Skocz do zawartości

wygodne spanie na narożniku


Lila

Recommended Posts

Wyobrażałam sobie, ze spanie na narożniku to musi być bardzo wygodne ale jak zobaczyłam różnorodność i mnogość funkcji spania to straciłam nadzieję, że jestem w stanie wybrać coś dla siebie. Proszę o pomoc doświadczonych "Narożnikowiczów" jakie wypełnienie siedziska i materaca (tego wyciąganego) byłoby najlepsze dla kogoś kto ma problemy z kręgosłupem a jednocześnie lubi miękkie siedzenie? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
u mnie córka i syn uparli się zeby spać na narożnikach -po mięsiącu uzytkowania nażekali ,ze nie jest tak wygodnie jak było w normalnym łóżku mimo że dużo więcej miejsca. Po 2 latach użytkowania u córki jest już naprawiany mechanizm który rozkłada rogówkę ,mimo że nie był on codziennie rozkładany i skłądany. Dzis na pewno nie chcieliby tego zakupu icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Obecnie jest bardzo duży wybór narożników (nie to co kiedyś). Niektóre są tylko do użytku codziennego (do siedzenia) a inne przystosowane są do spania. Myślę, że każdy może wybrać coś dla siebie. Polecam sklep internetowy: www.kelman.pl , gdzie osobiście dokonałam zakupu narożnika do spania i jestem z niego zadowolona


Niby one nadają się do codziennego użytku icon_rolleyes.gif Ale weź to składaj i rozkładaj codziennie -to za długo te mechanizmy nie wytrzymają a dołożyć do tego użytkowanie przez nastolatków icon_rolleyes.gif ta niecierpliwość i szarpanie podczas rozkładania i składania za dobrze nie wróży długowieczności icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hmmmm icon_neutral.gif Nie napawa mnie to optymizmem... Ale może jeszcze znajdzie się Ktoś, kto jednak ma inne doświadczenia. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.



Ja kupiłam do spania narożnik do pokoju - z pełną świadomością, że będę musiała go składać i rozkładać - ale to był bardzo dobry zakup! Jest o wiele wygodniejszy od mojej dotychczasowej sofy, jest duży a rozkłada się go w dwóch ruchach. I do tego ma dwa duże pojemniki na pościel icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Mam narożnik na którym śpię od kilku lat. Rozłożenie i złożenie to tylko chwila - moment icon_wink.gif poza tym jak nie chce się go składać... to czasem wystarczy go tylko ładnie posłać, przykryć kocem lub narzutą i z głowy icon_smile.gif
Muszę powiedzieć, że narożnik (przynajmniej mój) jest bardzo wygodny. Część na której się siedzi jest zupełnie prosta, bez żadnych przeszyć - w połączeniu z wysuniętą częścią daje to wrażenie zupełnie prostego łóżka. Jest dość twardy, przez co dobrze się na nim śpi. Cała część do siedzenia i spania jest robiona na sprężynach (bolenelach jeśli dobrze pamiętam nazwę? Tak jak stare wersalki ;P ) a nie na zwykłym materacu, przez co wydaje mi się, że jest trwalszy. Jedyne co po kilku latach w nim zaszwankowało, to popękały plastikowe osłonki na mechanizm do otwierania pojemnika - ale to nam w niczym nie przeszkadza icon_smile.gif Uznaję go za udany zakup icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam narożnik na którym śpię od kilku lat. Rozłożenie i złożenie to tylko chwila - moment icon_wink.gif poza tym jak nie chce się go składać... to czasem wystarczy go tylko ładnie posłać, przykryć kocem lub narzutą i z głowy icon_smile.gif
Muszę powiedzieć, że narożnik (przynajmniej mój) jest bardzo wygodny. Część na której się siedzi jest zupełnie prosta, bez żadnych przeszyć - w połączeniu z wysuniętą częścią daje to wrażenie zupełnie prostego łóżka. Jest dość twardy, przez co dobrze się na nim śpi. Cała część do siedzenia i spania jest robiona na sprężynach (bolenelach jeśli dobrze pamiętam nazwę? Tak jak stare wersalki ;P ) a nie na zwykłym materacu, przez co wydaje mi się, że jest trwalszy. Jedyne co po kilku latach w nim zaszwankowało, to popękały plastikowe osłonki na mechanizm do otwierania pojemnika - ale to nam w niczym nie przeszkadza icon_smile.gif Uznaję go za udany zakup icon_smile.gif



Narożnik ma bardzo dużą wadę w porównaniu do dużego łóżka z materacem. Mianowicie jest zbudowany z części. Nie wyobrażam sobie aby po czasie albo się nie rozchodziło na złączeniu, albo nie było miękko w dwóch częściach a na złączeniu twardo. Jeśli macie taki w którym na złączeniu nic się nie dzieje do albo super trafiliście albo korzystacie baaaardzo sporadycznie.

