Skocz do zawartości

Jaki router


polonez

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Też polecam Linksysy, sprawdziłem parę ich modeli na własnej skórze. icon_smile.gif Nie ma z nimi żadnych problemów.
Nie napisałeś, czy potrzebujesz router do kablówki (DSL) czy np. do Neostrady (ADSL). Ja mam kablówkę, obecnie posiadam E2500 i nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń - lepszego routera dwupasmowego (dzięki temu nic się nie tnie, łącze jest stabilne) w tej cenie nie można znaleźć - zapłaciłem niecałe 200 zł.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja używam w domu router Linksys WRT54GC. Służy mi już ponad 3 lata i jak na razie sprawuje się be z zarzutu. Polecam;)



ja mam taki sam chyba, już ponad 5 lat użytkuję i zero problemów. Miałem drugi taki sam w mieszkaniu które wynajmowałem, padł po 3 latach, no ale nie wiem czy najemca nie grał nim w piłkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Zajmuje się komputerami zawodowo i powiem, że kupno czegokolwiek budżetowego do 200 zł to jedna wielka loteria. Psuje się wszystko icon_smile.gif Nie ma reguły, można kupić najtańszego TP-Linka i będzie chodził 10 lat a nowy Linksys może się zepsuć po tygodniu. Dlatego polecam kupno urządzenia z jak najdłuższą gwarancją i najlepiej na miejscu w sklepie lub z net-u z gwarancją door-to-door. Na potrzeby domowe każde urządzenie wystarczy, chyba, ze ktoś ma większe potrzeby jak podział pasma, VLAN-y, itp wtedy może DRAYTEK icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
małymiki - powiem ci, że mam już n-ty Linksys (i w domu, i w pracy), i wszystkie długo działają bez żadnych awarii, takze chyba prawdopodobieństwo awarii przy kupnie byle złomu jednak większe. ;)
a co do gwarancji to się zgodzę - kupować z jak najdłuższą.
no i jeszcze kwestia każdego urządzenia - u mnie np. przez ściany ciężko się było z sygnałem przebić. ;/
Link do komentarza
Cytat

u mnie np. przez ściany ciężko się było z sygnałem przebić. ;/


Często problem z sygnałem to nie wina rutera,tylko innych urządzeń, powodujących zakłócenia sygnału WIFI, takich jak kuchenki mikrofalowe, stare telewizory kineskopowe albo duże akwarium. icon_biggrin.gif Znaczenie ma też miejsce usytuowania urządzenia. Ponadto w blokach, gdzie jest z reguły dużo ruterów WIFI, należy zwrócić uwagę na jakim kanale pracuje radio, zwykle dużo urządzeń działa na tym samym kanale, co powoduje spadek wydajności, zmiana kanału może pomóc. Jeszcze jedna kwestia odnośnie wydajności, mocne szyfrowanie np. WPA2 w starszych urządzeniach może spowodować spadek wydajności, urządzenie "nie wyrabia się z szyfrowaniem", coś za coś, to tak jak po zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego, każdy komputer zauważalnie zwalnia icon_smile.gif Tam gdzie mam problem z zasięgiem WIFI, używam anten Pentagram P 6901-3 (12dBi), sprawdzają się dobrze.
P.S. Odnośnie Linksysa, ostatnio padł mi w pracy icon_smile.gif Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chodzi o routery, to nigdy jakościowo nie zawiódł mnie żaden router firmy Pentagram. Dla mnie jest to opcja dobra, albowiem są to routery proste w obsłudze, sam bez większego problemu je konfiguruje, przy czym Linksys przykładowo był dla mnie czarną magią której nie dalem rady.


