Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Tymianek

Uczestnik
 • Posty

  59
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Tymianek

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Odświeżam wątek. Działkę mam w terenie górzystym, wody gruntowe nie zagrażają. Jedynie wody opadowe są zauważalne po deszczach. Czytam i dalej ciężko się zdecydować, na YT sporo filmów i jeden zaprzecza drugiemu - jak poprawnie zrobić izolacje na chudym betonie. ? Jedni piszą aby folie schować pod izolację (papę) , która wystaje spod ścian (izolacja pozioma), inni aby folie wyciągnąć na ściany. Chudziak już wylany, rozłożona jest instalacja elektryczna i wodna. Teraz mam położyć izolacje przeciwwilgociową, styropian, folia (?) i na to właściwą wylewkę. Folie położyć na przewody instalacji wodnej czy oderwać mocowania i układać pod instalacją ? Czy folia 0,3 wystarczy ? można dać ją podwójnie ?
 2. Powoli przymierzam się do zamówienia mebli kuchennych i widziałem różne aranżacje m. in. takie bez górnych szafek, ale jak to wygląda od praktycznej strony ? Zapewne łatwiej utrzymać porządek ale wygodniej jest sięgnąć po talerz czy szklankę bez zbędnego schylania...Czy ma ktoś meble kuchenne bez górnych szafek ?
 3. Czy są jakieś przeciwskazania aby nie robić tam wylewki betonowej ? Rozwiązanie to jest dla mnie korzystniejsze z kilku powodów. Powierzchnia poddasza to 80 m2, uwzględniając podane wymiary z wylewką to przez cały środek mam 2 metry do jętek - sporo miejsca.
 4. Nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać o właściwy sposób ocieplenia stropu, gdzie nie ma ścianki kolankowej. Planuje dać : folia - 20 cm styropianu (2x10) folia i 6-7 cm wylewki betonowej. Poddasze nie będzie mieszkalne i będzie służyło tylko do przetrzymywania tego co używa się sporadycznie. Między krokwiami chcę do murłaty dokręcić odpowiednio docięte kawałki płyty osb na wysokość wyznaczającą górę wylewki. Pytanie moje brzmi jak wymanewrować między krokwiami, bo łączenie z murłatą będzie pod poziomem wylewki. Planuje zrobić dylatacje ze styropianu 5 cm ? w miejscu styku z betonem. Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne ? Na zdjęciu zaznaczyłem jak wychodzi poziom wylewki.
 5. Każdy medal ma dwie strony. Dla kierowców, którzy przejeżdżają tylko przez drogę z zamontowanym progiem jest to dodatkowy "strup" ale czasami warto spojrzeć okiem wnioskodawcy. Mieszkam w okolicy, gdzie droga ma 3,5 szerokości, brak chodnika a czasem nawet pobocza. Droga była tzw "ślepa" czyli bez przejazdu, natężenie ruchu znikome ale sytuacja się zmieniła. Droga nie jest już ślepa, bo połączyli ją z inną, natężenie ruchu wzrosło ale największym problemem jest prędkość samochodów przejezdnych. Jakieś propozycje ?
 6. Do sąsiadów to mam szczęście Nie mam daszka i po tych opadach to faktycznie wychodzi taka sytuacja. Rozmawiałem z technologiem od kominów - kazał próbnie przepalić i obserwować póki dom nie wykończony. Co do fachowca to nóż na gardle, bo mam sytuacje z musem wydania pieniędzy do 2 lat na cele remontowo - budowlane. Byłem dziś na budowie u inwestora, któremu ta sama osoba stawiała dom. Myślałem, że tylko u mnie wyszedł paszkwil ale umiejętności tego człowieka po prostu takie są. Każdy etap budowy wymagał poprawki i najgorsze, że ten człowiek jest zablokowany na uwagi. On jest mądry a w biurach siedzą "mądryjołki". Nieświadomi inwestorzy korzystają z jego usług, bo w okolicy wszystkie firmy mają terminy pozajmowane, a ceny za usługi budowlane czasem z kosmosu, więc Pan "fachowiec" korzysta i krytyki nie przyjmuje. Smutne to jest ale prawdziwe.
