Skocz do zawartości

Kosiarka w ogrodzie


toronto

Recommended Posts

Witam, przyszła ładna wiosna, słonko grzeje i temperatura całkiem miła. Czas zabrać się do ogarnięcia przestrzeni wokół siebie. Przestrzeń na razie jest goła, tylko trawnik w zeszłym roku położyliśmy i parę krzewów wokół ogrodzenia udało nam się posadzić. Dzisiaj patrzyłem na to wszystko i uświadomiłem sobie, że wprawdzie jest pięknie, ale już niedługo będę miał sporo pracy i tu właśnie mam pytanie. Jaką kupić kosiarkę? Lepsza elektryczna czy spalinowa? Na co zwrócić uwagę? Czy brać pod uwagę parametry czy też markę, a jeśli tak to jakie są najlepsze? Czego sami używacie i co możecie polecić?
Link do komentarza
Cytat

Witam, przyszła ładna wiosna, słonko grzeje i temperatura całkiem miła. Czas zabrać się do ogarnięcia przestrzeni wokół siebie. Przestrzeń na razie jest goła, tylko trawnik w zeszłym roku położyliśmy i parę krzewów wokół ogrodzenia udało nam się posadzić. Dzisiaj patrzyłem na to wszystko i uświadomiłem sobie, że wprawdzie jest pięknie, ale już niedługo będę miał sporo pracy i tu właśnie mam pytanie. Jaką kupić kosiarkę? Lepsza elektryczna czy spalinowa? Na co zwrócić uwagę? Czy brać pod uwagę parametry czy też markę, a jeśli tak to jakie są najlepsze? Czego sami używacie i co możecie polecić?



Aby wybrać odpowiednią dla siebie kosiarkę , musisz wziąć pod uwagę:jak duży jest Twój trawnik,jak daleko masz źródło zasilania,jak często chcesz kosić i ile czasu chcesz poświęcić na koszenie.Jeżeli powierzchnia, którą będziesz kosił jest nie większa, niż 100m2, to wybierz kosiarkę elektryczną.Jeżeli w ogrodzie nie ma kilku źródeł zasilania rozmieszczonych tak, by kosiarka elektryczna miała dostęp do całej powierzchni trawnika – kup kosiarkę spalinową lub akumulatorową.
Link do komentarza
Cytat

Poszukaj, może znajdziesz taką która cicho pracuje. Wiem to prawie niemożliwe, a może jednak? icon_lol.gif


Siemka.Chyba wszystkie warczą że uszy bolą.Widziałam w Berlinie gościa co kosił trawę siedząc na tarasie z radyjkiem w ręku.Ta kosiarka jeżdziła jak poduszkowiec sterowany radiem
normalnie ameryka! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, przyszła ładna wiosna, słonko grzeje i temperatura całkiem miła. Czas zabrać się do ogarnięcia przestrzeni wokół siebie. Przestrzeń na razie jest goła, tylko trawnik w zeszłym roku położyliśmy i parę krzewów wokół ogrodzenia udało nam się posadzić. Dzisiaj patrzyłem na to wszystko i uświadomiłem sobie, że wprawdzie jest pięknie, ale już niedługo będę miał sporo pracy i tu właśnie mam pytanie. Jaką kupić kosiarkę? Lepsza elektryczna czy spalinowa? Na co zwrócić uwagę? Czy brać pod uwagę parametry czy też markę, a jeśli tak to jakie są najlepsze? Czego sami używacie i co możecie polecić?




Nie piszesz, jaką powierzchnię będziesz miał do koszenia- a to ważne.Jeżeli jest to mała powierzchnia lepiej wybrać sprzęt o mocy do 1100 W - wtedy jego gabaryty pozwalają na wygodniejsze manewrowanie, a dodatkowy plus to oszczędzanie energii.
Link do komentarza
Ja mam elektryczną kosiarkę i muszę przyznać iż jedyną jej wadą jest to, że trzeba uważać na kabel elektryczny (aby na niego nie najechać kosiarką). Ale plusem jest to, że kosztuje dużo mniej niż spalinowa.
Kupiłam jedną z tańszych kosiarek jakie były w markecie - (było to 6-7 lat temu) i do tej pory sprawuje się bez zarzutu...
Mam do skoszenia około 500m2 trawnika - nie jest więc tego dużo. Przy większych powierzchniach do koszenia lepiej mieć spalinową kosiarkę.
Link do komentarza
Cytat

Ja mam elektryczną kosiarkę i muszę przyznać iż jedyną jej wadą jest to, że trzeba uważać na kabel elektryczny (aby na niego nie najechać kosiarką). Ale plusem jest to, że kosztuje dużo mniej niż spalinowa.
Kupiłam jedną z tańszych kosiarek jakie były w markecie - (było to 6-7 lat temu) i do tej pory sprawuje się bez zarzutu...
Mam do skoszenia około 500m2 trawnika - nie jest więc tego dużo. Przy większych powierzchniach do koszenia lepiej mieć spalinową kosiarkę.



