Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Prawdę mówiąc nie chciałem czerwonego, ale konserwator nie pozwoliła mi na oryginalny, jak w projekcie. Uzasadnienie, że na tym terenie mają być właśnie takie dachy było co najmniej dziwne, bo sąsiadce na działce obok pozwolono na dach ciemnozielony. Parafrazując pewne powiedzenie o kobietach, powiem: urzędników nie rozumiem, ale na wszelki wypadek traktuję ich dobrze icon_smile.gif Więc nie składałem juz protestu. Zdjęcia musze porobić, bo dopiero dzisiaj zakończyłem prace.
Link do komentarza
No nad ciemniejszym czerwonym to bym się zastanowił. Moim zdaniem z tym domkiem jest jak z małymi samochodami: lepiej wyglądają kolory czyste i jaskrawe, czyli albo bardzo ciemne albo jasne, a nie pośrednie. Zrób symulację - wizualizację zanim położysz odcień wiśniowy czy inną, "ciemniejszą czerwień", bo można popsuć wygląd. To oczywiście kwestia gustu, ale symulację warto zrobić. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Bardzo ładnie określiłeś kolory "lepiej wyglądają kolory czyste i jaskrawe, czyli albo bardzo ciemne albo jasne, a nie pośrednie." icon_biggrin.gif Sorki nie piszę tego aby z Ciebie się nabijać ale się trochę uśmiechnąłem jak to czytałem.
Link do komentarza
No dziękuję Wam bardzo za miłe słowa. Powiem szczerze, że zakładając że domek jest mały i trudno go nawet nazwać DOMEM, postanowiliśmy z żoną i synem, ze zadbamy o szczegóły, które są w oryginalnym projekcie. Tak, aby niedogodności związane z małą "ustawnością" jakoś sobie zrekompensować icon_smile.gif Stąd np. duży taras. To białe wokół okien podobno określa się słowem "bonie". Tak naprawdę nie sa białe tylko bardzo jasno zielone. Aparat tego nie wychwycił. Buduję niedaleko Wrocławia, gdzie ceny znacznie odbiegają "in plus" od tych w innych regionach Polski, ale mimo to, patrząc po kieszeni widzę, że faktycznie jest to dom ekonomiczny, na niezbyt głęboką kieszeń. Oczywiście to co mamy do tej pory to jakieś 60-70%, ale i tak uczciwie już można tak ocenić. Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

My jesteśmy teraz na etapie dachu, a konkretnie kładą łaty czy murłaty (nie wiem jak to się fachowo nazywa icon_razz.gif )
dlatego też prosiłabym o pomoc icon_neutral.gif

Tak się przypatrywałam zdjęciom które zrobiliśmy dziś na budowie i sama nie wiem czy to czego się dopatrzyłam to błąd fachowców czy tylko moje wymysły.

Ale z racji tego że się nie znam, mam nadzieję,że wytłumaczycie mi czy moje wątpliwości co do robocizny ekipy mają sens...

Oglądając budowę innych dachów ani razu nie spotkałam się z tym żeby deski na siebie nachodziły. Czy aby przypadkiem nie będą przez to nierówno ułożone dachówki?

nie wspominając o tym że są w różnej odległości... czy nie powinny być przybijane w równych odstępach?

A oto i zdjęcie dachu:

bledy.jpg

Proszę o pomoc icon_neutral.gif

Link do komentarza
Cytat

My jesteśmy teraz na etapie dachu, a konkretnie kładą łaty czy murłaty (nie wiem jak to się fachowo nazywa icon_razz.gif )
dlatego też prosiłabym o pomoc icon_neutral.gif

Tak się przypatrywałam zdjęciom które zrobiliśmy dziś na budowie i sama nie wiem czy to czego się dopatrzyłam to błąd fachowców czy tylko moje wymysły.

Ale z racji tego że się nie znam, mam nadzieję,że wytłumaczycie mi czy moje wątpliwości co do robocizny ekipy mają sens...

