Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu i dachu


Recommended Posts

Gość rafalbe
Mam poddasze niemieszkalne, ale chcę go w całości używać jako składzik, Potrzebna jest zatem podłoga. Które rozwiązanie jest tańsze? - ułożyć legary, między nimi wełnę i na to np. OSB (deski) czy zrobić tam po prostu normalne wylewki czyli folia+styropian+wylewka cem.?
Link do komentarza
Gość Krzysztof Wojtal
1. Pomiędzy krokwiami lepiej układać wełnę mineralną od styropianu lub poliuretanu,
2. Rysowanie strzałek niebieskich jak przechodzi para wodna przez folię paroszczelną jest śmieszne.
3. Ścianka kolankowa murowana z cegły o grubości 51cm pochodzi z XIX wieku.

To tylko niewielka część, niech inni też się pośmieją. Szkoda tylko tych co pomyślą, że ten artykuł pokazuje właściwą sztukę budowlaną.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Buduje dom: parter, pietro+strych (jako skladzik). Dachowka cermiczna. Deweloper zrobi ocieplenie z welny (23 cm) miedzy krokwiami. Czy warto zamowic rowniez polozenie welny (10 cm) na podloge stychu (+ plyty nad welna ?). Takie dodatkowe ocieplenei mialoby kosztowac 7500 PLN za 90 m2 strychu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość michał
Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...
Link do komentarza
Cytat

Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...



15 -30 cm  to  wszystko zależy od zasobności portfela .Może lepiej wełnę żeby  izolacja mogła wysychać latem. W miejscach komunikacji np. kominiarz zrobić pomosty  drewniane  nad wełną .
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 3 lata temu...
Na stropie na strychu położona jest folia i 5 cm wełny i zrobiona wylewka. Chcę dolozyc wełny i ile jej dac, czy skuwac wylewke i wyciągać wełnę, czy dać ponownie folię, zrobic legary, dac wełnę znow folia i plyty osb? Proszę o pomoc
Link do komentarza

Istniejąca folia zapewnia dostateczną barierę paroszczelną, a od strony dachu należy zapewnić możliwość odparowania.  Dodatkowe ocieplenie z wełny trzeba ułożyć bezpośrednio na betonie  i przykryć wiatroizolacją chroniącą przed pyleniem. Legary i poszycie z desek, płyt OSB utworzą podłogę na strychu.  

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dociekliwy

Skoro z powodzeniem wdmuchiwano izolację termiczną na bazie ścinków papieru czyli celulozy o nazwie handlowej Ekofiber, to równie skutecznym rozwiązaniem przy izolacji stropodachu wentylowanego wydaje się zastosowanie np. perlitu. Jedyna kwestia do ustalenia to efekt termoizolacyjny i zastosowanie skutecznej wdmuchiwarki.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dociekliwy
Wełna nie lubi wilgoci, oczywiście pozostałe materiały termoizolacyjne też tracą na izolacyjności w środowisku wilgotnym. EPS, perlit i szczególnie XPS są jednak mniej "czułe" na zmiany wilgotności otoczenia. Czemu tego nie wykorzystać przy modernizacji stropodachu wentylowanego?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

W niedalekiej przyszłości planuje ocieplenie stropu w domu parterowym. Strop betonowy, murłata (prawdopodobnie 14x14) zamocowana jest bezpośrednio na stropie ( jest izolacja z papy,brak ścianki kolankowej). W projekcje jest wełna między legarami ale wolał bym zrobić tam posadzkę. 

Jak prawidłowo powinno być to zaizolowane i ocieplone ? Co należy dać bezpośrednio na płytę i w jakiej kolejności ? 

 

Link do komentarza

Jako strop mam wylaną płytę i w projekcie jest 30 cm wełny. Chciałbym jednak zrobić tam zwykłą posadzkę i pod beton zastosować styro. 

Pytanie - jak to prawidłowo zrobić w łączeniu z murłatą, jaka powinna być grubość płyt styropianowych ( 2 warstwy na przekładkę ?), jakie parametry styropianu i jaka powinna być minimalna grubość betonu na wylewkę. Poddasze będzie niezamieszkałe, używane sporadycznie.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Jaka wysokość poddasza?

Około 3 metrów od stropu do szczytu.

20 minut temu, Eksperci Rockwool napisał:

grubość izolacji powinna być identyczna jak byś izolował  między legarami czyli ok 25-30cm da Ci parametry przegrody energooszcżednej. Możesz też rozważyć wełnę o dużej twardości np. HARDROCK MAX . Co do grubości wylewki to powinna ona mieć nie mniej niż 4cm, w przeciwnym wypadku będzie Ci pękać. 

 

Czy taką wełnę rozkładam tak jak styropian i mogę zalać betonem ?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Pola2208
Jak prawidłowo powinno wyglądać ułożenie ocieplenia pod ogrzewanie podłogowe w nowo budowanym domu? Deweloper: styropian 5, folia przeciwwilgociowa, styropian 5 i na to folia od podłogówki - czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...