Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Cytat

witaj,
koszty fundamentow nie sa tylko uzalenione od lokalizacji. niestety u mnie fundamenty wyszly sporo z tarasami :( ok.22tys z robocizna ( agatka z garazem ) - mam podwyzszone fundamenty bo jest podmokly teren. rowniez przez to ze jest podmokly teren musialem zamowic "na szybko" beton z betoniarni poniewaz wszytsko co zostało wykopane pod fundament zaczelo sie zasypywac i zawalac :(



dziękuję za odpowiedź. Już coś tam mniej więcej wiem:) siedzę i czytam całe forum, i tak myślę, że może faktycznie usunięcie ściany od strony salonu-przy schodach do góry jest dobrym pomysłem by wizualnie powiększyć salon.... i myślę, że równie estetycznie by to wyglądało.... jakaś ladna barierka.... icon_smile.gif można tu pokombinowaćicon_smile.gif

kurcze nie moge sie doczekac juz tej budowy chociaż troszkę mnie przeraża to, ile w między czasie wyjdzie niespodziewanych wydatków (już jedną budowę w swoim życiu przeżyłam, a właściwie rozbudowę.... icon_smile.gif ale to tak jak drugi dom w sumie wiec na jedno wychodzi:) Ale i tak nie mogę się doczekać swojej Agatki !!:P
Link do komentarza
To bardzo szybko! Kurcze też bym tak chciała... :/ ale poza budową domu, którą chcemy z narzeczonym zacząć w lecie, musimy jeszcze uzbierać na wesele:P więc my tak szybko nie zdołamy jej wybudować i wykończyć:( Ale gratuluje i podziwiam, że Wam udało się to w tak krótkim czasie! pozdrawiam! :-)
Link do komentarza
Cytat

dziękuję za odpowiedź. Już coś tam mniej więcej wiem:) siedzę i czytam całe forum, i tak myślę, że może faktycznie usunięcie ściany od strony salonu-przy schodach do góry jest dobrym pomysłem by wizualnie powiększyć salon.... i myślę, że równie estetycznie by to wyglądało.... jakaś ladna barierka.... icon_smile.gif można tu pokombinowaćicon_smile.gif



witaj,
usuniecie sciany przy schodach jest bardzo dobrym posunieciem, z zona wlasnie tak tez zrobilismy i wyglada to naprawde dobrze icon_smile.gif moze dzis wrzuce zdjecie schodów ale to troche pozniej icon_smile.gif bo nie mam zdjecia schodów na kompie icon_smile.gif

Link do komentarza
Witam wszystkich budujących AGATKI! icon_biggrin.gif
Ja też mam w planie jej budowę, ale jeszcze trochę minie zanim do tego dojdzie bo dopiero będziemy załatwiać sprawy papierkowe. Ale mam pewne pytanko do wszystkich, a mianowicie kilkanaście dni temu gdzieś w necie znalazłam piękną kuchnię, którą ktoś sobie zrobił w Agatce i to prawdopodobnie w II ale nie jestem do końca pewna i głupia nie zapisałam sobie tej strony ze zdjęciami. Ściany były w kolorze żółtym chyba i było to co uwielbiam czyli dłuuuga lada i dopiero za ladą stół, a w ściance przy schodach były trzy otworki w ścianie albo półeczki. Jeżeli ktoś to widział to bardzo proszę o link do tych zdjęć bo chyba oszaleję, gdyż nie mogę tego znaleźć.