Oglądając budowę innych dachów ani razu nie spotkałam się z tym żeby deski na siebie nachodziły. Czy aby przypadkiem nie będą przez to nierówno ułożone dachówki?

nie wspominając o tym że są w różnej odległości... czy nie powinny być przybijane w równych odstępach?

A oto i zdjęcie dachu:

bledy.jpg

Proszę o pomoc icon_neutral.gif


To są łaty i nie martw się,że są nierówno nabite bo to tylko chwilo aby dekarze mieli po czym chodzić przy nabijaniu membrany a potem będą nabite w równych odstępach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To są łaty i nie martw się,że są nierówno nabite bo to tylko chwilo aby dekarze mieli po czym chodzić przy nabijaniu membrany a potem będą nabite w równych odstępach icon_biggrin.gif



Dziękuję za odpowiedź icon_wink.gif uspokoiłeś mnie troszeczkę, mam nadzieje, że masz rację.
Ale dla upewnienia się pojadę jutro na budowę i wyjaśnię to sobie z kierownikiem icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam wszytkich agatkowiczów.Od przyszłego roku chcemy rozpocząć przygodę z budową własnego domu,agatki oczywiście.Nie jesteśmy zamożni dlatego zdecydowaliśmy się na agatkę 85m bez garażu(sami wiecie łatwo jest wziąć kredyt,gorzej go przez reszte życia spłacać)Mieszkamy w Kronie Odrzańskim woj Lubuskie i mielibyśmy ogromną prośbę do osób,które budują agatkę w naszym woj.lub powiedzmy 150km od Zielonej Góry,i którzy chcieliby pokazać nam swój domek.Domek nie jest duży i obawiamy się czy pomieścimy się w nim.Co prawda teraz mieszkamy na 38m i jesteśmy we dwójkę,ale z czasem rodzinka się powiękzy.Kontakt marcinm1384@o2.pl pozdrawiamy wszystkich i życzymy sukcesów w budowie.

podaje dodatkowy kontakt gg 11983026 lub tel 691778745 Marcin Edytowano przez marcinm1384 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszytkich agatkowiczów.Od przyszłego roku chcemy rozpocząć przygodę z budową własnego domu,agatki oczywiście.Nie jesteśmy zamożni dlatego zdecydowaliśmy się na agatkę 85m bez garażu(sami wiecie łatwo jest wziąć kredyt,gorzej go przez reszte życia spłacać)Mieszkamy w Kronie Odrzańskim woj Lubuskie i mielibyśmy ogromną prośbę do osób,które budują agatkę w naszym woj.lub powiedzmy 150km od Zielonej Góry,i którzy chcieliby pokazać nam swój domek.Domek nie jest duży i obawiamy się czy pomieścimy się w nim.Co prawda teraz mieszkamy na 38m i jesteśmy we dwójkę,ale z czasem rodzinka się powiękzy.Kontakt marcinm1384@o2.pl pozdrawiamy wszystkich i życzymy sukcesów w budowie.

podaje dodatkowy kontakt gg 11983026 lub tel 691778745 Marcin




No do mnie troche dalej, ale jak macie ochotę na wycieczkę w okolice Sobótki to zapraszam w sobotę icon_smile.gif
Link do komentarza
My już w czwatkek przeprowadzamy się do Naszej Agatki z garażem , Brakuje nam tylko kuchni która do końca tygodnia ma byc , powoli znosimy nasze szpergałki icon_smile.gif jest to cudowny moment który życze każmu przyszłemu domownikowi
Agatka jest bardzo fajna duzo miejsca chociaż na poczatu wydaje się że Ona jest taka mała . Teraz chodzę po moim domku i nie moge się nacieszyć każdym pomieszczeniem .
Link do komentarza
marcinm1384, do mnie macie ok 200km (Zbytowa, 15km od Oleśnicy). Jak macie ochotę przyjechać, to zapraszam - najbliższy weekend spędzę tam pewnie prawie cały. U mnie jest stan surowy prawie zamknięty (czekam właśnie na montaż okien).
Pewnie każdy, kto rozpoczyna, ciekawy jest realnych kosztów. Razem z oknami (już są zapłacone), wyjdzie ok 115 tys. za samą budowę (stan surowy zamknięty). Do tego ponad 15 tys. kosztowały mnie przyłącza (wodociąg i długi kawałek od skrzynki elektrycznej do domu). Buduje w okolicach Wrocławia, więc jest to dosyć drogo.
Proszę podzielcie się informacją o koszty:
- instalacji wodnej i ogrzewania (ile za robociznę i ile materiały)
- materiałów do inst. elektrycznej
- tynkowania
- wylewek
Będę bardzo wdzięczna, bo zaczynam wyceniać.
Link do komentarza
Cytat

