Skocz do zawartości

Ile wody potrzeba w domu jednorodzinnym?


Recommended Posts

Napisano
100150 litrów wody na osobę w ciągu doby to moim zdaniem całkiem sporo... wydaje mi się, że ja tyle nie zużywam...
Napisano
Cytat

To sprawa kultury i świadomości. Przyznaję, że w Polsce takie sprawy uchodzą... podobnie jak wywóz śmieci do lasu, palenie "petów"(butelek) opon, kapci w kotłowni.



To nie tylko sprawa kultury i świadomości. U nas w gminie, a nie wiem czy nie w całym kraju, jest zakaz mycia samochodów na własnym podwórku, można dostać za do ładny mandat. Tak samo ma się sprawa z paleniem plastiku i innych substancji wydzielających trujący dym, a nawet liści. Tyle, że cała sprawa jest mocno olana przez SM i P, chyba że akurat jakąś odgórnie zleconą akcję mają.
Napisano
Cytat

To sprawa kultury i świadomości. Przyznaję, że w Polsce takie sprawy uchodzą... podobnie jak wywóz śmieci do lasu, palenie "petów"(butelek) opon, kapci w kotłowni.


A jeśli podwórko jest wyłożone kostką brukową, zaopatrzoną w odwodnienie liniowe połączone z kanalizacją? Uważam, że wówczas nic złego się nie dzieje.
Napisano
auta to nie mozesz myc na wjezdzie czy tez na drodzxe ,a co kogo obchodzi co ty na podwórku robisz ??????
a tej wody z mycia np karcherem to tyle co kot napłakał ,a w koncu nikt nie stosuje w domu jakis detergentów ktore maja negatywny wpływ na srodowisko i kostke czy tez inny bruk czy utwardzenie na podwórku
a tak na osobe to potrzeb srednio ok 130l wody dla normalnego uzytku ,jak ktos sie kąpie ttrzy czy wiecej razy to juz trudno ,
a podlewanie ogrodu to w zalzenosci od połaci na ogół to 8-12l/m2 na dzien
Napisano
Cytat

Jak śmieci zostawi się w lesie i nikt nie zauważy to też nic się nie dzieje. Myjnie maja obieg zamknięty.


pokaż mnie ile myjni w Polsce ma obieg zamnkietywody ??????????????
moze 2% wszyscy odprowadzaja wode do kanalizacji sanitalnej po wczesciejszych separatorach tłuszu czy oleju i tyle
Napisano
W moim przypadku umycie samochodu na podwórku jest czynnością zdecydowanie bardziej ekologiczną, niż skorzystanie z choćby najnowocześniejszej myjni.
Używam samej wody, bez jakichkolwiek szamponów. Zużywam na ten cel ok. 50l wody. Myjnia zużyje w tym samym celu kupę prądu, wody i chemii.
I kto tu bardziej zanieczyści środowisko?
  • 11 lata temu...
Napisano
Liczenie jest proste. Każda osoba w gospodarstwie domowym to minimum 5m3 wody miesięcznie nie licząc wody ogrodowej. Jeśli ktokolwiek uważa, że zużycie jest mniejsze to albo jest brudasem albo kłamie.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dnia 30.11.2020 o 15:33, Elfir napisał:

Raczej ten kto zużywa 5m3 po prostu nie umie oszczędzać.

Oszczędzać wodę można podczas mycia naczyń, kąpieli, a nawet w czasie spłukiwania toalet. Nie bez powodu są 2 przyciski i rozdzielacz spłukiwania. W filmie pokazano, jak poprawnie zamontować taki rozdzielacz w w misce WC KOŁO Rimfree. Na filmie sprawa wydaje się banalna :)

 

 

  • 2 miesiące temu...
Gość Paweł
Napisano
Widzę niektóre komentarze i się zastanawiam czy to co ludzie piszą to jest jakiś żart czy rzeczywistość, no chyba że ktoś do domu przychodzi tylko na spanie xd w mojej ocenie średnie życie wody (C+Z) to 6m^3 miesięcznie. Codziennie 2x prysznic, co drugi dzień mycie włosów, zmywarka co kilka dni, średnio 4x pranie w miesiącu, gotowanie obiadów w domu - ogólnie stołowanie się w domu a nie na mieście, sprzątanie itd. 6m^3 to standard, kto zużyła 3,5-4m^3 to chyba nie korzysta w większości czasu z domu a swoje potrzeby załatwia poza miejscem zamieszkania.
Napisano

Otóż to, znam historie pewnego kucharza, z Dużego sieciowego hotelu w Krakowie, kąpał się w pracy rano i jak wychodził, to sie nazywa oszczędność, nic tylko brać przykład.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • 1 rok temu...
Gość Marek
Napisano
Rodzina 2+1, zużyliśmy przez 8 miesięcy 22m3 zimnej i 7m3 ciepłej. Ja myję się w pracy bo mamy syf tam. Nie mamy zmywarki. Mieszkanie w bloku, brak ogrodu do podlewania. Jesteśmy bardzo oszczędni albo przeszacowane są te wartości z artykułu.
  • 4 miesiące temu...
Gość czysty
Napisano
u mnie jest 34m3, dom 2osoby, bez zmywarki

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...