Skocz do zawartości

Jaki materac


ewamariusz

Recommended Posts

Napisano
Witam. Jesteśmy przed wyborem kupna materaca do sypialni. Chcielibyśmy się was zapytać na co zwracać uwagę przy kupnie, jaki materac polecacie, a jest tego sporo na rynku.
Szukając materaca wysondowaliśmy, iż występują materace ze sprężynami i materace na gąbce, lub mieszane. Jaki bedzie najlepszy.
Występują w trzech twardościach - jaka twardość będzie najlepsza.
Na co jeszcze zwracać uwagę i jaką firmę byście nam polecili.
Pozdrawiam
Napisano
Jak mnie pamięć nie myli to ostatnio był wałkowany temat materaca tu na forum. Nie pamiętam nazwy tematu ale jak poszukasz to znajdziesz icon_biggrin.gif
Napisano
Witam. Znalazłem, ale tam bardziej zastanawiają się nad łóżkiem /chyba że maiłeś inny temat namyśłi/, a o materacach jest mało, chociaż polecają materace z pianki, ale nie wyjaśniają dlaczego. Nic nie piszą o twardości, czy firmie jeśli takowa jest istotna.

A i jeszcze jedno, jaki najlepszy dobrać stelaż do łóżka, gdzieś wyczytałem że jest to istotny element łóżka.

Pozdrawiam i dzięki za naprowadzenie już coś niecoś wiemy.
Napisano
Jak dla mnie to materac tylko na sprężynach bonelce ,jest długowieczny i zdrowy a przede wszystkim sprawdzony.
Tyle co mogę poradzić z własnego doświadczenia icon_biggrin.gif Ale o wyborze mebli jak i materaca pozostawiam to zadanie żonie, w końcu to ona będzie się na nim najdłużej wylegiwała icon_mrgreen.gif
Napisano
Jak ma być dobry, to koszt dobrze powyżej 1.000zł. Te najlepsze w okolicach 2.000zł.

Drogo, ale na uwadze należy mieć fakt, że w łóżku spędzamy 1/3 naszego czasu i co ważne nie tylko śpiąc. icon_cool.gif

Na podstawie własnych doznań polecam materac termoplastyczny. W zasadzie potrafi wszystko, dostarcza niezapomnianych wrażeń i to w całkowitej dyskrecji. icon_redface.gif


Cytat

Podstawę tego rodzaju materaców stanowią zazwyczaj pianki wysokoelastyczne. Pianka termoelastyczna została wynaleziona na potrzeby NASA w latach siedemdziesiątych. Później została wprowadzona do masowej produkcji i z powodzeniem stosowana jest w produkcji materaców. Materac termoelastyczny charakteryzuje się brakiem sprężystości, a dopasowanie do kształtu ciała przebiega pod wpływem jego nacisku i temperatury. Materace te idealnie odwzorowują kształt ciała na zasadzie formy. Pianki te dopiero po chwili od ustąpienia nacisku powracają do swojego kształtu, dlatego też pianka termoelastyczna nazywana jest również pianką leniwą. Materace termoelastyczne sprawdzają się w każdej sytuacji.




Ps. Śpi się na nim jak na drobnym (suchym) piasku nad morzem – tyle, że nie szumi. icon_biggrin.gif
Napisano
Faktycznie temat materaca był ostatnio wałkowany. W dużym skrócie dodam że najlepsze jakościowo są materace kieszeniowe.

Co do ceny to nie do końca jest tak że jak już wydamy 1000 czy 2000 zł to będziemy mieć super materac - cena jest warunkowana głównie przez rozmiary.

Temat dodatków takich jak mata kokosowa czy wersja lato/zima jest bardzo szeroki.

Szczegółowy opis wszystkich kwestii związanych z materacami znajduje się na naszym blogu pod tym adresem:

Materac - Inwestycja w zdrowy sen

Zapraszam!
Napisano
Witam. Dzięki Wszystkim za zainteresowanie. Meble-Bogart piszesz, że najlepszy będzie kieszweniowy a nic poza tym. Na podanym przez Ciebie blogu też są ogólnikowe informacje na jego temat, a zakończone jest zdaniem ...Przy zakupie trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na komponenty którymi obłożone są sprężyny..., a czym najlepeij miały by być obłożone.
Co w nim ma być:
- filc, pianka, pianka lateksowa, mata kokosowa, bawełan, wełna, materac pikowany itd , wszystko z podanego przez Ciebie blogu. Jak możesz uściślić co do tego materaca kieszeniowego było by najlepsze. Materac będzie miał wymiary 160x200cm.
Można podać firmy któere produkuja dobre materace.
Pozdrawiam
Napisano
Witam jeszcze raz, będąc w sklepie znaleźliśmy takie materace, oczywiście nie jest powiedziane że tkaie kupimy, ale jak możecie coś doradzić to proszę :

1. średnio/twardy;
- pianka termoelastyczna;
- wsad z pianki.

