Skocz do zawartości

Ile wody potrzeba w domu jednorodzinnym?


Recommended Posts

Cytat

To sprawa kultury i świadomości. Przyznaję, że w Polsce takie sprawy uchodzą... podobnie jak wywóz śmieci do lasu, palenie "petów"(butelek) opon, kapci w kotłowni.



To nie tylko sprawa kultury i świadomości. U nas w gminie, a nie wiem czy nie w całym kraju, jest zakaz mycia samochodów na własnym podwórku, można dostać za do ładny mandat. Tak samo ma się sprawa z paleniem plastiku i innych substancji wydzielających trujący dym, a nawet liści. Tyle, że cała sprawa jest mocno olana przez SM i P, chyba że akurat jakąś odgórnie zleconą akcję mają.
Link do komentarza
Cytat

To sprawa kultury i świadomości. Przyznaję, że w Polsce takie sprawy uchodzą... podobnie jak wywóz śmieci do lasu, palenie "petów"(butelek) opon, kapci w kotłowni.


A jeśli podwórko jest wyłożone kostką brukową, zaopatrzoną w odwodnienie liniowe połączone z kanalizacją? Uważam, że wówczas nic złego się nie dzieje.
Link do komentarza
auta to nie mozesz myc na wjezdzie czy tez na drodzxe ,a co kogo obchodzi co ty na podwórku robisz ??????
a tej wody z mycia np karcherem to tyle co kot napłakał ,a w koncu nikt nie stosuje w domu jakis detergentów ktore maja negatywny wpływ na srodowisko i kostke czy tez inny bruk czy utwardzenie na podwórku
a tak na osobe to potrzeb srednio ok 130l wody dla normalnego uzytku ,jak ktos sie kąpie ttrzy czy wiecej razy to juz trudno ,
a podlewanie ogrodu to w zalzenosci od połaci na ogół to 8-12l/m2 na dzien
Link do komentarza
W moim przypadku umycie samochodu na podwórku jest czynnością zdecydowanie bardziej ekologiczną, niż skorzystanie z choćby najnowocześniejszej myjni.
Używam samej wody, bez jakichkolwiek szamponów. Zużywam na ten cel ok. 50l wody. Myjnia zużyje w tym samym celu kupę prądu, wody i chemii.
I kto tu bardziej zanieczyści środowisko?
Link do komentarza
  • 11 lata temu...
Liczenie jest proste. Każda osoba w gospodarstwie domowym to minimum 5m3 wody miesięcznie nie licząc wody ogrodowej. Jeśli ktokolwiek uważa, że zużycie jest mniejsze to albo jest brudasem albo kłamie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 30.11.2020 o 15:33, Elfir napisał:

Raczej ten kto zużywa 5m3 po prostu nie umie oszczędzać.

Oszczędzać wodę można podczas mycia naczyń, kąpieli, a nawet w czasie spłukiwania toalet. Nie bez powodu są 2 przyciski i rozdzielacz spłukiwania. W filmie pokazano, jak poprawnie zamontować taki rozdzielacz w w misce WC KOŁO Rimfree. Na filmie sprawa wydaje się banalna :)

 

 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Paweł
Widzę niektóre komentarze i się zastanawiam czy to co ludzie piszą to jest jakiś żart czy rzeczywistość, no chyba że ktoś do domu przychodzi tylko na spanie xd w mojej ocenie średnie życie wody (C+Z) to 6m^3 miesięcznie. Codziennie 2x prysznic, co drugi dzień mycie włosów, zmywarka co kilka dni, średnio 4x pranie w miesiącu, gotowanie obiadów w domu - ogólnie stołowanie się w domu a nie na mieście, sprzątanie itd. 6m^3 to standard, kto zużyła 3,5-4m^3 to chyba nie korzysta w większości czasu z domu a swoje potrzeby załatwia poza miejscem zamieszkania.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Marek
Rodzina 2+1, zużyliśmy przez 8 miesięcy 22m3 zimnej i 7m3 ciepłej. Ja myję się w pracy bo mamy syf tam. Nie mamy zmywarki. Mieszkanie w bloku, brak ogrodu do podlewania. Jesteśmy bardzo oszczędni albo przeszacowane są te wartości z artykułu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję że to tylko brak przecinka, bo Termet a Bosch to dwie różne firmy. Jak chcesz iść teoretycznie w coś lepszego, to zapłacisz po prostu więcej za to samo, tylko bardziej markowego. Ja byłem o krok od Wiessmana, ale właśnie dostęp do ustawień serwisowych i kilka tysięcy zł przekonało mnie do Termeta. Vitodens jest według najmniej awaryjnym kotłem gazowym, choć nie wiem czy wartym tych kilku tysięcy więcej. Co do LPG to chyba tylko dysza jest inna i być może ustawienia typu skład mieszanki, a tak to chyba każdy kocioł z zamkniętą komorą jest do tego i tego gazu przystosowany. Ja w swoim Termecie miałem jedną usterkę, co może już świadczyć o jakości części czy wykonaniu. Naczynie przeponowe miało fabrycznie nabite za duże ciśnienie i jakaś rurka była przytkana, ale kocioł cały czas chodził, także nie było tak, że zdechł. Na gwarancji serwisant przyjechał i wymienił naczynie, a tak to śmiga bezawaryjnie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam co do ociepleń mowa tu o zewnętrznym styropianie 15 okna kilkuletnie ale na dole bedzie wymiana tam gdzie jest ich najwiecej na nowe itd .Dach jest z blachodachówki jest tam wata szklana itd. Poddasze jest użytkowe ok 50 m na dole ok 100. Grzejniki Grzejnik stalowe Purmo.Dotychczas jest to ogrzewane ekogroszkiem plus zasobnik na wode 120 l. Co do kotła to myslałem o Termecie Boschu choc nei wiem czy lata na lpg czy tylko na gazie ziemnym oraz np VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF jedynie zasobnik na wode myslałem by podbiąć z ACV SMART 210 litrów np.
    • Jakbyś chciał odrolnić to możesz sprawdzić koszta w kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/
    • Możesz sprawdzić to w 15 sekund w darmowym kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/ 
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...