Skocz do zawartości

Designerski dom, z małymi rachunkami


Wollek

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Energooszczędnych rozwiązań możemy doszukiwać się w wielu elementach,ja w pierwszej kolejności stawiałbym na system oświetleniowy typu LED- na dłuższą metę znakomicie zdaje egzamin. Nie warto też szukać oszczędności za wszelką cenę,ponieważ to może się potem negatywnie odbić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Jak dla mnie to i taki stary piec jak na wsi (nawet do dzisiaj) może być designerski ;).

Jak chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu przy budowie, to i tak potem Cię koszty zjedzą. Lepiej na początku wywalić, niż potem więcej do konca zycia placic.

Ogrzewanie podłogowe wodne jest drogie, ale z czasem się opłaca i nie brudzi domu, niewidoczne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam na forum. Moim zdaniem nie da się początkowo zaoszczędzić,chociażby na budowie domu,aby potem móc ponownie w niego inwestować. Tutaj jeśli początkowo zadbamy o dobrej jakości materiały,izolację,ogrzewanie itd- tym później koszty podczas mieszkania i normalnego użytkowania,będą zdecydowanie niższe. Na tym powinniśmy się skupić.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Po pierwsze:
Chodzi mi o to, że wysoka cena nie czyni z czegoś "super-rzeczy".
To, że dana rzecz jest droższa od innych nie czyni jej lepszą.
Po drugie:
Chodzi mi o to, że super-rzecz niekoniecznie jest warta zapłacenia za nią super-ceny.
To, że dana rzecz ma wyjątkowo super parametry nie czyni jej idealną.

Link do komentarza
Cytat

Po pierwsze:
Chodzi mi o to, że wysoka cena nie czyni z czegoś "super-rzeczy".
To, że dana rzecz jest droższa od innych nie czyni jej lepszą.
Po drugie:
Chodzi mi o to, że super-rzecz niekoniecznie jest warta zapłacenia za nią super-ceny.
To, że dana rzecz ma wyjątkowo super parametry nie czyni jej idealną.




słusznie, słusznie ...
a w wielu przypadkach zdarza się, ze te droższe rzeczy są słabsze i mniej wytrzymałe ... no ale dla niektórych ludzi tylko logo producenta ma znaczenie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja bym radził dać podwójnie te 8cm na zakładkę i będzie tak jak trzeba. Mieszkam w domu z lat chyba końcówki 50tych, albo początku 60tych. 1.5 roku temu ociepliliśmy dom grafitem 15cm z lambdą 0.032 i nie dałbym wiary, że może być taka różnica. Najwyższy rachunek za gaz to było 900zł za 5 tygodni. Temperatura na kotle max 42°C, a tak zwykle 34-36°. W tym roku jeszcze ocieplone poddasze, także pewnie jeszcze rachunki spadną. I nigdy nie dałbym cieńszej izolacji niż to co mamy. W dzień w większość zimy kocioł na dzień był wyłączony, bo zwyczajnie było za ciepło. Tyle że cały dom jest z pełnej cegły, tak przynajmniej mi się wydaje i cegła działa jak akumulator ciepła. Natomiast brat ma dom z lat 80tych ocieplony 10cm białego styropianu i w ciągu godziny, kiedy kocioł nie grzeje dom zaczyna się wychładzać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • ,,Pustka powietrzna" po nazwie wnioskuje, że to szczeliny między pustakami, przez które się przewiercałem, żeby wbić dyble do ocieplenia. Dodam ze ściany są z pustaka gazobeton 1,5. To dobra opcja?   Uroki remontów. Co pan mi radzi? Grubość ścian nośnych to 42 cm  
    • Te 8 cm przy takich temperaturach, jakie ostatnio występują w Polsce to jakoś by przeszło.   Jednak jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -15*C, to pomiędzy styropianem a ścianą zacznie lać się woda, czyli takie zjawisko, z którym teraz Pan walczy, może powrócić na całej ścianie. 
    • Przepraszam za pytanie, ale chcę się upewnić. Najpierw wewnątrz usunąć tynk, potem potraktować ścianę środkiem grzybobójczym, po czym wykuć te okno, zamurować ponownie, a potem znowu potraktować środkiem grzybobójczym, a na koniec ozonowanie, osuszanie powietrza?  Pytam dla pewności  Uwzględniając wentylację. Pozbędę się grzyba? Witam. Jeżeli chodzi o izolacje zewnętrzna to mam styropian zakupiony 1,5 roku temu 8cm 0,031 lambda. Czy to będzie wystarczający izolator ciepła? Wiem, że pisał pan o 10 cm, ale już zakupiłem dawno temu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...