Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

[quote name='macko333' SIEMANKO WSZYSTKIM!!!!!
Dawno nie byłam na forum widzę,że tylko macko333 dodaje regularnie zdjęcia.Dla nas doba jest za krótka ciągle bieganina i kolejne dylematy do pokonania,po takim czasie już wiem,że nie ma co na przód zbytnio planować,bo w trakcie wychodzi całkiem coś innego.Komin miał być murowany ale wyszły różne akcje z tym kominem icon_confused.gif i zrobiliśmy systemowy icon_biggrin.gif.Dach pokryty już dachówką jest już ślicznie icon_biggrin.gif ale od początku postów mamy ten sam dylemat co z tym grillem jak wy go robicie?
Widzę macko333 u ciebie w trakcie budowy leci w górę także grill.Robiłeś go jednak murowany czy obudowujesz cegłą?proszę odpiszcie wariacji idzie dostać.
Link do komentarza
Cytat

[quote name='macko333' SIEMANKO WSZYSTKIM!!!!!
Dawno nie byłam na forum widzę,że tylko macko333 dodaje regularnie zdjęcia.Dla nas doba jest za krótka ciągle bieganina i kolejne dylematy do pokonania,po takim czasie już wiem,że nie ma co na przód zbytnio planować,bo w trakcie wychodzi całkiem coś innego.Komin miał być murowany ale wyszły różne akcje z tym kominem icon_confused.gif i zrobiliśmy systemowy icon_biggrin.gif.Dach pokryty już dachówką jest już ślicznie icon_biggrin.gif ale od początku postów mamy ten sam dylemat co z tym grillem jak wy go robicie?
Widzę macko333 u ciebie w trakcie budowy leci w górę także grill.Robiłeś go jednak murowany czy obudowujesz cegłą?proszę odpiszcie wariacji idzie dostać.


witam u nas na razie kominek jest w stanie surowym ale w przyszłości będzie obłożony kamieniem naturalnym Edytowano przez macko333 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
witam wszystkich!u nas macko333 strop też zalany( w końcu),a ty vanlun dobra kobieto tak jak macko mówi wstaw kilka zdjęć,żebyśmy mogli coś podpatrzeć,cieszę się,że tak nam rosną nasze Agatki.mam pytanko do zo29 co się z tobą dzieje,zaglądasz tu czasem,nie mogę odczytać zdjęć twojej Agatki.wstaw coś proszę,może masz już zrobioną górę?pozdrawiam ciepło i serdecznie.
Link do komentarza
Witam,

Nasza Agatka praktycznie jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Pozostało zamontować okna w wykuszu, na tarasie, drzwi wejściowe, bramę garażową, dokończyć obudowę komina i dach.

Link do albumu prezentującego postęp prac:

http://picasaweb.google.com/asg.sekcja.IX/...feat=directlink

Pozdrawiam Edytowano przez Siena (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
u nas dziś na budowie pojawili sie panowie cieśle.krokwie są już wszystkie położone pozostało przykręcić jętki, zrobić jaskółkę ,przyciąć krokwie i przykręcić deskę doczołową ale to w poniedziałek ( jak pogoda pozwoli).póżniej przyjdzie kolej na kominy i ściany szczytowe.

fotki z całości w poniedziałek,a oto efekt dzisiejszej pracy do południa:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
[quote name='sylunia133' date='4.11.2010, 10:11 ' post='150216']
witam wszystkich!u nas macko333 strop też zalany( w końcu),a ty vanlun dobra kobieto tak jak macko mówi wstaw kilka zdjęć........................
WITAM,WITAMY!!!!!
My okna wstawiliśmy VELUX,teraz jest fajna promocja z tej firmy,jedno mamy w łazience a dwa w sypialniach.Dach już mamy skończony i jeden komin obrobiony,obłożony klinkierową płytką,cieniowaną czerwono-czarną.Teraz dodam zdjęcia ale nie mam terazniejszych.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Edytowano przez vanlun (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Nasza Agatka praktycznie jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Pozostało zamontować okna w wykuszu, na tarasie, drzwi wejściowe, bramę garażową, dokończyć obudowę komina i dach.

