Skocz do zawartości

AKTUALNOŚCI ZLOTOWE .....


Recommended Posts

No weeźźźź!! Wy się będziecie szlajać po stolycy a ja jak ta ofiara losu będę gdzieś stać na poboczu?! icon_wink.gif
Może mi się uda przekonać kumpla, żeby zjechał z łeja i mnie wyrzucił w tym Ruścu jednak. Chyba, że...
GAAAAAWEEEEŁ!!
Proszę mnię rozeznać sytuację i powiedzieć jak mogłabym się dostać z siódemki do Ruśca. Gdzie najlepiej wysiąść? Jabłonowo? Marysin? Kajsik indziej??
Link do komentarza
Cytat

To Cie zgarniemy jak będziemy wracać z Redakcji ..... planujemy jeszcze po tej wizycie połazić trochę po Warszawie .... zdzwonimy się ...



no dokladnie tak pomyslalem - na pewno bedziemy gdzies po wawie łazic jeszcze icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No weeźźźź!! Wy się będziecie szlajać po stolycy a ja jak ta ofiara losu będę gdzieś stać na poboczu?! icon_wink.gif
Może mi się uda przekonać kumpla, żeby zjechał z łeja i mnie wyrzucił w tym Ruścu jednak. Chyba, że...
GAAAAAWEEEEŁ!!
Proszę mnię rozeznać sytuację i powiedzieć jak mogłabym się dostać z siódemki do Ruśca. Gdzie najlepiej wysiąść? Jabłonowo? Marysin? Kajsik indziej??



A ta siódemka to co za trasa tak po ludzku? Lub inaczej z jakiego kierunku wjeżdżasz do Warszawy ? tzn od Lublina terespola , katowic, krakowa????

http://mapa.targeo.pl/Nadarzyn_dzielnica_R...0c934084169c133
Link do komentarza
Cytat

No weeźźźź!! Wy się będziecie szlajać po stolycy a ja jak ta ofiara losu będę gdzieś stać na poboczu?! icon_wink.gif
Może mi się uda przekonać kumpla, żeby zjechał z łeja i mnie wyrzucił w tym Ruścu jednak. Chyba, że...
GAAAAAWEEEEŁ!!
Proszę mnię rozeznać sytuację i powiedzieć jak mogłabym się dostać z siódemki do Ruśca. Gdzie najlepiej wysiąść? Jabłonowo? Marysin? Kajsik indziej??



Taż przy samej drodze stoi wielka tablica ze szczałką w kierunku Nadarzyn!
Link do komentarza
Cytat

Baru, ta tablica jest parę kilometrów przed Jankami. W Sękocinie
A można dojechać od od Woli Mrokowskiej przez Młochów do Ruśca. Wola Mrokowska jest za Tarczynem



Tak Jak bedzie tirem jechała to lepiej niech się nie błąka odbierzemy Basię z Janek
Link do komentarza
Cytat

Tak Jak bedzie tirem jechała to lepiej niech się nie błąka odbierzemy Basię z Janek


icon_smile.gif
Pytałam kumpla - przez Radom będziemy jechać... I nie triem - on poważny Pan Derechtór jest i ma wypasioną służbową brykę icon_mrgreen.gif
Znaczy mam się udać na zwiedzanie ikei i innych takich i czekać na Wasz telefon jak będziecie wracać, tak?
Planujemy wyjazd z Rzeszowa w okolicach 13-13.30, trza liczyć 3,5-4 godziny czyli tak jak pisałam już 17-18, zależy co się na drodze będzie działo... Edytowano przez Baru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No myślę, że żaden problem dla niego, gdzie mnie wywali - nie chciałabym, żeby musiał gdzieś kręcić za bardzo. Ale w końcu Sękocin przy głównej więc czemu nie??


