Skocz do zawartości

Plan szalony - totalnie niedoskonały


Recommended Posts

7 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

A może coś takiego? Są różne wersje kolorystyczne.

fot. bimago.pl

143237_2.jpg

143239_2.jpg

143237_4.jpg

 

O, takie będę miała ściany, jeśli te, które są pod tapetami, pomaluję je farbą :icon_biggrin:

A tu Demo mówi, że będzie wyglądać, jak u bezdomnego jakiegoś ! :icon_biggrin:

Nie no, żartowałam. Białe będą i tylko jedna dekoracyjna będzie inna.  Ładnie będzie :)

Jeszcze szukam koncepcji, poszukuję inspiracji i rozwiązań. Najpewniej metamorfozę zrobię jednak w czasie urlopu wakacyjnego, jak przystało na prawdziwego Polaka :hahaha2:

Wcześniej czasu brak, a roboty przy tym jednak jest trochę  :bezradny:

Przed chwilą, Buster napisał:

Już nie zaglądam do tego wątku. Bo wpadnę w depresję. Koniec :hahaha2:

 

Oj tam .... nie dołuj się :)

Ładnie będzie, jak już zrobię :)

Link do komentarza
14 godzin temu, podczytywacz napisał:

Aleeee... to dalej jest TAPETA... a Twoi dizajnerzy już ostrzą pazurki :509:

 

Tapeta będzie tylko na ściance telewizyjnej - tam nie drapią :icon_mrgreen:

 

 

Tak tu sobie to zostawię :)

Świetny obraz - 145 cm szerokości - akurat nad narożnik będzie jak znalazł :) To ściana równoległa do tej telewizyjnej :)

Banksy .... ujął mnie :icon_cool:

 

 

banksy.jpg

 

A, postanowiłam, że meble (komoda, szafka RTV, konsola i stół) będą z "udziałem" płyty MDF o kolorze "dąb wotan". Świetnie ociepli ten surowy design. To będą meble wykonane z udziałem czarnej stali, wiec industrial pełną gębą będzie :)

 

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Dopszszsz ..... sprawa wygląda tak.

Wrócił u mnie temat odświeżenie salonu :)  Natrafiłam w necie na zajefajne szare techniczne szafki i jakoś mnie tak natchnęło. Mam wolne między świętami i Nowym Rokiem, więc na wtedy planuję ogarnięcie tematu :)  Dokonałam dziś pierwszych zakupów :)

Założenia (salon w prostokącie):

  • Trzy ściany - goły tynk ze wszystkimi niedoskonałościami, pomalowany na biało (najpierw zerwę tapety).
  • Jedna (dłuższa) ściana będzie w tapecie (wzór betonu, który zamieszczałam powyżej) - tapeta już kupiona :) Przy tej betonowej ścianie stanie prosty w formie szary narożnik. Naprzeciw (przy drugiej długiej ścianie) będzie ścianka telewizyjna.
  • Przy ścianie krótkiej z oknami stanie czarny stół z czarnymi ażurowymi krzesłami i szarymi prostymi Ikeowskimi poduszkami na nich - przemaluję ten stół, który mam teraz i na koniec wpisu poproszę o radę).
  • Przy drugiej krótkiej ścianie (naprzeciw tej z oknami) staną metalowe szafki, robiące za miejsce do przechowywania - dwie postawione obok siebie - takie:

 

szafki.thumb.jpg.450a48b76b1b600c060bb3d714f64251.jpg
 

  • Nad nimi zawiśnie obraz o szerokości 1 metra, taki:

Beztytuu.jpg.25342104e9580c3bc0e17232638003a7.jpg

 

  • Przy szarym narożniku stanie taka ława:

awa.thumb.jpg.c0040009333eeda115cf98cea001e128.jpg

 

 

  • Pod telewizorem, który wisi na dłuższej ścianie naprzeciw narożnika, stanie szafka RTV (cokół drewniany mi się spodobał :) )

 

szafkaRTV.jpg.2b453823c4b3bf3e1c73a17d65127482.jpg

 

  • Obok stolika i TV stanie lampa, taka:

 

lampa.thumb.jpg.f83ca9d30c4d4ad2d5fff980d2f5c81d.jpg

 

 

Wszystko powyższe już kupione, łącznie z tapetą. Na podłodze zostawiam panele, które ocieplą nieco ten surowy przekaz. Ponadto przytulność do salonu wniosę dodatkami : poduszki, koc, drewniane misy i kilka dekoracji, które dopiero zakupię. Jeszcze też muszę kupić lampę na stół. Może macie jakiś pomysł?

