Skocz do zawartości

Dom dla dwojga seniorów za 400 000 zł


Recommended Posts

Dla Ireny i Tomasza najbardziej liczyła się ładna bryła i jakość materiałów. Pierwsza jest tradycyjna i zwarta, z obszernym gankiem i naczółkowym dachem. Druga dotyczy m.in. zastosowania nowoczesnych szlifowanych poryzowanych pustaków ceramicznych i ceramicznej dachówki. Budynek zachwyca szlachetnym wyglądem, funkcjonalnością i lokalizacją.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/31171-dom-dla-dwojga-seniorow-za-400-000-zl

Link do komentarza
19 godzin temu, Gość zaniepokojona napisał:

Nie wiem co za architekt podpisał się pod tą "zwartą bryłą z ozdobnym gankiem" ale mam chociaż nadzieję, że toto przy głównej drodze nie stoi.

Akurat elewacja frontowa z gankiem b. ładna, trochę styl przedwojenny. Reszta elewacji do podrasowania.

Natomiast wnętrza ddobrze wyglądają, przytulne i eleganckie. 

W sumie - mnie się podoba :)

Link do komentarza

Nie wiem co dyktuje takie pisanie negatywnych opinii? zazdrość, niewiedza, brak wszelakiego gustu?

Domek jak i otoczenie jego bardzo ładnie. Starsze państwo ma fajny, ładny domek, zapewne było to ich marzeniem i to sie spełniło i zamiast cieszyć się wraz z nimi z ich szczęścia hejtują bo widocznie tylko to umieją robić najlepiej.

Link do komentarza
57 minut temu, mhtyl napisał:

Nie wiem co dyktuje takie pisanie negatywnych opinii? zazdrość, niewiedza, brak wszelakiego gustu?

To nie są negatywne opinie, tylko indywidualne odczucia... Żadna zazdrość, żadna niewiedza, a o guście ,- jak już kiedyś ustaliliśmy - nie dyskutujemy!

 

Mnie się też front nie podoba, jest przekombinowany... chyba że taki skrót zdjęcia, ale na tym zdjęciu jest ewidentnie w stylu rozkraczonym... Reszta domku - jest jak domek... Dla seniorów pomylonym pomysłem jest domek z piętrem - odczują to przy niedowładach ruchowych...

58 minut temu, mhtyl napisał:

hejtują

To nie jest hejt!

Nadużywasz tego słowa... może nie wiesz dokładnie jakie jest jego znaczenie i powtarzasz je nie do końca świadomie!

 

Cytuję:

Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i grafiką czy filmem. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych użytkowników w czasie dyskusji, ale nie tylko ich.

 

Zobacz chociażby w wikipedii...

Link do komentarza
2 godziny temu, joks napisał:

Ja to nazywam ,, Polaczkowatość ''

Niepotrzebnie takie określenie - hejtują wszystkie narodowości, a zawiść jest ponad narodowa i bardzo popularna. 

 

3 godziny temu, Elfir napisał:

raczej styl rozkraczony :) 

 To brzmi pejoratywnie, ja bym powiedział "malowniczo przysadzisty" :)

2 godziny temu, uroboros napisał:

Mnie się też front nie podoba, jest przekombinowany... chyba że taki skrót zdjęcia, ale na tym zdjęciu jest ewidentnie w stylu rozkraczonym... Reszta domku - jest jak domek... Dla seniorów pomylonym pomysłem jest domek z piętrem - odczują to przy niedowładach ruchowych...

Nie ma stylu rozkraczonego w architekturze. Natomiast jest pokraczny styl pisania

A chodzenie po schodach jest zdrowe - zwlaszcza po wygodnych na piętro. 

A niedowłady ruchowe dotykają ludzi w rożnym wieku. 

Poza tym dla inwalidow są teraz dofinansowania do windy, więc problemu nie ma.

2 godziny temu, uroboros napisał:

Cytuję:

Co oznacza słowo hejt?

Mhtyl - zwróć na to uwagę - kto jak kto, ale Stachu wie, co to hejt :yahoo:

Ale bez urazy, żartuję oczywiście - Stachu...

Link do komentarza

Około.... zenek... zaczęło się...

 

Oczywiście nie przegadam cię, nie jestem taki elokwentny...

