Skocz do zawartości

wygodne spanie na narożniku


Lila

Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
U mnie za kanapę robi skórzany narożnik Gali, ale funkcję spania oczywiście też ma, chociaż korzystamy z niej tylko jak mamy gości w domu. Na złożonym narożniku spokojnie położą się dwie osoby, a na sofie ledwo jedna się zmieści, dlatego jestem za takim podwójnym rozwiązaniem.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Przeczytałam całe forum. Rozumiem z jednej strony, że narożnik w prównaniu z łóżkiem zawsze przegra, ale jednak ja mieszkam w kawalerce i mam tyle miejsca, że albo samo łóżko albo narożnik. Jak przychodzi do mnie rodzina, to wolę mieć ich gdzie posadzić. Kanapę mam, ale do siedzenia jest super niewygodna (taka najprostsza rozkładana z ikei). Wolałabym więc narożnik, a na te szpary pomiędzy elementami narożnika też podobno już coś wymyślili i też w ikei icon_biggrin.gif Może ktoś zdradzić markę dobrych narożników (coś polskiego najchętniej). Zależy mi na pow. spania ponad 140 cm x 2m
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, ze do spania najlepsze będą narożniki bez pikowań i z możliwie jak najmniejszą ilością przeszyć i łączeń. Kupiłem model Fenix od https://zeusmeble.pl/ i muszę przyznać, że całkiem wygodnie się na nim śpi :) funkcja spania jest wysuwana z pod spodu dzięki czemu naprawdę nie jest kłopotliwe codzienne rozkładanie i składanie kanapy. Mam też całkiem duży pojemnik na pościel więc bez wątpienia mogę polecić Zeusa :)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wszystko zależy od rodzaju systemu spania.

Trzeba wybrać odpowiedni dla osoby, która będzie na nim spała.

Dla osób niskich o małej wadze praktycznie każdy będzie dobry.

Ale jeśli osoba jest średniego bądź wyższego wzrostu i ma większą wagę to np. system typu Belgijskiego niekoniecznie będzie dla niej dobry.

Wtedy lepiej wybrać system Sedaflex.

To samo jeśli chodzi o to jak ktoś znosi spanie na nierównej powierzchni.

Belgijka lubi się zapadać, Delfin jest trochę twardy jak dla mnie.

Wtedy można wybrać znowu Sedaflex albo tzw. podwójnie rozkładany.

Tutaj jest poradnik https://www.tcmeble.pl/rodzaje-systemow-spania-w-sofach-i-naroznikach/

Edytowano przez aniadomek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Alternatywą dla narożnika może być kanapa z funkcją spania (tzw. włoska), wyposażona w klasyczny materac (bez podziałów, taki jak w łóżku sypialnianym), który po rozłożeniu tworzy jednolitą powierzchnię bez przeszyć i pikowań (jakie zwykle są w meblach  wypoczynkowych).

Materac może mieć wygodną szerokość 160 cm.

fot. meble potocki

2.JPG.320b5001822770fb6f04592428128145.JPG1.JPG.783b4c6daf637f624fd84a4e488bee41.JPG3.JPG.7e673c964edaba3e25c844221b16e1a0.JPG

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...