Siedem lat, z marketu i jeszcze działa? icon_eek.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
O rany, szczerze mówiąc nie spodziewałem się, aż takiego odzewu. Dzięki. Mojego trawnika jest sporo bo prawie ćwierć hektara, a już sąsiad się dopytuje czy nie kupiłbym od niego jeszcze kawałka łąki, więc faktycznie kosiarkę elektryczną mogę sobie darować. Czasu mam dużo... to znaczy w moim pojęciu dużo, bo na takie dłubanie w ziemi, grabienie i te sprawy mogę przeznaczyć praktycznie co drugi weekend i nawet chętnie to robię, bo choćby nie wiem jak bardzo chciałbym poleniuchować to i tak dłużej niż 2 godzinny bezczynnie nie wytrzymam icon_biggrin.gif, po prostu muszę coś robić, a jeśli mogę to robić na świeżym powietrzu to już w ogóle jestem szczęśliwy.

Odnośnie tej ameryki to w weekend oglądałem coś jeszcze lepszego. Husqvarna zrobiła kosiarkę samobieżną, automower się wabi. Wygląda to jak domowy odkurzacz, jest wielkości plecaka i jeździ na baterie słoneczne. Raz się programuje, dookoła terenu zakłada się taki specjalny drut, można go nawet wkopać w ziemię i puszcza się to to samopas, a kosić może 24h, siedem dni w tygodniu, nawet w deszczu, ale kosztuje tak od 6 tyś. w górę. Jak bym miał coś takiego kupić to już bym wolał, jakiś mały traktorek, tak żeby samemu mieć z tego trochę radości icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie tej ameryki to w weekend oglądałem coś jeszcze lepszego. Husqvarna zrobiła kosiarkę samobieżną, automower się wabi. Wygląda to jak domowy odkurzacz, jest wielkości plecaka i jeździ na baterie słoneczne. Raz się programuje, dookoła terenu zakłada się taki specjalny drut, można go nawet wkopać w ziemię i puszcza się to to samopas, a kosić może 24h, siedem dni w tygodniu, nawet w deszczu, ale kosztuje tak od 6 tyś. w górę. Jak bym miał coś takiego kupić to już bym wolał, jakiś mały traktorek, tak żeby samemu mieć z tego trochę radości icon_biggrin.gif




Hmm, coś takiego może? http://www.testgsm.pl/index.php?option=com...d=68&show=1 Dla mnie wygląda niesamowicie, ciekawe, czy ktoś to osbiście testował i może opisac jak się takie cudo sprawuje.
Link do komentarza
Cytat

Sam widziałem tylko na zdjęciach, ale dla mnie pomysł jest genialny. Mam na działce kawał ogrodu i nie ukrywam, że fajnie było by wyskoczyc na ryby, a naokoło domu niech sobie kosiarka sama pracuje... icon_smile.gif


Ja bym proponowała jednak zakup malutkiego traktorka, który latem służy jako kosiarka do trawy a zimą jako odśnieżarka...
Koszenie trawy przy pomocy tego traktorka nie jest męczące - wsiadamy i jeździmy po trawniku... a zimą nie trzeba się męczyć przy odśnieżaniu łopatą - bo co prawda niewiele śniegu u nas ostatnio pada, ale jednak...
Link do komentarza
Cytat

Ja bym proponowała jednak zakup malutkiego traktorka, który latem służy jako kosiarka do trawy a zimą jako odśnieżarka...
Koszenie trawy przy pomocy tego traktorka nie jest męczące - wsiadamy i jeździmy po trawniku... a zimą nie trzeba się męczyć przy odśnieżaniu łopatą - bo co prawda niewiele śniegu u nas ostatnio pada, ale jednak...



