Skocz do zawartości

Tymianek

Uczestnik
  • Posty

    75
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Tymianek

  1. Rozumiem. Bardzo dziękuje za odpowiedz.
  2. Rura kanalizacyjna raczej nie koroduje a na pewno nie szybko. Tak to wygląda na zdjęciach.
  3. Mam pytanie odnośnie przygotowania podłoża pod posadzkę główną. W jednym pomieszczeniu ( kotłownia) jest mały galimatias jeżeli chodzi o instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną rozłożoną na podłodze na gruncie. W związku z tym trudno mi tam ułożyć folię tak aby przylegała ona bezpośrednio do podłoża. Postanowiłem aby wnęki między rurami i przewodami wypełnić pianką i styropianem w celu wyrównania, a dopiero na tym rozłożyć folię i dać styropian. Nie ma tego dużo, bo w zasadzie w dwóch rogach pomieszczenia i nasuwa się pytanie czy jest to rozwiązanie akceptowalne ?
  4. Do 500m2 jest bez opłat - tu musisz się zmieścić ze wszystkim, co planujesz wybudować (dom, garaż, droga dojazdowa itp)a jeśli architekt nie zmieści się na tych 500m2 to za każde dodatkowe 100m2 będziesz musiał zapłacić.
  5. Akurat w tym garażu jest zwykła graciarnia ale innym przykładem może być poddasze nieużytkowe, gdzie możemy zaobserwować podobną sytuacje. Wloty okapów są drożne czyli występuje ruch powietrza, nikt tam beczek z wodą nie stawia a mimo to możemy zaobserwować zjawisko skraplania się wody.
  6. W późniejszych godzinach jest to nadal ta sama "wiata" czyli "nie jest to wiata całkowicie przewietrzana" a zjawisko skraplania już nie występuje. Nie ma sytuacji kontaktu ciepłego powietrza z zimnym materiałem.
  7. Skraplanie wody można zaobserwować np: w garażach blaszanych - zwykle rano.
  8. Witam Ja mam podobny problem (kolejny). Majster, który budował mi komin robił to w sposób wyjątkowo ordynarny - zwyczajnie nie stosował się do instrukcji dołączonej do komina. Wełna, która miała być montowana aby nie zasłaniała kanałów (do wentylacji wełny) była łączona właśnie na tych kanałach. Majster budował komin do stropu, a wiec do stropu wełna ułożona jest niezgodnie z instrukcją. Dodatkowo pojawił się jeszcze jeden bubel czyli pęknięty trójnik. Komin nie był jeszcze przepalany a więc musiał być zamontowany jako uszkodzony - podejrzewam, że przy docinaniu trójnik został uszkodzony. Dziś Pan od kominków oświadczył, że może być to późniejszy problem. Znajomy budowlaniec sugeruje abym delikatnie naciął owe pęknięcie i uszczelnił je pastą dedykowaną do tych kominów. Może ktoś miał podobną sytuacje, którą udało się rozwiązać w sposób pozytywny, bez dodatkowych trudności ?
  9. Czy nowoczesne domy szkieletowe mają w swojej konstrukcji płyty typu osb ?
  10. Dobre rozwiązanie nie musi być drogie
  11. Podbijam temat - to można robić poziome kanały w wentylacji grawitacyjnej ? W moim projekcie też jest podobne rozwiązanie. tzn. nie z wc ale od kuchni, 2 kanały przechodzą przez wiatrołap (1,00-1,20 cm) i wchodzą do otworów wentylacyjnych w kominie. Nie pasuje mi to rozwiązanie i pomyślałem aby otwory zrobić w stropie (poddasze nieużytkowe) i rurą pcv pod skosem wpiąć się w komin - w te same kanały wentylacyjne. Rurę ocieplił bym wełną. Czy takie rozwiązanie będzie korzystniejsze ?
  12. Odświeżam wątek. Działkę mam w terenie górzystym, wody gruntowe nie zagrażają. Jedynie wody opadowe są zauważalne po deszczach. Czytam i dalej ciężko się zdecydować, na YT sporo filmów i jeden zaprzecza drugiemu - jak poprawnie zrobić izolacje na chudym betonie. ? Jedni piszą aby folie schować pod izolację (papę) , która wystaje spod ścian (izolacja pozioma), inni aby folie wyciągnąć na ściany. Chudziak już wylany, rozłożona jest instalacja elektryczna i wodna. Teraz mam położyć izolacje przeciwwilgociową, styropian, folia (?) i na to właściwą wylewkę. Folie położyć na przewody instalacji wodnej czy oderwać mocowania i układać pod instalacją ? Czy folia 0,3 wystarczy ? można dać ją podwójnie ?
  13. Powoli przymierzam się do zamówienia mebli kuchennych i widziałem różne aranżacje m. in. takie bez górnych szafek, ale jak to wygląda od praktycznej strony ? Zapewne łatwiej utrzymać porządek ale wygodniej jest sięgnąć po talerz czy szklankę bez zbędnego schylania...Czy ma ktoś meble kuchenne bez górnych szafek ?