Link do albumu prezentującego postęp prac:

http://picasaweb.google.com/asg.sekcja.IX/...feat=directlink

Pozdrawiam


witaj siena. super agatka i rewelacyjny pomysl na zrobienie tarasow i schodow z bloczkow betonowych. jak mozna zapytac o koszt stanu zamknietego twojej agatki? pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witaj siena. super agatka i rewelacyjny pomysl na zrobienie tarasow i schodow z bloczkow betonowych. jak mozna zapytac o koszt stanu zamknietego twojej agatki? pozdrawiam



Dzięki alicja30,

sam byłem zaskoczony, że można z bloczków betonowych wykonać fajne schody i taras (zostały zresztą powiększone).

Co do kosztów jakie ponieśliśmy od początku budowy (łącznie z mapkami, pozwoleniami, wybudowaniem szopki itp..) info poszło na priv.

Jak dobrze pójdzie, to zaczniemy w listopadzie robić instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną oraz CO.


Pozdrawiam Edytowano przez Siena (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
witam

u nas przez ten długi weekend tempo prac trochę zwolniło . w piątek mimo deszczu przyszli murarze murować ścianki szczytowe i kominy,wczoraj trochę podgonili robotę ale niestety nie udało sie wszystkiego ukończyć.w piątek przywieziono dachówkę i gąsiory .plan na przyszły tydzień mamy bardzo ambitny.w poniedziałek mają przyjechać okna i włazy dachowe Fakro,trzeba zamówić rynny-zdecydowaliśmy się na Galeco PCV kolor brąz. ,murarze mają zacząć murować ściany działowe.w połowie tygodnia ma wpaść ekipa żeby rozszolować strop i schody.w czwartek lub piątek przychodzi dekarz do dachu. plan jest taki że ma zafoliować i położyć łaty na dachu,okuć kominy,orynnować dach i w takim stanie dach musi poczekać do grudnia na fachowca.mamy nadzieje że zdążymy przed zimą icon_eek.gif . fotki będą wieczorem icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
a co tam u was forumowicze............... cisza tu.......................... Edytowano przez macko333 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam

u nas przez ten długi weekend tempo prac trochę zwolniło . w piątek mimo deszczu przyszli murarze murować ścianki szczytowe i kominy,wczoraj trochę podgonili robotę ale niestety nie udało sie wszystkiego ukończyć.w piątek przywieziono dachówkę i gąsiory .plan na przyszły tydzień mamy bardzo ambitny.w poniedziałek mają przyjechać okna i włazy dachowe Fakro,trzeba zamówić rynny-zdecydowaliśmy się na Galeco PCV kolor brąz. ,murarze mają zacząć murować ściany działowe.w połowie tygodnia ma wpaść ekipa żeby rozszolować strop i schody.w czwartek lub piątek przychodzi dekarz do dachu. plan jest taki że ma zafoliować i położyć łaty na dachu,okuć kominy,orynnować dach i w takim stanie dach musi poczekać do grudnia na fachowca.mamy nadzieje że zdążymy przed zimą icon_eek.gif . fotki będą wieczorem icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
a co tam u was forumowicze............... cisza tu..........................


super macko333,gratulujemy!!!
My dach już mamy skończony icon_biggrin.gif jutro tylko komin od kominka muszą okuć i koniec.Ścianki działowe też już są wszystkie icon_smile.gif .Zamówiliśmy okna z początkiem grudnia mają być,elektryk też już wybrany.SUPER że taka piękna pogoda!!!! icon_biggrin.gif Zdjęcia dodam dopiero jak posprzątane będzie na budowie icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

super macko333,gratulujemy!!!
My dach już mamy skończony icon_biggrin.gif jutro tylko komin od kominka muszą okuć i koniec.Ścianki działowe też już są wszystkie icon_smile.gif .Zamówiliśmy okna z początkiem grudnia mają być,elektryk też już wybrany.SUPER że taka piękna pogoda!!!! icon_biggrin.gif Zdjęcia dodam dopiero jak posprzątane będzie na budowie icon_surprised.gif




Widać, że mam status początkujący. Spróbuję za chwilę dołączyć zdjęcie z ubiegłego tygodnia. Jeśli mi się uda to Wam troszkę napiszę o naszej Agatce.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Widać, że mam status początkujący. Spróbuję za chwilę dołączyć zdjęcie z ubiegłego tygodnia. Jeśli mi się uda to Wam troszkę napiszę o naszej Agatce.



