Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć ile biorą wykonawcy za stan surowy otwarty (sama robocizna) w województwie mazowieckim. Jaka jest cena za stan surowy otwarty za m2 pow. użytkowej lub całkowitej, bo jedni podają ceny za m2 pow. użytkowej inni za m2 pow. całkowitej i podają bardzo rozbieżne ceny. Jak waszym zdaniem się powinno wyceniać budowę: za m2 pow. użytkowej czy całkowitej czy może użytkowa + garaż?
Ile może kosztować postawienie takiego domu w stanie surowym otwartym bez materiałów http://www.e-projektydomow.pl/projekt/dom_...6/PDJ-0407.html
Link do komentarza
Cytat

Orientuje się ktoś ile może kosztować stan surowy otwarty (oczywiście robocizna) projektu DZIERLATKA III
http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szcz...183&unset=2
na podlasiu??? Nie chcę żeby mnie wykonawca zadziwił icon_smile.gif




Witamy, Pawle czy budujecie Dzierlatke III. My rozniez przymeirzamy sie do tego projektu, daj jakies namiary bedziemy w kontakcie. Wstepnie wyceniono nam stan surowy otwarty na 250tys a zamkniety na 500 tys Pozdrawiamy Edyta i Krzysiek
Link do komentarza
Witam

Oczywiście mam pytanie na temat kosztów stanu surowego otwartego konkretnego domku:
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorod...ndex.php?flip=0

Prosta bryła i nieskomplikowany dach. Dom będzie stawiany w okolicach Nowego Sącza.

Opcja 1:
Mam się spotkać z murarzem, który podjąłby się zadania w zakresie stanu surowego otwartego, z więźbą, ale bez krycia dachu. Oczywiście, pomocników zapewniam (czyli ja, rodzina i przyjaciele). Jako, że dach będzie kryty gontem i jest stosunkowo niewielki i prosty, prawdopodobnie zajmę sie tym osobiście.

Opcja 2:
Niezależnie od wyników rozmów z murarzem-majstrem, chciałbym również wiedzieć ile za taki domek może zawołać sprawna ekipa budowlana.
Link do komentarza
Pod Wieliczką za dom "w tamaryszkach"
http://www.archon.pl/product/m43b12f30b6933/TAMARYSZKI_2
płacę za robociznę 40tys. zł
w tym ława, fundamenty z bloczków, ściany łącznie z działowymi, dach z dachówką robena, rynny, kominy pod piec gazowy (z rurą metalową w środku) a góra z klinkieru. Z tego co mówią jest to niedrogo.
Materiał firma policzyła w styczniu. Wyszło 80tys. zł Przykładowe ceny: pustak porotherm 25 - 7zł, kubik betonu 300zł. Teraz z tego co widzę pustaka spokojnie można kupić za 6zł , a beton bez faktury 240zł.

Jak myślicie czy jak przyjdzie do wypłaty wezmą te 80tys. za materiał czy coś opuszczą? (Nie podpisaliśmy żadnej umowy, zgodzone było "na gębę")
Link do komentarza
Cytat

Pod Wieliczką za dom "w tamaryszkach"
http://www.archon.pl/product/m43b12f30b6933/TAMARYSZKI_2
płacę za robociznę 40tys. zł
w tym ława, fundamenty z bloczków, ściany łącznie z działowymi, dach z dachówką robena, rynny, kominy pod piec gazowy (z rurą metalową w środku) a góra z klinkieru. Z tego co mówią jest to niedrogo.
Materiał firma policzyła w styczniu. Wyszło 80tys. zł Przykładowe ceny: pustak porotherm 25 - 7zł, kubik betonu 300zł. Teraz z tego co widzę pustaka spokojnie można kupić za 6zł , a beton bez faktury 240zł.

Jak myślicie czy jak przyjdzie do wypłaty wezmą te 80tys. za materiał czy coś opuszczą? (Nie podpisaliśmy żadnej umowy, zgodzone było "na gębę")




Forest,podtrzymales mnie troche na duchu,bo ty budujesz domek dwa razy wiekszy od mojego(narazie jestesmy na etapie kupna dzialki) i balam sie ze nie starczy nam na stan surowy otwarty 120 tys,mam nadzieje,ze sie nam uda,bedziemy budowac gospodarczotroche zlecimy innym troche z sami.Moj domek to DOM W BORóWKACH 2 z archonu

http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_bo...757176ec1b,1680

Co sadzisz o kosztach budowy tego domku?
Link do komentarza
Cytat

http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_bo...757176ec1b,1680

Co sadzisz o kosztach budowy tego domku?



