Skocz do zawartości

Letnie spotkanie Forum Budujemy Dom 2023!


Recommended Posts

Cześć,

po 3 latach braku spotkań czas się zobaczyć na żywo :hug:@coolibeer zarezerwował 30 miejsc noclegowych, ale możemy zwiększyć do 40. Nasze Budujemy Dom będzie uczestniczyć finansowo w opłaceniu atrakcji lub częściowym opłaceniu noclegów, ale to jeszcze będziemy ustalać. Ważne, aby już teraz chętni zapisali sobie ten termin w kalendarzu i zadeklarowali obecność. Listę tworzymy w oddzielnym temacie i będzie ją prowadzić @daggulka.

 

Termin spotkania Forumowiczów BudujemyDom.pl to 16-18 czerwca 2023 r. 

 

Spotykamy się w Apartamentach Martynka Masłońskie.

http://www.pokojemartynka.pl

Cena 70 zł od osoby 

Pokoje 2,3,4 osobowe i apartament.

Do tego basen i atrakcje na terenie.

 

Do zobaczenia :x

Marcin Szymanik

 

Tymczasowo ten temat zostanie w Hyde Parku, później utworzę dedykowaną zakładkę.

 

Link do komentarza

Stało się Kochani!!!!! :hug:

MAMY TO!!!!

Będzie zlot - narrrrreszcie ! :yahoo:

Otóż i lista lista mandaryna mandaryna!!!!!

Dopisywać się w postach poniżej, będę aktualizować :)

 

1. Redaktor Marcin z osobą drugą redakcyjną

2. Daga +Dragon 

3. Coolibeer + Beti + Wojtuś

4. Bajbaga + 1

5. Buster + 3 osoby - nocleg z piątku na sobotę    :)

6. Jeea + 1 osoba

7. Gawel + 1

8. Aaaa + Ewiq + Ignaś :)

9. Bobiczek + tabletki :icon_biggrin:

10.  Baru

11. Ciril Z Małżem

12. r-32 & kosiarka

13. Swierol + 2 osoby

14. Cieszynianka + Większa Połowa  B|

15. Tinek z kochanką i osobistym dzieckiem  :icon_biggrin::icon_mrgreen:

 

 

 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, gawel napisał:

:yahoo:No nareszcie jestem na tak +1,

 

 

Rewela, dopisze jak już będę mogła :)

 

3 minuty temu, gawel napisał:

 

to chyba najwyższy czas bo się zestarzejemy, zbrzydniemy i nie poznamy i zamiast soczystych powitań zaczniemy z siebie robić jaja albo co gorsza uciekniemy we wszystkich kierunkach w wielkim pospiechu. 

:zalamka:

 

Nie wiem, jak inni .... ale ja już się zestarzałam i zbrzydłam :hahaha2:

Link do komentarza
4 minuty temu, daggulka napisał:

Uaktualniłam listę :)

Do Barki wczoraj pisałam, ale była tak padnięta po robocie, że już nie miała siły zajrzeć na watek. Zarobi nam się ten nasz Struś :icon_rolleyes:

Bo agitowałem fru the telephone

Cieszka też wie i jest na tak ale wczoraj po północy była padnięta 

Link do komentarza
4 godziny temu, aaaa napisał:

wstępnie jak zawsze na tak, ale skład jeszcze blizej nieznany, prawdopodobnie 2+2, ale.... ;)

 

Ale że co.
Coś się kroi?
Serio?!  
Nożesz kurcze w sumie prawidłowo.
500+ kolejne i da się jakoś przeżyć do ostatniego :D

 

A teraz zacznę jak stary chłop.
Uwaga.
"Jeśli tylko zdrowie dopisze, a listonosz doniesie rentę - to z przyjemnością ja i moje tabletki się wybierzemy"
Proszę dopisać do listy.


 

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 minut temu, bobiczek napisał:

 

A teraz zacznę jak stary chłop.
Uwaga.
"Jeśli tylko zdrowie dopisze, a listonosz doniesie rentę - to z przyjemnością ja i moje tabletki się wybierzemy"
Proszę dopisać do listy.


 

 

Hahahahahhaa .... w sumie zapomniałam dopisać moich wziewów na astmę :scratching::icon_biggrin:

Dopisuję Bobiczek ..... mosz być :icon_biggrin:

Link do komentarza
44 minuty temu, aaaa napisał:

Nie potraficie czytać między wierszami...dzieci coraz starsze i nie za bardzo już chcą ze starymi jeździć na takie wyjazdy

ot co ;)

 

Łe no na wnuki to ja mogę się (twu) pisać i nie pomyślałem o redukcji tylko o incrise :icon_confused:

1 godzinę temu, bobiczek napisał:

 

Ale że co.
Coś się kroi?
Serio?!  
Nożesz kurcze w sumie prawidłowo.
500+ kolejne i da się jakoś przeżyć do ostatniego :D

 

A teraz zacznę jak stary chłop.
Uwaga.
"Jeśli tylko zdrowie dopisze, a listonosz doniesie rentę - to z przyjemnością ja i moje tabletki się wybierzemy"
Proszę dopisać do listy.


 

E tam a moze jakiś seksowny czopek ? Leki nie są tekie złe to kwestia drogi pryjęcia i efektów po zazyciu no i oczywiście ilosci w dozowaniu, niie ma złych leków jak i brzydkich kobiet to tylko kwestia dawki :hahaha2:

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i featured this W temacie
Dnia 20.12.2022 o 09:13, daggulka napisał:

Uaktualniłam listę :)

Do Barki wczoraj pisałam, ale była tak padnięta po robocie, że już nie miała siły zajrzeć na watek. Zarobi nam się ten nasz Struś :icon_rolleyes:

No dotarłam w końcu.

Witam wszystkich niezmiernie serdecznie, no i oczywiście proszę mnie wpisywać!!

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, zakupiłem projekt domu modułowego do własnego montażu na https://zmontujdom.pl i obecnie jestem w trakcie budowania płyty fundamentowej. Zastanawia mnie projekt gdyż jest w nim brak folii PV pod styrodurem. Folia za to jest na styrodurze i idzie bezpośrednio pod beton, czy to jest poprawnie gdyż ja myślałem że fola musi również iść pod XPS.? Dzieki za odpowiedzi 
    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...