Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ortsul

Uczestnik
 • Posty

  32
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ortsul

 1. NOTO ja przecież napisałam dane rzeczywiste, nie szacunkowe. Szacunkowe mieliśmy w poprzednim sezonie i tutaj ich nie ujmuję, napisałam tylko jakie było roczne zużycie za marzec 2012-marzec 2013. A dane, które podałam są już rzeczywiste. Nie spisuję licznika co miesiąc (choć chyba zacznę tak robić), rachunki są co dwa miesiące. Licznik jest na pewno spisywany, bo kilka razy byłam tego świadkiem:) Jeśli chodzi o ciepłą wodę to mam ją po kilku sekundach od odkręcenia kranu.
 2. Słuszna uwaga:) Porotherm 25 + styropian 15, dach ocieplony wełną 10, strop u góry nie jest lany i nie jest ocieplony, ale sufity są zrobione (regipsy), więc dachu nie widać;)
 3. Dzięki za odpowiedź bobiczek jak już pisałam, w tamtym roku dostaliśmy plik rachunków - prognoz na cały rok. W marcu dostaliśmy rachunek z wyrównaniem, na rachunku jest rozbicie na 4 okresy, ale odczyty są szacunkowe, więc kompletnie nijak mają się do realnego zużycia. Odczyt rzeczywisty był w marcu 2012 a drugi dopiero w marcu 2013. Za 2 miesiące, jak dostanę rachunek, będę mogła napisać jak wyszło za luty i marzec:) Co do kuchenki to mam gazową. Piekarnik jest elektryczny. W łazience na dole mamy kabinę prysznicową, ze względu na dziecko mamy dość głęboki brodzik. Codziennie do brodzika n
 4. Witam, Sto lat tu nie zaglądałam;) Nadchodzi końcówka drugiego sezonu grzewczego, gdzie dom ogrzewany był tylko gazem, a ogólnie jest to 3 sezon. Mamy piec żeliwny na paliwa stałe jak i piec gazowy z zamkniętą komorą spalania firmy ACV. W pierwszym sezonie grzaliśmy żeliwnym (praktycznie cały sezon paliliśmy deski z budowy, potem kupiliśmy tonę węgla (która starczyła na miesiąc wraz z deskami - wtedy były mrozy), potem już tylko gazem. I teraz moje pytanie do osób, które grzeją tylko gazem ziemnym i do specjalistów: Jaki jest Wasz roczny koszt zużycia gazu??? U mnie przedstawia się to następu
 5. Witam! Jak zwykle, forum budujemydom to kopalnia informacji:) Temat mnie teraz bardzo interesuje, ponieważ jestem na etapie inst. wod. kan. i CO. W związku z powyższym mam prosiłabym o fachową odpowiedź na moje pytanie... Otóż, mamy wodę z wodociągu miejskiego, zdecydowaliśmy się na montaż zmiękczacza Cosmowater Home, przed zmiękczaczem, wg sugestii hydraulika, chcę zamontować filtr mechaniczny. I teraz następuje konflikt interesów:), ponieważ mój mąż chce jeszcze zamontować dodatkowo filtry przepływowe Dafi (polipropylenowy,węglowy, do usuwania azotanów). Moim zdaniem filtr mechaniczny
 6. No bardzo drogo!!! Czyli powinnam się cieszyć chyba, że u mnie tak tanio
 7. No właśnie... Ja za siatkę (ocynk., powlekana 150cm-70m) i słupki (34 szt.) oraz akcesoria wszystkie do montażu zapłaciłam 2800, do tego robocizna wyjdzie mi 5000 (100m fund., z czego 70 pod siatkę), beton i stal tak sobie liczę ok. 5000 (a może zawyżam? Co myślicie?). Kopać będą na 80 cm. Do tego jeszcze robię front z piaskowca (220 za m2-MATERIAŁ+ROBOCIZNA), szkielety bramy przesuwnej, furtki i "stelaże" między słupkami na deski. Deski też troszkę będą kosztować, więc całe ogrodzenie wyniesie mnie pewnie ok. 25 tys. No ale cóż... JAK TRZA TO TRZA;) W zasadzie odpowiedź na moje p
 8. Hmmm... wygląda na to, że takie są koszty robocizny na rynku, bo mnie za 100m wyjdzie z materiałami (nie licze kamienia) ok. 13 tys. Dziękuję wszystkim za odpowiedź, aczkolwiek szkoda, że nikt nie pisze ile konkretnie biorą wykonawcy w innych regionach (ja jestem z świętokrzyskiego).