Budowę rozpczeliśmy 2 sierpnia 2010r. W tym roku zakończymy na dachu. Mam nadzieję, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Trochę zmieniliśmy naszą Agatkę. Pomieszczenie gospodarcze na parterze połączyliśmy z WC, dzięki temu wejdzie nam tam kabina prysznicowa. Wygląda to całkiem OK. Garaż mamy zaadoptowany na kotłownię i pomieszczenie gospodarcze o dość szerokim tego słowa znaczeniu. (Musimy mieć tzw. graciarnię). Na górze będzie pokój dla syna, garderoba i nad garażem całkiem fajny pokój. Zrezygnowaliśmy z kominka, dlatego iż mamy zaprojektowane dwa alternatywne systemy ogrzewania- gazowe i piec na paliwo stałe, stąd dodatkowy komin w ścianie garażu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Budowę rozpczeliśmy 2 sierpnia 2010r. W tym roku zakończymy na dachu. Mam nadzieję, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Trochę zmieniliśmy naszą Agatkę. Pomieszczenie gospodarcze na parterze połączyliśmy z WC, dzięki temu wejdzie nam tam kabina prysznicowa. Wygląda to całkiem OK. Garaż mamy zaadoptowany na kotłownię i pomieszczenie gospodarcze o dość szerokim tego słowa znaczeniu. (Musimy mieć tzw. graciarnię). Na górze będzie pokój dla syna, garderoba i nad garażem całkiem fajny pokój. Zrezygnowaliśmy z kominka, dlatego iż mamy zaprojektowane dwa alternatywne systemy ogrzewania- gazowe i piec na paliwo stałe, stąd dodatkowy komin w ścianie garażu.




Jeszcze dodałam dwa zdjęcia. To pierwsze to jest "extra pomieszczenie socjalne", które powstało z rąk mojej najwspanialszej ekipy murarskiej ( fajne chłopaki), a drugie to stan aktualny. Jak skończą dach to dodam nowe zdjęcia.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

świeże fotki icon_biggrin.gif


hej macko33, chcialam zapytac cie o koszt calej wierzby na dach bo mi wyliczono 5 tys i wydaje mi sie ze to duzo...

Cytat

Jeszcze dodałam dwa zdjęcia. To pierwsze to jest "extra pomieszczenie socjalne", które powstało z rąk mojej najwspanialszej ekipy murarskiej ( fajne chłopaki), a drugie to stan aktualny. Jak skończą dach to dodam nowe zdjęcia.


witaj mg126 piekna agatka a dachowka extra tez taka nam sie marzy ........wogole super wam rosną agatki az milo sie patrzy icon_biggrin.gif pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
witam wszystkich serdecznie! ale jest nas tu dużo,czyli potwierdza się,że Agatka to cudowny domek.Chciałabym żeby mój domek był na tym etapie co wasze,w piątek przywieżli nam więżbę,nadbitkę też mamy,ale pogoda,rozpadało się wstrętnie i pewnie będzie zastój,no cóż natura.pięknie wam rosną Agatki,aby tak dalej,pozdrowionka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witajcie agatkowicze,faktycznie agatka ma wziecie. chcialam zapytac co myslicie o ogrzewaniu tylko kominkiem z plaszczem wodnym ? na tradycyjny piec szczeze mowiac nie ma miejsca a ogrzewanie gazem lub pradem wychodzi dosc drogo i mamy dylemat co robic?????? a to nasza rosnąca agatka.

[attachment=8135:IMG_0535.JPG]



Agatka to w sumie niewielki domek, więc jak najbardziej można go ogrzewać kominkiem. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że jest to na dłuższą metę uciążliwe.
Ponadto należałoby zainstalować alternatywne źródło ogrzewania (np piec elektryczny), gdy kominek wygaśnie lub domowników nie ma w domu.


My długo zastanawialiśmy się nad wyborem metody ogrzewania domu. W końcu zdecydowaliśmy się na piec z podajnikiem, a jako alternatywa i rekreacja icon_smile.gif - kominek w salonie bez płaszcza wodnego.
Link do komentarza
hej agatkowicze . co do ogrzewania to sie decydujemy na ogrzewanie kominkem z kratkami z nadmuchem i plus rezerwowe zrodlo cieplej wody i grzejnikow to ogrzewanie gazem mam nadzieje ze to dobry pomysl. okaze sie w praktyce . jutro zalewany bedzie strop. mam nadzieje ze pogoda dopisze na pomorzu. pozdrawiam serdecznie agatkowiczow. icon_biggrin.gif

hej agatkowicze . co do ogrzewania to sie decydujemy na ogrzewanie kominkem z kratkami z nadmuchem i plus rezerwowe zrodlo cieplej wody i grzejnikow to ogrzewanie gazem mam nadzieje ze to dobry pomysl. okaze sie w praktyce . jutro zalewany bedzie strop. mam nadzieje ze pogoda dopisze na pomorzu. pozdrawiam serdecznie agatkowiczow. icon_biggrin.gif

