Skocz do zawartości

Agita

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez Agita

  1. Dawno tu nie byłam, ale ostatnio robimy lekkie poprawki w domu. Postanowiliśmy zmienić z drzwi z wiatrołapu do korytarza do salonu na przesuwne. Rodzina się powiększyła i w wiatrolapie zdecydowanie zrobiło się za ciasno, a przesuwane drzwi powiększają to pomieszczenie, gdy jest taka potrzeba, bo wychodzi więcej osób na raz. Jeśli ktoś jest ciekawy, to mogę zamieścić zdjęcia gdy skończymy :)
  2. Dziękuję Jeszcze będą na pierwszym (dolnym) zabiegu tralki, takie jak są na górze. Są z jesionu. Co do brudzenia, to liczę się z tym, chociaż na razie nie ma tragedii - bardziej brudzą się same stopnie niż podstopnice. Ale Wam zazdroszczę zagospodarowania terenu wokół domu. Mi niestety już nie starczyło pieniędzy z kredytu na ten "szczegół" i wokół domu mam mały armagedon :P Powoli trzeba będzie się tym zająć..
  3. Dwa tygodnie temu zgłosiłam zakończenie budowy Przekazuję Wam link do albumu ze zdjęciami skończonych w miarę pomieszczeń. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem. Mam też xlsa ze skrzętnie zapisywanymi wydatkami - jeśli ktoś będzie potrzebował, mogę się podzielić na maila. Album na picasie Kolory w zdjęciach na parterze wyszły nieco przekłamane, są o wiele cieplejsze, nie takie szare. Jeszcze trochę brakuje do domowej atmosfery - w wielu miejscach nie ma firan/zasłon, lamp, docelowych mebli, ozdób, ale pracuję nad tym Zbieram się też do napisania podsumowującego posta z tym co zmieniłam i co bym jeszcze zmieniła w projekcie lub właśnie nie. Ale to już nie dzisiaj. Na zachętę:
  4. Ile wyniósł Was montaż instalacji i osprzętu elektrycznego (kontakty, gniazda)?
  5. Rafał, wydaje mi się dosyć sporo. Sprawdziłam specjalnie moje rozliczenia i u mnie wygląda to tak: - Za robociznę instalacji wodnej, kanalizacji i ogrzewania razem z białym montażem 4000zł. To jest chyba niska cena. - Za materiały do instalacji wodnej, kanalizacji i ogrzewania (dół podłogówka, a góra grzejniki i w łazience podłogówka) niecałe 10tys.zł. W tym 4 grzejniki płytowe i jedna drabinka plus zawory itp. to koszt ok 2tys. Powyżej są koszty bez zakupu pieca gazowego i jego instalacji, bez urządzeń sanitarnych oraz bez kominka. Za kominek (Norpeiss) z montażem, turbiną i DGP do 4 pomieszczeń zapłaciłam 6800zł.
  6. gosia2602, a możesz polecić wykonawcę? Skąd jest?
  7. gosia2602, bardzo ładne schody! Też chcę zamówić całe zabudowane (dywanowe to się chyba nazywa), żeby zrobić z prawej strony schowek/spiżarnię, tak jak jest w projekcie. Powiedz mi, czy powiększałaś klatkę schodową, że zmieścił Ci się spocznik? Czy jest zgodna z projektem? Jeśli to nie tajemnica, to napisz proszę ile kosztowały i gdzie zamawiałaś?
  8. vaderek, śliczna ta Wasza łazienka. Ale chyba sporo powiększona. Pewnie już pisałeś, ale nie pamiętam.. jakie mniej więcej ma wymiary i z którego pomieszczenia zabraliście kawałek - gospodarczego, czy pokoju? edit: Już chyba się domyślam, że jest w dużej części połączona z gospodarczym.
  9. Ogrzewania gazowego jeszcze nie ma. Dopiero w styczniu wchodzi instalator od wody i ogrzewania. Na razie mam z nim ustalone, ze parter prawie cały (oprócz pom. gosp.) będzie w podłogówce. Na poddaszu obie sypialnie z normalnymi grzejnikami, a podłogówka tylko w łazience. mam nadzieje, ze o to pytałeś :P
