Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Ocieplenie stropu i dachu

Recommended Posts

Gość rafalbe
Mam poddasze niemieszkalne, ale chcę go w całości używać jako składzik, Potrzebna jest zatem podłoga. Które rozwiązanie jest tańsze? - ułożyć legary, między nimi wełnę i na to np. OSB (deski) czy zrobić tam po prostu normalne wylewki czyli folia+styropian+wylewka cem.?

Gość Krzysztof Wojtal
1. Pomiędzy krokwiami lepiej układać wełnę mineralną od styropianu lub poliuretanu,
2. Rysowanie strzałek niebieskich jak przechodzi para wodna przez folię paroszczelną jest śmieszne.
3. Ścianka kolankowa murowana z cegły o grubości 51cm pochodzi z XIX wieku.

To tylko niewielka część, niech inni też się pośmieją. Szkoda tylko tych co pomyślą, że ten artykuł pokazuje właściwą sztukę budowlaną.

Gość lamb
a skad wiesz ze strop wytrzyma obicazenie nowej konstrukcji podlogi i składziku?

Gość Janusz
Witam. Buduje dom: parter, pietro+strych (jako skladzik). Dachowka cermiczna. Deweloper zrobi ocieplenie z welny (23 cm) miedzy krokwiami. Czy warto zamowic rowniez polozenie welny (10 cm) na podloge stychu (+ plyty nad welna ?). Takie dodatkowe ocieplenei mialoby kosztowac 7500 PLN za 90 m2 strychu.

Gość dach odwrocony
ile szacunkowo może kosztować przebudowa dachu stromego na odwrocony o powierzchni 200m2, zagospodarowanie, np.taras...

Gość jarek k
mam poddasze urzytkowe i na stropie polozyłem styropian i wate . ale pod blachą wata zaczeła mi sie pocić.czy dobrze zrobiłem

Gość michał
Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...

Cytat

Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...

15 -30 cm  to  wszystko zależy od zasobności portfela .Może lepiej wełnę żeby  izolacja mogła wysychać latem. W miejscach komunikacji np. kominiarz zrobić pomosty  drewniane  nad wełną .

Gość Pianypur
Nie zapominajcie o możliwości ocieplenia poddasza pianą Pur

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować