Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Jest chwila, jest początek lutego wiec można sobie poplanować prace kwiecień/maj i wakacje/jesień.

Najpierw wypadałoby wytyczyć ścieżki, wybrać kostkę wymyśle wzór. Już widać, że niektóre rzeczy się nie zgadzają.
Wejście do domu obędzie się prawdopodobnie bez jakiegoś schodka co akurat mnie nie martwi w ogóle.











Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Wejście do domu obędzie się prawdopodobnie bez jakiegoś schodka co akurat mnie nie martwi w ogóle.



Ale mam nadzieję, że zostawisz takie półokręgi, imitujące schodki - to fajnie wygląda (wyglądać będzie z samolotu albo drona icon_mrgreen.gif ), a ze wzorkami nie bardzo jest co kombinować - obramowanie ścieżek i reszta jednolitą kostką icon_biggrin.gif tak jak na wizualizacji. Takie jest moje zdanie icon_lol.gif
Link do komentarza
Wracam do power cube, ten rodzaj ma bezprzewodowego pilota. I ciekawostka- pilot nie ma baterii.
Sprawdzałem zasięg i z tym jest różnie. Plan był taki, abym mógł wyłączać światło ze swego pokoju w pokojach dzieciaków. Pierwsze próby wyszły kiepsko, za to na otwartej przestrzeni w domu zasięg to spokojnie 10 m.
Jeszcze będę testował.





Link do komentarza
Ostatnio szukam kominka do chałupy, zastanawiam się nad rożnymi wersjami, do odwiedziłem dziś Budmę 2016, przy okazji obejrzałem dokładnie kominek "Iwo.pel." na pellety i drewno kawałkowe sterowany sterownikiem.
Nie wiem jak Ty widzisz jego pracę w swojej kopule,mi zbytnio nie przypadł do gustu.
Link do komentarza
Cytat

A bo widzisz , każdy szuka czegoś pod siebie. I to bardzo słusznie. Popatrz na nasze garaże. Mamy kostkę. A inni się pukają po głowie. I niech tak będzie.


Jasne i nie zamierzam Ciebie z tego pomysłu wyciągać ,ale chciałbym żebyś opowiedział o tej koncepcji zamyśle jak on wpisuje się w kopulę,bo nie wierzę że to nieprzemyślana decyzja. icon_smile.gif
Link do komentarza
Wiec tak, w PGE aby mieć zabezpieczenie przedlicznikowe 32A , trzeba zamówić moc umowną 17kW.
Konkretnie w rejonie Żyrardów.
Maja tez promocyjne umowy, gdzie umowa trwa albo do 2018 albo 2019, i w zależności d0o kiedy kw jest trochę tańszy, i opłata jakaś stała także.
Otworzyli tez w końcu ebok

https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtml

nawet sensownie to dział, podpiąłem kilka rachunków i faktycznie je widzi. nawet są jakieś statystyki zużycia. Ale na razie nie miałem siły się wgryzać.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

No ale lokalizacja masztu powinna jednak wyjść dobrze. A wyszła tam gdzie żadnego masztu nie ma.


To ewidentnie świadczy o odbiorze odbitego sygnału,masz z tym jakiś problem? A może jakieś inne logiczne wytłumaczenie ???
Link do komentarza
Cytat

To zależy jakiego masz operatora, są minimalne różnice u różnych, ale są.
http://www.operator.enea.pl/index.php?d=tab&page_id=991

Weź 14 lub 16 kW, więcej chyba nie będzie Ci potrzeba, zresztą, na razie zwiększenie mocy przy istniejącym przyłączu nie jest drogie. Więcej kosztuje, jesli trzeba go wymienić.



Wiec ma już docelową moc , okazało się , że muszę wziąć 17kW aby mieć zabezpieczenie 32A. Ale dzisiaj panowie przyjechali, i zamiast spodziewanych bm32 wstawili bm35A. icon_smile.gif Małe a cieszy. Czyli rozumiem, przez to ze w domciu będę mógł włożyć zabezpieczenia 32A i te na ogrodzeniu będą bezpieczne:)

W ogrodzeniu nie mam dostępu do bezpieczników i każdorazowe spięcie kończyło się telefonem do energetyki i przyjazdem w celu wymiany spalonego bezpiecznika.
Link do komentarza
Cytat

Wiec ma już docelową moc , okazało się , że muszę wziąć 17kW aby mieć zabezpieczenie 32A. Ale dzisiaj panowie przyjechali, i zamiast spodziewanych bm32 wstawili bm35A. icon_smile.gif Małe a cieszy. Czyli rozumiem, przez to ze w domciu będę mógł włożyć zabezpieczenia 32A i te na ogrodzeniu będą bezpieczne:)

W ogrodzeniu nie mam dostępu do bezpieczników i każdorazowe spięcie kończyło się telefonem do energetyki i przyjazdem w celu wymiany spalonego bezpiecznika.