 

A teraz pytania do was mam, ludziska :)

 

  1. Czy biała farba lateksowa Tikkurilla nadal ma dobra jakość? Ewentualnie jaką inną polecacie? Do pomalowania mam 50 metrów (ściany plus sufit.
  2. Jaką szybkoschnącą czarną farbę polecacie do pomalowania stołu? Stół drewniany, kupiony 10 lat temu, fabrycznie pomalowany farbą na kolor wenge .... nie wiem, jaką. Wiem, że muszę maksymalnie zeszlifować tę farbę (może wystarczy tylko zmatowić?). Więc - jaka farba się sprawdzi?

Wdzięczna będę za rady, dotyczące farb :)

Link do komentarza

Jestem babą w gorącej wodzie kąpaną  :$

Nie będę malować stołu .... już kupiłam :icon_mrgreen:

Taki :)

Piękny, loftowy, techniczny .... zakochałam się w nim! B|

 

 

stół.jpg

Będę przemalowywać parapet z PCV na czarno .... potrzebuję porady, jaką farbę szybkoschnącą kupić.

I jeszcze przypominam o poradzie na temat Tikkurili na ściany :icon_rolleyes:

Link do komentarza
21 godzin temu, daggulka napisał:

Będę przemalowywać parapet z PCV na czarno .... potrzebuję porady, jaką farbę szybkoschnącą kupić.

 

Malowałem schody taką fajną czarniutką farbą, faktycznie szybkoschnąca była i ładnie matowa. Ale to była wodorozcieńczalna czyli akrylowa, więc chyba za mało twarda będzie dla Ciebie na parapet.

Gdyby nie to to polecam, bo naprawdę matowa i czarna jak dupa murzyna. :icon_mrgreen:

 

Link do komentarza
42 minuty temu, demo napisał:

 

Malowałem schody taką fajną czarniutką farbą, faktycznie szybkoschnąca była i ładnie matowa. Ale to była wodorozcieńczalna czyli akrylowa, więc chyba za mało twarda będzie dla Ciebie na parapet.

 

 

A pamiętasz, co to za farba? Może obrazek podeślij, żebym nie pomyliła :icon_biggrin:

Koty dostaną zakaz wchodzenia na parapet najwyżej ;)

 

42 minuty temu, demo napisał:

 

Gdyby nie to to polecam, bo naprawdę matowa i czarna jak dupa murzyna. :icon_mrgreen:

 

 

:hahaha2:

Link do komentarza

Nie zdazylam sprawdzic, czy farba, o ktorej myslalam, istnieje rowniez w wersji do metali, kiedy okazalo sie, ze sprawa juz nieaktulana. Stol kuipiony :icon_biggrin:. Kilka lat temu malowalam ikeowskie biurko sosnowe na ciemnozielony kolor. Trzyma swietnie. Farba Benjamin Moore, bardzo dobra jakosc. Ale nie wiem, czy jakakolwiek farba wytrzyma akcje kocich pazurkow. Nie byloby lepiej dac czarna nakladke na parapety ? :scratching:

Link do komentarza
12 godzin temu, ariaprimo napisał:

Nie zdazylam sprawdzic, czy farba, o ktorej myslalam, istnieje rowniez w wersji do metali, kiedy okazalo sie, ze sprawa juz nieaktulana. Stol kuipiony :icon_biggrin:. Kilka lat temu malowalam ikeowskie biurko sosnowe na ciemnozielony kolor. Trzyma swietnie. Farba Benjamin Moore, bardzo dobra jakosc. Ale nie wiem, czy jakakolwiek farba wytrzyma akcje kocich pazurkow. Nie byloby lepiej dac czarna nakladke na parapety ? :scratching:

 

Rewelacyjny pomysł, nie pomyślałam o tym. Dziękuję, rozeznam temat :)

Link do komentarza

Problem mam.