 

8 godzin temu, zenek napisał:

zawiść

Gdzie tu widzisz zawiść :scratching:???

8 godzin temu, zenek napisał:

chodzenie po schodach jest zdrowe

jeśli jest możliwe, to jest zdrowe... ale nie trzeba być inwalidą, żeby nie móc chodzić po schodach...

Źle właścicielom przecież nikt nie życzy, ale winda, nawet najbardziej zaawansowana technologicznie nie wszystko załatwi...

 

Wielkim rozsądkiem wykazał się Leszek, który mimo tych możliwości refundacyjnych postawił parterówkę!

 

8 godzin temu, zenek napisał:

Stachu wie, co to hejt

Zauważ, że wie i dlatego nie hejtuje... kimkolwiek by nie był...

 

Link do komentarza

Domek jaki by nie był Irenie i Tomaszowi sie podoba i gdyby tak nie było nie wybudowali by go. Co do słów krytyki, pytam się po co? Starsze państwo chciało się pochwalić swoim  domkiem na łamach miesięcznika BD jak również i na FBD i przecież nikt nie zadał pytania czy ten dom sie komuś poza właścicielami podoba. założę się o 100000 dolarów że gdyby to był dom z któregoś ze znanych i lubianych forumowicz BD opinie ociekały by samym miodem.

Link do komentarza

Ludzie mają to co chcieli mieć, ich sprawa. Domek wygląda jak jakiś zabytek ładnie odrestaurowany. 

Mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie decydują się na takie "zabytkowe" budowle, bo koszty nowoczesnego domu i takiego są porównywalne.

Może to sentyment do starej architektury, a może tylko braki edukacyjne w tym zakresie.

 

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Domek wygląda jak jakiś zabytek ładnie odrestaurowany. 

Mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie decydują się na takie "zabytkowe" budowle,

Jest taki termin: "rustykalny" - i wszystko związane z nim welu sie podoba.

Poza tym nie każdemu odpowiada styl "nowoczesny", cokolwiek by to miało znaczyć. Stąd np. popularn oć strzechy i szerokiego okapu.

1 godzinę temu, demo napisał:

Może to sentyment do starej architektury, a może tylko braki edukacyjne w tym zakresie.

Ty znowu swoje - braki edukacyjne wytykasz inwestorom? Znaczy ty niby taki wyedukowany? Tolerancja się kłania, znaczy brak. I brak kultury wypowiedzi. Obrażasz tych ludzi.

Mnie np. bardziej podobają się antyki, niż nowoczesne meble - pewnie to dowód mojego nieuctwa wg ciebie? 

A w Krakowie widać jak na dłoni,że każda noczesna kamienica wciśnięta w zabytkowe prawdziwe wygląda jak wymiot na czystej koszuli. Niestety. Ale widać decydenci są wyuczeni, sorry, wyedukowani :takaemotka:

A to może powiesz coś o wyższości nowoczesnej architektury nad tą starą :flying:Niby co by mogło być lepsze , bo nowoczesne,  w tym konkretnym przypadku?.

 

3 godziny temu, uroboros napisał:

Gdzie tu widzisz zawiść :scratching:???

Nie tylko ja. Patrz post 9 i 6. Ale tu nie ma się o co sprzeczać :)

 

53 minuty temu, uroboros napisał:

Założę się, że już przegrałeś...

Myśle że nie - pod warunkiem, że oceniany bedzie swój :tease2:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No to dawaj swój dom - jesteś swój, jesteś

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

znany(ch) i lubiany(ch) forumowicz BD

I zobaczymy kto wygra...

 

 

Faktycznie

9 minut temu, zenek napisał:

tu nie ma się o co sprzeczać

bo nawet tu nie ma za grosz zawiści...

Link do komentarza
40 minut temu, uroboros napisał:

No to dawaj swój dom - jesteś swój, jesteś

Aaaa - to jest dobry temat... choć...

Ale ja nigdy się swoim domem nie będę chwalił, z kilku powodów. Wg mnie, oczywiście :)

 

1. Ciągle jest w realizacji, więc...

2. Nie interesuje mnie w ogóle cudze zdanie na ten temat, bo dom jest dla mnie, nie dla recenzentow.

3. Recenzja ani mnie nie zmartwi, ani ucieszy - bo to będzie jednostkowa ocena cudzego gustu, a gust, jak wiadomo, nie podlega dyskusji. Mój też.

