Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Cytat

Kochani, POMOCY!!!!!!! Prosimy, pokazcie nam Wasze okno lazienkowe na gorze. Z racji tego ze nie ma nas w Polsce cala budowe ogladamy na zdjeciach. Chcielismy zeby nasze okno lazienkowe wygladalo jak na wizulalizacji. Nasz majster zrobil nam to cos..... (poprawiane juz kilka razy) . Nie mozemy sie z nim dogadac, wytlumaczyc o co chodzi. Pozwoli tracimy nadzieje. Czy wizualizacja jest adekwatna do realnej budowy????






Mam nadzieję, że zdjęcia pomogą.





Pozdrawiam Edytowano przez Siena (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
DZIEKI ZA ODP.icon_smile.gifU MNIE TEREN ZNOWU ZA SUCHY(SYPKI-SAM PIASEK)TEZ PODEJRZEWAM,ZE TEZ BEDZIE SIE RWAĆ,ALE TO DOPIERO POCZĄTEK....SKORO PRZEBRNĄŁEM PRZEZ POLSKĄ BIUROKRACJE Z ZAŁATWIANIEM PAPIERÓW,TO I Z FUNDAMENTAMI DAM RADE:-)icon_smile.gif:-)PS.NIE CZYTAŁEM WSZYSTKICH POSTÓW,WIEC MOZESZ POWIEDZIEC W JAKIM REGIONIE STAWIASZ DOMEK?JA RADOM.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie, u nas wstawione okna i drzwi, instalacja C.O., instalacja wodna i instalacja elektryczna. Od czwartku będą nam robić ogrodzenie a po 10 maja tynki wewn. Pozdrowionka dla wszystkich!!!


Ile Was kosztowały poszczególne instalacje i czy w tym jest ogrzewanie podłogowe ?Proszę o jak najdokładniejsze dane.Z góry dziękuję! icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich!
Decyzja została podjęta: budujemy Agatkę II. To "młodsza siostra" Agatki, więc myślę, że zostaniemy przyjęci do Klanu icon_smile.gif
Chciałam bardzo podziękować Ani i Tomkowi za zaproszenie i możliwość zobaczenia "na żywo" ich domku.
Ania&Tomek - pozdrawiamy!
Link do komentarza
Cytat

roza83 przeglądałam drzwi z linka,który podałaś ale to niestety jeszcze nie to,marudzę strasznie ale szukam dalej.Pytałaś o okna w wykuszu u nas otwiera się jedynie to środkowe wydaje mi się że to jest wystarczająco na agatkową kuchnię,która nie jest zbyt dużych w końcu rozmiarów.


SIEMANKO WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
U nas prace powoli do przodu.... icon_smile.gif Tynki zrobione,poddasze skończone,gniazdka założone,parapety zamontowane,kafelki do kotłowni kupione icon_biggrin.gif
teraz myślimy nad schodami pochwalcie się icon_surprised.gif
A jeśli chodzi o drzwi to też mieliśmy mętlik ale w końcu wróciłam do pierwszych.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witajcie AGatkowiecze mam do Was ogromna prośbe o przesąłanie fotek Waszych cudownych domków ,Zależy mi na wnętrzach czyli nie mam pojęcia jak ładnie zrobić salon z kuchnią , jak ładnie zaplanować ogród w koło AGATKI ,\
Jeżeli macie ochote przesyłac zdjęcia z Aranżacji Waszych domków z wielka przyjemnością Poooglądam i coś na 100% zgapię icon_smile.gif Całuski i pozdrowuienia dla was

U nas własnie dach pkrywają dachówką , jak wykończa prześle fotkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Pięknie Wasze Agatki rosną. Już się nie mogę doczekać, kiedy będę budować moją. Mam już pozwolenie i organizuje kredyt. Równocześnie szukam już ekipy budowlanej.