Też bym kiedyś chciał sobie coś takiego kupić: http://www.gruner.pl/?go=oferta&id=11-...&sub=1& , tyle że ogród mam malutki - nie wiem, jak musiałbym się potem tłumaczyć przed żoną icon_wink.gif Wydaje mi się, że kiedy już się taki sprzęt kupi, to jakieś zastosowanie się dla niego na pewno znajdzie icon_smile.gif

Co do śniegu, to za rok może byc znów dużo, nigdy nie wiadomo jak to u nas będzie...
Link do komentarza
Cytat

Hmm, coś takiego może? http://www.testgsm.pl/index.php?option=com...d=68&show=1 Dla mnie wygląda niesamowicie, ciekawe, czy ktoś to osbiście testował i może opisac jak się takie cudo sprawuje.



Za dwa tysiące funtów? Drogo. Jeśli jednak działa bezawaryjnie to ktoś kto ma duży ogród i dużo trawy oszczędza sporo czasu. Choć ja tam nie wierzę że ona tak sama potrafi ominąć drzewa i kamienie.
Link do komentarza
Cytat

Za dwa tysiące funtów? Drogo. Jeśli jednak działa bezawaryjnie to ktoś kto ma duży ogród i dużo trawy oszczędza sporo czasu. Choć ja tam nie wierzę że ona tak sama potrafi ominąć drzewa i kamienie.



Ja akurat oglądałem jakieś starsze, a przy okazji dużo tańsze modele i poważnie tam gdzie dojedzie do jakiegoś twardego przedmiotu, to się zatrzymuje i zawraca. Nawet na youtube jest film, w którym taki sprzęcik zatrzymuje się przed nogą właściciela, a "po namyśle" zmienia kierunek i jedzie dalej. Odważny człowiek ja na taki eksperyment bym się nie zdecydował ale naprawdę warto to zobaczyć. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Moi drodzy - czy wy dzieci nie macie? icon_razz.gif
Moi synowie mają taki samochodzik, który omija przeszkody - gdy dojeżdża stołu czy krzeseł lub do kanapy, do ściany - wtedy zawraca. Tak samo jak ta kosiarka o której piszecie.... icon_biggrin.gif



Mamy, posiadamy i jesteśmy dumni... ale z córek icon_biggrin.gif już żonie zapowiedziałem, że jeśli znowu nam się zdarzy, a kolejnym dzieckiem nie będzie syn to starym słowiańskim zwyczajem odeślę ją do rodziców icon_razz.gif (w końcu nie po to przez tyle lat włóczyłem za sobą karton Tomków Szklarskiego i kolejkę Piko, żeby teraz sam się tym bawić).

Możemy wrócić do mojego tematu: kosiarka spalinowa, samobieżna, co, gdzie, po ile, za, przeciw, kontra, co polecacie, co odradzacie?
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Też bym chciała wiedzieć.Całuski icon_biggrin.gif



Przez weekend trochę badałem temat icon_smile.gif znalazłem taką kosiarkę Husqvarny:
http://www.automower.pl/node1096.aspx?pid=11842 - ale ta jest łądowana z gniazdka. Kiedy bateria się wyczerpuje, sama podjeżdza i ładuje akumulator z sieci. kosztuje około 8000 pln.

Ciągle próbuję odszukać gdzieś więcej informacji o tej zasilanej bateriami słonecznymi.
Link do komentarza
Cytat

Przez weekend trochę badałem temat icon_smile.gif znalazłem taką kosiarkę Husqvarny:
http://www.automower.pl/node1096.aspx?pid=11842 - ale ta jest łądowana z gniazdka. Kiedy bateria się wyczerpuje, sama podjeżdza i ładuje akumulator z sieci. kosztuje około 8000 pln.

Ciągle próbuję odszukać gdzieś więcej informacji o tej zasilanej bateriami słonecznymi.



Osiem tysięcy za kosiarkę to lekka przesada. Pooglądać można, do koszenia naszej trawy wystarczy nawet taka kosiarka za 200zł. Czyszczenie tego ustrojstwa jest wprawdzie dokuczliwe bo trzeba to robić systematycznie mimo to kosiarka zdaje egzamin. A w jaki sposób czyści się to urządzenie za osiem tysięcy?
Link do komentarza
Cytat

Osiem tysięcy za kosiarkę to lekka przesada. Pooglądać można, do koszenia naszej trawy wystarczy nawet taka kosiarka za 200zł. Czyszczenie tego ustrojstwa jest wprawdzie dokuczliwe bo trzeba to robić systematycznie mimo to kosiarka zdaje egzamin. A w jaki sposób czyści się to urządzenie za osiem tysięcy?


