Skocz do zawartości

Spotkanie na żywo forumowiczów Budujemy Dom!

Recommended Posts

3 minuty temu, Chef Paul napisał:

Że też mnie to wszystko ominie 😞 ... szkoda, że mam trochę za daleko 😞

... a może następny zrobicie u mnie?

Ciepło jest, czereśnie tanie, woda szumi 😀 

20240521_131018.jpg

Jakieś 15 tysi za przelot dla 3 osób to chyba do zrobienia jest :d Polecimy delegacją do ciebie ale chyba Zimą :D

6 minut temu, ewiq0 napisał:

Wina zamówiła ani tak nie żartuj

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Serio mówię :) wino się wypije 

3 minuty temu, daggulka napisał:

Pojechałabym, ale nie wiem, czy mnie wpuszczą bo jestem bardzo złą moderatorką :icon_redface: Nie wiem .... może już jestem zgłoszona na jakąś czarną listę? :icon_rolleyes::icon_lol:

Mnie też  pewnie nie wpuszczą z wyrokiem hahahah

6 minut temu, coolibeer napisał:

Jakieś 15 tysi za przelot dla 3 osób to chyba do zrobienia jest :d Polecimy delegacją do ciebie ale chyba Zimą :D

Zimą również jest ciepło i woda szumi 😀

6 minut temu, retrofood napisał:

No i aligatory. Ciut większe niż nasze komary.

Ale za to jakie smaczne 😀

ps - bilety Wa-wa Miami po 1000 pln

Edytowano przez Chef Paul (zobacz historię edycji)
3 godziny temu, coolibeer napisał:

Czy w tym roku mogę również liczyć na pobyt z tobą w Pokoju? ;)

Myślę że bez problemu.
Niestety, czytając wpisy powyżej i ja postanowiłem coś z tego mieć.
Proponuję 50zł za nockę i możesz nawet brać większą poduszkę.
Nie będę protestował.

1 minutę temu, daggulka napisał:

No jak nie widzisz? :icon_biggrin:

W pierwszym poście na pierwszej stronie - pogrubione ;)

Od kiedy się zrobiłaś Redakcja!

Co tu się wyrabia....
:D 

33 minuty temu, coolibeer napisał:

Telefon masz w garażu? Czy zgubiłeś? 

619 to Twój?
Nieodebrane o 18.59?
Tak?

37 minut temu, aru napisał:

ale nie wiem czy wiesz, to nie u Ciebie spęd :scratching:

Przedstawiłem się jako polityk.
Myślę że będzie posprzątane elegancko.
:) 

21 godzin temu, coolibeer napisał:

Basia co do machlojków finansowych to nie raz dokładałem ze swojej kasy żeby wszystko było ok np w Ranczu Czerwony Młyn... 

Cios po niżej pasa przyjąłem na klatę. Czekam tylko na wezwanie do Prokuratury :D 

Dlaczego nic nie mówiłeś?!

Czyś Ty oczadział?? 

22 minuty temu, Baru napisał:

Dlaczego nic nie mówiłeś?!

Czyś Ty oczadział?? 

Najpewniej :scratching:

Przed chwilą, ewiq0 napisał:

Ale będzie superowo emoji2956.png

Ma być gorrrrrąco ... w przenośni i dosłownie :icon_biggrin:

Bierzecie stroje kąpielowe? Basen, którego pilnuje krokodylek może być już ready :icon_mrgreen:

Przy słonecznych 25 stopniach (które mają być minimum) można by zad zamoczyć :)

Może by tak blok czekoladowy popełnić? :scratching::)

Może by tak blok czekoladowy popełnić? :scratching:

A w ogóle rozważałaś opcję, żeby nie??!! Bez Twojego bloku to się nie liczy

A w ogóle rozważałaś opcję, żeby nie??!! Bez Twojego bloku to się nie liczy

I wiesz ja też zrobię to porównamy- mam strach bo Twój flagowy ale co tam…

Przed chwilą, ewiq0 napisał:

