Skocz do zawartości

AKTUALNOŚCI ZLOTOWE .....


Recommended Posts

Masz zamiar pozbyć się zbiornika 10 000 litrów?
A masz podłogówkę?

To masz źle w głowie!

(mnie się zaczyna śnić stara cysterna kolejowa, lub i dwie...)

Adam M.

Elutku
U Pani Osińskiej to nie.
Bywalcy znają tam niedaleko jakiś sklepik.
Można też zabrać coś "na bagaż", żeby nie szukać ulubionych specjałów.

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Uwaga, Uwaga !!!!

Może być tak, że do wtorku, nie będzie można rezerwować miejsc telefonicznie – Pani Teresa też ma „wyjazdową majówkę”.



dzięki za tą informację ..... ja dziś ograniczona ..... czasem ....
będę z doskoku dziś na forum i na stałe późnym wieczorkiem ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

fajnie, na mój mail też nie mam odpowiedzi icon_sad.gif będę spać na łące...



nie martwić się , nie brać pod uwagę łąki .... icon_lol.gif
bedzie wszystko dobrze ..... miejscówek więcej niż zapisanych osób .... nie ma opcji coby się ktoś nie załapał ...
skoro Pani Teresa jest na wyjazdówce to pewnie nie ma dostępu również do neta - odbierze maile jak wróci.... icon_wink.gif

Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

ja się wstępnie szykuję - męża do Warszawki do kolegów odstawię, a sama przyjadę, tylko że tam w Warszawce nocleg będzie, jakoś muszę do miasta wrócić..


Pani Smith - jak tylko bede stac na nogach tzn nie bede zasypiał icon_wink.gif to sie jakos dogadamy...nie mart sie na zapas icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

cieszę się na to spotkanie, ale zarazem trochę boję... icon_redface.gif
większość zna się już osobiście, pewnie potworzą się różne "grupki" icon_wink.gif a ja, sierotka, będę sama siedzieć icon_sad.gif icon_rolleyes.gif



chyba oszalałaś ..... jakie grupki? icon_eek.gif
kochana ..... nie w tym towarzystwie .... icon_wink.gif icon_lol.gif
a sama? to chciałam Cię oświecić, że Ci się wydaje .... nasi forumowi chopcy nigdy nie pozwalają żadnej babeczce samej siedzieć .... od razu w Twoim stwierdzeniu da sie odczuć nieznajomość tematu z praktyki .... ale to się zmieeeeeni .... praktyka już za półtora miesiąca .... potem będziesz z nami już na każdym spotkaniu ..... zobaczysz ..... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
    • Co Ty .... ja muszę mieć wszystko zaplanowane na taki wyjazd  Gdybym jechała na weekend, to mogłabym pójść na spontan może nieco bardziej ... ale ja tam tydzień prawie będę, więc wolę, żeby mnie nic nie zaskoczyło  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...