  10. No i się wydało A coś w temacie?
  11. Zastanawiam się, czy zamontować zwykły kominek w salonie, czy wyposażyć go w instalację dystrybucji gorącego powietrza. Postaram się szczegółowo opisać mój przypadek: - dom malutki, ok 90m^2 - jednak kominek i przewód kominowy jest w ścianie szczytowej, więc od najdalszych pomieszczeń oddalony będzie min. 8m. Tak wygląda projekt: Agatka z pracowni Dom Dla Ciebie - Ogrzewanie będzie gazowe. Nie ma w pobliżu sieci gazowej, więc gaz z butli przed domem. W związku z ceną takiej energii, chcę dogrzewać dom kominkiem. Ciężko teraz stwierdzić na ile starczy zapału w codziennym rozpalaniu kominka, ale plan taki jest. - Zdaję sobie sprawę z minusów DGP: zwiększone kurzenie, mało estetyczne kratki z zabrudzonymi wylotami, hałasy rozprowadzane przez rury. Trochę mnie to odstrasza, ale może nie jest tak źle? Przede wszystkim proszę o radę doświadczone w temacie osoby, czy uda mi się dogrzać cały dom kominkiem bez DGP, tylko grawitacyjnie? Słyszę wśród znajomych różne opinie - wprawdzie domek jest mały, ale jednak odległość dla powietrza do pokonania "w poziomie" spora. Druga sprawa ile więcej trzeba zainwestować w materiały i robociznę przy zastosowani DGP? Będę bardzo wdzięczna za rady
  12. Dziękuję za komplementy Facet od dachu robi dobrze i do tego ładnie. Zdobienia wykonał też na krokwiach i będzie jeszcze robił ozdoby na ścianach szczytowych. Niestety nie bardzo chciał słyszeć o negocjacji ceny A ile Was kosztowała instalacja wodna i ogrzewania? Szczególnie robocizna, bo materiały to wiadomo, że zależy bardzo od firmy itp.
  13. Załączam zdjęcia mojej Agatki. Reszta zdjęć jest w albumie: https://picasaweb.google.com/11491271779004...DlaCiebieBudowa
  14. marcinm1384, do mnie macie ok 200km (Zbytowa, 15km od Oleśnicy). Jak macie ochotę przyjechać, to zapraszam - najbliższy weekend spędzę tam pewnie prawie cały. U mnie jest stan surowy prawie zamknięty (czekam właśnie na montaż okien). Pewnie każdy, kto rozpoczyna, ciekawy jest realnych kosztów. Razem z oknami (już są zapłacone), wyjdzie ok 115 tys. za samą budowę (stan surowy zamknięty). Do tego ponad 15 tys. kosztowały mnie przyłącza (wodociąg i długi kawałek od skrzynki elektrycznej do domu). Buduje w okolicach Wrocławia, więc jest to dosyć drogo. Proszę podzielcie się informacją o koszty: - instalacji wodnej i ogrzewania (ile za robociznę i ile materiały) - materiałów do inst. elektrycznej - tynkowania - wylewek Będę bardzo wdzięczna, bo zaczynam wyceniać.
  15. Hej, U mnie prace wrą. Zaczynają robić dach, a kończone są właśnie kominy i ściany szczytowe. Na parterze mam już też zaczęte działówki Załączam zdjęcia. Mam pytanie o komin zewnętrzny i okładanie do kamieniem naturalnym. Dowiadywałam się o piaskowiec i okładzina jest ciężka.. przy okładzinie tzw. murowej wyliczyłam, że to może być nawet 3-4 tony! Wzmacniacie jakoś powiązanie komina ze ścianą szczytową? I jeszcze jedno pytanie o okienko trójkątne. Czy macie je otwierane? Jeśli tak, to gdzie jest klamka? Nie ma z nim problemu haczenia? Sprzedawcy przestrzegają mnie przed otwieranym takim okienkiem, ale przecież jakoś trzeba je umyć czasem..
  16. Jakie długie macie krokwie? Przedłużaliście w stosunku do wykazu więźby? Istotne przy tym też dla mnie jest, czy ścianka kolankowa była podnoszona. U mnie jest podniesiona 15 cm i nie wiem czy przedłużać krokwie, bo facet od dachu mówi, że nie trzeba..
  17. alicja30, gratulacje! Wasz domek jest we wrześniowym numerze
  18. vaderek, dzięki za info Będę bardzo wdzięczna za opinie innych użytkowników. Szczególne osób, które zrobiły schody drewniane i mają pomieszczenie pod tymi schodami. Coraz bardziej po głowie chodzą mi drewniane, ale boję się kosztów i jak to zostanie skonstruowane.. Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Grill zewnętrzny - jak go budujecie? Widziałam w marketach typu castorama takie gotowe grille z betonu/keramzytu (?) dmuchanego. Opłaca się coś takiego kupić? Czy lepiej samemu wymurować? Z czego? Jaki dajecie wkład do komina od grilla? Trochę szkoda mi pieniędzy na wkład ceramiczny. Może ktoś zamontował rurę stalową. Z biura projektowego odpisano mi, że może być rura żaroodporna, nie stalowa - ale jaka to będzie? Jeszcze moi budowlańcy mają wątpliwość, czy bez kotwienia i jakiejś "półki" betonowej można będzie oprzeć komin o grilla (pewnie zależy z czego ten grill). Jak macie to rozwiązane?