4. Nie mam potrzeby też chwalenia się domem, nie jest to jakieś wyjatkowe dobro (w końcu juz za PRL połowa pow. mieszkalnej budowanej, to były domy jednorodzinne, o czym mało kto teraz wie i powie), nikomu też nie zazdroszczę domu - bo znam jego plusy i minusy.

5. Własny dom to sprawa prywatna, a prywatnych spraw nie analizuję się publicznie. Podobnie, jak nie chodzę do psychoanalityka i nie prowadzę blogu- pamiętniczka.

6. Szczerze mówiąc, czuję się też zakłopotany, gdy ktoś mnie oprowadza po swoim domu - ale rozumiem to jako pozytywną chęć pochwalenia się ważnym osiągnięciem - zawsze staram się też pozytywnie to ocenić, nawet nieszczerze. Dlaczego nawet nieszczerze - bo nie ma sensu moja szczerość w momencie gotowego już "umiłowanego" przez gospodarza produktu. To tak, jak bym grymasił w gościnie nt. paskudnej zupy gospodyni. Nie wypada, lepiej wylać za kołnierz :takaemotka:

7. Tak więc jakieś detale, rozwiązania - jak najbardziej nadają sie do tzw. konsultacji i nawet takie tutaj na forum dałem tematy- ale całość dzieła, czyli chałupa dla mnie - to jest moja piosenka, moja rabatka, mój przepis na ciastko, moje hobby, moja indywidualna, najbardziej prywatna sprawa.

I bynajmniej nie zaryglowana na amen. Bo się zmieniam - jak każdy - i moje potrzeby i gust też. I to są moi dość bezkompromisowi rezenzenci! Inni nie są mi potrzebni, więc - kierując się logiką - ich nie szukam  :)

Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

I zobaczymy kto wygra...

 

Widzisz, jesteś tu na forum tyle samo co ja albo ciut dłużej a nic nie pamiętasz, to ja przypomnę. 

Nie pamiętasz jak tu kilka lat temu były opisywane domy Dagulki, Colibra, Adiga i kilku innych, odszukaj sobie te tematy i pokaż mi choć jeden post w tych tematach w którym ktoś neguje ich wybór jak i sam dom., ba nawet nie musisz daleko kopać niedawno było o domu Leszka i pokaż mi czy któryś forumowicz mu coś wypomniał czy skrytykował jego wybór.

Link do komentarza

Akurat w pomysłach Leszka trudno znaleźć te złe pomysły... zresztą publikowany filmik to potwierdza.

 

Były, były przy innych budowach słowa krytyczne, ale podsumowaniem było stwierdzenie, że o gustach się nie dyskutuje i że za decyzje będzie ponosić odpowiedzialność on sam!

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Były, były przy innych budowach słowa krytyczne, ale podsumowaniem było stwierdzenie, że o gustach się nie dyskutuje i że za decyzje będzie ponosić odpowiedzialność on sam!

Intencja w twej wypowiedzi jest oczywista. Winę za swoje gusty ponosi inwestor.

Ale czy z wzajemnością. 

Haha - znaczy, że jak ktoś krytycznie się odniesie do cudzej inwestycji, to jak inwestor zastosuje się do jego niewątpliwie, a jakże, jedynie słusznej krytyki czy rady - to on, wyedukowany doradca - będzie ponosił za te wielkopomne rady odpowiedzialność???? No bo to wynika z twej wypowiedzi :takaemotka:

 

Bo przecież, jeśli idzie o gust, to przecież każdy ma swój - doradca też!  

 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Akurat w pomysłach Leszka trudno znaleźć te złe pomysły

Leszek pokazał swój dom jako rozwiązanie problemów z niepełnosprawnością - to są problemy mierzalne, konkrety, tzw ergonomia sie tym zajmuje.

I przedstawił wiele przemyśleń i realizacji opartych na własnym doświadczeniu - co jest oczywiście cenne. Nikt z forum nie wymyślił niczego lepszego i tyle. Na szczęście się nie wymądrzał, i dobrze. To video Leszk to b. dobry przewodnik po problemach i ich rozwiazaniach.