Możecie polecić dobrych fachowców w okolicy Wrocławia?

vanlun, wydaje mi się, że masz zmniejszone okna na poddaszu. Możesz napisać jakiej wielkości są okna u Ciebie? Ja chciałabym zmieścić 90x150 bez ukosa. Myślicie, że po podniesieniu o jeden pustak ścianki kolankowej się uda?
Link do komentarza
Cytat

Pięknie Wasze Agatki rosną. Już się nie mogę doczekać, kiedy będę budować moją. Mam już pozwolenie i organizuje kredyt. Równocześnie szukam już ekipy budowlanej.

Możecie polecić dobrych fachowców w okolicy Wrocławia?

vanlun, wydaje mi się, że masz zmniejszone okna na poddaszu. Możesz napisać jakiej wielkości są okna u Ciebie? Ja chciałabym zmieścić 90x150 bez ukosa. Myślicie, że po podniesieniu o jeden pustak ścianki kolankowej się uda?



jezeli jest potrzebna ekipa mam bardzo dobrych oraz nie drogich wykonawców dojadą wszędzie icon_smile.gif moge dać namiary
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów i proszę Was o pomoc w sprawie blachodachówki. Mieliśmy wybraną Ruukki Monterrey Standard ale jest problem z obróbkami. Szukamy dalej i już sami nie wiemy co wybrać a czas goni :/



ja rowniez chaialem blachodachowke ruuki ale - wycenili mi ja tak samo jak dachówke icon_smile.gif wiec nie ma co brac blache skoro mozna wziasc dachowke w tej samej cenie - zbierz sobie kilka ofert i przekalkuluj icon_smile.gif
Link do komentarza
My wybraliśmy dachówkę Róben Monza Plus kolor Kasztan po 32 zł za metr kwadratowy . A tak sie przedstawiają materiały i koszty za cały dach naszej Agatki

Więźba dachowa i pokrycie dachu

materiały/prace
kwota/koszt
1 dachówka RÓBEN monza plus (dachówka podstawowa,dachówki boczne,gąsiory ,zakończenie gąsiora).
8180 zł
2 zapłata za robocizne ułożenie więżby na dachu
2400 zł
3 krokwie, jętki, murłaty,łaty
5500 zł
4 okna dachowe: 1)okno FTS V U2 78x118 -4 SZT.(Z NAWIEWNIKIEM V10) 2)okno FTP V U3 78X118 -1 SZT.(Z NAWIEWNIKIEM V 35) 3)kołnierz uszczelniający EZV-P 78X118 -5 SZT. 4) właz WSZ z kołnierzem 54X75 -2 SZT.
5265 zł
5 blacha płaska 125x2-12 szt.
877,92 zł
6 rynny Galeco PCV brąz komplet.
1537,50 zł
7 folia dachowa Duvarol Pro -201m2
755,76 zł
8 kominek wentylacyjny
190 zł
9 robocizna -krycie dachu dachówką -okuwanie dachu,kominów -zainstalowanie orynnowania -montaż okien dachowych i wyłazów dachowych
5600 zł
10 brakujące materiały na dach typu: blacha płaska,wkręty,śruby,silikony dekarskie,taśmy do obróbki kominów,gąsiory, dachówka boczna,dachówka podstawowa,łaty,rura spustowa,dekle do rynien,impregnat do drewna,taśma pod gąsiory,klamra do dachówki,klamra do gąsiorów
3100 zł

RAZEM ZA WSZYSTKO 33404 zł Edytowano przez macko333 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
dach to nieliczna z rzeczy z jakiej jestem mega zadowolona w domu...

dachówka podstawowa kosztował nas 2730, reszta ok. 2800 ...5530

reszty tak ładnie nie wyliczę icon_smile.gif
ale mam podliczony materiał który kupowała firma robiąca dach i wychodzi 4462zł ( są tam nawet gwoździe w podliczeniu), chyba jest wszystko + 3 tys za 3 okna dachowe

robocizna w tym konstrukcja+ krycie, montaz okien dachowych ( 3 szt), czapy kominowe, impregnacja drewna z materiałem 8780zł

razem: 18772 + 3 tys za okna....chyba jeszcze folia jakas była osobno za niecały 1000 ale i tak wychodzi 10tys mniej
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"    
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...