32A i 35A to wartość z jednego szeregu, więc różnica tutaj bez znaczenia. Ważniejsze jest co innego, mianowicie charakterystyka czasowo - prądowa zabezpieczeń czyli I(t). Bm-y będą później reagować przy przeciążeniach, powinno być dobrze.
Link do komentarza
Cytat

Do masztu PLAY mam w prostej linii 1,9km. Poszukuje przyzwoitej anteny. Na forach wszyscy chwalą panelowe. Dwóch firm. Ale nie wiadomo, czy to przypadkiem nie reklama. Jakby ktoś miał własne doświadczenia chętnie bym posłuchał.



No ja mam podobnie jak ty - tylko w drodze idzie światłowód i pewnie się do niego podłączę ale na chwilę obecną...

Play 2km - zasięg LTE - ściągam wszystko na modem Huawei E3131 (Play) a po domu rozprowadzam poprzez D-Link DWR 116 ( własna konfiguracja - ale z Playa i Plusa też testowałem i było ok )

Prędkość LTE - ok 17Mb/s w Play - w Plus 800m do nadajnika ( 800 Mhz ) prędkość LTE.... 0,3 Mb/s !!! Max o 3 nad ranem było 1,5 Mb/s a wysyłania... 4,5 Mb/s icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego nie uziemiony? http://www.spinpol.com.pl/index.php?dzial=download Ściąg sobie program GromEkspert.



kurcze, jak oglądałem fotki z montażu talerzy sat to nikt nie uziemiał ich. Ale w sumie nie byłby to jakiś wielki problem.


Cytat

No ja mam podobnie jak ty - tylko w drodze idzie światłowód i pewnie się do niego podłączę ale na chwilę obecną...

Play 2km - zasięg LTE - ściągam wszystko na modem Huawei E3131 (Play) a po domu rozprowadzam poprzez D-Link DWR 116 ( własna konfiguracja - ale z Playa i Plusa też testowałem i było ok )

Prędkość LTE - ok 17Mb/s w Play - w Plus 800m do nadajnika ( 800 Mhz ) prędkość LTE.... 0,3 Mb/s !!! Max o 3 nad ranem było 1,5 Mb/s a wysyłania... 4,5 Mb/s icon_smile.gif



To Ci zazdroszczę tego światłowodu. Ja jestem skazany na LTE ewentualnie leży za ogrodzeniem jakis kabel Orange.
Link do komentarza
Dziś na budowie wiercenie i mocowanie. Wziąłem się za punkt dostępowy netu czyli UniFi. Jutro postaram się podłączyć , co prawda jeszcze bez zewnętrznej anteny ale zawsze.





Zamocowany tez został boost sonos ruter sieci sonos





Szukam switch ok 20 portów który by mi zbierał sygnał ze wszystkich gniazdek netowych i przesyłał jednym kablem do rozdzielni w środku domu. Będzie zamocowany w suficie podwieszanym. Podstawa to niezawodność.



Link do komentarza
Wyglądem, "urodą" faktycznie pasuje go tego grzejnika. To wszystko jest plastikowe ?.
A te kubki to chyba na szczoteczki do zębów które będą tak sterczeć gdzieś przy ścianie.
Teraz takie akcesoria higieny osobistej chowa się po jakichś szafkach, co i Tobie polecam do przemyślenia. icon_exclaim.gif
Link do komentarza
Nie kombinuj nic z plastikami icon_confused.gif - mam to przetrenowane icon_rolleyes.gif ...
TYLKO metalowe, nawet coś droższego znajdź, przyjrzyj się na sposób mocowania - coś wybierzesz!
Te plastiki - nawet najlepiej wyglądające - szybko starzeją się, pękają... tylko metal!
Link do komentarza
Kupiłem blat kuchenny 3m, przywiozłem do kopuły, wstawiam. Na środku styka się ze ściana a z jednego i drugiego końca po 5cm szpary. Wyrzynarka w dłoń i rzeźbimy. Te same problemy miał Finlandia z drzwiami. Na szczęście takie przeciwności są do pokonania.

Dziś Vadiol będzie walczył z parapetami łukowymi w oknach łukowych. Do ostatniej minuty trwała burza mózgów jak to kurcze ugryźć. W końcu poszło, że będzie ciał płytki granitowe gr 1cm w kształt wachlarza. Okienka będą wypełniane plexi mleczną 4mm. Ciekawe jak to wyjdzie. Na takie duperele bardzo dużo czasu idzie. I energii.
Link do komentarza
No i parapety w kształcie wachlarzy zrobione. Obłożone jest również wejście łukowe płytkami.







Na korytarzu planujemy zrobić miedzy drzwiami takie paski które by powodowały zmniejszenie brudzenia się ścian. Mniej więcej na wysokości 70cm. Coś jak w szpitalach. Były różne koncepcje. Chwilowo wygrywa płytka biała. Chodzi o to aby zlewała się ze ścianą i nie zmniejszała optycznie korytarza..







Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...