 

Ale tam nie było miejsca na gust! A przynajmniej głupich gadek na ten temat.

 

Natomiast w tym temacie część postów skupionych jet na ty, czy się coś podoba wizualnie, czy nie. I każdemu wolno pisać, co mu się podoba - ale supozycja, że czyjś gust jest następstwem niedouczenia, braku edukacji - jest bez sensu i bez kultury!   

 

 

Link do komentarza
56 minut temu, zenek napisał:

No bo to wynika z twej wypowiedzi

Jakeś tak to wywiódł, to tak wynika... Ty już nie takie wnioski wywodziłeś - ty potrafisz...

A za swoje wybory odpowiedzialność ponosisz tylko ty, no może czasem twoi bliscy...

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

skupionych jet na ty

:icon_eek::icon_rolleyes:... ale na pewno też masz rację :scratching:

Link do komentarza
3 godziny temu, uroboros napisał:

Były, były przy innych budowach słowa krytyczne,

 

4 godziny temu, mhtyl napisał:

odszukaj sobie te tematy i pokaż mi choć jeden post w tych tematach w którym ktoś neguje ich wybór jak i sam dom.,

To gdzie są te posty krytyczne?

Link do komentarza

Mnie sie w artukułach bd nie podoba to, że często przedstawiają rozwiazania ewidentnie złe jako dobre.  Naciągane to trasznie, nie wiem moze za mało do nich się zgłasza osób z naprawde dobrymi domami, dobrze rozwiazanymi albo szukają po znajomych to póżniej mamy co mamy. Z resztą to chyba nie tylko ich przypadłość, przypomina mi się taki artykuł z magazynu na M o ogrzewaniu elektrycznym jako przykład dom w którym koszty roszne ogrzewania na prąd 11 tys. podczas gdy mają na forum multum ludzi z kosztami do 3tys/rok.

Link do komentarza
7 godzin temu, zenek napisał:

Własny dom to sprawa prywatna, a prywatnych spraw nie analizuję się publicznie. 

 

 

No widzisz baranku i sam do tego doszedłeś. A ci ludzie jak widzisz uważają inaczej i postanowili pochwalić się swoim domem na łamach tego pisma i publicznym forum. Dlatego też muszą liczyć się z krytyką i nie tobie baranku oceniać jaka ona jest.

 

 

Link do komentarza
3 godziny temu, demo napisał:

No widzisz baranku i sam do tego doszedłeś. A ci ludzie jak widzisz uważają inaczej i postanowili pochwalić się swoim domem na łamach tego pisma i publicznym forum. Dlatego też muszą liczyć się z krytyką i nie tobie baranku oceniać jaka ona jest.

Znowu mania wielkości się odezwała. Podszyta jak zwykle komplekasami. Jak powiesz do mnie "baranku", to się czujesz lepiej. Typowe zakompleksienie.

A w temacie:

Ci ludzie pochwalili się swoim domem, ale nigdzie nie powiedzieli, że jest to dom najlepszy dla każdego. Napisali, że dla nich jest OK. I oczywiscie mogą liczyć sie z krytyką - tylko, że powinna być ona kulturalna i sensowna. Nie wiem czy ogarniasz te pojęcia, jako wyedukowany, ale nie w traktowaniu ludzi.

 

I ja ich nie krytykuję, że mają inny pogląd kwestię pokazywania własnego domu. To jest też kwestia tolerancji. 

13 godzin temu, demo napisał:

Ludzie mają to co chcieli mieć, ich sprawa. Domek wygląda jak jakiś zabytek ładnie odrestaurowany. 

Mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie decydują się na takie "zabytkowe" budowle, bo koszty nowoczesnego domu i takiego są porównywalne.

Może to sentyment do starej architektury, a może tylko braki edukacyjne w tym zakresie.

Gdzie tu jest jakaś merytoryka twej krytyki. Czepiasz się wyglądu i chcesz wmówić tym ludziom, że są "niewyedukowani", bo podoba im się inny wygląd, niż tobie.

Widzisz w tym jakiś sens? Ja nie, oprocz lekceważenia innych.  