Zależy gdzie budujesz. Ale jak poszukasz to powinniście znaleźć firmę, która wam go postawi za 40tys.
Dobrze, że materiał będziecie kombinować sami. Myślę że firmy za dużo sobie doliczają do kupna materiału. np. pustaki sprowadzą ze Słowacji, a powiedzą że są austriackie i policzą po 8zł.
U nas np. pustaki były tanie w grudniu. potem ceny skoczyły i pustaków nie było na składach. Teraz w lipcu i sierpniu są i to tanio. Jeżeli będziecie brać materiał na jednym składzie to pytajcie o upust. Dużo ciekawych ofert jest na allegro.
W tych pieniądzach powinniście spokojnie wybudować.
Dużo też zależy od działki. Czy jest uzbrojona, czy trzeba nawozić ziemię, czy trzeba drenować, jak wygląda sprawa dojazdu. Oprócz kosztów budowy i materiałów są jeszcze inne wydatki:
Jeśli musisz nawieźć kamienia aby utwardzić podjazd 7 ton- 450zł
jeśli musisz doprowadzić wodę 2500zł
Dodatkowo geodeta weźmie 500zł
Za projekt archonu też pewnie 1800zł
Kierownik budowy weźmie 1500zł
Same formalności też kosztują: przeróbki architektoniczne 300zł, projekt zagospodarowania działki 600zł
Powodzenia
Link do komentarza
Witam wszystkich,

Otrzymałem wycenę robocizny stanu surowego otwartego na 60tys. zł (pow. netto to 150m2 z garażem, użytkowa: 130m2). Projekt to dom ciepły p132 "barcelona", trochę poszerzony w ramach adaptacji. Bryła domu bardzo prosta (bez wykuszy i jaskółek). Cena nie uwzględnia koparki (wykopu fundamentów), którą muszę sobie załatwić we własnym zakresie. Budowa w 2009. Dom będzie budowany przez ok. 3 m-ce przez 4 robotników murarzy/cieśli + 1 szef ekipy doglądający budowy regularnie (kierownik budowy we własnym zakresie dodatkowe +2500zł).

Jest to na razie cena wstępna jaką mi zaproponowano (schody żelbetowe, fundamenty na szalunku systemowym, kominy systemowe, ściany z bloczków silikatowych).

Okolice Krakowa.

Czytając to forum, ta kwota wydaje mi się mocno zawyżona, ale trzeba uwzględnić że budowa będzie w roku 2009, a wszystkie dotychczasowe wyceny są tutaj na rok 2007.

Co radzicie? Zostać przy tej ekipie (sprawdzona), czy szukać czegoś tańszego?

Pzdr
Link do komentarza
Cytat

Masz rację ja też czytam te wszystkie ceny śmiesznie tanie ,już pisali ,że w okolicach Gliwic buduję stan surowy za 55tys tak drogo.Nie potrafię sobie wyobrazić wybudowania domu za 16tys. czy 30tys.jedzenie ,spanie ,maszyny spalinowe piły do ciecia, palnik na gaz do połozenia papy, opłata robotników5-7,a gdzie zarobek.Czasami podejrzewam, że te ceny są z innej bajki



Zgadzam się... cena poniżej 50 tys. za dom 140-150m2 jest już mało prawdopodobna! Mnie właśnie wyceniono 130m2 dom o prostej bryle + 20m2 garaż) na 60tys. złotych za SSO. Wycena sierpień 2008, budowa maj 2009, okolice Krakowa, czyli nie aż tak daleko od Gliwic, żeby ceny różniły się diametralnie.

Biorąc pod uwagę, że dom będzie budowało 4 osoby przez 3 miesiące - daje to 5 tys. zł na osobę/m-c dla robotników. Jeżeli doliczymy ZUS i podatek, to chłopakom zostanie ~3700zł na łapę. Jeszcze trzeba uwzględnić, że szef prowadzący firmę i doglądający budowy regularnie (który z tego co mówi często sam bierze robotę w swoje ręce) też musi zarobić to chłopakom zostanie poniżej 3000zł. Może tylko próbuję sobie jakoś wytłumaczyć, że za samą robociznę SSO będę musiał zapłacić 60tys. zł, ale wydaje mi się, że 3000zł to cena oporowa, za jaką chcą się jeszcze brać za budowlankę Ci, którzy zostali w Polsce?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Budujemy metoda gospodarczą (sami kooordynujemy materiały, koparki etc). Mamy znajomego murarza (+1 od czasu do czasu), ktoremu zapewniamy 2 pomocników.
Dom 170m2, stan surowy otwarty bez dachu - 23 000.
dach do momentu opapowania 6 000.
okolice Warszawy.

