ocieplenia pod ogrzewanie podłogowe w nowo budowanym domu? Deweloper: styropian 5, folia przeciwwilgociowa, styropian 5 i na to folia od podłogówki - czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...