2. średnio/twardy;
-pianka termoelastyczna;
- poszycie mozna prać;
- połączenie sprężyn wielokieszeniowych i kieszeniowych;
- wsad z pianki;
- 7 stref komfortu;
- lateks.

Pozdrawiam
Napisano
Pisze ogólnikowo że kieszeniowy, bo temat materaca był poruszany na forum już kilkukrotnie.

Blog ma naświetlić to czym charakteryzują się konkretne komponenty a nie udzielić sprecyzowanej odpowiedzi - wybór należy do was!

1. Twardość materaca - to jaki komu odpowiada to kwestia indywidualna, najzdrowsze są średnio-twarde.
2. Dodatki typu - mata kokosowa czy zdejmowany pokrowiec - również indywidualnie - są to rozwiązania głównie dla osób które dużo się pocą i zależy im na łatwym praniu pokrowca i dobrej wentylacji. Cała reszta dodatków jest opisana na naszym blogu... jest to temat rzeka - zbyt długi na forum.
3. Materace kieszeniowe są najlepsze bo każda sprzężna ugina się niezależnie do pozostałych - pozwala to indywidualnie rozłożyć nacisk na ciało. Nie mam pojęcia z jakiego stelaża będziecie korzystać, jeśli jednak będzie to regulowany - trzeba sprawdzić czy materac kieszeniowy jest do niego przystosowany. Dla porównania - w bonellu wszystkie sprężyny są połączone - szczególnie niekorzystne gdy śpi się w dwójkę i jest duża różnica wagowa pomiędzy obiema osobami.
4. Odnośnie obłożenia sprężyn tu trzeba zapytać producenta jaka pianka jest użyta (pytanie o gęstość na jeden metr sześcienny - przykładowo T25 to pianka o gęstości 25 kg m3) i o jakiej grubości. Optymalna jest T25 o grubości 2,5 - 3 cm z każdej strony - w wypadku zwykłej pianki. Są tez modele obkładane pianką lateksową, czy termoelastyczną - to drogie rozwiązania.

Co do waszych ostatnich propozycji, to sam nie przepadam za materacami w pełni piankowymi, nawet jeśli jest to lateks. Sprężyna to jednak całkiem inny komfort spania i bardziej dynamiczna zmiana nacisku - tu też trzeba zastanowić się co komu odpowiada.
Napisano
Witam. Dzięki. Ja czytam ostatnio prawie o samych materacach i są różne opinie. Jedni polecajsame piankowe, inni, w tym także Ty, takich nie polecacie. Prawdę mówiąc zastanawiamy się nad kieszeniowym średnio twardym o wymiarach 160x200cm, ale się jeszcze zobaczy.
Pozdrawiam
Napisano
Bo najlepiej przed zakupem wypróbować, a wiele salonów nawet do tego zachęca.
Położyć się, jak podwójny to we dwie osoby, pokokosić się troszkę, i położyć i chwilkę poleżeć na boku. Od razu wybór będzie jasny.
Reszta co do pokrycia, itp. to tylko uzupełnienie Waszego wyboru.
Napisano
Cytat

Bo najlepiej przed zakupem wypróbować, a wiele salonów nawet do tego zachęca.
Położyć się, jak podwójny to we dwie osoby, pokokosić się troszkę, i położyć i chwilkę poleżeć na boku.


Najlepiej to zrobić we dwoje po zamknięciu salonu icon_mrgreen.gif
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Potwierdzam, jednak materiały antyalergiczne - jak pianki czy pokrowce charakteryzują się tym iż gorzej zbierają kurz czy większość alergenów dostępnych w otoczeniu, a i same nie są robione z materiałów najczęściej powodujących alergię.
Napisano
Witam. Materac kupiony średnio/twardy, pianka termoelastyczna, poszycie mozna prać, połączenie sprężyn wielokieszeniowych i kieszeniowych z wsadem z pianki, posiada 7 stref komfortu. Zobaczymy jak sie sprawdzi.
Pozdrawiam