zastanawiam się czy to nie za dużo jak na 1,5 murarza icon_smile.gif choć widzę, że ceny są mocno zróżnicowane.
Link do komentarza
A co Wy na to….
W końcu (chyba) udało mi się dogadać z ekipą.

DOM:
Dom 150mkw + garaż jednostanowiskowy w bryle budynku 20mkw , niepodpiwniczony, parter wysoki 2,7m, poddasze-ściana kolankowa 2,3m (wysoko-prawie pełne piętro), dach 15 stopni dwuspadowy raz złamany w kształecie L.
Ściany- ceramika poryzowana PROTON, strop TERRIVA. Projekt indywidualny.

GDZIE:
Bliskie okolice Warszawy

ROBOTA:
1. Ogrodzenie tymczasowe budowy
2. Roboty ziemne (wszystko- zdjęcie humusu, wykopy, zasypywanie)
3. Podłoga na gruncie pod podłogi + taras zewnętrzny (ok12mkw) + podjazd do garażu (zagęszczenie gruntu, piasek i zagęszczenie, chudy beton)
4. Ławy i ściany fundamentowe
5. Ściany nośne i działowe parter i poddasze (wszystkie z ceramiki)
6. Wieńce, strop, schody żelbetowe
7. Więźba dachowa, pokrycie z desek i papy, dachówka ceramiczna (dach nad domem + tarasem), orynnowanie
8. Na ok. ¾ długości ścian zewnętrznych do wysokości 2,7m (parter) ocieplenie + obłożenie cegłą elewacyjną (z tym, że my chcemy to zrobić zwykłą pełną)
9. Właściciel firmy jest kierownikiem budowy w cenie (my mamy inspektora nadzoru), materiały zamawiane przez niego po wcześniejszym „zaprezentowaniu” ceny- żeby sprawdzić czy jest realistyczna.

CENA:
64000 (sześćdziesiąt cztery tysiące) brutto za całą wyżej opisaną robotę
Wycena dziś, robota za 3 tygodnie, czas ok 2,5 m-ca

Wyceny innych (3) były dość zbliżone
Link do komentarza
Witam.Dołączam go grona szaleńców i pragnę postawić własny dom, lecz moje pojęcie o budownictwie sięga O.Mam wiele pytań i braki w odpowiedziach.Chcę postawić niewielki domek o nazwie Dom na Łące,może ktoś z Was go stawiał i napisze coś o tym i ile może wziąć wykonawca za stan surowy zamknięty.Zachodniopomorskie
Link do komentarza
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Ekipa górali zaśpiewała za robociznę stanu surowego od podstaw do pokrycia dachowego 60 tys.( dom podpiwniczony ok 120 m kw. z garażem w piwnicy, użytkowe poddasze, dach dwuspadowy+ dwie małe lukarny). Szczerze mówiąc trochę mnie ta cena przeraziła. Jak sądzicie to dużo czy mało? Mieszkamy w okol. Sosnowca woj. śląskie.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Ekipa górali zaśpiewała za robociznę stanu surowego od podstaw do pokrycia dachowego 60 tys.( dom podpiwniczony ok 120 m kw. z garażem w piwnicy, użytkowe poddasze, dach dwuspadowy+ dwie małe lukarny). Szczerze mówiąc trochę mnie ta cena przeraziła. Jak sądzicie to dużo czy mało? Mieszkamy w okol. Sosnowca woj. śląskie.