  19. Witajcie! vaderek, bardzo zazdroszcze!!! że już kończycie U mnie w poniedziałek zaczynają murować ściany. Zmieniam technologię na Porotherm Profi (na klej) 25cm i do tego będzie ocieplenie prawdopodobnie 15 cm. Gdyby ktoś chciał zobaczyć zdjęcia, to regularnie aktualizuję album na picasie: ALBUM jakbyście mieli jakieś pytania, to piszcie - na pewno odpowiem. rodzyneczek, u mnie woda "wchodzi" do budunku w pomieszczeniu gosp. Nie wiem, czy o to Ci chodziło pisząc o skrzynce na wodę? Jeśli chodzi o schody, to prawdopodobnie nic nie będę zmieniać. Chciałabym spocznik, ale z moich wyliczeń to wnisek taki, że nie ma miejsca :( Zastanawiam się wciąż czy nie wylać schodów betonowych, bo drewniane dywanowe będą pewnie kosztować fortunę. Na razie mam tylko wycenę z firmy merbau, o której pisałam wcześniej. A jak Wy rozwiązaliście schody? Chodzi mi o połączenie drewnianych (całe zabudowane drewnem?) i spiżarni. Nie chcę rezygnować z pomieszczenia pod schodami. Taras na pewno będę robić inny. Nie będzie schodków tylko taras "ziemny". Mam bardzo dużą działkę i chciałabym połączyć ogród z tarasem łagodnym przejściem bez schodów. Myślę o kostce, albo płytach (byłam oglądać już piaskowiec) kładzionych na sucho. Fajnie też mogą wyglądać imitujące stare deski płyty betonowe. rodzyneczka, jeszcze o oknach miałam napisać. Mam już chyba z 15 wycen i ciągle nie mogę się zdecydować - drewno czy PCV i której firmy. Różnice są bardzo duże. PCV obustronny kolor wyceniali mi od 9 do 14 tys. Z drewnianych najtaniej Stolbud Włoszczowa 13 tys. Droższe firmy z drewna 16-17 tys, a nawet ponad 20. Wszystko piszę z montażem i VATem 8%, czyli brutto. Ja się chyba zdecyduję na porządne PCV, możliwe że 3-szybowe.
  20. kingaapiotrog, ja jeszcze nie mam schodów. Na razie planuje i sklaniam się ku żelbetowym wykonczonymi drewnianymi trepami, ale wysyłałam zapytanie do firmy merbau. Tej, która jest polecona w projekcie. Podano mi takie ceny: - buk 8 490 netto - dąb 10 080 netto Vat jest 8%, a montaz z transportem kosztuje 1 360 netto.
  21. Mi do kuchni jeszcze daleko W przyszłym tygodniu dopiero zaczynamy prace budowlane. Stąd mam inne pytanie. Jaka wychodzi wysokość ścianki kolankowej po wykończeniu? Zastanawiam się czy nie podnieść o 1 pustak (nie mam okien dachowych). Tylko czy bryła domu nie straci wtedy wyglądu? szczególnie ten daszek nad wykuszem i drzwiami wejściowymi. Ktoś z Was robił taką zmianę?
  22. vaderek, masz priv ode mnie.
  23. Pięknie Wasze Agatki rosną. Już się nie mogę doczekać, kiedy będę budować moją. Mam już pozwolenie i organizuje kredyt. Równocześnie szukam już ekipy budowlanej. Możecie polecić dobrych fachowców w okolicy Wrocławia? vanlun, wydaje mi się, że masz zmniejszone okna na poddaszu. Możesz napisać jakiej wielkości są okna u Ciebie? Ja chciałabym zmieścić 90x150 bez ukosa. Myślicie, że po podniesieniu o jeden pustak ścianki kolankowej się uda?
  24. Witajcie! Dołączam do Waszego grona Również będę budować Agatkę. Jestem na etapie adaptacji projektu do działki i tu mam ważne pytanie, szczególnie do Arni. Arni, przeniosłeś piec gazowy do wiatrołapu. Chciałabym postąpić podobnie i umieścić piec w wiatrołapie od razu przy kominie. Czy nie miałeś problemów z tą zmianą projektową? Architekt nie miał zastrzeżeń? Branżowiec od gazu też? Rozumiem, że piec musi być z zamkniętą komorą spalania? Zmieścił Ci się tam też zasobnik na wodę? Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź Chciałabym pozbyć się pieca gazowego z pom. gosp. z powodu tej poziomo idącej rury. Poza tym koniecznie chcę wcisnąć do łazienki na dole kabinę prysznicową i w tym celu muszę powiększyć łazienkę kosztem pom. gosp.
×
×
  • Utwórz nowe...