Skocz do zawartości

pelet - doświadczenia i problemu użytkowników.


Recommended Posts

To najlepsze rozwiązanie to dla dystrybutora oczywiście (+ 40 albo i więcej złoty na tonie).
Bo np. tacy "gupi Niemcy" budują przydomowe silosy/składy żeby można było kupować w ilościach hurtowych, czyt. taniej, a i czasami skrzykują się po kilku żeby jeszcze bardziej obniżyć cenę zakupu ze względu na ilość zamawianego opału.
I sprawa nie tyczy się tylko pelletu, ale i innych paliw grzewczych.


Cytat

A jak taki mały worek wsadzisz do kotłowni? icon_biggrin.gif


A przewidzieć na etapie budowy, a jeszcze lepiej projektu, sposób ogrzewania,
... a nie jak to często bywa - hura!- będę się budował, projekt wybrała żona bo jej, sorry nam się spodobał icon_lol.gif, a nad sposobem grzania zastanowię się później bo znajomi różnie mówią icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

pellet można kupić w workach, ale można też i bez worków (bigbag)- ma to znaczące przełożenie w cenie

np
870,00zł brutto za 1t w workach 15kg; 830,00zł brutto 1t Big Bag



To tylko 5% róźnicy w cenie. A jednak w workach hermetycznych jest łatwiejszy w obsłudze i ma (powinien) zadeklarowaną wilgotność. Ta dla peletu to kilkanaście procent. A powietrze w domu najcześciej ma około 40%. Nie wspominając o powietrzy zewnętrznym gdzie wartości potrafą być zdecydowanie wyższe.

Czy pelet w wokach (małych) przetrzyma 3 sezony ? Jaka jest jego trwałość ?

Cytat

obojętnie czy ma się miejsce na worki czy bigbagi to można się skrzyknąć w kilka osób i kupić bo taniej. ale na dzień dzisiejszy to raczej szybciej by się znalazło chętnych na tira węgla niż tira ekologicznego opału (np pellet)



To po prostu wynika z ilości zamontowanych odpowiednich kotłów i statystycznie rzecz biorąc każdy polak ma bliżej do jakiś koplani niż do producenta peletu (który sprzedaje dla innych podmiotów niż energetyka).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Cena poniżej 400zł/t to pellet przemysłowy spalany w elektrowniach i to z całkiem innego powodu. Na chwile obecną można kupić pellet dobrej jakości porównywalny z certyfikowanymi w cenie 500-600zł. Kupiłem w cenie 550zł o parametrach 19 mj/kg i popiołem do 1%.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Też jestem ciekaw. Jeżeli to wartość opałowa, a nie ciepło spalania wynosi 19 MJ, to jesteśmy w górnej granicy przewidzianej norma. Parametr porównywalny z tanim, np. czeskim węglem-groszkiem. Krótko mówiąc - wynik rewelacyjny.
PS. Przy okazji widać jak bardzo pellety zdrożały przez ostatnie lata względem węgla.
Link do komentarza
Nawiązując do ogrzewania na pellet - Polecam zapoznać się z nowością Viessmann 2016! Kotłem na pellet właśnie!
Mówie o kotle Easypell - to tanie, niezawodne i efektywne rozwiązanie, które jest idealnie zaprojektowane dla Twojej wygody.

Easypell działa tak samo, jak kocioł gazowy
Pellet, jako paliwo, podawany jest od dołu (podsuwowo) na tacę palnika, przez napędzany silnikiem elektrycznym podajnik ślimakowy. Na tacy palnika następuje spalanie pierwotne. Powstaje przy tym palny gaz, który następnie zostaje wymieszany z tlenem w położonej powyżej tacy rurze ze stali nierdzewnej. Mieszanina gazu spala się w temperaturze ok. 800°C. Gorące spaliny przepływają następnie przez wymiennik ciepła. oddając energię wodzie kotłowej. Część spalin jest następnie zawracana do procesu spalania, a reszta jest odprowadzana przez dmuchawę do komina. Modulacja mocy kotła Easypell w zakresie do 30% mocy znamionowej nie powoduje pogorszenia efektywności kotła. W przypadku braku zapotrzebowania na ciepło kocioł wyłącza się całkowicie.

Wszystkie informacje o produkcie znajdziesz TUTAJ
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Raczej dobrze ponad 200m2 z CWU - no chyba, że dom stareńki i nie ocieplony.

Ps. Oczywiście dla naszych warunków klimatycznych, oraz wymagań "normatywnych". icon_cool.gif



Tak "celowałem" między 150 a 200 m2 bo te wielkie ponad 250 m2 pewno są wyposażone w bardziej bezobsługowe systemy grzewcze - nikt przecież na etacie nie zatrudni palacza icon_cool.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
    • dzięki za opinie @podczytywacz, dawka wiedzy tym bardziej kogoś z doświadczeniem, zawsze mile widziana. Nie mniej jednak jak coś wydaje mi się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem to idę w to, koszt w tym wypadku jest drugorzędny. Takie moje działania(z zewnątrz może wydawać się na wyrost) ma też drugie dno, chcę to z robić w ten sposób żeby nauczyć się tego na przyszłość, ponieważ liczę na to, że ta wiedza przyda mi się w przyszłości...jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie.  Okej dalsza część w 1/2", natomiast w większości materiałach spotkałem się, że dają otuline również dla zimnej wody hmmm.     @podczytywacz więc liczę na podzielenie się wiedzy z rozdzielaczy
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...