marcinm1384, do mnie macie ok 200km (Zbytowa, 15km od Oleśnicy). Jak macie ochotę przyjechać, to zapraszam - najbliższy weekend spędzę tam pewnie prawie cały. U mnie jest stan surowy prawie zamknięty (czekam właśnie na montaż okien).
Pewnie każdy, kto rozpoczyna, ciekawy jest realnych kosztów. Razem z oknami (już są zapłacone), wyjdzie ok 115 tys. za samą budowę (stan surowy zamknięty). Do tego ponad 15 tys. kosztowały mnie przyłącza (wodociąg i długi kawałek od skrzynki elektrycznej do domu). Buduje w okolicach Wrocławia, więc jest to dosyć drogo.
Proszę podzielcie się informacją o koszty:
- instalacji wodnej i ogrzewania (ile za robociznę i ile materiały)
- materiałów do inst. elektrycznej
- tynkowania
- wylewek
Będę bardzo wdzięczna, bo zaczynam wyceniać.



Tynkowanie w środku 11 tys, tynk mineralny (piach+wapno+woda icon_smile.gif
Elektryka materiały ok 2.5 tys
Link do komentarza
Witamy wszystkich budujących.Do kolegi suchy1974 z miłą chęcią byśmy z żoną przyjechali w sobotę zobaczyć Twoją agatkę.Proszę o kontakt,żeby się wstępnie umówić na konkretną godzinę.Piszę wstępnie bo godzina mogłaby ulec zmianie,zależy od mojej pracy.Wcześniej podawałem kontakt do nas.Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedź.
Link do komentarza
Dziękuję za komplementy icon_smile.gif
Facet od dachu robi dobrze i do tego ładnie. Zdobienia wykonał też na krokwiach i będzie jeszcze robił ozdoby na ścianach szczytowych. Niestety nie bardzo chciał słyszeć o negocjacji ceny icon_rolleyes.gif

A ile Was kosztowała instalacja wodna i ogrzewania? Szczególnie robocizna, bo materiały to wiadomo, że zależy bardzo od firmy itp.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A ja witam wszystkich w Nowym Roku icon_smile.gif Rok wyjątkowy, bo śniegu nie ma, mrozu nie ma, tak więc z nudów choćby człowiek włazi na ścianę i kontynuuje robotę icon_smile.gif) Przesyłam zdjęcie komina, który wczoraj zakończyłem obkładać kamieniem i fugować. Muszę Wam powiedzieć, że teraz wiem, dlaczego budowlańcy chcieli za to po 300zł/m2. Kiedy podali mi taką cenę pomyslałem, że na łeb upadli. Ale teraz wiem, że byli przewidujący. Obkładanie łupkami kamiennymi jest satysfakcjonujące, ale bardzo praco i czasochłonne. Zajęło mi to dokladnie 7 sobót, po ok 8h, z tego 5 sobót to tylko ten komin. Kamień (łupek elewacyjny ze Strzegomia) faktycznie jest naturalny, relatywnie tani (na wykusz i komin starczyło 1.5 palety, po 700 zł/paletę), ale znacznie bardziej wymagający niż gotowce bezfugowe z castoramy. Prace znacznie skróciłyby się, gdybym znalazł taki klej, który spełniałby od razu rolę fugi. To znaczy przede wszystkim miał taki kolor (piaskowy). Niestety nie znalazłem. Był tylko klej do marmuru, biały. I drogi. Ja zrobilem tak, że najpierw kleiłem, potem po wyschnięciu szlifowałem. Następnie fugowałem i po fugowaniu znów szlifowałem. Po pierwszym dniu postanowiłem podkolorować szary klej pigmentem, ale nie polecam. Aby uzyskać piaskowy kolor należałoby wsypać dużo pigmentu co jednoczesnie pogorszyłoby wlasciwosci kleju. Spróbowałem i tak wlasnie się stało. Poza tym kolor i tak był nie taki, jak trzeba. Kleju poszło mi ok 10 worków 25kg po 40 zł. Klej wysokoelastyczny. Fugi 4 paczki Mapei po 50 zł. Do tego 3 szczotki druciane do szlifierki po 30 zł. A więc całość wyniosła ok 1800 zł. Bez roboty icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Edytowano przez suchy1974 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich fanów Agatki!