W blokach z wielkiej płyty (instalacja prądowa tylko częściowo wymieniona - gaszenie "pożaru") są okrągłe puszki na ścianie pod sufitem, zaślepione takim małym białym okrągłym plastikowym badziewiem. Teraz mam schowane pod tapetą, ale ma być na całych ścianach goły tynk.

Nie mam pomysłu, jak to "zniknąć" z wzroku, żeby wpisało się w styl loftowy. Czym zaślepić? Zamurowanie puszek nie wchodzi w grę - przy tym stanie instalacji musi być dostęp :icon_rolleyes:

Link do komentarza
5 godzin temu, daggulka napisał:

Zamurowanie puszek nie wchodzi w grę - przy tym stanie instalacji musi być dostęp :icon_rolleyes:

A one, te dekle wystają nad tynk czy są równo z nim?.

 

U mnie zawsze wystawały, to je szerokim kołem gipsem zagładziłem.

Ale u Ciebie, jak ma być surowy tynk to może przeszkadzać ta gładkość gipsu i jasny kolor.

Może zatrzeć taką zaprawą wyrównującą która ma bardzo drobne ziarno i kolor betonu.

 

Link do komentarza
Przed chwilą, demo napisał:

A one, te dekle wystają nad tynk czy są równo z nim?.

 

U mnie zawsze wystawały, to je szerokim kołem gipsem zagładziłem.

Ale u Ciebie, jak ma być surowy tynk to może przeszkadzać ta gładkość gipsu i jasny kolor.

Może zatrzeć taką zaprawą wyrównującą która ma bardzo drobne ziarno i kolor betonu.

 

 

Jest to jakiś pomysł :)

Link do komentarza

 

 

22 godziny temu, daggulka napisał:

Problem mam.

W blokach z wielkiej płyty (instalacja prądowa tylko częściowo wymieniona - gaszenie "pożaru") są okrągłe puszki na ścianie pod sufitem, zaślepione takim małym białym okrągłym plastikowym badziewiem. Teraz mam schowane pod tapetą, ale ma być na całych ścianach goły tynk.

Nie mam pomysłu, jak to "zniknąć" z wzroku, żeby wpisało się w styl loftowy. Czym zaślepić? Zamurowanie puszek nie wchodzi w grę - przy tym stanie instalacji musi być dostęp :icon_rolleyes:

Potrzebujesz:

Tarcza 115 do betonu zielona.

large_condor-tarcza-do-metalu-con-1b-115

 

szlifierka kątowa ze zdemontowaną osłoną 

4e1ed8be426486e157b220df9f90

 

Mocujesz tarczę na szlifierce, zdejmujesz dekielki z puszek pod sufitem, przytrzymujesz na każdej puszce kilka-kilkanaście sekund szlifierkę, aż zrobi się delikatne wgłębienie na dekielek w ścianie, odkurzasz wnętrze puszki, wyłączasz prąd, dokręcasz wszystkie śrubki,  w puszce na kostce elektrycznej Kostka-elektryczna-do-puszki-5-4-0-mm2_%

, zakładasz dekielek, włączasz prąd i możesz już przeszpachlować ścianę wcześniej gruntując ją.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Na baterie czy prund z sieci to ustrojstwo?.

 

 

 

Na baterie :) Dokładnie tak, jak większość zegarów ściennych :) 

 

1 godzinę temu, demo napisał:

 

A tej ośki to też nie ma umieszczonej centrycznie na tym betonowym placku?.

