Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zakupiłam parkiet dębowy wędzony o nazwie Louvre w firmie Parkett Service, podłoga wygląda pięknie ułożona w jodełke poprostu rewelacja. Panowie z salonu w Katowicach bardzo miło mnie obslużyli i dołozyli wszelkich starań zeby wszystko było na czas.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Bednarski
Osobiście nie zdecydował bym się na panele laminowane, szczególnie jeśli ktoś posiada małe dzieci. Nie od dziś wiadomo, że zawierają wiele "niezdrowych" chemikaliów użytych do ich produkcji.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Kastor-parkiety egzotyczne i nie
Wiadomo że parkiet w domu jest jak podłoga okrętowa- niezniszczalny, luksusowy, praktyczny- a odświeżenie nie jest praktycznie żadnym kosztem.
Link do komentarza
Mam jedno mieszkanie z parkietem, drugie z panelami.
O parkiet niestety trzeba dbać, aby ładnie wyglądał. Mycie i konserwacja w zależności od użytego lakieru nie jest łatwa.

Panele natomiast w założeniu traktujemy jako coś mniej wartościowego i możemy pozwolić sobie na ich wcześniejszą wymianę. Sprzątanie ich jest zdecydowanie łatwiejsze.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Emilio
Dlaczego chwalicie tak egzotyczne drewno? Nasze rodzime gatunki drewna też są piękne i trwałe. Egzotyki nie są złe, ale są droższe, a przez swój ciemny kolor stają się trudniejsze w utrzymaniu..
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
ja zdecydowałam się na szerokie deski dębowe . Dąb był , jest i zawsze będzie modny , a śmiem sądzić że za kilka lat będzie towarem LUKSUSOWYM . Deski mam ługowane na biało - cud malina. Niewątpliwą zaletą naturalnego drewna jest to że można je szlifować, barwić, lakierować lub olejować - wedle własnych upodobań.
Link do komentarza
Cytat

No coz wedlug mnie idealnym wyjsciem jest barlinek bo laczy zalety paneli (latwosc ulozenia) z zaletami parkietow (drewno ktore zawsze mozna wycyklinowac)..


Barlinek jest idealnym wyjściem, ale tylko w sypialni i pomieszczeniach mniej uczęszczanych, albo jest idealnym wyjściem dla czytających opisy fabryczne i reklamowe icon_rolleyes.gif ... Kto użytkował deskę, a miał niesforne dzieci, czy towarzyską młodzież, wie o czym piszę...
Deska barlinecka jest to bardzo ładna, szybko układająca się podłoga, gotowa natychmiast do wprowadzania się do pomieszczenia, ale ma swoje istotne wady.. Jest droga - z montażem jej koszt jest porównywalny z kosztem położenia i wykończenia parkietu, może niekoniecznie I gatunku, ale na pewno niezłego parkertu - jest dość delikatna i wrażliwa na uderzenia, teoretycznie jest możliwa do cyklinowania, wg. producenta kilkukrotnego - ale pokażcie mi fachowca-cykliniarza, który te 3 mm wierzchniej warstwy deski potrafi kilkakrotnie szlifować icon_rolleyes.gif
Jeśli się zastanawiamy, czy położyć panele, czy deskę barlinecką i chcemy zaoszczędzić - to tylko panele!
Jeśli się zastanawiamy, czy położyć deskę barlinecką, czy parkiet, a mamy te dwa tygodnie luzu, no i monterów, to tylko parkiet!!!
Link do komentarza
Cytat

