Skocz do zawartości

bajbaga

Moderator
  • Posty

    16 346
  • Dołączył

  • Dni najlepszy

    420

Wszystko napisane przez bajbaga

  1. ..............i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej. Reszta -bzdury, bzdury, durnowate bzdury
  2. Dobre - myślisz że wszyscy wiedzą co to iglak, albo gratowanie ? A może po prostu - TV przykręcić tylko na dolnych mocowaniach, ale na jego górze (przesunąć uchwyt do góry). Tak czy siak, ze zdjęcia wynika, ze tylko na 2 szt śrub (wkrętów) będzie wisiał.
  3. Ja w swoim samochodzie, wyciepałem odcięcie zapłonu, bo to tylko służy do nierozbiegania silnika
  4. Bo większość instalacji DGP to takie postne jakieś - bez filtrów (na wlotach i wylotach).
  5. Nam też ściskało i ściska - obecność duchowa, to coś zupełnie innego, a że nie macalna, to dodatkowy powód do .............
  6. A nasze szamba plastykowe, bija wasze szamba betonowe. A osadzić w gruncie plastyku, nie potrafi tylko wytwórca betonowego - tak mają od urodzenia (dlatego produkują betonowe)
  7. Byłem, barwy jesieni cudowne widziałem. Kury ani koguty nie piały, ale rzewne nutki zaciągał taki jeden - szkodnik mini ekosystemu z resztą. Miejsce urokliwe i przyjazne człowiekowi, prawie jak PCi. W Zwierzyńcu zwierząt raczej nie widziałem - dobre piwo i owszem (piłem). Znaczy - dziękuję.
  8. No to wszystko jasne - wiadomo z czego wynika cena - z posiadanych uprawnień - a co za tym idzie, gmina nie musi sobie popatrzeć Ps. Jak ma uprawnienia, to kilka godzin i jest "równowaga" na działce. Jak uprawnień brak - to może kilka dni syfu na działce (do czasu "odbioru" przez gminę).
  9. Dlaczego bez przesady ? W dwie godziny wynajmu, zdąży wykopać, przerwa na położenie rur, zasypać, wyrównać za taką samą kasę - 100 - 120zł.
  10. Bo człowiek, to najdroższa maszyna świata - nawet jak nie pracuje, to kosztuje. Ps. Poszukaj mini koparki - jest bardzo mobilna i dużo tańsza od "robola". Cena z operatorem 50 - 60 zł/h + za dojazd
  11. Menel, raczej F-ry Ci nie wystawi - no chyba że menelowską .
  12. No a jak doliczysz do stawki bazowej roboczogodziny, dodatek za nadgodziny i (lub) za pracę w "święta" to oszczędnosci wyjdą dobrze ponad 2.000zł. Z przekory - oczywiście Ps. Mnie by się nie opłacało, ale ja już dawno temu wykopałem to co miałem wykopać. Mam taki uraz do kopania, że wynajmuję kogoś nawet do skopania grządek.
  13. Czyli doliczając do tego koszt materiałów wychodzi, że nie opłaca Ci się wykonać tej roboty samemu i raczej zapłacisz te 800 - 1000zł, bo za tak małe i ewentualne oszczędności nie opłaca Ci się tyrać w błocie. A możliwość opierdzielenia wykonawcy, że krzywo - bezcenna Pośrednio to też jest odpowiedź dlaczego aż tak drogo się cenią.
  14. Drogi Gawle - to jest wynik "degradacji" waluty. Kiedyś miernikiem wykonanej pracy, był iloczynem podstawowej waluty, jaką była przyzwoita butelczyna 0,5l czystej. Ten wykop zrobiłby Ci Pan Jakiśtam za litra, ale przedtem musiałby pogonić 150 innych chętnych tak sowitej wypłaty. I komu to przeszkadzało?
  15. Źle postawione pytanie. Oblicz ile będzie kosztowało własnoręczne wykonanie tej roboty, z uwzględnieniem czasu na "dobór" i zakup materiałów, transport i stawkę Twojej roboczogodziny. A ceny za 1m położenia rury kanalizacyjnej: - z wykopem wykonanym ręcznie i "zasypaniem" od 100 do 150zł, - z wykopem wykonanym mechanicznie i zasypaniem od 50 do 70zł ( + możliwy koszt za dojazd sprzętu przy małych odcinkach). Koszt położenia 1m rury, bez wykonywania wykopu od 30 do 50zł. Ceny, netto, przy firmie "fakturowej". Ps. Podane ceny są pewnym uproszczeniem, ale taki jest rząd wielkości na moim terenie.
  16. Biłgoraj pogoda: http://www.twojapogoda.pl/polska/lubelskie/bilgoraj/16dniowa
×
×
  • Utwórz nowe...