Myślę,że to nie dużo ja w zeszłym roku zapłaciłam 50 tys za dom bez podpiwniczenia parterowy zobacz picasaweb.google.pl/maja.max8 cenę ustalaliśmy 12 2006 .Jesteśmy zadowoleni budowali od początku do końca czyli włącznie z wykończeniem.Z tym ,że za wykończenie płaciliśmy osobno.Śląsk jest drogi,ale nasz wykonawca jest wart tej sumy.
Link do komentarza
Bardzo serdecznie witam WIELKICH BUDOWNICZYCH!!! Moja rodzinka ma także zamiar wybudować swój wymarzony dom. Co prawda jesteśmy na etapie załatwiania różnorodnych spraw, związanych z budową : kupno projektu, adaptacji ... itp. Po wielu analizach podjeliśmy decyzję, kupujemy PINOKIA II http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&a...&opcja=opis . Mam prośbę, czy moglibyście, orientacyjnie, podac cenę SSO? Będziemy budować w okolicach Łodzi. Pozdrawiam. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam! Również rozpoczeliśmy budowę domku. Wybraliśmy projekt paloma (wygląd domku). Dzwoniliśmy do architektów i projektantów domku, wstępna cenę za stan surowy ( z robocizną) wycenili na ok 170tys zł (na wrzesień 2008r).. Firma która stawia nam domek (stan surowy, dach okna dachowe) zawołali ok 244tys zł. Hymm czy tylko mi się wydaję czy któraś ze stron tu troszkę przesadza? icon_wink.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam! Również rozpoczeliśmy budowę domku. Wybraliśmy projekt paloma (wygląd domku). Dzwoniliśmy do architektów i projektantów domku, wstępna cenę za stan surowy ( z robocizną) wycenili na ok 170tys zł (na wrzesień 2008r).. Firma która stawia nam domek (stan surowy, dach okna dachowe) zawołali ok 244tys zł. Hymm czy tylko mi się wydaję czy któraś ze stron tu troszkę przesadza? icon_wink.gif Pozdrawiam


Cena kosztorysowa na stronie podanej przez Ciebie to ok. 150 000 pln netto za same materiały budowlane za stan surowy otwarty z dachem więc to według mnie architekci trochę przeginają. Bliżej bym się skłaniał do kwoty 244 000, którą uważam za nieprzesadzoną biorąc pod uwagę pow. domu - ok. 240 m2.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
nie nie ma takich cen teraz ......trzeba poszukać wykonawcy który to zrobi w rozsądnej cenie i tyle
szykuje sie do budowy domu na dzien dzisiejszy mam 15 wykonawców ktory sa zainteresowani budowa i ceny robocizny domu 100 metrowego wąchają sie od 30 do 58 tys złoty

oczywiście sa i rodzynki który chcieli za budowę 120 tys stan otwarty icon_lol.gif
Link do komentarza
W okolicach Wrocławia dom 200m-50tys stan surowy otwarty. Cena z kosmosu. Wiem, że taki samo dom w okolicach Opola kosztował 30tys, a w okolicach Sieradza 20tys.TEN SAM DOM. Na pocieszenie moge powiedzieć, że jeśli ktoś może jeszcze wstrzymać się z doborem ekipy budowlanej to niech jeszcze poczeka. W dobie "kryzysu kredytowego" mniej ludzi bedzie się budować i ceny muszą pójść w dół.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

W okolicach Wrocławia dom 200m-50tys stan surowy otwarty. Cena z kosmosu. Wiem, że taki samo dom w okolicach Opola kosztował 30tys, a w okolicach Sieradza 20tys.TEN SAM DOM. Na pocieszenie moge powiedzieć, że jeśli ktoś może jeszcze wstrzymać się z doborem ekipy budowlanej to niech jeszcze poczeka. W dobie "kryzysu kredytowego" mniej ludzi bedzie się budować i ceny muszą pójść w dół.
Pozdrawiam



zgadzam się z tobą ALE ja mam zamiar budować woj.śląskim a tu i tam wszyscy myślą ze każdy tu na kasie śpi .........rzeczywistość jest niestety inna
Link do komentarza
Murarz który ma budować mi dom, nie ma firmy, chce ode mnie 40 tysiecy, dom około 140 metrów, projekt bella,stan surowy otwarty, wylane tarasy,wiezba dachowa,kontrłaty, deskowanie,opapowanie, plus budynek gospodarczy 22.5metra czy to dobra cena czy zła?wyszków mazowieckie, dom budowany z porothermu 30, niezbyt skomplikowany
Link do komentarza
Cytat

Murarz który ma budować mi dom, nie ma firmy, chce ode mnie 40 tysiecy, dom około 140 metrów, projekt bella,stan surowy otwarty, wylane tarasy,wiezba dachowa,kontrłaty, deskowanie,opapowanie, plus budynek gospodarczy 22.5metra czy to dobra cena czy zła?wyszków mazowieckie, dom budowany z porothermu 30, niezbyt skomplikowany


