Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Tymianek

Uczestnik
 • Posty

  75
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

9 Neutralny

O Tymianek

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rozumiem. Bardzo dziękuje za odpowiedz.
 2. Rura kanalizacyjna raczej nie koroduje a na pewno nie szybko.
 3. Mam pytanie odnośnie przygotowania podłoża pod posadzkę główną. W jednym pomieszczeniu ( kotłownia) jest mały galimatias jeżeli chodzi o instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną rozłożoną na podłodze na gruncie. W związku z tym trudno mi tam ułożyć folię tak aby przylegała ona bezpośrednio do podłoża. Postanowiłem aby wnęki między rurami i przewodami wypełnić pianką i styropianem w celu wyrównania, a dopiero na tym rozłożyć folię i dać styropian. Nie ma tego dużo, bo w zasadzie w dwóch rogach pomieszczenia i nasuwa się pytanie czy jest to rozwiązanie akceptowalne ?
 4. Do 500m2 jest bez opłat - tu musisz się zmieścić ze wszystkim, co planujesz wybudować (dom, garaż, droga dojazdowa itp)a jeśli architekt nie zmieści się na tych 500m2 to za każde dodatkowe 100m2 będziesz musiał zapłacić.
 5. Akurat w tym garażu jest zwykła graciarnia ale innym przykładem może być poddasze nieużytkowe, gdzie możemy zaobserwować podobną sytuacje. Wloty okapów są drożne czyli występuje ruch powietrza, nikt tam beczek z wodą nie stawia a mimo to możemy zaobserwować zjawisko skraplania się wody.
 6. W późniejszych godzinach jest to nadal ta sama "wiata" czyli "nie jest to wiata całkowicie przewietrzana" a zjawisko skraplania już nie występuje. Nie ma sytuacji kontaktu ciepłego powietrza z zimnym materiałem.
 7. Skraplanie wody można zaobserwować np: w garażach blaszanych - zwykle rano.
 8. Witam Ja mam podobny problem (kolejny). Majster, który budował mi komin robił to w sposób wyjątkowo ordynarny - zwyczajnie nie stosował się do instrukcji dołączonej do komina. Wełna, która miała być montowana aby nie zasłaniała kanałów (do wentylacji wełny) była łączona właśnie na tych kanałach. Majster budował komin do stropu, a wiec do stropu wełna ułożona jest niezgodnie z instrukcją. Dodatkowo pojawił się jeszcze jeden bubel czyli pęknięty trójnik. Komin nie był jeszcze przepalany a więc musiał być zamontowany jako uszkodzony - podejrzewam, że przy docinaniu trójnik
 9. Czy nowoczesne domy szkieletowe mają w swojej konstrukcji płyty typu osb ?
 10. Dobre rozwiązanie nie musi być drogie
×
×
 • Utwórz nowe...