I co cię zastanawia, że nie wybudowali takiego domu, jaki by się tobie podobał?

Puknij sie chłopie, w glowę. 

Do kumpla też powiesz, że jest "niewyedukowany", bo ma zonę, która ci się wizualnie nie podoba? Bo to jest mniej wiecej takie samo kryterium.

Link do komentarza
19 godzin temu, zenek napisał:

 

Do kumpla też powiesz, że jest "niewyedukowany", bo ma zonę, która ci się wizualnie nie podoba? Bo to jest mniej wiecej takie samo kryterium.

Mniej więcej to napisałem że to może sentyment do starej architektury lub brak edukacji. Więc nie czepiaj się tylko braku edukacji panie czepialski.

W sprawie cytatu.

Nic koledze nie powiem, ale jak będzie publikował jej wizerunek na publicznych środkach masowego przekazu, to musi liczyć się z tym że nie wszystkim będzie ona pasić. Czujesz tego blusa ?, czy dalej będziesz pierniczyć jak potłuczony, w swoim stylu, o kompleksach lub fobiach.

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Mniej więcej to napisałem że to może sentyment do starej architektury lub brak edukacji. Więc nie czepiaj się tylko braku edukacji panie czepialski.

Jednak oświeć mnie w kwestii braku edukacji.

Dostatek edukacji sprawił by, że ci emeryci postawili by nowoczesną chałupę? I jakie konkretnie by miała mieć cechy, by była nowoczesna w swym wyglądzie?

I dlaczego wybór "starej architektury" może być powodem niedouczenia? 

I nie czepiam się - naprawdę interesuje mnie odpowiedź.

 

Pytam, bo sam lubię stare i stylizacje na stare - ale lubię też nowoczesność. 

50 minut temu, bobiczek napisał:

Cytuję autora.

"Budynek zachwyca szlachetnym wyglądem, funkcjonalnością i lokalizacją"

Funkcjonalność oceniają użytkownicy, lokalizacja ładna.

"Szlachetny wygląd" do mnie niestety nie dociera. Przykro mi.

Dlaczego ci przykro? Przecież to normalne, że nie ma takich budynków, które by się podobały wszystkim. Jest to kwestia indywidualna i tyle.

Link do komentarza
Dnia 5.10.2019 o 10:47, demo napisał:

 

Może to sentyment do starej architektury, a może tylko braki edukacyjne w tym zakresie.

 

 

Nie każdy lubi nowoczesną architekturę. Moja matka też lepiej czuje się w klasycznych wnętrzach i pewnie, gdyby miała się budować to szła by w klimaty "pseudodworkowe": ganek, wole oczko w dachu.
Poza tym nie wiadomo jakie tam jest otoczenie? Może to jakaś zabytkowa dzielnica pełna klasycznych domków z gankami?
***
Niedaleko mojego domu jest przepiękny stary budynek przedwojennego komisariatu z mansardowym dachem, gankiem, oknami z okiennicami, lukarnami w konstrukcji szachulcowej ("pruski mur") - o doskonałych proporcjach. Na dodatek wyremontowany pięknie przez gminę.

Uwielbiam go sobie oglądać podczas spacerów. 

komisariat-kornik-strona.jpg

****
Problem w tym domem z artykułu podlega na tym, że na zdjęciu ganek jest bardzo masywny i ciężki optycznie (za wysoki dach). Co przy tych przyporach na kolumnach, wygląda jakby kolumny rozjeżdżały się pod jego ciężarem. Dlatego użycie sformułowania "szlachetny wygląd" jest moim zdaniem na wyrost. Gdyby redaktor był bardziej powściągliwy w opisie bryły,pewnie nie byłoby tej dyskusji :)

 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, Elfir napisał:

Problem w tym domem z artykułu podlega na tym, że na zdjęciu ganek jest bardzo masywny i ciężki optycznie (za wysoki dach). Co przy tych przyporach na kolumnach, wygląda jakby kolumny rozjeżdżały się pod jego ciężarem. Dlatego użycie sformułowania "szlachetny wygląd" jest moim zdaniem na wyrost. Gdyby redaktor był bardziej powściągliwy w opisie bryły,pewnie nie byłoby tej dyskusji :)

Kolumny mają taki kształt, by właśnie było takie odczucie rozjeżdżania. One to podkreślają. Więc taki był zamysł projektanta.