No to się rozpisałam. I jeszcze czy ta Agatka ma w miarę ustawne pomieszczenia? My chcemy tą Agatkę II. POzdrawiam wszystkich i pomóżcie mi PLEASE icon_cry.gif

I jeszcze jedno, czy ktoś w świętokrzyskim wybudował może ten domek? Edytowano przez gremlisia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
proszę bardzo gremlisia - nie wiem czy to o to chodziło:)

ja znalazłam w necie takie zdjęcia... (właściciela i autora z góry przepraszam za umieszczenie) icon_smile.gif

Gremlisia przejrzyj sobie wcześniejsze strony forum ze szczególną uwagą na wstawione zdjęcia, to na pewno znajdziesz to czego szukasz:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

proszę bardzo gremlisia - nie wiem czy to o to chodziło:)

ja znalazłam w necie takie zdjęcia... (właściciela i autora z góry przepraszam za umieszczenie) icon_smile.gif



Kurczę niestety nie o to icon_cry.gif Z góry dziękuję za tak szybką odpowiedź ale tamta kuchnia miała też chyba ladę zółtą i jak była pokazana z drugiej strony tzn. od salonu to nie była chyba "meblowa" tylko tak jakby była wymurowana. Łoj umrę....

Ta też jest bardzo ładna. Ale ja zawsze marzyłam o długiej ladzie, jeszcze dłuższej niż ta na zdjęciu tutaj. A schody były tak jak w projekcie za ścianką Edytowano przez gremlisia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

poniżej przesyłam obiecane zdjecie icon_smile.gif
jeszcze jest wiele do wykonania i wiele rzeczy do kupienia no. szafka pod akwarium icon_smile.gif
pod schodami jest zrobione miejsce na drewno




Dziękuję za fotkęicon_smile.gif U nas też nie będzie tej ściany:)

Cytat

Dziękuję za fotkęicon_smile.gif U nas też nie będzie tej ściany:)


Jeśli to nie rpoblem to prosimy ow więcej zdjęćicon_smile.gif Bardzo oryginalnie sobie urządzacie Agatkę, i jestem ciekawa jak macie urządzoną kuchnie itp.... icon_wink.gif
ja narazie czerpię pomysły ... :P
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za fotkęicon_smile.gif U nas też nie będzie tej ściany:)


Jeśli to nie rpoblem to prosimy ow więcej zdjęćicon_smile.gif Bardzo oryginalnie sobie urządzacie Agatkę, i jestem ciekawa jak macie urządzoną kuchnie itp.... icon_wink.gif
ja narazie czerpię pomysły ... :P



kuchni jeszcze nie ma ") bedzie jak dostaniemy zwrot podatku z budowy icon_biggrin.gif:D
Link do komentarza
Cytat

Napiszcie proszę z własnego doświadczenia z czego bardziej opłaca się zrobić taras i schody wejściowe: wylewać przy budowie, czy zrobić je z palisady betonowej i kostki brukowej????? Może ktoś ma jakieś sugestie.... ?


Witam
Dla mnie już kilka osób mówiło, żeby tarasu i schodów zewnętrznych wylewanych z betonu nie robić - jeśli już to z bloczka wibrowanego. Chodzi o to że beton potem może się wykruszać i odpadać nawet z płytkami, natomiast bloczek wibrowany podobno nie ma tej wady...
Link do komentarza
Ania&Tomek ślicznie macie już urządzone!!!! Mi też bardzo się podoba!!!

i kuchania wydaje się u Was bardzo duża!!!! Czy w wolnej chwili możecie przesłać jeszcze zdjęcia sypialni? icon_smile.gif Pięknie już macie!!!! icon_smile.gif
Napiszcie jeszcze ile ta Was kuchnia kosztowała... icon_smile.gif Domyślam się że bardzo dużo......


I jeszcze jedno ogólne pytanie- co myślicie o kolektorach słonecznych na ciepłą wodę w lecie i o przydomowej oczyszczalni ścieków? MOże ktoś ma?
Link do komentarza
Cytat

Ania&Tomek ślicznie macie już urządzone!!!! Mi też bardzo się podoba!!!

i kuchania wydaje się u Was bardzo duża!!!! Czy w wolnej chwili możecie przesłać jeszcze zdjęcia sypialni? icon_smile.gif Pięknie już macie!!!! icon_smile.gif
Napiszcie jeszcze ile ta Was kuchnia kosztowała... icon_smile.gif Domyślam się że bardzo dużo......