Cytat

hej agatkowicze . co do ogrzewania to sie decydujemy na ogrzewanie kominkem z kratkami z nadmuchem i plus rezerwowe zrodlo cieplej wody i grzejnikow to ogrzewanie gazem mam nadzieje ze to dobry pomysl. okaze sie w praktyce . jutro zalewany bedzie strop. mam nadzieje ze pogoda dopisze na pomorzu. pozdrawiam serdecznie agatkowiczow. icon_biggrin.gif

hej agatkowicze . co do ogrzewania to sie decydujemy na ogrzewanie kominkem z kratkami z nadmuchem i plus rezerwowe zrodlo cieplej wody i grzejnikow to ogrzewanie gazem mam nadzieje ze to dobry pomysl. okaze sie w praktyce . jutro zalewany bedzie strop. mam nadzieje ze pogoda dopisze na pomorzu. pozdrawiam serdecznie agatkowiczow. icon_biggrin.gif


hej chyba za duzo dzisiaj opilam nasza agatke z moją rodzina hahahahah ze dwa razy wyszlo to samo hahahahhahaahhhhhhhhaaaaaaaaaaaa pozdrawiam icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam
Czy ktoś powiększał Agatkę tak żeby w łazience udało się wcisnąć prysznic, oraz piec na opał stały do kotłowni?
A może prościej byłoby przenieść piec do garażu wolnostojącego?
Chciałbym wydłużyć dom o pół metra od strony salonu i o pół - a jeszcze lepiej o metr- od strony kotłowni, obawiam się tylko czy nie zmieni się przy tym zbyt mocno wygląd budynku...
Czy wykusz nie jest waszym zdaniem za wąski??
Proszę o odpowiedź szczególnie osoby które już zamieszkują Agatkę
Link do komentarza
Cytat

Witam
Czy ktoś powiększał Agatkę tak żeby w łazience udało się wcisnąć prysznic, oraz piec na opał stały do kotłowni?
A może prościej byłoby przenieść piec do garażu wolnostojącego?
Chciałbym wydłużyć dom o pół metra od strony salonu i o pół - a jeszcze lepiej o metr- od strony kotłowni, obawiam się tylko czy nie zmieni się przy tym zbyt mocno wygląd budynku...
Czy wykusz nie jest waszym zdaniem za wąski??
Proszę o odpowiedź szczególnie osoby które już zamieszkują Agatkę




Prościej będzie dobudować kotłownię do garażu, będziesz miał wtedy możliwość powiększenia łazienki na dole i pozostawienia sobie przejścia do garażu i kotłowni.
Zerknij na zdjęcia w galerii naszej Agatki

http://picasaweb.google.com/asg.sekcja.IX/...feat=directlink
Link do komentarza
Cytat

Prościej będzie dobudować kotłownię do garażu, będziesz miał wtedy możliwość powiększenia łazienki na dole i pozostawienia sobie przejścia do garażu i kotłowni.
Zerknij na zdjęcia w galerii naszej Agatki

http://picasaweb.google.com/asg.sekcja.IX/...feat=directlink



Dziękuję za radę jednak moja Agatka ma być bez garażu - garaż będzie wolnostojący 2m od domu
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za radę jednak moja Agatka ma być bez garażu - garaż będzie wolnostojący 2m od domu



W takim wypadku ciężko będzie coś sensownego wymyslić... Jeżeli dobudujesz do wolnostojącego garażu kotłownię, to wysoki komin będzie źle i nieestetycznie wyglądał. Nie wiem też, jak wyglądać będzie sprawa z przeciągnięciem instalacji z kotłowni do domu. Przewiduję duże straty ciepła lub wysoki koszt wykonania odpowiedniej izolacji, ale to tylko moje spekulacje.

Może dobrym rozwiązaniem będzie dobudowac kotłownię do domu, a garaż umieścić w innym miejscu działki.