Bo wygląda jakby nie miał. O.o

 

Ma na środeczku, tylko tak zdjęcie trochę od spodu zrobiłam :)

Link do komentarza
14 minut temu, ariaprimo napisał:

Zegar jest po prostu swietny. Taki... nienachalnie intuicyjny, to tylko kwestia przyzwyczajenia :). A oska wcale nie musi byc posrodku, widzialam juz zegary prostokatne, z oska w ktoryms gornym rogu. To jest zegar z charakterem i z klasa  2.gif.dcd3bcde164dc69f4a82d851dd3e6fb6.gif

 

Dziękuję ... tez mi się bardzo podoba :icon_mrgreen:

Link do komentarza
22 godziny temu, ariaprimo napisał:

A oska wcale nie musi byc posrodku, widzialam juz zegary prostokatne, z oska w ktoryms gornym rogu. To jest zegar z charakterem i z klasa  2.gif.dcd3bcde164dc69f4a82d851dd3e6fb6.gif

Pewnie że nie musi, bo jak już wiesz Dagi ma centrycznie i piszesz że jest z charakterem i klasą, to pewnie te niecentryczne są pozbawione tych przymiotów, albo przynajmniej mają ich mniejszą ilość. :tease2::hahaha2:

No nie wiem czy faktycznie w takich kategoriach należy to postrzegać - charakter i klasa zależy od lokalizacji ośki. ;)

Daga co powiesz na to?. :icon_mrgreen:

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

No nie wiem czy faktycznie w takich kategoriach należy to postrzegać - charakter i klasa zależy od lokalizacji ośki. ;)

Daga co powiesz na to?. 

 

Wprawdzie jam nie Daga, ale poczulam sie troche wywolana:

 

Oczywiscie, ze nie. Chyba powinnam byla napisac to od nowej linii ?  Bo mialam na mysli caly zegar, a nie polozenie oski na tymze.  Jest ono dla mnie calkowicie nieistotne :D

Link do komentarza
Dnia 21.12.2023 o 18:45, demo napisał:

Pewnie że nie musi, bo jak już wiesz Dagi ma centrycznie i piszesz że jest z charakterem i klasą, to pewnie te niecentryczne są pozbawione tych przymiotów, albo przynajmniej mają ich mniejszą ilość. :tease2::hahaha2:

No nie wiem czy faktycznie w takich kategoriach należy to postrzegać - charakter i klasa zależy od lokalizacji ośki. ;)

Daga co powiesz na to?. :icon_mrgreen:

 

Nie zależy od lokalizacji ośki ;)  :icon_biggrin:

 

 

Dnia 21.12.2023 o 21:22, ariaprimo napisał:

 

Wprawdzie jam nie Daga, ale poczulam sie troche wywolana:

 

Oczywiscie, ze nie. Chyba powinnam byla napisac to od nowej linii ?  Bo mialam na mysli caly zegar, a nie polozenie oski na tymze.  Jest ono dla mnie calkowicie nieistotne :D

 

Dla mnie też nieistotne. Charakter tworzy betonowa tarcza. Prawdziwie betonowa. Piękna jet  :yahoo:

Link do komentarza
Dnia 23.12.2023 o 08:40, daggulka napisał:

Charakter tworzy betonowa tarcza. Prawdziwie betonowa. Piękna jet  :yahoo:

Z tą prawdziwością to już no nie przesadzaj. :icon_rolleyes:

Widać przeca że jakoś spreparowana, bo widziałaś już prawdziwy beton z taką ilością dziur na jednostkę powierzchni?. ;)

Z prawdziwego to tam chyba tylko jest cement. :D

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kot rozczarowany jak diabli ... szczególnie, że oba od rana siedzą zamknięte w małym pokoju. Malowałam :icon_mrgreen:

A teraz postepy :icon_biggrin:

Pomalowałam trzy ścian na biało, na czwartej będzie imitacja betonowych płyt :icon_mrgreen:Ściany malowane beckersem.  Jutro bede kładła tam tapetę. Pomalowalam też listwę pod kable TV i ... tadaaaam! Dekle na puszki :icon_mrgreen: Do kompletu będą matowe czarne wlączniki i gniazdka w  calym salonie. Po tym malowaniu sprayem śmierdzi w całej chalupie, właśnie wietrzę :icon_rolleyes:

Foto. Ściany petarda .... takie chciałam :yahoo:

20231228_170219.jpg

20231228_170248.jpg

20231228_170302.jpg

20231228_170633.jpg

20231228_170311.jpg

20231228_170713.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...