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
W takim razie daj znać za jakiś czas jak sprawuje się nowy materac. Z tego co piszesz wynika,że faktycznie może posłużyć przez lata,ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
  • 7 miesiące temu...
Napisano
są różne uczulenia. alergeny nie działają na wszystkich tylko na osoby podatne, a nawet to co jest uznawane za niealergizujące może uczulić daną osobę podatną na któryś z substancji występujących w danym produkcie.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Myślę,że jak najbardziej tak. Tego typu materace będą przyjazne dla wielu osób,w zasadzie dla wszystkich gdyż stworzone są z myślą o alergikach i pozostaje kwestia samej wygody podczas ich codziennego użytkowania,ale z tym nie powinno być żadnego problemu.
Napisano
mogę polecić materac Futon
zakupiłam taki najpierw dla swojego synka do łóżeczka -chciałam aby spał na ekologicznym zdrowym materacu i śpi spokojnie, wstaje wyspany i zadowolony
Napisano
Cytat

Tak obrazowo opisałaś jak pociecha kładzie się spać i wstaje, że chciałem wiedzieć coś więcej . icon_biggrin.gif


Ja bym powiedział ,że bardzo apetycznie to opisała,że przyszła mi ochota na takim materacu się przespać icon_mrgreen.gif
Napisano
Podoba mi się to 2500 letnia genealogia produktu rodem z Japonii.
Nota bene, futon to nazwa japońskiego materaca/maty do spania rozkładanej, a właściwie rozwijanej na podłodze lub tatami.
Ale najważniejsze że się Franuś wysypia icon_biggrin.gif
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Może jeszcze dodam:
Jeżeli mamy możliwość przetestowania, to w przypadku zakupu materaca sprężynowego, proponuję wziąć trochę twardszy niż się potrzebuje (ale bez przesady). Po kilku tygodniach sprężyny trochę się „rozruszają”. Jeżeli ktoś ma dzieci w wieku przedszkolnym, można ten okres znacząco skrócić ;)
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Jakiś czas temu przekopałam górę ofert różnych firm sprzedających materace. Niestety nie można polecić jednej firmy będącej odpowiednią dla wszystkich. To zależy od wagi ciała-stąd różne twardości materacy. Najczęściej można się doradzić na miejscu znając własny ciężar. Po drugie polecane są materace mające siedem punktów kontaktu. Ważne jest także, żeby materac oddychał, czyli przyjmował i oddawał wilgoć z czasu snu. Te wszystkie informacje niestety nic nie przyniosą. Radzę iść do sklepu, poleżeć sobie na materacu i sprawdzić czy jest wygodnie. Zwróciłabym jedynie szczególną uwagę na to, żeby nie był zbyt twardy.
Napisano
Cytat

Zwróciłabym jedynie szczególną uwagę na to, żeby nie był zbyt twardy.



i korek porządny żeby był
żEBY powietrze nie "uchodziło"

PS:
kliknijcie - Pomocna Porada dobrze?

icon_smile.gif

  • 2 lata temu...
Napisano
Teraz dopiero zmierzam się z tym tematem. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że wybór materaca to taka trudna sprawa. Czytając te wszystkie fora i poradniki totalnie można zgłupieć. Na tym zdjęciu to jaki jest ten materac?

Potrzebuję materac 140x200 ale nie wiem czy kieszeniowy, czy lateks? Wydaje mi się, że to jest kieszeniowy, ale wszystki ostatnio dla mnie wyglądają tak samo.
Napisano
Bonellowe charakteryzują się dużą trwałością i stosunkowo niską ceną, kieszeniowe doskonale dopasowują się do kształtu ciała, piankowe charakteryzują się dość dużym stopniem twardości, termoelastyczne wykazują wysoką elastyczność odpowiadającą temperaturze i ciężarowi ciała, natomiast lateksowe polecane są w szczególności alergikom.
Napisano
Cytat

Teraz dopiero zmierzam się z tym tematem. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że wybór materaca to taka trudna sprawa. Czytając te wszystkie fora i poradniki totalnie można zgłupieć. Na tym zdjęciu to jaki jest ten materac?

Potrzebuję materac 140x200 ale nie wiem czy kieszeniowy, czy lateks? Wydaje mi się, że to jest kieszeniowy, ale wszystki ostatnio dla mnie wyglądają tak samo.


Piankowe materace sa najlepsze bo otulaja Twoje cialo podczas snu icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Teraz dopiero zmierzam się z tym tematem. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że wybór materaca to taka trudna sprawa. Czytając te wszystkie fora i poradniki totalnie można zgłupieć. Na tym zdjęciu to jaki jest ten materac?