  14. Czy są jakieś przeciwskazania aby nie robić tam wylewki betonowej ? Rozwiązanie to jest dla mnie korzystniejsze z kilku powodów. Powierzchnia poddasza to 80 m2, uwzględniając podane wymiary z wylewką to przez cały środek mam 2 metry do jętek - sporo miejsca.
  15. Nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać o właściwy sposób ocieplenia stropu, gdzie nie ma ścianki kolankowej. Planuje dać : folia - 20 cm styropianu (2x10) folia i 6-7 cm wylewki betonowej. Poddasze nie będzie mieszkalne i będzie służyło tylko do przetrzymywania tego co używa się sporadycznie. Między krokwiami chcę do murłaty dokręcić odpowiednio docięte kawałki płyty osb na wysokość wyznaczającą górę wylewki. Pytanie moje brzmi jak wymanewrować między krokwiami, bo łączenie z murłatą będzie pod poziomem wylewki. Planuje zrobić dylatacje ze styropianu 5 cm ? w miejscu styku z betonem. Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne ? Na zdjęciu zaznaczyłem jak wychodzi poziom wylewki.
  16. Każdy medal ma dwie strony. Dla kierowców, którzy przejeżdżają tylko przez drogę z zamontowanym progiem jest to dodatkowy "strup" ale czasami warto spojrzeć okiem wnioskodawcy. Mieszkam w okolicy, gdzie droga ma 3,5 szerokości, brak chodnika a czasem nawet pobocza. Droga była tzw "ślepa" czyli bez przejazdu, natężenie ruchu znikome ale sytuacja się zmieniła. Droga nie jest już ślepa, bo połączyli ją z inną, natężenie ruchu wzrosło ale największym problemem jest prędkość samochodów przejezdnych. Jakieś propozycje ?
  17. Do sąsiadów to mam szczęście Nie mam daszka i po tych opadach to faktycznie wychodzi taka sytuacja. Rozmawiałem z technologiem od kominów - kazał próbnie przepalić i obserwować póki dom nie wykończony. Co do fachowca to nóż na gardle, bo mam sytuacje z musem wydania pieniędzy do 2 lat na cele remontowo - budowlane. Byłem dziś na budowie u inwestora, któremu ta sama osoba stawiała dom. Myślałem, że tylko u mnie wyszedł paszkwil ale umiejętności tego człowieka po prostu takie są. Każdy etap budowy wymagał poprawki i najgorsze, że ten człowiek jest zablokowany na uwagi. On jest mądry a w biurach siedzą "mądryjołki". Nieświadomi inwestorzy korzystają z jego usług, bo w okolicy wszystkie firmy mają terminy pozajmowane, a ceny za usługi budowlane czasem z kosmosu, więc Pan "fachowiec" korzysta i krytyki nie przyjmuje. Smutne to jest ale prawdziwe.
  18. Jakość usług tego człowieka to pomysł na książkę, bo po zakończeniu prac doszło do mnie z kim miałem do czynienia. Mam w planie odwiedzić inne budowy tego majstra, bo są w niedalekiej okolicy i porównać czy tylko u mnie tak to wyszło czy jest to jego standard. Niestety musiałem realizować budowę i miałem opcje wyrzucenia partacza z budowy i czekanie 1-1,5 roku na wolną ekipę albo pilnowanie w miarę możliwości. Niestety każdy etap pracy tego człowieka wymaga poprawy. Woda jest również we wnętrzu komina (wyczystka) po intensywnych opadach. Łączenia wkładu na odcinku "fachowca" faktycznie mogą być nieszczelne, bo kit ułożony był niechlujnie. Od stropu wzwyż sam zadbałem o przebieg tych prac i było robione zgodnie z instrukcją - dokładnie.
  19. Komin systemowy - jawar. Pustak w którym montowany jest wkład ma 4 szczeliny wentylacyjne. Prawidłowy sposób montażu wymaga aby te szczeliny były drożne -służą one do wentylacji wełny. Tak jak wspomniałem wcześniej, mój "fachowiec" nie zastosował się do instrukcji i zrobił tak jak mu było wygodnie - w konsekwencji komin na odcinku od fundamentu po strop nie ma w pełni drożnych owych kanałów ( łączy się w nich wełna, która powinna przylegać do wkładu). Od stropu po szczyt, komin zbudowany jest zgodnie z instrukcją. Tu jest instrukcja montażu komina. https://www.jawar.com.pl/img/user/files/download/instrukcje/instrukcja-jawar-nord.pdf Na samym dole jest "ogólne zasady klejenia elementów ceramicznych" "Nałożyć odpowiednią ilość kitu w mufe" - tu widać wełnę i szczeliny.
×
×
  • Utwórz nowe...