Też tak uważam - za 8 tys. można ładne meble do domu kupić (lub piękne rośliny do ogrodu) a nie jakąś kosiarkę, która garaż będzie zdobiła...
Link do komentarza
Cytat

Też tak uważam - za 8 tys. można ładne meble do domu kupić (lub piękne rośliny do ogrodu) a nie jakąś kosiarkę, która garaż będzie zdobiła...



...Albo zatrudnić ogrodnika icon_biggrin.gif Ktoś tu na forum pisał,że można zatrudnić kogoś za 300 złotych miesięcznie, więc te pieniądze starczyłyby na kilka sezonów ...a i porozmawiać było by z kim... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Też tak uważam - za 8 tys. można ładne meble do domu kupić (lub piękne rośliny do ogrodu) a nie jakąś kosiarkę, która garaż będzie zdobiła...


Owszem cena nie jest na przeciętną polską kieszeń, ale jeśli chodzi o technologię, to jest to krok w zdecydowanie dobrym kierunku. Energia drożeje, paliwa drożeją, zasoby naturalne się kurczą, zapasy wody też, (chyba dwa lata temu, w którymś z krajów Am. Łacińskiej doszło do rewolucji, ponieważ sprywatyzowano wodociągi miejskie), trzeba zacząć przestawiać się na energię ze źródeł odnawialnych.
Link do komentarza
Cytat

...Albo zatrudnić ogrodnika icon_biggrin.gif Ktoś tu na forum pisał,że można zatrudnić kogoś za 300 złotych miesięcznie, więc te pieniądze starczyłyby na kilka sezonów ...a i porozmawiać było by z kim... icon_biggrin.gif



Dla konwersacji to się kiedyś zatrudniało damę do towarzystwa, potem sekretarza a teraz to się nazywa osobisty asystent lub asystentka. A poważnie to chyba nawet nie wolno zatrudniać ludzi za 300 zł. Musi być to minimum socjalne a ono jest wyższe. Dwukrotnie chyba nawet.
Link do komentarza
Cytat

...Albo zatrudnić ogrodnika icon_biggrin.gif Ktoś tu na forum pisał,że można zatrudnić kogoś za 300 złotych miesięcznie, więc te pieniądze starczyłyby na kilka sezonów ...a i porozmawiać było by z kim... icon_biggrin.gif



Bez przesady icon_smile.gif Gdyby tak do tematu pochodzić, to wszyscy jeździlibyśmy maluchami, albo w rikszach icon_wink.gif A jakoś każdy woli mieć wygodny samochód. Pewnie, że taki automover to jednak trochę gadżet, ale jeśli dobrze działa, to byłbym gotów sobie coś takiego zafundować.
Druga sprawa - to w końcu nowość, pewnie z czasem będą tanieć...
Link do komentarza
Cytat

Wiadomą rzeczą jest, że jeśli zatrudniamy ogrodnika za 300zł miesięcznie - to nie pracuje on codziennie po 8 godzin - to jakieś przekłamanie . Co on miałby tam robić? opalać się chyba gdy słońce świeci...



No pewnie,że nie na 8 godzin dziennie Taka osoba mogłaby np przychodzić, skosić trawę raz na tydzień, dodatkowo jakieś drobne prace w ogrodzie(przycinanie, podlewanie itp). Dla jakiegoś pasjonata ogrodu było by to po prostu dodatkowe zajęcie, za które mógłby sobie dorobić np do skromnej emerytury.
Link do komentarza
Cytat

tak, ale aby korzystać ze źródeł odnawialnych trzeba dużo najpierw w to zainwestować - no i niegdy się prawdopodobnie nie zwróci - lub zwróci się po 20 latach - mnie taka perspektywa nie przekonuje.


No niestety nie zawsze założenia ekonomiczne pokrywają się z działaniami ekologicznymi, ale myślę, że warto popierać takie firmy, które rozwijają się właśnie w tym proekologicznym kierunku.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli będzie wystarczające zainteresowanie to tak. Jak na razie ta cena przeraża.