A w ogóle rozważałaś opcję, żeby nie??!! Bez Twojego bloku to się nie liczy emoji4.png

Ok, zrozumiałam .... mo być! :icon_biggrin:

To będzie :)

1 minutę temu, ewiq0 napisał:

I wiesz ja też zrobię to porównamy- mam strach bo Twój flagowy ale co tam…

Ale suuuuper ...... zawody będą! :icon_mrgreen:

Ciekawe, czy Redakcja zapewni jakieś nagrody? :hahaha2:

Nie no.... żartowałam ;)

Bierz., bierz ..... wszystko zjemy - na wyjazd przewiduje chwilowy odpust od diety :icon_mrgreen:

40 minut temu, Baru napisał:

Ale ile weźmiesz tych kamer? 🤔

Bo wiesz… jedna to może być za mało! 😀😃

Kamery są 4 do tego kupiłem router z kartą 120GB internetu. Zrobimy transmisjion na żywo i nic nie umknie :)

11 minut temu, ewiq0 napisał:

Ale będzie superowo emoji2956.png

Będzie superowo jak nikt nie odsunie łóżka od ściany :)

1 minutę temu, coolibeer napisał:

Kamery są 4 do tego kupiłem router z kartą 120GB internetu.

Ja pierdziele ... muszę pamiętać, żeby nie dłubać w nosie :hahaha2:

1 minutę temu, coolibeer napisał:

Zrobimy transmisjion na żywo i nic nie umknie :)

Do telewizorni? :icon_eek::icon_lol:

Dnia 19.05.2024 o 09:43, Swierol napisał:

Odczucie czystości i schludności każdy może mieć inne, z tym że moje spostrzeżenia nie są odosobnione.

Ktos chce jechać to jedzie. 
Temat się zaczął, poczułem się wezwany  do tablicy. 
Jak ktoś nie potrafi zorganizować zjazdu to niech się za to po prostu nie bierze.

Ah jakoś przeoczyłem twój wpis. Serio?

1 godzinę temu, daggulka napisał:

Może by tak blok czekoladowy popełnić? :scratching::)

Dobrze.

1 godzinę temu, ewiq0 napisał:

I wiesz ja też zrobię.

Dobrze.

2 × Dobrze = Bardzo Dobrze 

1 godzinę temu, ewiq0 napisał:

Taaaaak a Ty śpisz z Bobiczkiem więc musisz uważać emoji23.png🫣

Na razie kasy na koncie nie widzę, więc nie przesądzone jeszcze.

1 godzinę temu, daggulka napisał:

To bobiczek się tak rzuca we śnie? :icon_eek:

Jak jest obok na kogo, to może się zdarzyć 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

• Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Po co mają straszyć w przyszłości, ja mam przerwy w zasilaniu już teraz. Kilka - kilkanaście razy w roku. Sieć lokalna wyremontowana niedawno! Więc nie sama sieć energetyki jest powodem. A napięcie w dzień słoneczny sięga 278 - 280 woltów na fazę. Tragedia.   Natomiast odnośnie kotłów... Nowy program rządowy planuje dofinansowywanie fotowoltaiki wyłącznie wtedy, jeśli będzie połączona z magazynem energii. Na same panele dofinansowania już nie będzie.   Od samego początku promowano konsumpcję własną wytworzonej energii, powstało pojęcie prosumenta, czyli producenta i konsumenta, tylko wtedy nie straszono prosumentów podatkami i akcyzami, od samego początku mówiono i pisano, ze nie będzie promocji na instalacje fotowoltaiczne o mocy przekraczającej potrzeby własne.  Ale ludzie nie wierzyli i wielu chciało zarobić, puszczając wyprodukowany prąd w sieć. Więc najwyższy czas to ukrócić, bo ta sieć rzeczywiście nie ma szansy tego wszystkiego zmieścić.
    • Taka sama logika jak przy rozdawnictwie dotacji na fotowoltaike. Masowo zachęcać ludzi do zakładania paneli, firm monterskich więcej jak grzybów po deszczu, ciągłe spamowanie  telefonami, a po paru latach się obudzili. Przecież nie mamy dostosowanej sieciz aby tą energię odbierać już nie wspomnę o magazynowaniu.
    • Jeżeli jest spadek to połowa sukcesu. Najpierw chciałem upewnić się co do zdjęć. Zgadzam się z tym, że prace związane z balkonami powinny być wykonane w pierwszej kolejności.  Natomiast sens skuwania jest znaczny. Po pierwsze dla samej estetyki "najlepiej do końca życia kląć pod nosem na to cholerne lastryko", po drugie sprawdzenie jakości płyty balkonowej i wykonanie na niej hydroizolacji, po trzecie jest to wykonalne ponieważ brakuje okuć balkonowych które wykonuje się przed hydroizolacją. 1. Skuwamy lastryko z dużą starannością tak, aby nie uszkodzić elewacji i niczego innego wokół. Z razie potrzeby zabezpieczyć ściany chociażby naklejając kartony. Płytki pod balkonem również trzeba zabezpieczyć. 2.Oceniamy stan płyty balkonowej. W razie potrzeby wykonujemy iniekcje. 3.Dzwonimy do dekarza i umawiamy się z nim na wizytę. Po konsultacji dobieramy odpowiednie okucie.  4a.Szukamy odpowiednich ślusarzy. Wybieramy barierkę i pytam o sposób jej montażu na płycie i w elewacji. Dobrze by było gdyby zamocowali np pręty gwintowane jeszcze przed dekarzem i hydroizolacją. 4b. Nie znam grubości lastryka. Jeżeli jest wysoko można zastanowić się nad przyklejeniem wytrzymałego styrodur. "Wykonywałem już takie wygibasy. Najlepiej stosować styrodur który z obu stron jest chropowaty tak aby jak najlepiej złapał klej. Na styrodur siatka elewacyjna, potem okucie i hydroizolacją" 5. Montujemy okucie, gruntujemy balkon i wykonujemy hydroizolacje. Najlepiej jeżeli wykona ja fachowy fliziarz. Jak jest profesjonalistą na pewno się na tym zna.  6. Wybieramy wysokość cokolikow i prosimy Pana od flizów, aby starannie i w jednej linii wyciął warste tynku wraz siatką szlifierka kontową. To czy wycinać 1.5cm w styropianie czy do muru to w sumie sam nie wiem. Tynk silikatowy też pełni funkcję hydroizolacji, a z drugiej strony płyta powinna być zaizolowana cała i taśma wywiniętą na mur. 6. Wybieramy odpowiednie flizy i układamy. Później fuga i impregnacja płytek. Woda dostająca się przez fugę pod płytki podczas zamarzania może oderwać płytkę. Nie zapominamy o sylikonowaniu. 7. Montujemy barierki. Koniec.   Wydaje mi się, że o niczym nie zapomniałem. Rzadko rozpisuje harmonogram od początku do końcaz więc mogło mi coś umknąć. Dobór odpowiednich materiałów też jest istotny, tym bardziej stosując je na zewnątrz.       To Nie mógł Pan przy pierwszym poście udostępnić linku. Pomijając całkowice czy lastryko byłoby kute cz nie. Podszedł Pan do sprawy po macoszemu i tyle.
    • Komentarz dodany przez Dziękuję: Tyle że straszą brakami prądu w przyszłości. Elektryczne samochody tak, elektryczne ogrzewanie tak, elektrownia atomowa nie, kożystne warunki dla posiadaczy fotowoltaiki, wiatraków nie
    • Czyli dałem się zwieść wizualizacji. Jeśli kucie wchodzi w grę, to tu opisaliśmy podobny przypadek: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23066-remont-tarasu-nad-pomieszczeniem-krok-po-kroku Co prawda tam był taras nad pomieszczeniem, ale izolacje przeciwwilgociowe można wykonać podobnie.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...