Skocz do zawartości

ardian

Uczestnik
  • Posty

    30
  • Dołączył

  • Ostatnio

ardian's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. projekt kupujemy jakiś gotowy, ewentualnie z małymi zmianami
  2. Witam, wraz z rodzicami chcemy wybudować dom szkieletowy, ale nie śpieszy nam się i chcemy zaoszczędzić na wykonaniu i zestawić go sami. chcemy aby był to dom podpiwniczony dla 5 osobowej rodziny czyli minimum 4 pokoje. Zależy nam na domu w prostej bryle coś typu agatka, makowo czy z66 z pracowni z500. Chcemy zakupić jakieś 60 płyt OSB 18mm koło 10-12m3 drewna struganego na szkielet ścian nie wliczając w to więźby dachowej i stropów. Liczyliśmy żeby kantówkę czterostronnie struganą 145mm na 45mm dawać co 40-50cm oczywiście na fundament podwalina. na górze jako wieniec też jakaś belka o większym przekroju i poprzeczna jedna po środku wysokości ściany. Czy to wgl spełni jakiekolwiek normy? I nie wiemy z czego wybudować fundamenty które spełnią rolę ścian piwnicy z bloczka czy z samego betonu, jeśli ma być to beton to jakiej jakości? Jaki może być koszt materiałów wybudowania takiego podpiwniczenia? Czy macie jakieś inne wskazówki dotyczące samodzielnej budowy domu szkieletowego??
  3. Ale czego mają być to dokładnie zdjęcia?? Domu z zewnątrz??
  4. Witam, chcemy przeprowadzić odnowienie starego budynku gospodarczego, jakieś 3 lata temu zerwaliśmy sufit i podłogę bo zagrażało to życiu, podłoga już jest, teraz chcemy zrobić sufit, no i przy okazji żeby tą przestrzeń pomiędzy tym sufitem a dachem jakoś wykorzystać postanowiliśmy zrobić strop z osb tylko nie wiemy jaka grubość płyty zastosować i jakie rozmieszczenie belek i podciągów aby można było wstawić tam coś. Nie będzie tam żadnej podłogi tylko sufit będzie pełnił funkcję podłogi poddasza, belki będą widoczne od dołu. Macie jakieś rady??
  5. Właśnie tego się spodziewałem, ale myślę, że jest to wykonalne i przy dużej precyzji i dokładności może być nawet nie zauważalne. Dach jest prosty dwuspadowy i jedynie otwór na komin. A poza tym, dekarze którzy kładli łaty i połać na obecna więźbę mówili, że blacha jest bardzo sztywna, w dodatku są to chyba 5cio metrowe odcinki więc jest to chyba wykonalne. Interesują mnie jeszcze jakieś ciekawe propozycje rozkładu pomieszczeń tak aby były 3 pokoje dla "dużych dzieci" 18, 19 i 14 lat jakiś salon z częścią sypialna tak jak teraz funkcje pełni pokój nr. 3 i kuchnia, nie chciałbym przenosić łazienki i wejścia. inne elementy można zmienić, ale jak najniższym kosztem, aczkolwiek jeśli mamy już to zmieniać to ma to być funkcjonalny układ. Oczywiście strych jest do zagospodarowania jako poddasze użytkowe, myślę, że da się tam upchnąć 2 lub 3 mniejsze pokoje.
  6. Witam, posiadamy taki oto domek drewniany, dotychczas remontowaliśmy go stopniowo bo nie było na raz tyle funduszu aby wszystko zrobić od razu i tak w sieni i łazience są na podłogach płytki i podłogówka i sieni są na ścianach panele i w jednym z pokojów w drugim i w salonie są płyty kartonowo gipsowe, zmieniliśmy pokrycie dachu na blachodachówkę, więźba została stara (oczywiście ze względów ekonomicznych) mniej więcej w lato będziemy mieli dopływ gotówki w wysokości ok 100tyś i chcielibyśmy zagospodarować strych na poddasze użytkowe, ale w tym momencie pojawia się masa pytań i pomysłów, w którym miejscu wstawić schody i jakie schody, czy praktykuje się coś takiego jak zdejmowanie pokrycia dachu i ponowne go zakładanie aby zmienić więźbę i być może podwyższyć oraz dołożyć okna dachowe, strop nad parterem są to belki o przekroju ok 25cm i na nie rzucone bo nawet nie przybite deski i jak to docieplić wzmocnić, aby było dobrze? Chcielibyśmy jakoś fajnie zmienić układ pomieszczeń tak aby z jakiegoś korytarzyka dało się wejść do każdego pokoju a nie przechodzić przez jeden aby wejść do drugiego, oczywiście kuchnia może pozostać aneksem do "salonu", jedno jest pewniejsze niż to że jestem człowiekiem, komin musi