A jak rozliczysz faktury,a jak ci coś żle zrobi jak będziesz dochodził odszkodowania zastanów się maja tanie mięso psy jedzą zastanów się ja 2007 za dom stan surowy 160m2 parter płaciłam 50tys śląskie ma podobne ceny do mazowieckiego
Link do komentarza
Cytat

my budujemy dom AGATKA 151, po zmianach ok 140 mkw, parter+poddasze i wiecie ile ekipa zawolala za SSO?
250 tys!!! (z materialami)
inna ekipa podala kwote 85 tys za sama robocizne (SSO z dachem)
jeszcze inna podala kwote 40 tys bez dachu...


i badz tu madry... icon_sad.gif

zapomnialam dodac
wielkopolska
miasto Piła


myślę ,że cena 85tys z dachem jest realna maja
Link do komentarza
Cytat

W okolicach Wrocławia dom 200m-50tys stan surowy otwarty. Cena z kosmosu. Wiem, że taki samo dom w okolicach Opola kosztował 30tys, a w okolicach Sieradza 20tys.TEN SAM DOM. Na pocieszenie moge powiedzieć, że jeśli ktoś może jeszcze wstrzymać się z doborem ekipy budowlanej to niech jeszcze poczeka. W dobie "kryzysu kredytowego" mniej ludzi bedzie się budować i ceny muszą pójść w dół.
Pozdrawiam


ja ciągle się dziwię takie tanie ceny skąd je macie ia skończyłam budowę na śląsku okolice Gliwic i ceny 2007 były 50 tys za stan surowy otwarty fundamenty kopali ręcznie dach jest deskowany dom z garażem 165m2 maja
Link do komentarza
Cytat

A jak rozliczysz faktury,a jak ci coś żle zrobi jak będziesz dochodził odszkodowania zastanów się maja tanie mięso psy jedzą zastanów się ja 2007 za dom stan surowy 160m2 parter płaciłam 50tys śląskie ma podobne ceny do mazowieckiego


ja fakjtur nie chce do rozliczenia, za robote i tak podatku nie zwracaja, podpisuje tako sama umowe jak z firma i jesli trzeba by było dochodzic odszkodowania to tak samo jak z firma umowa jest umowa jesli o to chodzi, ja pytam czy to duzo czy mało?a ty brałas firme rozumiem zaresjterowana?
Link do komentarza
Cytat

ja fakjtur nie chce do rozliczenia, za robote i tak podatku nie zwracaja, podpisuje tako sama umowe jak z firma i jesli trzeba by było dochodzic odszkodowania to tak samo jak z firma umowa jest umowa jesli o to chodzi, ja pytam czy to duzo czy mało?a ty brałas firme rozumiem zaresjterowana?


uważam,że dobra cena maja.Widziałeś jego jakąś budowę.Wiesz jak buduje .Myśmy widzieli jak nasi budują rozmawialiśmy z inwestorami .To jest ważna decyzja wybrać budowlańca ,życzę powodzenia maja
Link do komentarza
Cytat

Murarz który ma budować mi dom, nie ma firmy, chce ode mnie 40 tysiecy, dom około 140 metrów, projekt bella,stan surowy otwarty, wylane tarasy,wiezba dachowa,kontrłaty, deskowanie,opapowanie, plus budynek gospodarczy 22.5metra czy to dobra cena czy zła?wyszków mazowieckie, dom budowany z porothermu 30, niezbyt skomplikowany




Jak chcesz to zadzwoń pod podany numer to jest firma i w tej cenie na pewno wybuduje ci dom 662223935. Firma z Kobyłki.
Link do komentarza
Cytat

I O TO CHODZI daj jakies namiary na ten dom.... .chętnie go zobaczę




projekt to AGATKA 151,
http://www.projekty.ign.com.pl/?id=151&p=detail
bo oczywiście "namiarów na dom" dac nie mogę icon_wink.gif bo jeszcze go nie ma icon_wink.gif musielismy go troche "zmniejszyc" bo mielismy za wąską działke na niego, i po odjęciu z szerokości 1,2 metra, zostało nam ok 110m2 + garaz + strych nad garazem

pytanie z innej beczki... czy jest w ogole możliwe aby przy rozpoczęciu budowy wiosna, zakonczyć ja parapetówą na Sylwestra tego samego roku?icon_smile.gif
przyjmująć że sa pieniądze i w miare rozgarnieta ekipa budowlana
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...