Jestem tutaj "nowy" ale z pełnym zapałem przeczytałem całe to forum, ponieważ Agatka również i mnie zauroczyła. Przede mną cała zabawa związana z papierami - dopiero będę kupował projekt Agatka II z tym, że chciałbym aby moja Agatka II posiadała również piwnicę pod całą powierzchnią parteru.

Czy ktoś buduje Agatkę II z piwnicą? Czy ktoś z budujących Agatkę II może zamieścić więcej zdjęć z wnętrz? Byłbym wdzięczny również gdyby ktoś zgodził się mi pokazać na żywo swoją Agatkę II na Dolnym Śląsku.

Pozdrawiam wszystkich,
Przemko
Link do komentarza
ja mieszkam w Agatce już 1 msc , i stwierdzam że hol jest za mały , nie ma jak się w nim ruszyć icon_smile.gif
Kuchnia jest naprawdę mała i malo miesjca na rózne szafki szafeczki garnuszki itp - jestem nie zadowolona , myślałam że bedzie troszkę wieksza

A co do okien to jestem zadowolona , nie skrapalją się nigdy , musisz mieć wentylację w całym domu to nic się nie bedzie dzialo podobnego .
Link do komentarza
Witaj Przemko!
Nikt Ci raczej nie zamieści zdjęć z Agatki II, ponieważ ten projekt był rozrysowany dopiero w sierpniu. Byliśmy pierwszymi, którzy go zamawiali... "Dzięki temu" z budową ruszamy od wiosny - pozwolenie dostaliśmy 30 grudnia... Będziemy budować na podkarpaciu.
Pozdrawiamy wszystkie Agatki i Agatki II!

Pierwsza rzecz "postawiona" na działce to bałwan autorstwa moich synów - okaz niezwykły "nierasowany"

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Hej Aga!

Miałem nadzieje, że ktoś ma już "jakieś doświadczenia" w budowie Agatki II, ale chyba masz racje pisząc, że to jeszcze za świeży projekt. Super byłoby gdyby ten temat został jednak bardziej rozwinięty na tym forum - przynajmniej tak jak temat "mniejszej" Agatki. Trzymam za Was kciuki i po cichu przyznam, że odnalazłem już Wasz bloog - chętnie się od Was czegoś nauczę i będę wdzięczny za wszystkie wpisy na temat Agatki II.

Jestem bardzo ciekawy, jakie zmiany zamierzacie wprowadzić u siebie w projekcie? Czy zastanawialiście się nad podpiwniczeniem? Budujecie systemem gospodarczym czy macie ekipę budowlaną?
Link do komentarza
Cześć Przemko!
Doszliśmy do wniosku, że nic nie zmieniamy w projekcie. Wiemy już, że każda nawet drobna zmiana może później przyprawić o ból głowy... Zastanawialiśmy się nad podpiwniczeniem. Ze względu na warunki (płytkie wody gruntowe - Tak to się nazywa?) trzeba byłoby "podnieść" budynek, a to nie wchodzi w rachubę! Będzie trochę brakowało dodatkowych pomieszczeń, ale po latach mieszkania w bloku - idzie się przyzwyczaić.
Czekamy na wycenę firmy budowlanej. Będzie trochę drożej, ale nie będą mogły kolejne ekipy zwalać na te poprzednie, że coś im źle zrobiły...
Link do komentarza
Aga,

