Skocz do zawartości

Agita

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Agita last won the day on lipca 4 2011

Agita had the most liked content!

Agita's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

  1. Dawno tu nie byłam, ale ostatnio robimy lekkie poprawki w domu. Postanowiliśmy zmienić z drzwi z wiatrołapu do korytarza do salonu na przesuwne. Rodzina się powiększyła i w wiatrolapie zdecydowanie zrobiło się za ciasno, a przesuwane drzwi powiększają to pomieszczenie, gdy jest taka potrzeba, bo wychodzi więcej osób na raz. Jeśli ktoś jest ciekawy, to mogę zamieścić zdjęcia gdy skończymy :)
  2. Dziękuję Jeszcze będą na pierwszym (dolnym) zabiegu tralki, takie jak są na górze. Są z jesionu. Co do brudzenia, to liczę się z tym, chociaż na razie nie ma tragedii - bardziej brudzą się same stopnie niż podstopnice. Ale Wam zazdroszczę zagospodarowania terenu wokół domu. Mi niestety już nie starczyło pieniędzy z kredytu na ten "szczegół" i wokół domu mam mały armagedon :P Powoli trzeba będzie się tym zająć..
  3. Dwa tygodnie temu zgłosiłam zakończenie budowy Przekazuję Wam link do albumu ze zdjęciami skończonych w miarę pomieszczeń. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem. Mam też xlsa ze skrzętnie zapisywanymi wydatkami - jeśli ktoś będzie potrzebował, mogę się podzielić na maila. Album na picasie Kolory w zdjęciach na parterze wyszły nieco przekłamane, są o wiele cieplejsze, nie takie szare. Jeszcze trochę brakuje do domowej atmosfery - w wielu miejscach nie ma firan/zasłon, lamp, docelowych mebli, ozdób, ale pracuję nad tym Zbieram się też do napisania podsumowującego posta z tym co zmieniłam i co bym jeszcze zmieniła w projekcie lub właśnie nie. Ale to już nie dzisiaj. Na zachętę:
  4. Ile wyniósł Was montaż instalacji i osprzętu elektrycznego (kontakty, gniazda)?
  5. Rafał, wydaje mi się dosyć sporo. Sprawdziłam specjalnie moje rozliczenia i u mnie wygląda to tak: - Za robociznę instalacji wodnej, kanalizacji i ogrzewania razem z białym montażem 4000zł. To jest chyba niska cena. - Za materiały do instalacji wodnej, kanalizacji i ogrzewania (dół podłogówka, a góra grzejniki i w łazience podłogówka) niecałe 10tys.zł. W tym 4 grzejniki płytowe i jedna drabinka plus zawory itp. to koszt ok 2tys. Powyżej są koszty bez zakupu pieca gazowego i jego instalacji, bez urządzeń sanitarnych oraz bez kominka. Za kominek (Norpeiss) z montażem, turbiną i DGP do 4 pomieszczeń zapłaciłam 6800zł.
  6. gosia2602, a możesz polecić wykonawcę? Skąd jest?
  7. gosia2602, bardzo ładne schody! Też chcę zamówić całe zabudowane (dywanowe to się chyba nazywa), żeby zrobić z prawej strony schowek/spiżarnię, tak jak jest w projekcie. Powiedz mi, czy powiększałaś klatkę schodową, że zmieścił Ci się spocznik? Czy jest zgodna z projektem? Jeśli to nie tajemnica, to napisz proszę ile kosztowały i gdzie zamawiałaś?
  8. vaderek, śliczna ta Wasza łazienka. Ale chyba sporo powiększona. Pewnie już pisałeś, ale nie pamiętam.. jakie mniej więcej ma wymiary i z którego pomieszczenia zabraliście kawałek - gospodarczego, czy pokoju? edit: Już chyba się domyślam, że jest w dużej części połączona z gospodarczym.
  9. Ogrzewania gazowego jeszcze nie ma. Dopiero w styczniu wchodzi instalator od wody i ogrzewania. Na razie mam z nim ustalone, ze parter prawie cały (oprócz pom. gosp.) będzie w podłogówce. Na poddaszu obie sypialnie z normalnymi grzejnikami, a podłogówka tylko w łazience. mam nadzieje, ze o to pytałeś :P
