Skocz do zawartości

Okrągłe łóżko


Recommended Posts

Cytat

Chyba nie potrafiłbym zasnąć z wystającymi nogami,więc wybieram tradycyjne łóżko,takie do którego jestem przyzwyczajony:) Może kiedyś przekonam się do bardziej innowacyjnych rozwiązań,ale jeszcze nie teraz.


jeśli jest odpowiednia wielkość łóżka, to nogi nie muszą wystawać icon_razz.gif
Link do komentarza
mi się też podoba takie łóżko, mam sypialnię 13m2, taki prostokąt 3m szeroki i 4m długi
potrzebujemy duza szafę i umieściliśmy ją na północnej ścianie, szafa na zabudowę będzie musiała mieć szerokości ok 65cm, zostaje nam 235cm, łóżko będzie miało ok. 200cm i do przejścia zostaje mi (bo ja będe spała z prawej) 35cm, już nie wspomnę o dostępie do szafy... niechce łózka pod oknem ani na ścianie przy drzwiach :/ na tej południowej ścianie chyba będzie najlepiej... łózko okragłe w naszym przypadku chyba było by dobrym rozwiązaniem...? no i jak to cenowo wyglada? pokaze wam tez pomysl na nasza sypialnie icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Podbijam temat, bo ciekawym jak rozwija sie historia tego okraglego lozka icon_smile.gif
A swoja droga to po przeczytaniu calego watku dziwi tak duza ilosc obaw... wydaje mi sie, ze calkowicie nieuzasadnionych icon_smile.gif
Jak ktos sie boi, ze mu beda wystawaly nogi albo spadnie, bo straci orientacje ;) to polecam maly eksperyment - przespac sie na okraglym dywanie/wykladzinie i zobaczyc, czy sie "spadnie" z takiego okraglego "lozka" czy nie ;) mozna tez ulozyc "kamienny" krag (z poduszek, ksiazek, klockow, czegokolwiek) jak sie nie ma okraglej wykladziny pod reka (noga) ;)
A co do rozmiaru, to mozna latwo wyliczyc, co bedzie wystarczajace - wystarczy wstawic w okrag obecne lozko - to co wokol bedzie "extra" icon_smile.gif
Okragla koldra nie jest konieczna i raczej nie bylaby praktyczna icon_smile.gif))
Takie lozko daje niesamowite mozliwosci aranzacyjne - jak wspomniala Ashantess mozna je obudowac i wstawic w rog (lub dostawic do sciany), a mozna umiescic na srodku sypialni i zaszalec z reszta wyposazenia (na co nie pozwoliloby prostokatne lozko).
Kibicuje!
Link do komentarza
Właśnie, takie okrągłe łóżko moim zdaniem lepiej nadaje się na postawienie w kącie niż zwykłe. icon_smile.gif I jeszcze jedna zaleta - nie ma rogów. Sypialnia mojej Mamy miała 9 m2 i było w nim łóżko 200*160. Zawsze musiałam walnąć w któryś róg jak w niej (sypialni) byłam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać nad wystrojem pomieszczeń. Budowa na ukończeniu, więc czas na jakieś decyzje.
Zdecydowaliśmy się mieć w sypialni okrągłe łóżko. Bez żadnych fanaberii, mamy znajomego tapicera, który buduje meble od podstaw, więc i cena niczego sobie.
Zastanawiam się tylko, jak to tak naprawdę może być. Nie mam u kogo sprawdzić funkcjonalności :P



Jeśli chodzi o Mnie, to też jestem (na szczęście już po) etapie 'wystroju wnętrza'. Również jak Ty, oglądaliśmy łóżka, także okrągłe. Pojawiały się opinie, że są one niepraktyczne. To fakt. Jak masz duży pokój, nawet bardzo duży, to wtedy takie łóżko może okazać się dobre. Jest też faktem, że okrągłe łóżka są bardzo designerskie, eleganckie i aż bije od nich nowoczesnym nurtem.
Ja wybrałem łóżko tapicerowane na wymiar.
Dlaczego takie? Bo było najbardziej praktyczne, najbardziej funkcyjne a przy tym bardzo nowoczesne i na wysokim poziomie designu.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Fajne to łóżko, które wrzuciła Lolita. Bardzo mi się podoba ;).  By dodać jeszcze trochę nowoczesności wnętrzu dorzuciłabym do tego hokery barowe. Lubię taki styl. Akurat planuję coś zmienić w mojej sypialni, więc myślę, że takie łóżko będzie jak znalazł plus przemyślane dodatki i inne meble. Minusem jest kwestia poruszona przez ultramarynę. Musi być to łóżko na pewno nieco dłuższe niż to, którego zdjęcie widzimy. Bo przecież spać, to się na tym nie da ;). Wygląda trochę na rozwiązanie dla krasnoludków :D.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...