I jeszcze jedno ogólne pytanie- co myślicie o kolektorach słonecznych na ciepłą wodę w lecie i o przydomowej oczyszczalni ścieków? MOże ktoś ma?


My posiadamy kolektory słoneczne tzw.płaskie,jest to jedna z najlepszych rzeczy,na którą się zdecydowaliśmy.Od kilku dni solar grzeje nam wodę w kranie o temp.ponad 40st.Latem temp.była znacznie wyższa.Są przeciwnicy solarów,tylko nie wiem dlaczego bo ja je użytkuję od kwietnia 2011r i bardzo sobie chwalę.Z czystym sumieniem polecam.
Link do komentarza
Cytat

My posiadamy kolektory słoneczne tzw.płaskie,jest to jedna z najlepszych rzeczy,na którą się zdecydowaliśmy.Od kilku dni solar grzeje nam wodę w kranie o temp.ponad 40st.Latem temp.była znacznie wyższa.Są przeciwnicy solarów,tylko nie wiem dlaczego bo ja je użytkuję od kwietnia 2011r i bardzo sobie chwalę.Z czystym sumieniem polecam.




A ile Was wyniosła ta inwestycja???? Bo słyszałam że zwracają 45% w jakimś banku ochrony środowiska.... I gdzie znależliście kogkoś do podłączenia? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Oj, zwracają, zwracają...
Tutaj zaglądnij.




No proszę.... to jest właśnie ta "pomoc" i dofinansowanie.... :/ Bardzo interesuje mnie sprawa kolektorów słonecznych i chciałam się zorientować ile taka inwestycja kosztuje z podłączeniem itp.....

sylunia133 jeśli możesz to napisz ile Was to kosztowało:)
Link do komentarza
Praktycznie, z dofinansowaniem, czy bez – dokładnie tyle samo (fizycznie do zapłaty), a w dobrych układach, bez dofinansowania taniej.

Nie bawiąc się w uzyskanie dofinansowania, można kupić niezłe zestawy już od 6.500zł – w zasadzie do samodzielnego montażu (np. http://www.ceneo.pl/2225252 )


poprawiłem link Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A w tym zakresie, istnieją dwie szkoły – jak powiada mój sympatyczny kolega.
Prawda jest taka, że to zależy od wielu czynników – oczywiście instalator, mając na uwadze własne dobro, będzie twierdził, ze co rok jest konieczny przegląd.
Moim zdaniem, użytkując zgodnie z zasadami, co jakiś czas (może co kilka lat ?), ktoś coś, skontrolować powinien.
Link do komentarza
Cytat

A w tym zakresie, istnieją dwie szkoły – jak powiada mój sympatyczny kolega.
Prawda jest taka, że to zależy od wielu czynników – oczywiście instalator, mając na uwadze własne dobro, będzie twierdził, ze co rok jest konieczny przegląd.
Moim zdaniem, użytkując zgodnie z zasadami, co jakiś czas (może co kilka lat ?), ktoś coś, skontrolować powinien.




dzięki za odpowiedź:-)
Link do komentarza
No fakt kuchnia nie byla jakas super tania, bez blatow i cokolow ktorych narazie brakuje kosztowala 6800zl blaty ale w meblach wszystkie szuflady sa firmy Blum tandembox co znacznie podnosi cene ale warto wydac te 2000zl wiecej i miec pelen komfort, Blaty no niestety zeby bylo jak najmniej laczen i zeby zabudowac wykusz musza byc ciete z plyty 120x300 jedna kosztuje 700zl a potrzeba 2 szt. plus wyciecie i oklejenie 600zl, lodówka do zabudowy elektrolux 1250zl piekarnik i plyta indukcyjna tez elektroluxa 2100zl okap Mastercook 500zl i mikrofalowka do zabudowy Zelmer 529zl.
Apropo wielkosci kuchni sylunia133 rzeczywiscie nie jest mala na wielu zdjeciach na forum jest mniejsza nie wiem dlaczego ?? nasz dom w sumie jest powiekszony o jakies 5cm w kolo moze dlatego?? a salon w strone tarasu jest dłuższy o jakies 35cm Jak tylko zrobimy pare zdjec to postaram sie dodac.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
JustynaS widzę, że Ty też jesteś ze świętokrzyskiego. A jeśli mogę zapytać to skąd?


