Skocz do zawartości

łóżka piętrowe


Proton

Recommended Posts

Więc tak mam łóżko piętrowe drewniane dla bobasów. Na parterze śpi moja 2 letnia córka, natomiast na pietrze syn 5 lat.
Uważam że to jest świetne rozwiązanie. Odnośnie dołu to nie ma jakiegoś wieku od kiedy, jest barierka i raczej bobas nie wypadnie a nawet to i tak wysokość jest symboliczna. Poza tym zajmuje mało miejsca. C nie zmienia faktu ze trzeba uważać na dzieciaki, bo takie łózko nie nadaje się do dzikich harców icon_smile.gif Ostatnio starszy bobas spadł z tego łózka na głowę na dywan. Nic mu się nie stało ale strachu trochę było, i myślę ze mu przynajmniej odnośnie skakania na tym łózku przeszło. Zapewne tak jak ostatnio włożył łapę do sokowirówki icon_smile.gif Teraz sokowirówkę omija szerokim łukiem icon_smile.gif
Link do komentarza
Moje dzieci (4 i 6) od 2 lat śpią na łóżku piętrowym. Nigdy nie było z tym żadnych problemów i jak dotąd to był nasz najlepszy meblowy zakup. Córka jest starsza - śpi na górze, syn to taki skoczek rozrabiaka więc jego spanie to dolna część. Łóżko jest wykonane z litego drewna i posiada (opcja) 2 szuflady na pościel pod dolnym spaniem. Oczywiście oba spania można łatwo oddzielić i korzystać z nich osobno. Odległość górnego materaca od sufitu wynosi 120cm więc o duszności nie ma mowy (mieszkam w starym "płytowcu"), odległość między materacami (góra/dół) to 85-90cm więc i tu jest OK. Łóżko kupiliśmy na jednym z popularnych serwisów bezpośrednio od producenta, ogromną zaletą tego było to że mogliśmy dobrać dowolną długość bez dodatkowych kosztów (materace piankowe wraz z pokrowcami były w komplecie).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ech, kiedy byłam dzieckiem zawsze chciałam mieć łóżko piętrowe, ale zamiast tego byłam skazana na półkotapczan. icon_sad.gif Ogólnie jednak sprawdzają się nawet dla małych dzieci (od powiedzmy 4 lat) i jedyne wypadki o jakich słyszałam, to nie to że dzieciaki spadły, ale podczas wspinania uderzyły się w głowę (jakimś cudem icon_wink.gif ). Fakt, jest to oszczędność miejsca, a przy tym teraz można spotkać tyle łóżek piętrowych o ciekawym designie, że jest w czym przebierać.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Póki co ma jedno dziecko - więc problem z piętrowym łózkiem mnie nie dotyczy, ale większość moich znajomych obdarowanych dwójeczką, która musi mieszkać w jednym pokoju ma własnie takie łóżka. Zwykle chwalą sobie to rozwiązanie. W pokojach typowych dla wiekszości polskich mieszkań cięzko upchnąc dwa łóżka.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tego typu łóżka przeważnie są przystosowane do tego, żeby spały w nich małe dzieci, także jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to raczej nie ma się co przejmować. Oczywiście trzeba wybrać takie, które będzie solidnie skonstruowane. No ale moim zdaniem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Przynajmniej w pokoju dziecięcym będzie więcej przestrzeni.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja przez wiele lat z siostrą mieszkałam w pokoju i spałyśmy na łóżkach piętrowych..
same pozytywy mogę powiedzieć...
jeszcze rodzice zaaranżowali nam fajne półki przy każdym z łóżek i każdy miał swoje miejsce w wspólnym pokoju...

a jak jest problem kto na górze kto na dole
to zmieniać ich co jakiś czas.. ;P
Link do komentarza
Od 6 czy 7 lat moje dzieciaki śpią na piętrowcu. Trzeba małe dzieci nauczyć, żeby nie skakały z wysokości i to wszystko.
DO naszych jak przychodzą koleżanki i koledzy, to zawsze są na górze, bo nikt w okolicy takich "rarytasów" nie ma. To jest dla nich dodatkowa atrakcja.

Łóżko jest tak duże, że po rozłożeniu, mogę wstawić je do sypialni małżeńskiej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czasami ciężko jest nauczyć dziecko pewnych rzeczy icon_smile.gif
Nawet z pozoru spokojny malec może ze względu na swoją jeszcze nie rozwiniętą wyobraźnię zrobić sobie krzywdę.
Ja mając 7 lat zacząłem spać na łóżku piętrowym i było wszystko ok.
Jednak mój kolega z jego bratem tak potrafili wariować, że kiedyś skończyło się nawet złamaną ręką.


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość mhtyl
A ja mam wyłącznie doświadczenia z piętrowym łóżkiem z wojska. Za "młodego" spało się na "gałęzi" icon_wink.gif i najlepsze było na początku zanim człowiek przyzwyczaił się do wysokości, gdy przyszedł podoficer albo inny wyższy ranga i ryknął BACZNOŚĆ!
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale w woju to łóżko nie nie było tylko "koju" "D


Nie wszyscy byli w syfie, więc nazwałem normalnie coby ktoś nie dołożył jakieś filozoficznej teorii icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dzieciaki mojego brata śpią gdzieś tak od wieku 4 i 2 (na dole młodsze). Mają z tego frajdę, zwłaszcza że na takim łóżku można się fajnie bawić (budują sobie tam domki, itd). Miejsca zajmuje niewiele, to fakt. A brzydkie też to ni ejest, mi się podobają takie drewniane łóżeczka, :

Brak obrazka





Fajne łóżko, szukam podobnego bo raczej takie klasyczne łóżka są bardziej funkcjonalne niż jakieś pseudołóżka rozkładane z sofy... na razie rozglądam się za stronkami sklepów z łóżkami piętrowymi i trafiłem na lozkapietrowe.com oraz lozkadladzieci.com - może jesteście w stanie mi doradzić jakieś konkretne, sprawdzone łóżko. Ważne jest dla mnie aby łóżko było stabilne a materece pozwalały na wysypianie się.
Link do komentarza
Cytat

Od jakiego wieku myślicie że bezpieczne jest spanie dzieci na łóżeczku piętrowym? Czy to praktyczny mebel? Wydaje mi się że spora oszczędność przestrzeni. Napiszcie jakie macie doświadczenia z takimi meblami.



U mnie dziecko spi na piętrowum łóżku już od 4 roku życia ale nie jest to łóżko bardzo wysokie ale nie jest za niskie.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Moje dzieci maja 5 i 3 latka i kupilam im lozko pietrowe ale musialam je rozstawic na dwa pojedyncze bo sa zabradzo żywe:) pomysły do glowy im przychodziły ze strach się bać teraz napewno jak bym kupila to albo sofe jakas mala
http://www.sofa.sklep.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Sofa_Zuzia_I_4ec61775c384b_185x140.jpg

lub zwykłe łóżko
http://www.sofa.sklep.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/____zko_pojedy___4f58dae885315_185x140.jpg
które ma moja siostra i jest zadowolona

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...