Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

13 błędów popełnianych podczas wykonania podłóg i posadzek

Recommended Posts

Podłogi nie mają istotnego znaczenia w kontekście bezpieczeństwa konstrukcji budynku. Nie wpływają też wyraźnie na energooszczędność. Poprawność wykonania ich wszystkich warstw wpływa natomiast na walory użytkowe oraz trwałość posadzek je wykańczających.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/23558-bledy-popelniane-podczas-wykonania-podlog-i-posadzek

Gość krys

Przy kładzeniu mat elektrycznych lepiej poradzic sie sprzedawców co sie na tym znaja bo z fachowcami którzy to kładą bywa rożnie

Gość Dawny serwisant
Do gość krys- jeśli zamiast fachowców posiadających odpowiednią wiedzę teoretyczną, praktyczną i uprawnienia SEP weźmiesz " fachowców", którzy " widzieli jak się to robi", to masz słuszność. Ale wiedz, że żaden sprzedawca po szkole handlowej nie robi uprawnień SEP i szkolenia ma w wersji wymaganej dla handlowca, nie dla elektryka serwisanta, którego kompetencje pozwalają na naprawy gwarancyjne, a nie tylko " rozwleczenie" kabli lub mat.

Gość wergwe
jeżeli ktoś robi jastrych w miejscach nasłonecznionych lub w wysokiej temperaturze powietrza, radzę dodać chemii spowalniającej i zrobić mgiełkę wodną używając odpowiedniej końcówki na szlaufie.

Gość Ania
Brakuje mi informacji, co może być przyczyną tego, że po wylaniu posadzki anhydrytowej na stryropian (przeznaczony na podłogi) podłoga skrzypi podczas chodzenia po niej.

Gość mistrz
Poprostu skrzypi bo wyschła posadzka a anhydryt jak wyschnie to skrzypi polej go wodą to przestanie

Gość Ania
Gość mistrz: tylko ta wylewka anhydrytowa (ma ponad miesiąc) nie jest przeznaczona pod basen. Poza tym chyba nie o to chodzi, aby przez następne około 10-20lat codziennie lać na nią wodę, aby nie skrzypiała

Skrzypienie świadczy o jakimś ruchu pomiędzy warstwami podłogi. Pomiędzy wylewką i styropianem lub pomiędzy styropianem i stropem. Może być tak, że któryś element ugina się nadmiernie pod obciążeniem. Nie sposób powiedzieć wiele więcej nie znając sytuacji.

Nie miałem nigdy jastrychu. Skrzypiała mi tylko podłoga z desek. Pierwsza myśl po pytaniu o przyczynę skrzypienia - dylatacja ze styropianu skrzypi przy krawędziach ścian. Jeżeli faktycznie to błędne skojarzenie, dziwi mnie skrzypienie styropianu pod warstwą jastrychu. Chyba, że ten styropian jest zbyt miękki. Wtedy prawdopodobnie jastrych zacznie pękać. To tylko moje przypuszczenia. Mam nadzieję, że po ułożeniu paneli lub płytek i dociążeniu podłogi, skrzypienie ustanie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...