Jeszcze mam pytanko do wszystkich, którzy wybudowali już domki. Jaki jest koszt wymurowania tego kominka (grilla)? Czy dużo jest z tym zachodu i z jakiej cegły budujecie ten kominek? Bo u mnie trwają negocjacje czy będzie czy nie. Mąż twierdzi, że za duży koszt a z drugiej strony ten kominek to cały urok Agatki. Edytowano przez gremlisia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No proszę.... to jest właśnie ta "pomoc" i dofinansowanie.... :/ Bardzo interesuje mnie sprawa kolektorów słonecznych i chciałam się zorientować ile taka inwestycja kosztuje z podłączeniem itp.....

sylunia133 jeśli możesz to napisz ile Was to kosztowało:)


Nas ta inwestycja wyniosła z podłączeniami 12000tys,raz na 2lata uzupełnienie płynu(koszt samego kolektora 8000tys),o dofinansowanie nawet się nie staraliśmy,no ale wiadomo dlaczego,pozdrawiam
Link do komentarza
Ania&Tomek - super!!!
Piękne wykończenie!
Widzieliśmy Waszą Agatkę tynkowaną... Trzymanie się minej-więcej oryginalnych kolorów (jak w prezentacji) wychodzi Agatce na dobre. Bardzo oryginalne rozwiązanie z kominkiem icon_wink.gif
My czekamy na wejście wykonawcy...
Pozdrawiam wszystkich!
Link do komentarza
Witam Wszystkich Agatkowiczów icon_smile.gif
My nareszcie mieszkamy już w swoim wymarzonym domku. Jeszcze nie mamy wszystkiego skonczonego, ale swoje to swoje - bezcenne icon_biggrin.gificon_smile.gif
Zalaczam fotki kuchni to jedyne jak narazie pomieszczenie ukonczone choc nie do konca brakuje nam okapu wyspowego szyby na scianach i innych drobiazgow ...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam wszystkich Agatkowiczów!
przeczytałam to forum 'od deski do deski', ponieważ razem z mężem również budujemy Agatkę (z garażem). Nasza wersja została nieco zmieniona. Z garażu zrobiliśmy kotłownię i pomieszczenie gospodarcze a garaż dostawimy obok. Będziemy również mieli zagospodarowaną pustkę na garażem na pokój. Oryginalną kotłownię zastąpi powiększona łazienka na dole. Aha, jeszcze dodam, że jesteśmy na etapie wylewania pierwszej posadzki, ścian ani kominów jeszcze nie mamy niestety :-(. Wszystkie zdjęcia 'pożeram' wzrokiem i wyszukuję czegoś co będę mogła zastosować u nas.

Pozdrawiam i czekam na więcej
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

My posiadamy kolektory słoneczne tzw.płaskie,jest to jedna z najlepszych rzeczy,na którą się zdecydowaliśmy.Od kilku dni solar grzeje nam wodę w kranie o temp.ponad 40st.Latem temp.była znacznie wyższa.Są przeciwnicy solarów,tylko nie wiem dlaczego bo ja je użytkuję od kwietnia 2011r i bardzo sobie chwalę.Z czystym sumieniem polecam.


Teraz zobaczyłam jaką bzdurę napisałam,miało być nie płaskie,tylko rurowe icon_redface.gif .No ale jakie by nie były to woda i tak cieplutka icon_biggrin.gif pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...