Skocz do zawartości

Domek Ciril!!!


Recommended Posts

Ręce mam nadwyrężone... Schudłam 6 kg. Maluję i gruntuję.
Podłączone do bufora oba obiegi grzewcze - w domku ciepło... dziś będzie kontrola instalacji cwu, czyli otwarcie drogi na linii bufor - zasobnik cwu...Zgapiliśmy się i dopiero dzisiaj jedziemy po brykiet - 650 zł/t - troszkę przepłacimy, bo rodzice wiosną kupowali po 540 zł/t icon_sad.gif
Link do komentarza
Ciril, byczo z tym kiminkiem masz.
Napisz, proszę, jak masze ocieplony domek: ściany, podłoga, dach. Przejrzałem Twój dziennik, ale nie znalazłem. Czy Twój domek ma ścianę trójwarstwową? Gdzieś przy lukarnie widziałem jakiś styropian.
Chodzi mi o to ze względu na kominek. I wahom się, czy nie kupić 20kW, choć z szacunków wychodzi mi 14kW.
Link do komentarza
PeZet mam ścianę 3w... dach mam jeszcze nieocieplony, poddasze niepodłączone (i na tą zimę tak zostanie). Na zimę rozłożę na stropie jeszcze 10 lub 15 cm wełny (w stropie jest 5 cm styropianu).
W podłodze w piwnicy mam 10 cm styro. Piwnica ogrzewana do temp maks. 15 st C (ma być)...

Ogólnie mam problem z buforem - przelewa mi się w nim, a to znaczy, że jest powietrze...
Spuściłam na pompie, a jak odpowietrzyć resztę???
Link do komentarza
Problem z buforem pokonany... Dopełniłam bufor, aż przelało wodę w spłuczce nad kominkiem i wypchnęło całe powietrze... minus jest jeden - dopóki nie będzie podłączona automatyka i pompa kominka nie będzie się wyłączała przy temp. poniżej 40 stC będzie się przelewało a w efekcie zaciągnie ze spłuczki powietrze po ostygnięciu... (fizyka - rozszerzalność cieplna cieczy)... wczoraj uruchomiliśmy instalację cwu - działa icon_wink.gif Zakupiłam farby do salonu i sypialni i jadalni.... tylko te wykusze...
ściany pogruntowane
sufity na gotowo pomalowane
jeszcze podwieszenia w łazienkach do zrobienia....
i podłogi, po płytkach icon_sad.gif


india u mnie tak zaawansowany etap to tylko na parterze. Piwnica i piętrona razie stoją nieruszane (prócz tynków i wylewek nic nie ma)


A nie wiem czy się chwaliłam, że mam prowizoryczną kuchnie icon_wink.gif
Link do komentarza
My działamy na dole i na gorze, ale ciagle jakieś problemy się pojawiają icon_sad.gif
Ciril ja mam zrobic u siebie podpis z moim dziennikiem ?? wiem durne pytanie, ale nie potrafie tego zrobić.
Ja nie gruntowałam wylewek, szczerze byłam nieświadoma, że trzeba to zrobić.
Załamuje mnie ta budowa, trzeba było mieszkanie kupic
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...