Barlinek jest idealnym wyjściem, ale tylko w sypialni i pomieszczeniach mniej uczęszczanych, albo jest idealnym wyjściem dla czytających opisy fabryczne i reklamowe icon_rolleyes.gif ... Kto użytkował deskę, a miał niesforne dzieci, czy towarzyską młodzież, wie o czym piszę...
Deska barlinecka jest to bardzo ładna, szybko układająca się podłoga, gotowa natychmiast do wprowadzania się do pomieszczenia, ale ma swoje istotne wady.. Jest droga - z montażem jej koszt jest porównywalny z kosztem położenia i wykończenia parkietu, może niekoniecznie I gatunku, ale na pewno niezłego parkertu - jest dość delikatna i wrażliwa na uderzenia, teoretycznie jest możliwa do cyklinowania, wg. producenta kilkukrotnego - ale pokażcie mi fachowca-cykliniarza, który te 3 mm wierzchniej warstwy deski potrafi kilkakrotnie szlifować icon_rolleyes.gif
Jeśli się zastanawiamy, czy położyć panele, czy deskę barlinecką i chcemy zaoszczędzić - to tylko panele!
Jeśli się zastanawiamy, czy położyć deskę barlinecką, czy parkiet, a mamy te dwa tygodnie luzu, no i monterów, to tylko parkiet!!!



Niestety nie wszystkich stać na kupno deski barlineckiej, natomiast panele podłogowe są w rozsądnej cenie dla wszystkich, można kupić droższe o wyższej klasie ścieralności i będziecie na pewno zadowoleni Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Parkiet jest drogi, panele tanie. Co znaczy, że za tą samą cenę można kilka razy zmienić panele icon_razz.gif Jednorazowy wydatek nie tak duży jak przy parkiecie. Cyklinowanie itp też za darmo nie jest. Panele może i szybciej się zużywają, ale raczej nie mam w pokoju ruchu jak na krakowskim, żeby mi nie posłużyły parę lat.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Parkiet się rysuje, po dłuższym czasie użytkowania w pokojach dziennych widać niestety te rysy. Jednak bardzo ładnie wygląda i nadaje się do pokojów bardziej gościnnych. Panele wydają bardziej wytrzymałe, dodatkowo tańsze, wsam raz do pokojów dziennych narażonych na różne działania mechaniczne
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość sprzedawca paneli i parkietów
Panele śmierdzą i żyją w nich malutkie robaki, elektryzują się. Z czasem wyginają się od wilgoci. Nieprzyjemnie się po nich chodzi! Lepiej kupic gumolit. Parkiet klasa! W krajach rozwiniętych nikt nie założy paneli .....
Link do komentarza
Gość Parkiet De Best! Ania Kielce
Ładnie wycyklinowany parkiet to podstawa, jak ktoś zepsuje cyklinowanie i lakierowanie to lepiej panele wyglądają! Z Kielc Pan Strączek Bogusław ul.Pańska zrobił cudo z mojej podłogi parkiet dębowy z 1960r. A doradzali inni panele! Super wyszło ponad rok mieszkamy Mocny lakier i fachowa robota i PARKIET bije panele pod każdym względem!.
Link do komentarza
Cytat

Panele śmierdzą i żyją w nich malutkie robaki,



taaaa ... z wielkimi zębami i podgryzają nam stopy icon_biggrin.gif
chyba ci się pomyliło z dywanami i roztoczami...

Cytat

elektryzują się.



icon_eek.gif

Cytat

Z czasem wyginają się od wilgoci.



taaaaa ... mam kronopola za 19zł za metr i classena za 50zł za metr ... nie zauważyłam, żeby po położeniu coś mi sie wygięło podczas normalnego użytkowania ....
a nie , sorry - córa wylala wodę w jednym miejscu i sie nie przyznała i wypuczyło w tym miejscu po kilku godzinach "stania"wody ... ale to akurat normalne - panele nie lubią nie tyle wilgoci która jest w normalnym stężeniu czy mycia mopem , co płynu w dużej ilości ... więc oszczędź sobie mycia podłóg z paneli jak na łaźni (wiadro wody wylane na powierzchnie i zmiatana szczotka w kierunku wyjścia icon_lol.gif )

Cytat

Nieprzyjemnie się po nich chodzi! Lepiej kupic gumolit. Parkiet klasa! W krajach rozwiniętych nikt nie założy paneli .....



bzdura


Cytat

PARKIET bije panele pod każdym względem!.



niestety także kosztu położenia i utrzymania ...
Link do komentarza
Gość Albert
Panele to rozwiązanie na chwilę a parkiet z pomysłam na długie lata. Niema co dyskutować kupując poloneza nie spodziewaj się wygóg mercedesa..

koleżanko daggulka radzę zapytać kogoś kto lepiej widzi! A panele to jednak syf. Prasowana tektura i tyle.