Reszta to  jest kwestia indywidualnych odczuć. I w takim wypadku, gdy recenzent pisze nt. własnych odczuć - jest OK. Tak jak ty! Natomiast gdy zaczyna wygłaszać twierdzenia które mają zawierać tzw. "jedyne prawdy" - jak to było w niekt,orych postach - no to musi to udowodnić, co przy kwestii odczuć gustu jest raczej niemożliwe. 

A redaktor też ma prawo do własnego gustu. Skoro mu sie dom podoba, no to tak napisał. Dlaczego ma sie powściągać?:) Byle był szczery...

 

Link do komentarza

Jak nogi starego psa na śliskiej podłodze :D. Był kiedyś taki artykuł w gw o opłakanym stanie architektury domów jednorodzinych w pl i opisane było jak zostały wymyślone te rozkraczone kolumienki. Siedzieli kiedyś w jakimś biurze projektowym od typówek i analizowałi co im tam wyszło w badaniach "czego chcą polacy od domu jednorodzinnego" Z badań wyszło, że dom powinien sie odznaczać wizualnie solidnością. Ktoś wpadł na genialny pomysł ze przeniesie poszerzenie gotyckich budynków na domy jednorodzinne:D. Pomysł chwycił i bardzo podniosło im to sprzedaż. I tak oto przez jego durny pomysł musimy podziwiać wiele nowych koszmarków. Większkośc domów kostek jest ładniejszych, za prlu przynajmniej nie panował klientelizm w architekturze.

Link do komentarza
2 minuty temu, Chaton napisał:

musimy podziwiać wiele nowych koszmarków.

Stań oko w oko z inwestorami i powiedz im że ten domek o którym marzyli i który spełnia wszystkie ich kryteria i który se na stare lata sprawili  to najzwyklejsza hujnia ...

Jprdl ......polaczkowatość .....taka zwykła i bezinteresowna ....

Link do komentarza
23 minuty temu, joks napisał:

polaczkowatość

Zostaw tą polaczkowatość... tak Ci się spodobało to określenie...

My sobie po prostu rozmawiamy...

 

Przecież Chaton nie pisze, że idzie burzyć te WYTWORKI, tylko że  MUSIMY je podziwiać... chcemy, czy nie - musimy... stoją i KRZYCZĄ!!!

 

Jedne różowe, inne - rozkraczaste...

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

MUSIMY je podziwiać... chcemy, czy nie - musimy... stoją i KRZYCZĄ!!!

A głowy nie idzie odwrócić ?? Żeby ta chata na prawdę waliła po oczach nie wiadomo czym ...Stoi sobie wśród drzew i jakoś się tam komponuje ...Po co komuś meblować lokum?? nie potrafię zrozumieć ...

Link do komentarza
2 minuty temu, joks napisał:

Po co komuś meblować lokum??

Przecież nikt nie jedzie tam cokolwiek zmieniać!!! mu TYLKO rozmawiamy! Wymieniamy swoje zdania... Przedstawiamy swoje opinie według swoich GUSTÓW, które są niedyskutowalne! A każdy ma swój gust, tak jak swoją doopę i nie da się jego zmienić, no chyba, że się zrobi liposukcję...

1 minutę temu, joks napisał:

widząc zachowania ziomków ...

Byłem na saksach w 1980 i też widziałem podobne objawy... niestety...

Link do komentarza
18 minut temu, joks napisał:

A głowy nie idzie odwrócić ?? Żeby ta chata na prawdę waliła po oczach nie wiadomo czym ...Stoi sobie wśród drzew i jakoś się tam komponuje ...Po co komuś meblować lokum?? nie potrafię zrozumieć ...

Zarzut dotyczył architekta a nie inwestora. Inwestor przecież nie musi mieć ani gustu ani znać się na architekturze, ani mieć wyobraźnie przestrzenną, by sobie wyobrazić dom z rysunku w rzeczywistości. Złe jest to, że architekt tak projektuje. Chociaż ten dom nie jest "hujnią", bo to zdecydowanie zbyt ostre określenie. Po prostu szkoda, że architekt nie przyłożył się do proporcji. 