 9. Witam! Zamierzam w tym roku zrobić ogrodzenie, ale jestem zaskoczona wysoką ceną za robociznę - 50 zł. za metr bieżący (w tym fundament, słupki, zakładanie siatki - naturalnie materiał mój). Front będzie robił inny wykonawca z kamienia. Czy faktycznie tyle kosztuje robocizna??? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem, czy to normalna cena czy szukać kogoś tańszego. Ci sami murarze budowali mi dom, jestem zadowolona. Pozdrawiam!
 10. 800szt??????????????? Ja mam 3 kominy i kupiłam w sumie 370 sztuk klinkieru, z czego parę sztuk zostało:) W oryginalnej Agatce są 2 kominy, więc myślę, że 250 sztuk powinno Ci starczyć, ale dokładniejszej informacji udzieli Ci ktoś, kto budował Agatkę zgodnie z projektem:)
 11. Witam! My budujemy a'la Agatkę (kilka stron wcześniej są rzuty-bardzo podobny projekt), ale powierzchnia dachu jest zbliżona (konstrukcja identyczna) -drzewo na więźbę 6.400 -blacha Pruszyński brąz gruboziarnisty mat (279m), blacha płaska, orynnowanie Niagara, 5 okien dachowych z kołnierzami (Fakro), wyłaz dachowy, gąsiory, trapezówka na podbitkę między garażem a częścią mieszkalną, folia, uszczelniacze i inne akcesoria dachowe 20.020 -klinkier na trzy kominy 1.140 -zaprawa do kominów (nanozaprawa Alpol) 345 -robocizna więźba 3.500 -robocizna krycie 5.500 -kominy ok.400 (nie pamiętam d
 12. Witam! Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat i dlatego bardzo prosiłabym o opinie w tej sprawie. W tej chwili jesteśmy na etapie zakładania pokrycia dachowego (blachodachówka). Budynek zamierzamy ocieplić w przyszłym roku bądź za 2 lata. Chcielibyśmy zrobić dach "na gotowo" teraz, ale mamy pewne wątpliwości. Otóż, oprócz części ścian, które muszą być teraz ocieplone (boki facjatki, i uskok między częścią mieszkalną a garażem) chcielibyśmy ocieplić górną część ścian aby zrobić podbitkę. Byłby to tylko taki pas styropianu przy dachu. Murarze nam to odradzają twierdząc,
 13. Witam! Jak tak czytam jakie ceny płacicie za projekt to jestem w szoku No ale nie będę polemizować, bo ja miałam indywidualny (3,5 tys) Kolejny etap za nami- dziś zalali nam strop Od jutra podlewanie, bo słoneczko daje czadu Poszło 22m betonu , znalazłam niezbyt drogi, bo 240 za metr. Tak z ciekawości spytam jekie ceny betonu są u Was? Wybraliśmy też juz blachę na dach i klinkier na kominy, około lipca będą kryć. agata_i_sebastian na jakim etapie jesteście, bo w sierpniu chyba chcecie sie wprowadzić, prawda??
 14. Z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim... Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
 15. agata_i_sebastian jak tak patrzę na zdjęcia Waszego domku to chciałabym zasnąć i obudzić się jak budowa mojego będzie na tym etapie... Dziś zamontowali mi licznik, więc już jestem spokojna o prąd:)
 16. Czapi my tez mysleliśmy nad przejściem przez łazienkę, ale to tak samo mało praktyczne jak przejście przez pokój , choć w naszym przypadku może i by to zdało egzamin gdyby nie było wyjścia (na szczęście jest ) Pomieszczenie nad garażem przeznaczamy na pralnio-suszarnię oraz schowek na niepotrzebne rzeczy (typu ubrania, byty po sezonie). Wstawimy tam jeden grzejnik, wyłożymy jakimiś zwykłymi płytkami podłogę, będzie tam pralka, suszarka (sznurki znaczy;)), mam zamiar wstawić tam jeszcze jakąś starą wannę do namaczania czy prania chodników, tudzież innych rzeczy wymagających prania ręcznego.
 17. Czapi za projekt daliśmy 3500, dom ma powierzchnię użytkową (z garażem, który ma 22,7) 168, 25. Dom jest dość duży, ale to wyszło w "praniu". Miał mieć taką powierzchnię jak Agatka mniej więcej, ale koniecznie chcieliśmy zrobic kotłownię za garażem nie psując bryły (tzn. Nie wyrównując ścian garażu ze ścianami budynku). W związku z powyższym poszerzyliśmy całość o pół metra (po 25 cm z obu stron, żeby pomieszczenia jakos równomiernie powiększyć), dom jeszcze nie stoi, ale na "papirku" mi sie podoba;) Zamówiłam juz drzewo na więźbę, u mnie jest 6,47 m3, kosztuje mnie to 420
 18. Mam takie pytanko odnośnie zaprawy... Czy Wasi murarze dodawali do zaprawy cementowo-wapiennej plastyfikatora? Czytałam na ten temat dużo w necie i nie wiem co robić? W opiniach, które czytam, jest napisane, że nie można zastępować wapna plastyfikatorem, natomiast nigdzie nie jest jednoznacznie napisane, żeby nie dawać plastyfikatora do zaprawy cem-wap. Bardzo proszę o opinie na ten temat.
