Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Jak rozwiązujecie prawe lokalizacji kuwety dla kota? Zaczyna się nad tym zastanawiać. Przecież w salonie nie postawię. Myślałem, żeby wstawić do szafy, a wejście dla kota zrobić przebijając ścianę szafy. ( u mnie szafa to oddzielne pomieszczenie). Byłoby jak w kreskówkach, wyglądałoby jak mysia dziura icon_smile.gif Tylko trochę większa.
Link do komentarza
Kot na wsi z kuwetą? A na Boży świat sierściucha! Co ma do szukania w piernatach? Zwróć mu wolność po prostu!
Moja sąsiadka dopiero przy czwartym zmądrzała. Do domu nie wpuszczała od maleńkości i ma spokój. Teraz nawet gdy drzwi są otwarte, to nie wejdzie. Na ganku ma miski z żarełkiem i wodą, no i przynajmniej nie choruje jak poprzednie. Sierść mu błyszczy niby pastowana, a za sąsiadką chodzi po podwórku wiernie jak psiak.
No i myszy w okolicy się skończyły.

A jak się uprzesz na dom, to kot do wszystkiego się przyzwyczai. Nawet do szafy, gdzie zrobi sobie legowisko, a jak go raz wypędzisz to ci potem obsika wszystkie ciuchy.
Link do komentarza
Moja cholera ma jeszcze lepiej. Mieszkam na parterze, wypuszczam go więc na balkon, a stamtąd, posprawdzawszy czy nie ma w pobliżu psów, skacze na ziemię i łazi gdzie chce. Żeby też nie musiał się trudzić powrotnym wskakiwaniem, bo stary już łachudra, postawiłem mu z boku ponad metrowej wysokości pieniek akacjowy, wysuszony wraz z korą. więc drabinkę ma niezłą. Na balkonie zaś ma podkładkę w postaci płyty z twardego styropianu, żeby w doopę go nie ziębiło, gdy przyjdzie mu jakiś czas tam spędzić.
I ta cholera, nie dała mi spać w nocy. Na balkon się wypchnąć nie dał, tylko kładł się obok mnie i smyrał łapką w policzek, gdy zasypiałem i go nie głaskałem. a teraz śpi, czarne bydlę. Chyba se siądę obok i teraz to ja będę go smyrał.
Link do komentarza
Z pomiarów nic nie wyjdzie, grzebałem w ustawieniach pieca i zresetowałem ustawienia dla pierwszego obiegu którego nomen omen nie używam w ogóle. Ale pompy obiegowe stanęły i tyle. I ruszyć nie chcą. W tygodniu ma być robiony serwis wiec sobie poczekam.

Działka przejaśniała. Kurcze nie przypuszczałem ze jest tyle miejsca icon_smile.gif









Link do komentarza
Ja miałem taki sam przypadek, że po pierwszym uruchomieniu próbnym( kilka dni grzałem), a w następnym po kilku miesiącach przestoju, już powiedzmy docelowym, pompy nie chciały ruszyć. Okazało się, że "przyłapały", po odkręceniu nakrętki tej dużej, srebrnej z tyłu pompy i przekręceniu wirnika śrubokrętem (tak aby wirnik rozruszać bo przyłapał na łożyskach) pompy ruszyły.
Ja mam pompy takie jakie pokazałem na fotce wyżej. W takiej jakiej Ty masz to ta nakrętka musi być pod obudową.
Link do komentarza
Budowa węzła Siestrzeń zbliża się dużymi krokami. Już na wiosnę powinny wyjechać maszyny. Chodzi o odcinek Przeszkoda - Paszków. Odcinek Przeszkoda -Radziejowice nie ma jeszcze podpisanej umowy. Plotki mówią o jakichś sprawach korupcyjnych.



http://www.zabiawola.pl/plik,1105,rys-2-syt-pzt-12a-pdf.pdf Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Znalazłem ciekawe profile do taśm ledowych.

Najlepsze w nim jest to ze świetnie się wygina (myślę ze spokojnie kółko świetlika wygnę) i jest aluminiowy czyli ładnie odprowadza ciepło. Szukałem takich profili i nic, do tej pory z tego nie wychodziło. A tu w sumie przez przypadek znalazłem.

Mam już profile plastikowe i pewnie je wywalę.

Ten znaleziony profil jest o długości 2m i kosztuje 17zł , a stary plastikowy 60zł.







Link do komentarza
no tak, faktycznie

http://allegro.pl/profil-led-mikrole...630721232.html

cała zabawa polega na tym,że profil jest faktycznie niski, czyli elastyczny. Jakby to było grubsze już bym tego tak nie wygiął. Klosz też jest wkładany od zewnątrz a nie do wewnątrz. Ogólnie ciekawy model . W tym tygodniu powinienem go zamontować.

Pytanko jak montuje się takie listwy do k-g? Zwykłymi wkrętami?

A to fotki starych plastikowych profili.

Link do komentarza
Cytat

no tak, faktycznie

http://allegro.pl/profil-led-mikrole...630721232.html

cała zabawa polega na tym,że profil jest faktycznie niski, czyli elastyczny. Jakby to było grubsze już bym tego tak nie wygiął. Klosz też jest wkładany od zewnątrz a nie do wewnątrz. Ogólnie ciekawy model . W tym tygodniu powinienem go zamontować.

