Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Tymianek

Uczestnik
 • Posty

  32
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Tymianek

 • Ranga
  Początkujący
 1. Absolutnie nie doszukuje się tu celowego działania. Zwyczajnie dom sąsiada jest wyżej położony.
 2. Po linii ogrodzenia widać, że "tak już było" Ciekawe jak wygląda druga strona działki. Zgadza się, tzn. sąsiad nie może odprowadzać deszczówki na sąsiednią działkę.
 3. Najlepiej uciekać z tą wodą na zewnątrz - kanalizacja deszczowa /rów melioracyjny. Przekopanie działki nie wiele pomoże jeżeli pod spodem będzie ciężka glina/skała, bo po dużych ulewach woda nie zdąży wsiąkać i problem pojawi się na nowo. Według prawa nie można odprowadzać deszczówki bezpośrednio na drogę czy do kanalizacji ściekowej.
 4. Widać na sąsiednim budynku. Woda z dachów zbiera się w najniższym punkcie działki i nie jest nigdzie odprowadzona.
 5. W mojej okolicy był i chyba nadal jest duży popyt na usługi remontowo budowlane, a co za tym idzie ? np: pracownicy niewykwalifikowani w branży budowlanej. To co zaobserwowałem na okolicznych budowach trochę mnie przeraziło. Dlatego wole pytać i naprawdę doceniam, że jest możliwość uzyskania odpowiedzi. Rozmawiałem z człowiekiem, który zajmuje się prowadzeniem budowy/inspektor nadzoru(?) i za kwotę 200 zł może przyjechać, sprawdzić i wystawić protokół odbioru. Dziękuje za zainteresowanie się tym tematem.
 6. Okna będzie montowała firma, u której je zamówiłem. Chciałbym aby przy odbiorze była osoba, która oceni faktyczny stan - dla mnie komfort psychiczny . Obawy naszły mnie po rozmowie z osobą, która zamawiała już u nich montaż okna i nie była zadowolona, później był też problem z poprawkami. Wyceniałem okna u dwóch sprzedawców i w jednym punkcie sprzedaży zażyczyli sobie zapłaty za całość już przy zamówieniu - nie interesuje mnie taka forma.
 7. Herba czyli ziele Z jakością ziół dostępnych w ogólnym handlu bywa różnie - niewłaściwe suszenie, sterylizacja, mikrofale itp. to zapewne ma wpływ na jakość surowca. Ja polecam własnoręczny zbiór ziół albo własną uprawę, wtedy możemy zadbać aby ta jakość była lepsza - brak sztucznych nawozów, sami decydujemy z jakiego miejsca zbieramy rośliny (z dala od dróg, pół uprawnych itp.) i o jakiej porze dokonujemy zbioru. Rośliny najlepiej spożywać świeże, wtedy posiadają najwięcej związków czynnych, dalej mamy mrożenie a dopiero później suszenie.
 8. Czy te ciepłe parapety można domówić jeżeli pomiar okien został dokonany i zamówienie wysłane ? Okna które zamówiłem to Sonarol Perfectherm 80 mm - szukając opinii w internecie natknąłem się na wiele negatywnych wypowiedzi odnośnie okien tej firmy. Mam też obawy o profesjonalizm firmy montażowej. Rozważam skorzystanie z usługi osoby, która dysponuje odpowiednią wiedzą i sporządzi protokół odbioru ( pod jakim hasłem szukać takiej osoby ?) Nie szukałem oszczędności na tym etapie ale zwyczajnie się nie przygotowałem.
 9. Czyli kątownik i poziomica jako narzędzia kontroli - rozumiem, że mam to skontrolować przed nałożeniem pianki.
 10. Czy skrzydło okna po otwarciu ma powolnie wrócić do ramy ? - gdzieś słyszałem taką informacje. Zaliczkę zapłaciłem przy zamówieniu a reszta po montażu - tak ustalił sprzedawca. Jest jakaś inna opcja ?
 11. System Perfectherm 80mm ale firmy mi nie zapisali - a ja nie pamiętam. Miał bym jeszcze prośbę - na co zwrócić uwagę przy montażu okien i po ich zakończeniu ? Tak jak wspominałem, ściany to pustak ceramiczny 25 p+w a okna mają być montowane na dyble/kołki.
 12. Ok. postaram się zgłębić informacje na ten temat, bo jest to dla mnie nowa wiadomość.
 13. Montaż mam mieć standardowy ( nie ciepły ) więc czy to w niczym nie koliduje ?
 14. Okna 3 szybowe a reszty nie pamiętam - jutro będę miał pełną nazwę.
×
×
 • Utwórz nowe...