Skocz do zawartości

tcl74

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez tcl74

  1. Akurat miałem wyceny miksokreta i w woj. mazowieckim a w szczególności w okolicach Warszawy cena oscyluje też około 40 zł za m2 robocizna z materiałem. Przy obecnych wysokich cenach robocizny miksokret nie jest tańszy. Wykonanie wylewki anhydrytowej to około 3 godzin przy 180 m2 - i to też jest zaleta. Jednak nie chciałem wywoływać dyskusji o zaletach i wadach konkretnych rozwiązań. Każdy robi to co mu się podoba. Czy ktoś na tym forum z prawdziwą wiedzą jest w stanie zweryfikować poprawność mieszanki mojej wylewki anhydrytowej, w szczególności czy ilość wody nie jest za duża?
  2. To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
  3. Składniki wylewki były mieszane w specjalizowanej machinie umieszczonej na wielkiej ciężarówce. Po zakończonej pracy komputer nadzorujący proces mieszania wyświetlił ilość składników. Na powierzchni wylewki mam dużą ilość tzw mleczka - z tego co czytałem świadczyć to może o zbyt dużej ilości wody. Teraz usuwam tę warstwę by umożliwić wysychanie wylewki. Martwię się o wytrzymałość górnej części wylewki, stąd moje pytanie.
  4. Tydzień temu została u mnie wykonana wylewka anhydrytowa. Mam wątpliwości co do składu mieszanki. Dostawca materiału na 13236 kg piasku i 5962 kg spoiwa dał 2598 litrów wody, powstało z tego 10,68 m3 wylewki. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie ocenić prawidłowość składu mieszanki?
×
×
  • Utwórz nowe...