U mnie na Dolnym Śląsku dostałem kilka ofert na robociznę stanu surowego otwartego (fundamenty, mury, dach) i ceny wahają się od 32000 do 45000 wiec wydaje mi się, że robociznę stanu surowego otwartego można byłoby zmieścić w 38000pln. Jednak zaznaczam, że oferty, które otrzymałem obejmują budowy piwnicy. Założę się, że na Podkarpaciu robocizna wyniesie Was mniej...

Link do komentarza
Cytat

Aga,

U mnie na Dolnym Śląsku dostałem kilka ofert na robociznę stanu surowego otwartego (fundamenty, mury, dach) i ceny wahają się od 32000 do 45000 wiec wydaje mi się, że robociznę stanu surowego otwartego można byłoby zmieścić w 38000pln. Jednak zaznaczam, że oferty, które otrzymałem obejmują budowy piwnicy. Założę się, że na Podkarpaciu robocizna wyniesie Was mniej...


witam,
za usługę wybudowania agatki placilem 35tys stan surowy do wiezby - 4tys wynioslo mnie polożenie dachowki + okna dachowe wraz z rynnami icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
vaderek, śliczna ta Wasza łazienka. Ale chyba sporo powiększona. Pewnie już pisałeś, ale nie pamiętam.. jakie mniej więcej ma wymiary i z którego pomieszczenia zabraliście kawałek - gospodarczego, czy pokoju?

edit: Już chyba się domyślam, że jest w dużej części połączona z gospodarczym.
Link do komentarza
hej,
@ Agita - tak masz racje łazienka jest powiększona kosztem pom. co - tego po prostu nie ma icon_smile.gif łazienka zaprojektowała sobie moja zona icon_smile.gif
@ Siena - kuchni jeszcze nie mamy :( moze bedzie na wiosne, lazienkę górna zaczniemy pewnie robic za rok albo dwa - bynajmniej sie nam nie spieszy z nia - służy nam jako pom. gospodarcze icon_smile.gif
Link do komentarza
witam, ja też jestem zainteresowana projektem Agatka II z garażem. Właściewie to też czekamy na pozwolenie na budowę i mam nadzieję że w lecie uda się zacząć. Wcześniej jednak chcemy się zorientować co do kosztów, najpierw fundamentu.... Czy ktoś orientuje się jaki jest koszt wylania fundamentu Agatki II ??? (z garażem) ... oczywiście wiem, że to kwestia cen w danym regionie, ale tak mniej wiecej???? Jesteśmy z okolic staszowa (świętokrzyskie)... pozdrawiam:) icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

witam, ja też jestem zainteresowana projektem Agatka II z garażem. Właściewie to też czekamy na pozwolenie na budowę i mam nadzieję że w lecie uda się zacząć. Wcześniej jednak chcemy się zorientować co do kosztów, najpierw fundamentu.... Czy ktoś orientuje się jaki jest koszt wylania fundamentu Agatki II ??? (z garażem) ... oczywiście wiem, że to kwestia cen w danym regionie, ale tak mniej wiecej???? Jesteśmy z okolic staszowa (świętokrzyskie)... pozdrawiam:) icon_lol.gif


witaj,
koszty fundamentow nie sa tylko uzalenione od lokalizacji. niestety u mnie fundamenty wyszly sporo z tarasami :( ok.22tys z robocizna ( agatka z garazem ) - mam podwyzszone fundamenty bo jest podmokly teren. rowniez przez to ze jest podmokly teren musialem zamowic "na szybko" beton z betoniarni poniewaz wszytsko co zostało wykopane pod fundament zaczelo sie zasypywac i zawalac :(

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...