 19. Witam po przerwie! Mam trochę zaległości , bo od listopada "cisza budowlana" u nas była Na początek chciałam opowiedzieć na pytanie agata_i_sebastian odnośnie folii kubełkowej u znajomych. Miałeś rację, mają zwykły styropian, więc pewnie dlatego kubełki sie wbiły My zostawiamy jak jest. Gratuluję kolejnego etapu - wylewek, bardzo chętnie pooglądam zdjęcia:) U nas murarze wchodzą w poniedziałek, do końca tygodnia będę miała licznik na działce wreszcie, chodzę za tym od stycznia Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej podczas budowy wkurza załatwianie spraw w różnych instytu
 20. Fanaberie opanuję , gorzej z tym drugim... Mąż jest za granicą i praktycznie ja wszystkim się zajmuję, więc na robociźnie nie zaoszczędzę. Ogrodzenie trochę nas "szarpnie", ale nie będziemy raczej robić od razu. Ogrodzimy siatką i zrobimy jakąś prowizorkę (ja muszę jak najszybciej się wprowadzić).
 21. Co do Porthermu 25 polemizować nie będę, link do strony producenta: wienerberger Bernas czy mógłbyś mi napisać ile Cię kosztowała budowa od fundamentów do teraz??? Bardzo byłabym wdzięczna, bo wg moich obliczeń powinniśmy się zmieścić w 250 ty., ale być może jestem niepoprawną optymistką Na te 250 składa się budowa w stanie surowym zamkniętym + instalacje + wykończenie dołu i łazienki u góry, schody, ocieplenie, ogrodzenie. Resztę powoli będziemy kończyć. Zależy mi na odpowiedzi, bo w przyszłym roku być może weźmiemy kredyt.
 22. No właśnie chodzi o oszczędności... O spoinach wiem, ale w użytkowaniu suporex jest lepszy, jest miękki, a wiem jak trudno cokolwiek wywiercić w maxsie u mojego teścia. Porothermu wyszło nam 2200, suporex cały 180, połówki 560, a co do styropianu to mój mąż właśnie sugeruje, żebyśmy robili 15 i chyba tak jednak zrobimy... Udało mi się kupić dość tanio (tak myślę) materiał, bo por 5,99, sup 9 i 4,80. Dzięki za odpowiedź Tymczasem dobranoc, życzę spokojnej nocy!
 23. Tego nie wiem.. Ale dowiem isę i nie omieszkam Ci o tym napisać. A tak abstrahując od tematu folii to prosiłabym o opinię na temat naszego rozwiązania co do ścian. Kupiliśmy Porotherm 25 na ściany zewnętrzne i suporex (na nośne wewnętrzne-cały, na działowe-połówki), na ściany zewnętrzne pójdzie styropian 13. Czy uważasz, że to dobre rozwiązanie?? Będziemy kontynuować budowę na wiosnę, więc w sumie mogę zmienić zamówienie, bo towar leży na składzie.
 24. agata_i_sebastian aleś Ty uparty No więc informacje zawarte w linkach są mi znane, niestety nie mogę znaleźć żadnych opisów producenta co do "odwrotnego" układania folii, bo nie ma. A to dlatego, że wszędzie jest instrukcja montażu dla folii spełniającej ochronę izolacji, cyrkulacji powietrza... A taka rola mnie nie inteesuje . Oczywiście zgadzam się z Tobą, że w moim przypadku FOLIA NIE SPEŁNIA SWOJEJ ZASADNICZEJ ROLI, bo równie dobrze mogłam kupić "zwyklejszej" folię budowlaną. Zasugerowałam sie jednak tym (pod wpływem też sugestii murarza), że jest to mocna folia, bard
 25. agata_i_sebastian dziękuję za Twoje "pięć groszy", aczkolwiek nie do końca się zgadzam z tym co napisałeś. Masz rację, ja się źle wyraziłam, zresztą napisałam w nawiasie, że kładzie się ją chyba między ścianą a izolacją- tak więc wg tego jak sformułowałam zdanie wyszło masło maślane Pełni rolę ochronną , wentylacyjną ale także chroni ocieplenie (nie dociepla, tylko CHRONI warstwę ocieplenia- u mnie styropian-przed uszkodzeniami mechanicznymi) i u mnie tylko po to jest założona... Wiem, że mogłabym użyć jakiejś gorszej folii do tego celu, ale zdecydowaliśmy się na taką I w przypad
×
×
 • Utwórz nowe...