Za panelami przemawia taniość ( tandeta ) za parkietem prestiż ( luksusowy towar ) niestety z panelami jednak są nieproszeni goście :-(.
Link do komentarza
Cytat

koleżanko daggulka radzę zapytać kogoś kto lepiej widzi! A panele to jednak syf. Prasowana tektura i tyle.



Parkiet to celuloza.
Nieprasowana.

Cytat

pod panelami żyją małe brązowe robaczki uważniej obserwowac trzeba. Ale jak cena taki materiał.

robactwo jest w panelach! maleńkie brązowe szukam na forach pomocy !.



A na Marsie biegają takie małe, zielone ludziki...
Link do komentarza
Cytat

koleżanko daggulka radzę zapytać kogoś kto lepiej widzi! A panele to jednak syf. Prasowana tektura i tyle.



czy - jeśli w pomieszczeniu o normalnej pokojowej temperaturze i standardowej wilgotności będziesz składować tekturę (papier) - to czy zalegną Ci się tam robale? pomyśl logicznie , zanim coś napiszesz i nie ośmieszaj się ...
Link do komentarza
Wszyscy mówicie o cenie - owszem, jest ważna. Ale ważne jest również to, na co kładzie się parkiet/panele. My mieliśmy już upatrzone dechy - klejone, dębowe w super cenie...
Przyjechał akurat facet do montażu schodów - pokazaliśmy mu próbkę - podobał mu się towar, ale zadał jedno pytanie: kiedy robiliście państwo wylewki?
I tu - zonk.
Jeżeli chcecie się szybko wprowadzić - panele, jeżeli macie czas i dacie wyschnąć wylewce - drewno (parkiet, dechy itp).

Położyliśmy panele, po 20zł za metr - tymczasowo, nawet koło kominka są ułożone (bo jak się coś wypali to będzie doping, żeby wymienić na drewno). Mieszkamy już 7 lat... I chyba nie muszę Wam mówić, co mamy na podłodze icon_lol.gif Przy kominku ni śladu wypaleń, mamy 4 dzieci, psa - duuuża rasa i koty. To wszystko kłębi się i biega na okrągło - wiadomo, że panele nie maja takiego połysku, jak zaraz po ułożeniu, ale źle też nie wyglądają.
Link do komentarza
witam mieszkam w domku jednorodzinnym parkiet dębowy mam położony na nowych wylewkach ( schły ok. 3 m-cy) pomiar wilgotności wykazał ok. mieszkam już 4 lata średni piesek w domu troje dzieci , imprezy rodzinne i podłoga jest ok. Lakierek firmy DEVA na 3 razy i nie ma porównania do poprzedniego domu gdzie miałem wszędzie panele. Parkiet górą! Ale wymaga częstrzego sprzatania ( odkurzania ).