Anten Pentagram używam, ale jakoś rutera tej firmy jeszcze nigdy nie miałem. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja mam modem kablowy, do którego podłączony jest swich, przez trzy lata ani razu się nie zawiesił, router musi dobrze współpracować z dekoderem (jeżeli masz net z TV kablowej), więc zwykle najlepiej nie rezygnować z tego dostarczonego przez operatora. Mają dobrze dobrane oprogramowanie i prawdopodobieństwo konfliktów maleje. Dodatkowo swich jest zwykle tańszy niz router
Link do komentarza
Cytat

U mnie teraz śmiga jako router Livebox i sprawdza się o dziwo dobrze (czego nie można powiedzieć o dekoderze TV tego dostawcy ;) A poza tym to spokojnie polecam TP-Linki - mają sporo możliwości konfiguracji, nie przegrzewają się i są tanie :P



Ten nowy Livebox 2.0, jak również 2.5 (pod FTTH) są całkiem stabilne, starsza wersja (1.1 - ten o takich pseudoopływowych kształach) był tragicznie skonfigurowany
Link do komentarza
Cytat

Ja korzystam z Pentagrama i D-Linka bez żadnych problemów. Pentagram pracuje już chyba z 5 lat i jakoś nie miałem problemu z konfiguracją chociaż był to pierwszy router w żuciu jaki konfigurowałem.


Potwierdzam. Ja również od lat korzystam z routerów Pentagrama i nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Cenowo są troche droższe od TPlinków, ale warto zainwestowac i mieć święty spokój.
Link do komentarza
oprócz rwania połączenia z powodu przegrzewania, to często problem jest w zasilaczu, jego "niestabilność" to b. częsty powód rwania połączenia i zwiechy routera (czyli ganiania doń i restartu)

używam TP Linków i są ok, złego słowa nie mogę powiedzieć - hulają, no może siła sygnału mogłaby być lepsza,
teraz zwiechę zalicza modem kablówki icon_smile.gif

swego czasu zakupiłem AirLive GW-300NAS (dobre recenzje - zależało mi na wysokim transferze w sieci wewnętrznej - kino HD po WiFi) i poległem icon_smile.gif, no nie dałem rady go skonfigurować (zaćmienie siakieś), a że miałem TP linka pod ręką...

wcześniej D-Linki - porażka (częste zwiechy, niestabilny sygnał)

pentagram to chyba teraz cisco, więc pewnie można chwalić
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Przed kupnem routera sprawdź jego rodzaj. Niektóre modele działają tylko z siecią kablową dostarczaną np. przez osobę w twoim bloku, a niektóre tylko z internetem zakupionym od danego operatora komórkowego. Jeśli chodzi o firmę sprzętu w domu posiadam router Asus i na razie nie narzekam ;)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Coś ty? I twoja znajoma zgodziła się być choinką promocyjną?




Ja polecam D-linka bo używam, w domu niie trzeba wielkiej przepustowości o ile nie robimy sobie streameengu lub innego tzw. Multiroomu.

Kupujemy kartę wifi tej samej marki na USB, wsadzamy do laptopa lub innego komputera w domu i działa bez problemu.

Czasami niektóre laptopy mają problem z komunikacją z ruterami i np w moim przypadku "podobno" nie można było ustawić komunikacji karty wifi ale po kilku trikach w rejestrze się udało. Mimo że BOK twierdził, że to niemożliwe.

Ale od czego są fora icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Routery firmy TP-LINK są bardzo dobre, polecam! icon_smile.gif



To już nawet nie w tym rzecz, czy są dobre czy złe - tu chyba nie chodzi akuarat o to "kryterium".

Czasami zdarza się, że taki router nie chce współpracować z kartą w LAPTOPIE lub tablecie i trzeba korzystać z urządzeń portable.

Na tym etapie zaawansowania domowych systemów multimedialnych nie ma już chyba "złych" urządzeń. Są tylko takie, które dobieramy idealnie do naszych potrzeb. I jak wspomniałem wyżej - kwestia kompatybiności.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

ja mam touter z tp linka i nie narzekam.



Wystarczy pół enka lub pełne N (do 300 Mbit/s) ale to na rozprowadzenie Wi-Fi po mieszkaniu a nawet po domu pietrowym to i tak przysłowiowe Eldorado.

Marka nie ma znaczenia.

Chociaż niektórzy dostawcy TV kablowej zapewniają już transfer 250 Mbit/s czyli zbliżamy sie do przepustowości N.

Poza tym w nowych dekoderach jednego z dostawców kablówki mamy już zaimplementowany ruter sprzętowy. Także teraz mam dwie opcje w mieszkaniu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...