Jestem zdecydowanie za łóżkiem jednoczęściowym i poza meblem do salonu + rozłożenie dla gości nikt nigdy więcej nie namówi mnie na narożnik.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przez ponad 10 lat spałam na narożniku nie było mi bardzo wygodnie. Właściwie gdyby nie przeprowadzka to nic bym nie zmieniała. Inna sprawa,ze wtedy byłam młodsza , bardziej sprawna fizycznie i inaczej to odpierałam. Dzisiaj zapewne po nocy na narożniku nie mogłabym wstać
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dla mnie już tytuł tematu "wygodne spanie na narożniku" - jak gdyby powoduje uzasadnione odpowiedzi.
Bo narożnik z racji nazwy wskazuje - że wygodnie nie będzie.
Kiedyś usłyszałem mądre stwierdzenie ktre zapamietałem do dzisiaj.
Że w butach i łóżku spdzamy ołowę swjego życia.
I że te dwie rzeczy powinny być wygodne i zdrwe.
I o te dwie rzeczy dbam bardziej niz o resztę - chociażby z racji ponoszonych wydatków
Zasługują.
PS:
nie wspomina sie o wygodnym samochodzie, telewizorze, drukowanej duzymi literami gazecie isposobie ogrzewania domu - widocznie są warte jednak mniej niz wymieniane -icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Wyobrażałam sobie, ze spanie na narożniku to musi być bardzo wygodne ale jak zobaczyłam różnorodność i mnogość funkcji spania to straciłam nadzieję, że jestem w stanie wybrać coś dla siebie. Proszę o pomoc doświadczonych "Narożnikowiczów" jakie wypełnienie siedziska i materaca (tego wyciąganego) byłoby najlepsze dla kogoś kto ma problemy z kręgosłupem a jednocześnie lubi miękkie siedzenie? icon_rolleyes.gif




Nic nie zastąpi wygodnego jednoczęściowego materaca. Jeśli nie masz możliwości i musisz mieć narożnik, to zwróć uwagę na to aby część przeznaczona do spania była jak najbardziej równa, do tego możesz na noc układać specjalną nakładkę na łóżko, która wyrówna powierzchnię spania.
Link do komentarza
Cytat

To prawda naraożniki najczesciej stosouje się z powodu braku miejsca. Natomaist jesli kupi się dobry mebel to spanie nie musi byc zle. Nalezy pamietac o tym by materac byl jednoscia a nie przepolowiony. To polowa sukcesu. Druga to po prostu dobry materac.



Pacz pan, jakie mądrości. "jesli kupi się dobry mebel to spanie nie musi byc zle"
Daję to do "Złotych myśli"! Bardzo odkrywcze.
Link do komentarza
Narożniki to fajne rozwiązanie zwłaszcza gdy ktoś ma na nie miejsce i można je wykonać na wymiar.

Wiadomo najlepsze jest łóżko sypialniane z materacem, ale czasami nie ma takiej możliwości w domu czy mieszkaniu i nny mebel musi spełniać tą funkcję. Mówicie że narożniki mają (nie)wygodne spanie, ale stosuje się różne rodzaje rozkładania. Czy taki jak przedstawiony na poniższych zdjęciach macie u siebie czy może coś innego?
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Nie chcę tutaj zaśmiecać forum więc jakby ktoś był zainteresowany to zdjęcia pochodzą z http://mebles.pl/narozniki.php i mają duży pojemnik Edytowano przez mebles.pl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Co powiecie na taki system rozkładani jak ma narożnik Folly producenta Wajnert ?

Kliknijcie w niego i tuż pod nazwą i krótkim opisem będzie prezentacja jego rozkładania.

W funkcji spania zastosowano materac bonellowy, całość leży na pasach sprężynujących.

Niestety nie ma już tego narożika w ofercie, pozostała nam ostatnia sztuka, taka jak na fotografii!

Brak obrazka
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...