Jak niektórzy wiedzą panele podłogowe z płyt wiórowych i HDF zawierają związki organiczne -formaldehydy, które później wyparowują przez wiele
miesięcy leżąc w naszym mieszkaniu.
Pytanie - czy osoba, która nie jest uczulona konkretnie na formaldehydy, ale jest uczulona na kurz i pyłki traw i ogólnie ma problemy ze śluzówką nosa będzie się czuła gorzej przy nowej podłodze z takich paneli ?
A może najlepiej płytki gresowe bo tańsze od parketu i trwalsze !.

wycofują teflon bo rakotwórczy w USA a panele kiedy? W USA formaldehyd wpisany na listę karcynogenów
Rząd amerykański dodał do listy czynników rakotwórczych formaldehyd (aldehyd mrówkowy), związek chemiczny stosowany m.in. przy wyrobie żywic syntetycznych ( paneli ) - informuje Reuters..

z panelami to jednak prawda tani syf. Ale nasz rząd nie chroni konsumenta do tego stopnia by go informować o szkodliwości.

jeśli panele rakotwórczy formaldehyd zawierają a w stanach tak jak teflon już wycofują to kiedy zaczną panele wycofywać?.

a tam polak wszystko kupi bo tanie icon_smile.gif.
Link do komentarza
Cytat

z panelami to jednak prawda tani syf. Ale nasz rząd nie chroni konsumenta do tego stopnia by go informować o szkodliwości.



mają niezbędne atesty i certyfikaty - nie umrzesz od tego, nie przesadzaj ...

Cytat

wycofują teflon bo rakotwórczy w USA a panele kiedy? W USA formaldehyd wpisany na listę karcynogenów
Rząd amerykański dodał do listy czynników rakotwórczych formaldehyd (aldehyd mrówkowy), związek chemiczny stosowany m.in. przy wyrobie żywic syntetycznych ( paneli ) - informuje Reuters..



za to lakiery którymi pokrywany jest parkiet to samo zdrowie oczywiście ...
a swoją drogą : komóreczkę masz i korzystasz? tv oglądasz? komputera używasz? bo to promieniowanie to samo zdrowie ...
a odżywiasz się wyłącznie zdrową żywnością na gnoju wiejskim naturalnym wyhodowaną czy jednak kupujesz w sklepach tą ogólnie spożywaną - z konserwantami? w łóżku to zapewne tylko ekologiczna słoma, co?

nie ma co popadać w paranoję ... takie jest moje zdanie - czasy kiedy coś bezapelacyjnie było zdrowe i ekologiczne minęły bezpowrotnie z momentem kiedy umarła babcia która miała krówkę , świnkę i owieczkę w obórce .... teraz za ekologię trzeba drogo płacić bo to towar deficytowy i mało kogo stać .... a mając w perspektywie cały otaczający świat zasyfiony tym co jest na półkach i w powietrzu - panele w domu nie zabiją...
howkh
Link do komentarza
Cytat

mają niezbędne atesty i certyfikaty - nie umrzesz od tego, nie przesadzaj ...



za to lakiery którymi pokrywany jest parkiet to samo zdrowie oczywiście ...
a swoją drogą : komóreczkę masz i korzystasz? tv oglądasz? komputera używasz? bo to promieniowanie to samo zdrowie ...
a odżywiasz się wyłącznie zdrową żywnością na gnoju wiejskim naturalnym wyhodowaną czy jednak kupujesz w sklepach tą ogólnie spożywaną - z konserwantami? w łóżku to zapewne tylko ekologiczna słoma, co?

nie ma co popadać w paranoję ... takie jest moje zdanie - czasy kiedy coś bezapelacyjnie było zdrowe i ekologiczne minęły bezpowrotnie z momentem kiedy umarła babcia która miała krówkę , świnkę i owieczkę w obórce .... teraz za ekologię trzeba drogo płacić bo to towar deficytowy i mało kogo stać .... a mając w perspektywie cały otaczający świat zasyfiony tym co jest na półkach i w powietrzu - panele w domu nie zabiją...
howkh



Zgadzam się. W mojej miejscowości był niedawno protest, potem zawiązał się jakiś komitet i sprawia się ciągnie, przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej jednej z sieci. Na czele komitetu stał gość, który twierdził, że promieniowanie od komórki powoduje raka i takie tam. Nie pisałbym tego tak bez powodu, otóż jak się okazało miał przy pasku trzy komórki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