PS. Po powiększeniu dolnej łazienki okazało się, że jest większa od tej na górze icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ten komin w szczycie to ładny ale mostek termiczny (radiator).



komin murowany był na zaprawie ciepłej Porotherm TM oraz będzie ocieplony wełną oraz obłożony kamieniem RELIEF Celtic (mur celtycki) składa się z płyt o wymiarach 50x10 cm, 12,5x10 cm, 16,5x10 cm, 25x10 cm, 33,5x10 cm, 37,5x10 cm i grubościach ok. 3 cm. Celtic oferowany jest w wariancie typowym oraz lekkim KLIMATERM, tak że o mostkach termicznych nie ma mowy. Edytowano przez macko333 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Witam wszystkich forumowiczów jastem nowicjuszka na etapie szukania bardzo podoba mnie się Agatkę nie ze względu na imię ale układ domku. Mamy działkę pod lasem i ten domek mi tam pasuje ale mąż powiedział że owszem ale musi pierwsze zobaczyć Agatkę - kochani gdzie na podkarpaciu mogę zobaczyć ten fajny domek. Pochodzimy z okolic Leżajska i wiem że Ania i Tomek wybudowali koło Jarosławia - ale gdzie ??? kochani pomózcie mi podaje kontakt agata.kusy@wp.pl pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Cytat

witam !!!! bardzo spodobał nam sie ten projekt i chcielibysmy go kupic ... jednak fajnie by było zobaczyc jak wyglada na żywo, czy nie uwazacie ze jest troszke mały ?????? czy jest ktos na forum kto chciałby pokazac agatke od wewnątrz ... ( Wolsztyn , okolice Poznania lub inne .......) ...


Witamy w grupie ludzi którzy pokochali AGATKĘ!!!
My też mieliśmy dylemat czy nie jest trochę mały ten domek.Według mnie NIE jest ok icon_biggrin.gif na tak mały metraż ma dużo pomieszczeń i każdy cm jest zagospodarowany a to zależy czego oczekujecie!!Uważam,że jest on przytulny tani i łatwy w budowie icon_lol.gif malutkie zmiany można nanieść.My jesteśmy z woj.dolnośląskiego ale jestem na etapie stanu surowego więc za bardzo nie ma się czym chwalić.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witamy w grupie ludzi którzy pokochali AGATKĘ!!!
My też mieliśmy dylemat czy nie jest trochę mały ten domek.Według mnie NIE jest ok icon_biggrin.gif na tak mały metraż ma dużo pomieszczeń i każdy cm jest zagospodarowany a to zależy czego oczekujecie!!Uważam,że jest on przytulny tani i łatwy w budowie icon_lol.gif malutkie zmiany można nanieść.My jesteśmy z woj.dolnośląskiego ale jestem na etapie stanu surowego więc za bardzo nie ma się czym chwalić.


dzieki za odpowiedz!!! a gdzie dokładnie budujesz domek jesli mozna wiedzieć ??? nie interesuje nas wystroj mieszkania tylko chcielibysmy zobaczyc w rzeczywistosci układ pomieszczec i wielkosc ????????/ zawsze łatwiej pozniej podjąc decyjze o kupnie projektu (ale raczej już nic nie zmieni naszej decyzji spodobała nam sie od pierwszego wejrzenia) ... na razie jestesmy na etapie załatwiania dokumentów ... pozdrawiam i powodzenia w budowie icon_smile.gif

Cytat

Witamy w grupie ludzi którzy pokochali AGATKĘ!!!
My też mieliśmy dylemat czy nie jest trochę mały ten domek.Według mnie NIE jest ok icon_biggrin.gif na tak mały metraż ma dużo pomieszczeń i każdy cm jest zagospodarowany a to zależy czego oczekujecie!!Uważam,że jest on przytulny tani i łatwy w budowie icon_lol.gif malutkie zmiany można nanieść.My jesteśmy z woj.dolnośląskiego ale jestem na etapie stanu surowego więc za bardzo nie ma się czym chwalić.


dzieki za odpowiedz!!! a gdzie dokładnie budujesz domek jesli mozna wiedzieć ??? nie interesuje nas wystroj mieszkania tylko chcielibysmy zobaczyc w rzeczywistosci układ pomieszczec i wielkosc ????????/ zawsze łatwiej pozniej podjąc decyjze o kupnie projektu (ale raczej już nic nie zmieni naszej decyzji spodobała nam sie od pierwszego wejrzenia) ... na razie jestesmy na etapie załatwiania dokumentów ... pozdrawiam i powodzenia w budowie icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam.Od jakiegoś czasu czytam to forum,bo również zafascynowała mnie Agatka.Czy ktoś powiekszał kuchnię? Uważam ,że jest stanowczo za mała, na razie mieszkam w bloku i moja kuchnia jest o 80 cm większa.W zasadzie tylko wielkość kuchni powstrzymuje mnie przed zakupem projektu Agatki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...