Skocz do zawartości

posadzka 3d


Recommended Posts

Gość mhtyl
Kurcze pieczone,pełny odlot icon_biggrin.gif jeszcze takiego cuda nie widziałem.
Goście to może by się z lekka zdziwili,ale wyobraźcie sobie jak by Ci goście byli po kilku głębszych i weszli by na taka posadzkę z dziurą ...

Cytat


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
hmm ręczna robota, artysta... A jakby tak po prostu zwykłą tapetę ścienną na podłogę nakleić i polakierować? Pewne to by było niezbyt trwałe rozwiązanie, ale na pewno tanie icon_smile.gif

Edit: Ale ja głupia jestem. Teraz mi się przypomniało, że to żywicą można zalać i voila gotowe i trwałe na lata icon_smile.gif Edytowano przez asiakamien (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

hmm ręczna robota, artysta... A jakby tak po prostu zwykłą tapetę ścienną na podłogę nakleić i polakierować? Pewne to by było niezbyt trwałe rozwiązanie, ale na pewno tanie icon_smile.gif

Edit: Ale ja głupia jestem. Teraz mi się przypomniało, że to żywicą można zalać i voila gotowe i trwałe na lata icon_smile.gif


taaaaaaaaa bo Polak potrafi...


... zrobić po taniosi i przy okazji wiochę jakich mało icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Efekt WOW! można uzyskać także w nie dużych pomieszczeniach, przykład: 7 m2 w łazience z efektem głębi oraz trójwymiarowości podłogi 3D.



Jednak efekt zależy w dużej mierze od dobrania odpowiedniego motywu (do pomieszczenia, wystroju wnętrza oraz metrażu).

Podłogi 3D charakteryzują się dużą wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na zarysowania, promienie słoneczne. Ich największym atutem jest brak spoin, łączeń (!), dlatego coraz częściej zostają wykorzystywane do oryginalnego i unikalnego wystroju wnętrz naszych mieszkań czy biur.
Link do komentarza
Cytat

Jednak efekt zależy w dużej mierze od dobrania odpowiedniego motywu (do pomieszczenia, wystroju wnętrza oraz metrażu).



Z tym się zgodzę. Najbardziej podobają mi się posadzki 3D w bardzo małych pomieszczeniach, gdzie literalnie dodają głębi i odwracają uwagę od rzeczywistych rozmiarów pomieszczenia. Ale na dużych powierzchniach trudniej moim zdaniem uzyskać dobry efekt, część z posadzek prezentowanych w tym temacie wygląda tandetnie i wyjątkowo nieciekawie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ceny takich projektów zaczynają się od 280 zł / m2 i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od metrażu pomieszczenia, w którym ma zostać wykonana podłoga 3D. Podana cena, to koszt orientacyjny dla metraży większych niż 30 m2. Koszt zależy również od rodzaju wykończenia posadzki. Możemy je "zamknąć" wierzchnią warstwą lakieru poliuretanowego (połysk, mat, półmat - satyna). Mniejsza rolę w wycenie projektu odgrywa region, miejscowość, do której mamy się wybrać.

Cena odgrywa bardzo dużą rolę odnośnie doboru materiału na wykończenie wnętrza, jednak proszę pamiętać, że są to systemy stricte dekoracyjne, bez łączeń (brak problemu brudnych fug). Klient może również dowolnie dobrać motyw do istniejącego design'u mieszkania czy domu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Genialna sprawa, ale nie zdecydowałbym się na taką w domu. Może się szybko znudzić i warto też pamiętać, że taki obraz jest widoczny tylko z jednej perspektywy. Trzeba jednak przyznać, że bardzo ciekawie i oryginalnie to wygląda.




Wielkie WooooooooooooooooooW a temat podobny poruszyłem przy okazji tarasu u Forumowej Koleżanki Bary.
Widzę, że temat powraca - i super.
Widziałem też toaletę a pod nogami widok z belki skoczni narciarskiej. Dopełnieniem była tapeta, która dawała efekt widoku na okolicę i trybuny.
Przyznam, że tylko dla ludzi o mocnych nerwach icon_cool.gif
Link do komentarza
Wymagane jest mocne, równe i czyste podłoże betonowe lub wylewka cementowa przeszlifowana i pozbawiona mleczka cementowego. Na takiej surowej, niczym nie zagruntowanej powierzchni malujemy barwnikami polimerowymi efekt 3 D. Trzeba wiedzieć, że taki obraz jest nie proporcjonalny a efekt przestrzenny widzimy tylko z określonego miejsca, więc trzeba dobrze przemyśleć lokalizację. Tak wykonaną pracę zabezpieczamy odpowiednimi produktami zależnie od miejsca, rodzaju i natężeniu ruchu.
Jeśli ktoś potrafi wykonać taki efekt to jedno składnikowe polimerowe zabezpieczenie i polimerowy wosk na bazie wody nie sprawiają kłopotu przy samodzielnym nakładaniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...