Skocz do zawartości

Dom 360m2 z piwnicą budowany własnoręcznie


Recommended Posts

Okna dachowe, zwłaszcza boki i dolne elementy obrabia się płytą cementową, odporną na wilgoć, która występuje przy oknach, a nie zwykłą G/K  nawet nie zieloną. :scratching:

Spoinuje się masą cementową do środowisk mokrych, masa cementowa przypomina gładź, jest biała i gładka po wyschnięciu, łatwo się szlifuje.  

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Tak prawdę powiedziawszy, to i panele, udające drewno - to syf, listwy z PCV udające cokoły drewniane - to syf, ościeżnice z MDF, oklejone tapetą z drewnianym wzorem - to syf...

Dla tych, którzy MOGĄ zajechać do stolarza i zażyczyć sobie wykonanie - między innymi - podłogi, drzwi, odrzwi, potem wyposażenia z najszlachetniejszych materiałów...

A ci, co własnoręcznie budują SWÓJ dom od podstaw - najczęściej stosują te "syfiaste" materiały...

Bo takie są w zasięgu ich możliwości...

Link do komentarza
4 godziny temu, ariaprimo napisał:

Wydaje mi sie, ze @animus mial na mysli jedynie te narozniki... Listwy przyciete pod katem 45° troche lepiej wygladaja... Ale, to rzecz gustu :)

Tak o to chodziło, za parę lat po uszkodzeniu takiego narożnika ciężko jest dokupić pasujący.

Estetyka również pod psem, zresztą mop zaczepia takie paskudztwo, widocznie się nie lubią.:bezradny:

@podczytywacz jak zwykle nie na temat.:takaemotka:   

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Dnia 13.01.2024 o 00:30, animus napisał:

Narożniki to syf.

Drewniane narożniki docięte pod kątem 45 stopni to rzecz wiadoma, trochę ciężko takie wykonanie zrobić w przypadku "pustych" listew PCV. Konieczne byłoby wypełnianie samego łączenia silikonem. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Kwestia gustu. Pozdrawiam

 

 

Ile kosztują schody wewnętrzne?

 

269-budowana5.thumb.jpg.ea85601bcb6b1ac5e7914e705521f53a.jpg

 

https://youtu.be/LFp-5n5tZFY

 

Edytowano przez dawid86 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, dawid86 napisał:

Drewniane narożniki docięte pod kątem 45 stopni to rzecz wiadoma, trochę ciężko takie wykonanie zrobić w przypadku "pustych" listew PCV. Konieczne byłoby wypełnianie samego łączenia silikonem. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Kwestia gustu. Pozdrawiam

Tak właśnie nabierają się osoby, które pierwszy raz robią takie listwy, ale są też majstry co nigdy by na to nie wpadli, że można bez tych plastików listwować.  

Więc się nie przejmuj, weź w ręce dwa odpady i dotnij pod kątem, złóż je do kupy a się wszystko rozjaśni i zobaczysz, że to łatwy  i  szybki montaż, że nie potrzeba niczego tam wypełniać, a złącze wygląda pięknie i jest bardzo trwałe.  

Robisz takie wklęsłe i wypukłe, nie ma z tym problemu, a w wykuszach to inaczej się nie da bo kąty skośne wklęsłe i wypukłe, więc narożniki nie pasują.

Jedynie zakończenie trzeba czasami zamontować, wszystko zależy od futryn drzwi. 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Aż taki skrupulatny to ja nie jestem - szkoda czasu na takie statystyki, ale:

- ogromną większość materiałów kupowałem przez internet, telefonicznie bądź mailowo (ceny tych materiałów w podsumowaniu zawierają koszty transportu)

- czas pracy na budowie to spokojnie licząc drugi etat 6 dni w tygodniu

 

 

Kładziemy płytki w łazience

 

274-budowana5.thumb.jpg.e95189d53d7518520bc7ec5dcdd10b10.jpg

 

https://youtu.be/NSpuI_ihavU

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja bym radził dać podwójnie te 8cm na zakładkę i będzie tak jak trzeba. Mieszkam w domu z lat chyba końcówki 50tych, albo początku 60tych. 1.5 roku temu ociepliliśmy dom grafitem 15cm z lambdą 0.032 i nie dałbym wiary, że może być taka różnica. Najwyższy rachunek za gaz to było 900zł za 5 tygodni. Temperatura na kotle max 42°C, a tak zwykle 34-36°. W tym roku jeszcze ocieplone poddasze, także pewnie jeszcze rachunki spadną. I nigdy nie dałbym cieńszej izolacji niż to co mamy. W dzień w większość zimy kocioł na dzień był wyłączony, bo zwyczajnie było za ciepło. Tyle że cały dom jest z pełnej cegły, tak przynajmniej mi się wydaje i cegła działa jak akumulator ciepła. Natomiast brat ma dom z lat 80tych ocieplony 10cm białego styropianu i w ciągu godziny, kiedy kocioł nie grzeje dom zaczyna się wychładzać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • ,,Pustka powietrzna" po nazwie wnioskuje, że to szczeliny między pustakami, przez które się przewiercałem, żeby wbić dyble do ocieplenia. Dodam ze ściany są z pustaka gazobeton 1,5. To dobra opcja?   Uroki remontów. Co pan mi radzi? Grubość ścian nośnych to 42 cm  
    • Te 8 cm przy takich temperaturach, jakie ostatnio występują w Polsce to jakoś by przeszło.   Jednak jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -15*C, to pomiędzy styropianem a ścianą zacznie lać się woda, czyli takie zjawisko, z którym teraz Pan walczy, może powrócić na całej ścianie. 
    • Przepraszam za pytanie, ale chcę się upewnić. Najpierw wewnątrz usunąć tynk, potem potraktować ścianę środkiem grzybobójczym, po czym wykuć te okno, zamurować ponownie, a potem znowu potraktować środkiem grzybobójczym, a na koniec ozonowanie, osuszanie powietrza?  Pytam dla pewności  Uwzględniając wentylację. Pozbędę się grzyba? Witam. Jeżeli chodzi o izolacje zewnętrzna to mam styropian zakupiony 1,5 roku temu 8cm 0,031 lambda. Czy to będzie wystarczający izolator ciepła? Wiem, że pisał pan o 10 cm, ale już zakupiłem dawno temu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...