  10. No i się wydało A coś w temacie?
  11. Zastanawiam się, czy zamontować zwykły kominek w salonie, czy wyposażyć go w instalację dystrybucji gorącego powietrza. Postaram się szczegółowo opisać mój przypadek: - dom malutki, ok 90m^2 - jednak kominek i przewód kominowy jest w ścianie szczytowej, więc od najdalszych pomieszczeń oddalony będzie min. 8m. Tak wygląda projekt: Agatka z pracowni Dom Dla Ciebie - Ogrzewanie będzie gazowe. Nie ma w pobliżu sieci gazowej, więc gaz z butli przed domem. W związku z ceną takiej energii, chcę dogrzewać dom kominkiem. Ciężko teraz stwierdzić na ile starczy zapału w codziennym rozpalaniu kominka, ale plan taki jest. - Zdaję sobie sprawę z minusów DGP: zwiększone kurzenie, mało estetyczne kratki z zabrudzonymi wylotami, hałasy rozprowadzane przez rury. Trochę mnie to odstrasza, ale może nie jest tak źle? Przede wszystkim proszę o radę doświadczone w temacie osoby, czy uda mi się dogrzać cały dom kominkiem bez DGP, tylko grawitacyjnie? Słyszę wśród znajomych różne opinie - wprawdzie domek jest mały, ale jednak odległość dla powietrza do pokonania "w poziomie" spora. Druga sprawa ile więcej trzeba zainwestować w materiały i robociznę przy zastosowani DGP? Będę bardzo wdzięczna za rady
  12. Dziękuję za komplementy Facet od dachu robi dobrze i do tego ładnie. Zdobienia wykonał też na krokwiach i będzie jeszcze robił ozdoby na ścianach szczytowych. Niestety nie bardzo chciał słyszeć o negocjacji ceny A ile Was kosztowała instalacja wodna i ogrzewania? Szczególnie robocizna, bo materiały to wiadomo, że zależy bardzo od firmy itp.
  13. Załączam zdjęcia mojej Agatki. Reszta zdjęć jest w albumie: https://picasaweb.google.com/11491271779004...DlaCiebieBudowa
  14. marcinm1384, do mnie macie ok 200km (Zbytowa, 15km od Oleśnicy). Jak macie ochotę przyjechać, to zapraszam - najbliższy weekend spędzę tam pewnie prawie cały. U mnie jest stan surowy prawie zamknięty (czekam właśnie na montaż okien). Pewnie każdy, kto rozpoczyna, ciekawy jest realnych kosztów. Razem z oknami (już są zapłacone), wyjdzie ok 115 tys. za samą budowę (stan surowy zamknięty). Do tego ponad 15 tys. kosztowały mnie przyłącza (wodociąg i długi kawałek od skrzynki elektrycznej do domu). Buduje w okolicach Wrocławia, więc jest to dosyć drogo. Proszę podzielcie się informacją o koszty: - instalacji wodnej i ogrzewania (ile za robociznę i ile materiały) - materiałów do inst. elektrycznej - tynkowania - wylewek Będę bardzo wdzięczna, bo zaczynam wyceniać.
  15. Hej, U mnie prace wrą. Zaczynają robić dach, a kończone są właśnie kominy i ściany szczytowe. Na parterze mam już też zaczęte działówki Załączam zdjęcia. Mam pytanie o komin zewnętrzny i okładanie do kamieniem naturalnym. Dowiadywałam się o piaskowiec i okładzina jest ciężka.. przy okładzinie tzw. murowej wyliczyłam, że to może być nawet 3-4 tony! Wzmacniacie jakoś powiązanie komina ze ścianą szczytową? I jeszcze jedno pytanie o okienko trójkątne. Czy macie je otwierane? Jeśli tak, to gdzie jest klamka? Nie ma z nim problemu haczenia? Sprzedawcy przestrzegają mnie przed otwieranym takim okienkiem, ale przecież jakoś trzeba je umyć czasem..
×
×
  • Utwórz nowe...