stać w tym miejscu co stoi, jest przy nim piec C.O i cały osprzęt, a bardzo wiele pracy to pochłonęło. Nie wiem jeszcze czy któraś ze ścian wewnętrznych nie pełni roli ściany nośnej, i nie chce ich w ciemno rozwalać aby mi się cała chałupa nie zawaliła. Praktykował ktoś kiedyś taką magię?? Macie jakieś propozycje, podpowiedzi, ostrzeżenia?? W takim razie nanoszę pewne zmiany, w pokoju numer 1 jest zalana posadzka i położona wykładzina a na ścianach płyta gipsowa, w pokoju numer 2 jest posadzka, panele podłogowe i ścienne, w pokoju numer 3 jest drewniana podłoga i płyta gipsowa na ścianach, w kuchni jest drewniana podłoga i stare ściany (miała być i tak remontowana w bliskiej przyszłości), w sieni na podłodze jest gres i podłogowe ogrzewanie a na ścianach panele, a w łazience na podłodze płytki i także podłogowe ogrzewanie, i na ścianach płyta gipsowa i mniej więcej do połowy wysokości płytki. A i czy takie zdejmowanie i ponowne zakładanie tej samej blachodachówki nie wpłynie np. na powstawanie przecieków przez dach czy coś?? Ile w przybliżenie wyniósłby koszt nowej więźby, dom ma 11m długości i około 8 szerokości. Myślę że krokwie co 1m wystarczą czy trzeba gęściej??
  7. Chciałbym jak najtaniej (zresztą pewnie jak większość forumowiczów) wybudować domek, i pomyślałem sobie żeby był to dom coś ala "kanadyjczyk" na płycie fundamentowej i dalej ściany miałby wyglądać tak od zewnątrz: deska szalówka (jako elewacja) folia paroizolacyjna styropian lub wełna ok 10cm, folia paroizolacyjna, płyta osb myślę, że 15-18mm wystarczy dalej styropian lub wełna mineralna ok 18cm, płyta osb i odsunięta od tej płyty osb o jakieś 2cm płyta g-k aby w tej szczelinie puścić przewody rury od C.O itp. Po rogach i po środku długości każdej ze ścian (o ile nie wyjdzie on w oknie) chciałbym jako konstrukcję między OSB wstawić kwadratowe słupy drewniane o przekroju ok 18cm i gdzieś co 2m bal 5x18cm i oczywiści przez środek wysokości i na górze wzdłuż ścian również bal 18x18. Te wartości które wymieniłem są oczywiście do zmian, jakie wy byście mi proponowali? I zastanawia mnie czy nie będą powstawać mostki termiczne miedzy OSB w miejscach gdzie nie będzie w/w styropianu lub wełny bo będzie tam akurat fragment drewnianej konstrukcji. Wybrałem tę metodę ponieważ myślę, że w ten sposób uda mi się sporo zaoszczędzić na pracownikach ponieważ takie rzeczy jak ustawienie tych bali zrobię z kimś z rodziny myślę, że 4 czy 5 osób powinno wystarczyć, a później przykręcanie OSB izolacji gipsowania zrobię nawet sam, a pozostałe rzeczy takie jak instalacje czy dach to wiadomo że w każdym domu tak samo. Czy podana przeze mnie "technologia" jest dobrym pomysłem i czy wyjdzie to taniej niż zatrudniłbym w tym celu firmę?
  8. Jak i gdzie znaleźć ten gadżet???
  9. Z tego co mówił chce ten teren utwardzić i magazynować tam różne materiały typu kostka, pustaki, tłuczeń, żwir itp itd
  10. Jeśli w miejscowym planie zagospodarowania przeznaczony jest nadal na grunty orne to da się go przeklasyfikować na grunty budowlane, pod inwestycję czy coś takiego ?? Jakie warunki trzeba spełnić, ile czekać no i oczywiście jaki rachunek mi za to wystawią??
  11. Witam, mieszkam na wsi moim sąsiadem jest market budowlany jego właściciel chce odkupić ode mnie 2ha pola będącego bezpośrednio za jego działką, ale odsuniętą od ulicy o długość obecnej działki marketu budowlanego, kazał zastanowić się nam nad ceną i dać mu odpowiedź dlatego też zakładam ten temat bo nie wiem jaką cenę powiedzieć żeby nie było za dużo, ani za mało. Podpowiedzcie mi. Działka jest położona w województwie mazowieckim oddalona od Wyszkowa 16km na północ.. Za pomoc z góry dziękuje i liczę na szybkie odpowiedzi.
  12. A jeśli chodzi o domy z drewna jak się sytuacja przedstawia? Dodam, że posiadamy wiele sporych kamieni tak, że jeśli budowalibyśmy z bali to taki kamienny fundament ładnie by się prezentował i taniej by wyszedł.
×
×
  • Utwórz nowe...