9 minut temu, uroboros napisał:

 A każdy ma swój gust, tak jak swoją doopę i nie da się jego zmienić

 

Akurat gust to często się ludziom zmienia. Małe dziewczynki często zaczynają od różowych pokoików i sukienek, ale niekoniecznie kontynuują tę różową fascynację w dorosłym życiu. 
Mam klienta, który planował swój drugi dom, podobnie jak pierwszy, w tradycyjnym stylu angielskim, takim cottage mansion.  Niedawno podesłał mi rzuty od architekta - skrajnie nowoczesna, przeszklona willa modernistyczna. :)

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
51 minut temu, Chaton napisał:

Musieli się wyróżnić, tak samo jak ci a artykułu, więc mi ich nie żal.

A czy oni, znaczy sie Irena i Tomasz rozpaczają, żalą się z tego powodu że wybudowali sobie taki dom? Więc po co ich żałujesz?

 

Fajnie sie krytykuje ludzi których sie nie zna. Jak wspominałem wcześniej o artykułach domów wybudowanych przez użytkowników FBD, czy były tam słowa krytyki? Nie, tylko same pochwały, więc niech zastanowią się co niektórzy co robią bo jeżeli będą to czytali bohaterowie tego artykułu a podejrzewam że będą, to co sobie pomyślą?

To tak jakby wszyscy musieli jeździć samymi merolami czy beemwicami w kolorze czarnym bo taki jest trend a ten kto jeździ kijanką to już je pozbawiony gustu.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
14 minut temu, mhtyl napisał:

Fajnie sie krytykuje ludzi których sie nie zna.

Coś Ci się pomajtało... nie krytykujemy ludzi!!! Rozmawiamy o rozkraczonych kolumnach!!! Jeśli już - to LUDZI PROJEKTUJĄCYCH...

 

A teraz jest trend na białe wozy... również kijanki... ale białe.

Link do komentarza

Krytykujecie ich wybór domu, krytykuje architekta który zaprojektował ten dom a gdyby nie było chętnych czytaj osób których podobają się takie domy nie było by takich projektów, chyba proste i koło się zamyka.

A co do białych wozów to mało kto je kupuje a jak już to tylko z powodu że są tańsze niż w innym kolorze.

Link do komentarza
11 minut temu, Elfir napisał:

nie wiem czy najlepszym wyjściem jest schlebianie złym gustom zamiast promowanie dobrych wzorców...

A prosił ktoś Cię o słowa krytyki? Daj swój dom to go z miłą chęcią skrytykujemy, ciekawe czy będziesz hepie jak inni zaczną Ci wytykać to i tamto że nie masz gustu czy w coś w ten deseń.

A jaki to dobrzy wzorzec domu wg Ciebie jest? z płaskim dachem? rodem z komuny? bo za komuny takie dachy były "modne". 

Wiesz co, jak chce się uderzyć to zawsze kij się znajdzie.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
22 godziny temu, zenek napisał:

Jednak oświeć mnie w kwestii braku edukacji.

Dostatek edukacji sprawił by, że ci emeryci postawili by nowoczesną chałupę? I jakie konkretnie by miała mieć cechy, by była nowoczesna w swym wyglądzie?

Nie dam rady cię oświecić brachu, bo jesteś pancerne odporny na wiedzę, nawet tę prostą i najbardziej oczywistą.

 

 

22 godziny temu, zenek napisał:

e - ale lubię też nowoczesność. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
32 minuty temu, mhtyl napisał:

A prosił ktoś Cię o słowa krytyki? Daj swój dom to go z miłą chęcią skrytykujemy, ciekawe czy będziesz hepie jak inni zaczną Ci wytykać to i tamto że nie masz gustu czy w coś w ten deseń.

A jaki to dobrzy wzorzec domu wg Ciebie jest? z płaskim dachem? rodem z komuny? bo za komuny takie dachy były "modne". 

Wiesz co, jak chce się uderzyć to zawsze kij się znajdzie.

Proporcjonalny. Każdy styl jest piękny na swój sposób.

Ja się nie czepiam wyborów inwestorów tylko sformułowania "zachwyca szlachetnym wyglądem". To klasyczne upupianie z Gombrowicza "Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca."

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...