Na pewno nie jest to produkt masowy icon_smile.gif
Za to dobrze świadczy o firmie, że się rozwiajają i inwestują w technologie. Chciałbym taką mieć, ale po ochłonięciu i pierwszym "wow", przeliczeniu rachunków do zaplącenia i moich skromnych możliwości skłaniam sie ku J 55S. Będę sobie wyobrażał, że sama jeździ icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

No niestety nie zawsze założenia ekonomiczne pokrywają się z działaniami ekologicznymi, ale myślę, że warto popierać takie firmy, które rozwijają się właśnie w tym proekologicznym kierunku.



To tez jest argument. Chociaż póki co pewnie w Polsce nie ma największej wagi, to wierzę, że z czasem to się będzie zmieniać. Może niedlugo będzie można np. kupic "zielony prąd", albo doczekamy się sortowania odpadów z prawdziwego zdarzenia. Na razie wygląda to tak, że na moje osiedle podjeżdza samochód i ze wszystkich pojemników sypie do jednego kontenera icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

No niestety nie zawsze założenia ekonomiczne pokrywają się z działaniami ekologicznymi, ale myślę, że warto popierać takie firmy, które rozwijają się właśnie w tym proekologicznym kierunku.


ale chyba mówimy tutaj o kosiarce zasilanej baterią słoneczną - to juz przesada - kosiarkę używamy około 4 razy w miesiącu - nie warto inwestować kilku tysięcy w taką proekologiczną kosiarkę ... icon_eek.gif
a po drugie - to taka kosiarka nadaje się do dużych ogrodów, w których trawniki mają wielkość np. 2tys. m2 - do mniejszych - nie ma to sensu.
Link do komentarza
Cytat

ale chyba mówimy tutaj o kosiarce zasilanej baterią słoneczną - to juz przesada - kosiarkę używamy około 4 razy w miesiącu - nie warto inwestować kilku tysięcy w taką proekologiczną kosiarkę ... icon_eek.gif
a po drugie - to taka kosiarka nadaje się do dużych ogrodów, w których trawniki mają wielkość np. 2tys. m2 - do mniejszych - nie ma to sensu.



Nie ma. Chociasz... dobrze byłoby mieć w ogródku samojeżdżące kosiarki ,zraszarki czy automat do pielenia chwastów. I to wszystko sterowane pilotem z leżaka:P.
Link do komentarza
Cytat

Mamy, posiadamy i jesteśmy dumni... ale z córek icon_biggrin.gif już żonie zapowiedziałem, że jeśli znowu nam się zdarzy, a kolejnym dzieckiem nie będzie syn to starym słowiańskim zwyczajem odeślę ją do rodziców icon_razz.gif (w końcu nie po to przez tyle lat włóczyłem za sobą karton Tomków Szklarskiego i kolejkę Piko, żeby teraz sam się tym bawić).

Możemy wrócić do mojego tematu: kosiarka spalinowa, samobieżna, co, gdzie, po ile, za, przeciw, kontra, co polecacie, co odradzacie?


no to jesteś usprawiedliwiony - możesz nie znać takich zabawek omijających przeszkody ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie ma. Chociasz... dobrze byłoby mieć w ogródku samojeżdżące kosiarki ,zraszarki czy automat do pielenia chwastów. I to wszystko sterowane pilotem z leżaka:P.


marzenia ... samojeżdżące kosiarki sterowane pilotem już są, podlewaniem również można już sterować za pomocą pilota - lub zaprogramować...
najbardziej zainteresował mnie automat do pielenia chwastów - kupiłabym z pewnością - jeśli cena by była rozsądna ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja wątpię. Zbyt kosztowne jak na zwykłą kosiarkę.


Ale możliwe, ktoś wcześniej tutaj dawał link do takiej właśnie zasilanej energią słoneczna icon_smile.gif Patefon, a ten Twój quad był jakoś przebudowywany pod kosiarkę, czy po prostu ciągniesz za sobą bębnówkę? Jak to wygląda? Masz jakieś zdjęcie?
Link do komentarza
Cytat

Ja wątpię. Zbyt kosztowne jak na zwykłą kosiarkę.



Z tego co czytałem to są dwie wersje. Ta z linka na baterie słoneczne i bardziej popularna zasilana baterią. Ta zakumulatorem, (czy też baterią) kiedy trzeba ją doładować, sama podjeżdża do stacji i nie trzeba samemu o tym pamiętać.
Póki co zakupu nie planuję, ale staram się obserwować rynek...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...