Pytanko jak montuje się takie listwy do k-g? Zwykłymi wkrętami?




nie specjalnie chyba będziesz miał miejsce żeby łeb się schował i na to taśma
pozostaje klej montażowy
Link do komentarza
Wyjaśniła się awaria kotła, okazało się ze pompy od podłogówki nie załączały się bo po resecie nie zmniejszyłem wartości CWU. Piec ma priorytet , najpierw CWU a potem dopiero CO. No i jak mi temperatura na piecu zaczęła wzrastać ponad 60st wyłączałem go myśląc , że go przegrzeję. Oczywiście wszystko już działa dobrze, 10 sek na to wystarczyło.
Serwisant Marcin ze Skierniewic ogarnął temat i spotykamy się za rok icon_smile.gif

Zaczynamy sezon grzewczy, wyłączenie pieca będzie pewnie w kwietniu. Został zresetowany także ilość godzin pracy i ilość załączeń palnika.





Tyle mi ciągnie piec, pompy obiegowe i dwa rekuperatory jan-gaz na 25% mocy.

Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Fotki z wczoraj, mocowanie profilu ledowego do karton-gipsu.







Dziś chciałem także zamocować plafony do sufitu k-g. Miałem takie fajne zaciskowe kołki, Rom-Kon mi pokazywał jak je zacisnąć wkrętarkę.

Niestety jak on to robił było ok, jak ja gucio. Może to kołki kupiłem większe i więcej siły trzeba było przyłożyć.
W każdym razie się nie udało i nie chciałem tego kontynuować.

Zainwestowałem wiec w kleszcze do tych kołków całe 45zł.







Link do komentarza
Cytat

W sumie jak już wszystko przykleję to kontrolnie kilka wkrętów można dać. Rozwierce pod łby wkrętów, tak żeby się pochowały. Szkoda, że nie wiem gdzie idzie konstrukcja sufitu wtedy połączenie byłoby pewne. Ale chwila, mam wykrywacz metali bosch, przemyśle sprawę.


Wydłub neodyma z jakiegoś spsutego HDD i tak też znajdziesz profile. To tak przyszłościowo, bo teraz dopatrzyłem się, że już wkręciłeś. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W czwartek Finlandia kończy zakładanie drzwi.

Jest jeszcze problem z obrobieniem tych drzwi, gdyż są one zlicowane ze ścianami. Jeśli damy gips idealnie do ościeżnicy to jak mówił mi Rom-kon , po pewnym czasie nastąpi tam pęknięcie. Drewno jednak pracuje.

Dla tego zastanawiam się, czy nie zrobić przestrzeni dylatacyjnej między ścianę a ościeżnicę. A w końcowym efekcie wypełnić ją silikonem który jest elastyczny? No i jak to zrobić?



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Sprawdź wszystkie ściany wewnętrzne zwłaszcza nośne czy są też jakieś pęknięcia, jak znajdziesz pęknięcia, to tak jak ktoś  wcześniej tu napisał „brak zgęszczenia pod ławami” Jak nie ma tam pęknięć, a są tylko w ścianach zewnętrznych, to może do tego  przyczynić się np. drenaż opaskowy.   
    • To strasznie mało powinno być 2,8 m na gotowo, będzie się trudno mieszkać na poddaszu zwłaszcza spać tam, w lecie duchota.   I teraz jeszcze jedna kwestia u góry jętek chcesz przybić podłogę zrobić stryszek, jętka ma 16 cm wysokości, jak chcesz upakować gr. 50 cm wełny rozprężnej  między płytą G/K sufitu podwieszanego  a deskami na stryszku?  
    • Dziwnie długie te jętki. Od samej długości mogą się giąć, a gdzie napór krokwi? Zwykle takie długie są kleszcze.   pokaż jakieś fotki, przekrój dachu - to może coś będzie z tego wiadomo.   bez widoku niewiele z tego wiadomo projekt , fotki potrzebne
    • No cóż - napisałem, jak to jest wg zasad. Niemieckich.  to, co migruje z góry na szerokości wykopu pod dren - to mały procent z tego, co migruje zza wykopu. Poza tym - napisałem, że możesz zasypać - ale oddzielając tą nasypaną ziemię czy glinę geowłókniną - w przeciwnym razie zasypana ziemia być może przefiltruje się do kamienia - piasek tym bardziej.   Dren niestety ściąga wodę - takie jest jego zadanie, dlatego lokuje sie go powyżej spodu ławy - ale też odprowadza tę wodę, odwadniając teren. Taka jest zasada.   Przy gruntach szczególnie mokrych robi się nawet dwie opaski, jedna przy budynku, druga trochę dalej od tej pierwszej.   Żwir ma odprowadzać wodę do drenu bezpośrednio na odległości 30, 40 cm - nie 5 metrów.   Kamień może się po pewnym czasie przymulić, szczególnie ten najniżej położony choćby pyłem z samego nasypanego kamienia - i tego nie przetkasz - rurę można, jeśli studnie na to pozwolą.    
    • Przemyśl sprawę dokładnie. Nie wiemy jaka jest wielkość dachu, w jakim regionie obiekt (w różnych regionach obowiązują różne normy obciążenia śniegiem i naporu wiatru) i nie zapominaj, że kiedyś, w Katowicach, pod śniegiem zawalił się dach hali wystawienniczej. Dlatego pytałem o odkształcenia połaci dachowej, które mogą być mało widoczne z zewnątrz, ale wewnątrz dachu powinieneś to zauważyć. Jętki w żadnym przypadku nie powinny się wyginać na boki, bo to znaczy, że zostały wykonane z odpadowego drewna, albo źle zamontowane (niesymetrycznie). Ani do góry, ani na dół. One mają pracować na ściskanie. Zdjęcia coś więcej by dały, dlatego nie działaj pochopnie, tutaj należy sięgnąć do przyczyny, a nie tylko pudrować skutki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...