Potrzebuję materac 140x200 ale nie wiem czy kieszeniowy, czy lateks? Wydaje mi się, że to jest kieszeniowy, ale wszystki ostatnio dla mnie wyglądają tak samo.



To materac piankowy ze sprężynami typu kieszeniowego. Lateksowe materac są takie żółte czy białe i na pewno nie mają sprężyn.
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Moim zdaniem przy wyborze dobrego materaca cena właśnie szokuje - niestety. Sama spotkałam się z wieloma sklepami z materacami, ale po wywiadach wśród znajomych opinie są takie, że im taniej się materac kupi, tym szybciej trzeba go wymienić. Jeśli chodzi o typy, to dla mnie lateksowy kojarzy się z upoconą pościelą, bo materac z gąbki nie oddycha. Ja mam materac 90x200 kieszeniowy i nie narzekam. Każdy jednak ma inny potrzeby.
Napisano
Cytat

Osobiście polecam sprężyny. Dużą ilość; mniejsze, a więcej. W łóżku spędzamy prawie 1/3 życia. Nie ma co na nim oszczędzać



Oj, tak, tak! Ostatnio spałem na sprężynach w akademiku, po zaliczeniu ostatniego egzaminu w sesji. Trochę prez przypadek, bo obok było łożko z materacem, ale nie trafiłem. Tym niemniej źle nie było. Trochę mnie gniotły, ale wtedy wstałem i porozkładałem sobie gazetę. Trochę pomogło, na drugi dzień odcisków sprężyn już prawie nie było widać.
Napisano
Cytat

Oj, tak, tak! Ostatnio spałem na sprężynach w akademiku, po zaliczeniu ostatniego egzaminu w sesji. Trochę prez przypadek, bo obok było łóżko z materacem, ale nie trafiłem. Tym niemniej źle nie było. Trochę mnie gniotły, ale wtedy wstałem i porozkładałem sobie gazetę. Trochę pomogło, na drugi dzień odcisków sprężyn już prawie nie było widać.



Osobiście leżałem na kilkunastu materacach w IKEA - sprężyny, pianka etc. i padło na sprężyny + pianka, która odpowiada za pamięć kształtu.

Polecam tak sobie poleżeć - bezcenne - i wtedy już wiemy, że chcemy konkretnie ten a nie inny model.

I nastał koniec moich poszukiwań. Dziękuję za porady i śmiało można kontynuować - będzie dla kolejnych Poszukujących wygodnego łoża.
Napisano
U mnie też niedawno pojawił się ten temat. Byłem nawet w kilku sklepach, wypróbowałem kilkadziesiąt materacy i ostatecznie zdecydowałem się na piankowy, twardość h3. Bardzo wygodny, nie zapada się, jak niektóre sprężynowe. Materiałowy "pokrowiec" można zdjąć i prać w pralce, dzięki czemu spanie będzie nieco bardziej higieniczne niż na rozkładanej wersalce. Jeszcze go nie sprawdzałem, póki co czekam na dostawę. Mam nadzieję, że wytrzyma więcej niż 3-4 lata icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry ! Czy ktoś jest w stanie polecić ekipę które przeprowadzi renowację kabiny prysznicowej, włącznie z czyszczeniem śladów po kamieniu na szybie kabiny prysznicowej? A może ktoś w Was wie jakie mocne środki użyć, aby albo usunąć smugi kamienia na dole drzwi kabiny? Nie wiem czy wymiana szyby jest konieczna, bo może nie. Podobno są jakieś specjalistyczne środki, które pozostawia się na szybie na kilka godzin. Środki typu Cif nie dają rady. Dzięki za pomoc!
    • Powiedz to tym w bloku, co malowali pokój.     Też pytałem grok-a i zalecał odwożenie do PSZOK-u (oczywiście, oddzielne postępowanie z brudami niebezpiecznymi), ale co drugie zdanie zalecał zapoznanie się z zasadami lokalnymi segregacji, bo mogą to regulować odmiennie. Do doopy więc z takimi zasadami, które w każdej gminie mogą być inne. Naprawdę, mam dość robienia doktoratu z segregacji odpadów przy każdej dupereli. Kiedy wreszcie producenci zaczną oznaczać wyroby i ich opakowania jakimiś kodami, żeby nie mieć wątpliwości w tym zakresie? To producent wie jakie materiały wchodzą w skład i co się z nimi da zrobić. Dlaczego ten obowiązek zrzuca na mnie i to bez wynagrodzenia?
    • Czemu, przecież nikt  Cię nie zmusza, żeby bujać się do  PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.         
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...