<strong>Parkiet czy panele? Oba rozwiązania mają swoje wady lub zalety, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/porady/890-panele-czy-parkiet


Jest kasa może być parkiet (pomijam lakier co Daga słusznie podniosła powyżej icon_wink.gif ) nie ma kasy panele choć w sumie dużo się robi podłóg ceramicznych z uwagi na podłogówki to 1 i te foraldechydy i inne lotne substancje rakotwórcze jeżeli nie będzie ich w panelach i lakierach to są w meblach i innych kanapach itp. Mając pierdolca na punkcie zrowia tzreba być konsekwentnym i już wsztko miec naturalne i ekologiczne (łacznie z bardaszka zamiast sedesu rewela)
Link do komentarza
Gość rafał wrocław
niestety panele nie są dla nas przyjazne, to sprawa ekonomiczna panele trzeba sprzedawać! A atesty to nawet na papierosy można dostać. Kwestia odpowiedniej grupy prawników i interpretacji przepisów..

a co jest dobre na te robactwo z paneli? W sklepie powiedzieli że same znikną. A i że można wyslikonować wszystkie szczelinki, czy to ma sens skoro to pływająca podłoga, czy żona źle sprząta? Panele mają 2lata 60zł za m2 płaciłem.
Link do komentarza
Mam w mieszkaniu panele, jestem z nich bardzo zadowolona, ale gdybym nie miała ograniczonych finansów, to zdecydowanie połozyłabym parkiet, a nie panele..

a jaki jest teraz koszt ułożenia i cyklinowania parkietu.
Link do komentarza
Cytat

a jaki jest teraz koszt ułożenia i cyklinowania parkietu.



zupełnie się nie orientuję ....
natomiast tutaj jest plus dla paneli - można samemu zamontować (z mężem montowaliśmy sami) - dbanie o nie to w zasadzie tylko mycie ....
cena samych paneli to kolejna zaleta - 25zł za metr - nie będzie szkoda kiedy się znudzi , lub nie będzie pasować do nowego wystroju - można kupić nowe i serce nie będzie bolało (a w zasadzie portfel) icon_wink.gif

co do parkietu - oczywiście nie neguję ... jest to fajna rzecz , niestety na etapie wykończeniówki gdzie liczy się już każdą złotówkę ich cena często okazuje się zaporowa....
osobiście nie podobają mi się parkiety układane w "jodełkę" , ale bardzo podoba mi się podłoga z szerokich desek - jak najbardziej naturalnie wyglądająca ....
na przykład - klasa icon_smile.gif

Brak obrazka

Link do komentarza
Gość janusz kielce
gotowy lakierowany parkiet dębowy 100zł/m2 układanie płaciłem 25zł/m2 klej z gruntem około 16zł/m2 czyli 141zł za m2 na gotowo za lity nie klejonka parkiet! czy to drogo dla kogoś kto podłogę robi na lata? A drewno może się znudzić? bzdurą jest kupować paneluchy i pukotać klapkami do usranej śmierci bo się zaoszczędzić chciało.
Link do komentarza
Gość janusz kielce
a może ty masz zamiast głowy pusty panel ? podniecasz się byle czym a forum miało doradzić co jest dobre a ty lipe wciskasz panele handlujesz tym?. Wstyd przez takich doradców to gówno się dowiedzieć można.
Link do komentarza
Cytat

gotowy lakierowany parkiet dębowy 100zł/m2 układanie płaciłem 25zł/m2 klej z gruntem około 16zł/m2 czyli 141zł za m2 na gotowo za lity nie klejonka parkiet! czy to drogo dla kogoś kto podłogę robi na lata? A drewno może się znudzić? bzdurą jest kupować paneluchy i pukotać klapkami do usranej śmierci bo się zaoszczędzić chciało.



jak kasy brakuje to trzeba wybierać miedzy betonem, linoleum a panelami bo parkiet jest poza zasięgiem

Cytat

a może ty masz zamiast głowy pusty panel ? podniecasz się byle czym a forum miało doradzić co jest dobre a ty lipe wciskasz panele handlujesz tym?. Wstyd przez takich doradców to gówno się dowiedzieć można.



