Skocz do zawartości

Ile wody potrzeba w domu jednorodzinnym?


Recommended Posts

Cytat

To sprawa kultury i świadomości. Przyznaję, że w Polsce takie sprawy uchodzą... podobnie jak wywóz śmieci do lasu, palenie "petów"(butelek) opon, kapci w kotłowni.



To nie tylko sprawa kultury i świadomości. U nas w gminie, a nie wiem czy nie w całym kraju, jest zakaz mycia samochodów na własnym podwórku, można dostać za do ładny mandat. Tak samo ma się sprawa z paleniem plastiku i innych substancji wydzielających trujący dym, a nawet liści. Tyle, że cała sprawa jest mocno olana przez SM i P, chyba że akurat jakąś odgórnie zleconą akcję mają.
Link do komentarza
Cytat

To sprawa kultury i świadomości. Przyznaję, że w Polsce takie sprawy uchodzą... podobnie jak wywóz śmieci do lasu, palenie "petów"(butelek) opon, kapci w kotłowni.


A jeśli podwórko jest wyłożone kostką brukową, zaopatrzoną w odwodnienie liniowe połączone z kanalizacją? Uważam, że wówczas nic złego się nie dzieje.
Link do komentarza
auta to nie mozesz myc na wjezdzie czy tez na drodzxe ,a co kogo obchodzi co ty na podwórku robisz ??????
a tej wody z mycia np karcherem to tyle co kot napłakał ,a w koncu nikt nie stosuje w domu jakis detergentów ktore maja negatywny wpływ na srodowisko i kostke czy tez inny bruk czy utwardzenie na podwórku
a tak na osobe to potrzeb srednio ok 130l wody dla normalnego uzytku ,jak ktos sie kąpie ttrzy czy wiecej razy to juz trudno ,
a podlewanie ogrodu to w zalzenosci od połaci na ogół to 8-12l/m2 na dzien
Link do komentarza
W moim przypadku umycie samochodu na podwórku jest czynnością zdecydowanie bardziej ekologiczną, niż skorzystanie z choćby najnowocześniejszej myjni.
Używam samej wody, bez jakichkolwiek szamponów. Zużywam na ten cel ok. 50l wody. Myjnia zużyje w tym samym celu kupę prądu, wody i chemii.
I kto tu bardziej zanieczyści środowisko?
Link do komentarza
  • 11 lata temu...
Liczenie jest proste. Każda osoba w gospodarstwie domowym to minimum 5m3 wody miesięcznie nie licząc wody ogrodowej. Jeśli ktokolwiek uważa, że zużycie jest mniejsze to albo jest brudasem albo kłamie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 30.11.2020 o 15:33, Elfir napisał:

Raczej ten kto zużywa 5m3 po prostu nie umie oszczędzać.

Oszczędzać wodę można podczas mycia naczyń, kąpieli, a nawet w czasie spłukiwania toalet. Nie bez powodu są 2 przyciski i rozdzielacz spłukiwania. W filmie pokazano, jak poprawnie zamontować taki rozdzielacz w w misce WC KOŁO Rimfree. Na filmie sprawa wydaje się banalna :)

 

 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Paweł
Widzę niektóre komentarze i się zastanawiam czy to co ludzie piszą to jest jakiś żart czy rzeczywistość, no chyba że ktoś do domu przychodzi tylko na spanie xd w mojej ocenie średnie życie wody (C+Z) to 6m^3 miesięcznie. Codziennie 2x prysznic, co drugi dzień mycie włosów, zmywarka co kilka dni, średnio 4x pranie w miesiącu, gotowanie obiadów w domu - ogólnie stołowanie się w domu a nie na mieście, sprzątanie itd. 6m^3 to standard, kto zużyła 3,5-4m^3 to chyba nie korzysta w większości czasu z domu a swoje potrzeby załatwia poza miejscem zamieszkania.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Marek
Rodzina 2+1, zużyliśmy przez 8 miesięcy 22m3 zimnej i 7m3 ciepłej. Ja myję się w pracy bo mamy syf tam. Nie mamy zmywarki. Mieszkanie w bloku, brak ogrodu do podlewania. Jesteśmy bardzo oszczędni albo przeszacowane są te wartości z artykułu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
    • Witajcie Postanowiłem sam wyremontować pokój w bloku z lat 90 z betonowej płyty. Proszę o  porady (zdjęcie ściany jak i sufitu w załączniku). Dodam, że jestem budowlanym laikiem i wszelkie roboty będę wykonywał po raz pierwszy, więc zależy mi na najłatwiejszych rozwiązaniach.   W jaki sposób przygotować ściany do malowania? Czy gładź Knauf fill and finish to dobre rozwiązanie? Myślałem o sposobie nakładania wałkiem. W jaki sposób przygotować jedną ze ścian (chropowaty beton) na naklejenie tapety (Rodzaj : Tapeta Flizelinowa)? Wystarczy zagruntować czy też warto wyszpachlowac?   Dodam, że wcześniej na ścianach była właśnie tapeta przez dekady    Jeśli chodzi o sufit (delikatne załamania) czym polecacie wyrównać?    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...