dokładnie na krzyżówce 7 i 721, to nie będę kręcił na 7 tylko lecimy dalej i będzie git, myslę że na 1800 się wyrobię bez problemu (kwestia korków)
Link do komentarza
Cytat

ale powrót można opóźnić, przynajmniej my na pewno, bo chcę do tej Arkadii wstąpić....



można , można .... ja jestem "za"
w okolicach Warszawy byłam niejednokrotnie ...ale zawsze albo mi się spieszyło, albo byłam przejazdem .... i w końcu nigdy nie miałam okazji pozwiedzać .... to może tym razem się uda ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

w okolicach Warszawy byłam niejednokrotnie ...ale zawsze albo mi się spieszyło, albo byłam przejazdem .... i w końcu nigdy nie miałam okazji pozwiedzać .... to może tym razem się uda ... icon_biggrin.gif


Kobieto!
Upał Ci się na mózg rzucił jak nic!!
W tak pięknych okolicznościach przyrody chcesz po Warszawie łazić?? Taż ducha wyzioniesz!! I Twój przewodnik razem z Tobą... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Beata dziś "wpada" do mnie i jutro jedziemy o 8 rano z dagą,xawierem i adikami.


Ale Wam zazdroszczę... ja jeszcze jutro do roboty bo mam szkolenie, później trzeba się spakować, ogarnąc trochę chałupkę i w sobotę z rana na początek Tuszyn city, a później kierunek W-wa z azymutem na Rusiec:)
W sobotę sidzicie w Ruścu?


CzyLwy a Wy którędy gnacie na Nadarzyn, bo chyba nie przez uć?
Link do komentarza
Cytat

Na prośbę Retra ogłaszam motto tegorocznego zlotu icon_biggrin.gif


"Nikt nie powie tego w oczy,
ale któż z nas nie jest skory,
choć na jedną noc wyskoczyć
do sodomy i gomory."
L. Górski



p.s. motto wyszperał retrofood ... icon_biggrin.gif




Nikt nie powie tego w oczy,
Ale któż z nas nie jest skory,
Choć na jedną noc wyskoczyć
do Sodomy i Gomory



tak bydzie ładniej
Link do komentarza
Cytat

Tylko to jest o wiele przyjemniejsze laugh.gif



jak dla kogo .... icon_razz.gif


Dziewczyna z chlopakiem wpadli do pubu na pare drinków. Siedza, dobrze sie bawia, i nagle kobieta zaczyna mówic o nowym drinku. Im wiecej o nim mówi, tym bardziej sie podnieca i w koncu namawia chlopaka, aby go skosztowal. Chlopak sie zgadza i pozwala, by zamówila mu tego drinka. Barman podaje drinka i umieszcza na stole nastepujace skladniki: solniczke, kieliszek smietankowego likieru Baileys oraz kieliszek soku z limonki. Chlopak patrzy na skladniki z glupia mina, wiec dziewczyna mu tlumaczy: -"po pierwsze, sypiesz troche soli na jezyk, po drugie - wypijasz kieliszek Baileya i trzymasz w ustach, a nastepnie zapijasz wszystko sokiem z limonki." Chlopak, pragnac zadowolic dziewczyne, robi to, co mu kazala. Sypie sól na jezyk - slone, ale OK. Dalej idzie likier - gladki,aromatyczny, bardzo przyjemny... Ok! W koncu bierze kieliszek z limonka... W pierwszej sekundzie uderza go w podniebienie ostry smak soku z limonki,w drugiej sekundzie Baileys sie zwarza, w trzeciej - slono-zwarzono-gorzki smak daje mu w przelyk. To wywoluje, oczywiscie, odruch wymiotny, ale nie chcac sprawic dziewczynie przykrosci, przelyka z trudem. Kiedy udaje mu sie opanowac, obraca sie do dziewczyny. Ta usmiecha sie szczerze i szeroko: "I jak ci smakowalo? Ten drink ma nazwe "ZEMSTA ZA LODA" icon_razz.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...