Parkiet nie zawsze jest lepszy od paneli, ma zdecydowanie mniejsze też możliwości kolorystyczne. Na podłogówkę też się nie nadaje, a panele (odpowiednie) można kłaść na OP.
Link do komentarza
mam w salonie parkiet jesionowy na podłogówce od 3 lat i nie zauważyłam nic niepokojącego, a panele w pokoikach widać łączenia i lekkie wyłódkowania. Posiadając takie doświadczenie absolutnie paneli nie polecam!.
Link do komentarza
Cytat

gotowy lakierowany parkiet dębowy 100zł/m2 układanie płaciłem 25zł/m2 klej z gruntem około 16zł/m2 czyli 141zł za m2 na gotowo za lity nie klejonka parkiet! czy to drogo dla kogoś kto podłogę robi na lata? A drewno może się znudzić? bzdurą jest kupować paneluchy i pukotać klapkami do usranej śmierci bo się zaoszczędzić chciało.


A ja razem z robocizną i całą resztą płaciłam 30 zł za m2, więc wybacz, ale koszty mówią same za siebie, a jak kiedyś będzie mnie stać to to zdejmę panele i położę parkiet, ale wtedy to już taki za 200 zł za m2 bo oszczędzanie na parkiecie (a Twoja wersja patrząc na cenę jest mocno oszczędna /jak na parkiet/)jest jeszcze gorsze niż kupowanie paneli.
Link do komentarza
Cytat

a może ty masz zamiast głowy pusty panel ? podniecasz się byle czym a forum miało doradzić co jest dobre a ty lipe wciskasz panele



cóż - chyba zabrakło argumentów i stąd ta agresja .... współczuję...

Cytat

handlujesz tym?. Wstyd przez takich doradców to gówno się dowiedzieć można.



pudło - nie handluję .... po prostu mam w domu , użytkuję, więc dzielę się spostrzeżeniami ....
Link do komentarza
Gość ewcia33
ja odradzam panele i tak każdy pisze że zamieni panele na drewno. Po co się wykosztować dwa razy? Mam w domu malutkie klepeczki pokolorowane olejem są ładne i niemam problemów z użytkowaniem. Mama moja ma panele bo emerytura licha, też marzy o drewnie może wygra w lotka....
Link do komentarza
Cytat

ja odradzam panele i tak każdy pisze że zamieni panele na drewno. Po co się wykosztować dwa razy? Mam w domu malutkie klepeczki pokolorowane olejem są ładne i niemam problemów z użytkowaniem. Mama moja ma panele bo emerytura licha, też marzy o drewnie może wygra w lotka....



ja marzę o podróżach , najchętniej dookoła świata ... o czym tu jeszcze - o, marzę o tym żeby szybciej spłacić kredyt hipoteczny .... ale żeby marzyć o parkiecie zamiast paneli? hm ... no ale fakt, człowiek ma różne marzenia zależne od priorytetów - ja wolę mieć kredyt możliwy do spłaty a nie do zarżnięcia i jechać sobie na wakacje - i tak mam ...
gdybym na każdym etapie wykończeniówki wybierała górną półkę - musiałabym wziąć dwa razy więcej kredytu - nie , dziękuję....

Link do komentarza
A ja proponuję, przed zakupem drewnianych, wykonać prosty test. Mocno uderzyć w drewno kanciastym przedmiotem (kluczykiem od auta) i sprawdzić, czy nie ma odkształceń (wgnieceń) – nawet w przypadku drewna tzw. twardego.
Założę się że wyniki będą zaskakujące. Pamiętajmy, że wyroby z drewna nie są oznaczone klasą ścieralności (twardości).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...