 7. Jakość usług tego człowieka to pomysł na książkę, bo po zakończeniu prac doszło do mnie z kim miałem do czynienia. Mam w planie odwiedzić inne budowy tego majstra, bo są w niedalekiej okolicy i porównać czy tylko u mnie tak to wyszło czy jest to jego standard. Niestety musiałem realizować budowę i miałem opcje wyrzucenia partacza z budowy i czekanie 1-1,5 roku na wolną ekipę albo pilnowanie w miarę możliwości. Niestety każdy etap pracy tego człowieka wymaga poprawy. Woda jest również we wnętrzu komina (wyczystka) po intensywnych opadach. Łączenia wkładu na odcinku "fachowca" faktycznie mogą być nieszczelne, bo kit ułożony był niechlujnie. Od stropu wzwyż sam zadbałem o przebieg tych prac i było robione zgodnie z instrukcją - dokładnie.
 8. Komin systemowy - jawar. Pustak w którym montowany jest wkład ma 4 szczeliny wentylacyjne. Prawidłowy sposób montażu wymaga aby te szczeliny były drożne -służą one do wentylacji wełny. Tak jak wspomniałem wcześniej, mój "fachowiec" nie zastosował się do instrukcji i zrobił tak jak mu było wygodnie - w konsekwencji komin na odcinku od fundamentu po strop nie ma w pełni drożnych owych kanałów ( łączy się w nich wełna, która powinna przylegać do wkładu). Od stropu po szczyt, komin zbudowany jest zgodnie z instrukcją. Tu jest instrukcja montażu komina. https://www.jawar.com.pl/img/user/files/download/instrukcje/instrukcja-jawar-nord.pdf Na samym dole jest "ogólne zasady klejenia elementów ceramicznych" "Nałożyć odpowiednią ilość kitu w mufe" - tu widać wełnę i szczeliny.
 9. Mam pytanie - majster, który budował mój komin zrobił to w sposób wyjątkowy. Dostał instrukcje i przy montażu wełny powiedział, że tak się nie da. Wełnę łączył na jednym z kanałów wentylacyjnych, bo tak mu było wygodnie. Od stropu w wzwyż sam podjąłem się dokończenia komina zgodnie z instrukcją. Po dzisiejszych ulewach okazało się, że wełna w dolnej części komina (przy wyczystce) jest mokra. Czy w dalszych latach mogą wyjść jakieś problemy z tego powodu. Wiem tyle, że łączenia wełny nie zapewniają drożności kanałów wentylacyjnych, oraz wkład nie jest dobrze izolowany .
 10. Jednak kable będą "wyprostowane" , dziękuje za informacje . Pozdrawiam.
 11. No właśnie tego się obawiałem, że w razie sytuacji awaryjnej wszystko jest narażone.
 12. Panowie elektrycy ! czy tak "upchane" kable, które będą zatynkowane to dopuszczalna metoda ?
 13. Zwracam się z kolejnym pytaniem. Jestem na końcowym etapie instalacji elektrycznej i zastanawia mnie wykonanie pionowego wyprowadzenie kabli od rozdzielni. Czy to tak ma wyglądać ? Wszystko będzie zatynkowane, pomijając brak estetyki to czy nie jest to ewentualny problem techniczny ? Niektóre kable są poprzeplatane.
 14. Ze względu na poszanowanie zdrowia psychicznego - mojego oczywiście. Zapłaciłem i podziękowałem. Wcześniej przedstawiłem zdanie inspektora odnośnie wymiany klinów i właściciel firmy po krótkim marudzeniu oświadczył, że wymieni. Wymienili na poprzełamywane kawałki jakiejś plastikowej listwy, bo cytuje" takie kliny to kosztują". Podobno byłem pierwszym klientem, który zażądał takiej korekty. Można ? Można!
×
×
 • Utwórz nowe...