Skocz do zawartości

KOLEKTORY SŁONECZNE


Gość AS

Recommended Posts

tomaszL - jeśli chcesz korzystać z ciepłej wody głównie latem to twoj tok myślenia wygląda na poprawny.
zgodnie z tym co pisał novi - poszukaj fachowej porady. Niektórzy rzeczywiście nie potrafią dobrze montować kolektorów a dobry montaż to więcej niż połowa sukcesu w tym przypadku.
Jeśli masz jakies problemy to pisz na forum lub tutaj: kontakt@solarid.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam wszystkich
a czy robił ktoś zestawienie jak się ma koszt kolektorów pod ogrzewanie c.w.u. do np pompy ciepła powietrze/woda ?
pompa działa cały czas niezależnie od nasłonecznienia - (zakładam że rozmawiamy głownie o podgrzewaniu wody w sezonie letnim) dzień noc nie ma większego znaczenia , koszt z tego co widziałem w necie to ok 7 tys.
dodatkowy plus to ciepła woda latem i opcja małego klimatyzatora bo znacznie ochładza powietrze przerobione icon_biggrin.gif
co wy na to ?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
katalog SOLAR PACK (Francja)

http://z4.posrednio.pl/psr367/342e05670018..._katalogowa.pdf

Proszę sobie dodać roczne zyski ze słońca z 3.5 m2 x 450kWh i odjąć
- straty na zasobniku 3.17kWh/ dziennie x 365
-straty na cyrkulacji solar / nie podano
-zużycie energii przez pompkę solar zasobnik 2000h x 60W
-straty zbiorniku wyrównawczym nie podano
-straty na cyrkulacji zasobnik krany nie podano
-pompka zasobnik/krany zależy od ustawień
-Nie robiąc w/w zestawu może Pan 14 000 zł. wpłacić na konto co da rocznie 800zł!co daje 1800kWh prądem!

Dodam, że ja przy niecetralnej instalacji mieszczę sie w 250kWh/naobę rocznie.

jak to może mieć dodatni bilans?????

badania kolektorów http://www.itw.uni-stuttgart.de/abteilungen/tzs/berichte.php
Link do komentarza
Cytat

katalog SOLAR PACK (Francja)

http://z4.posrednio.pl/psr367/342e05670018..._katalogowa.pdf

Proszę sobie dodać roczne zyski ze słońca z 3.5 m2 x 450kWh i odjąć
- straty na zasobniku 3.17kWh/ dziennie x 365
-straty na cyrkulacji solar / nie podano
-zużycie energii przez pompkę solar zasobnik 2000h x 60W
-straty zbiorniku wyrównawczym nie podano
-straty na cyrkulacji zasobnik krany nie podano
-pompka zasobnik/krany zależy od ustawień
-Nie robiąc w/w zestawu może Pan 14 000 zł. wpłacić na konto co da rocznie 800zł!co daje 1800kWh prądem!

Dodam, że ja przy niecetralnej instalacji mieszczę sie w 250kWh/naobę rocznie.

jak to może mieć dodatni bilans?????

badania kolektorów http://www.itw.uni-stuttgart.de/abteilungen/tzs/berichte.php



Więcej szczegółów na temat tego zasobnika jest tutaj :
http://www.jz24.pl/wiecej/atlantic/solar_k..._katalogowa.pdf
Straty są rzeczywiście równe 3,17kWh/24h ale przy temperaturze magazynowanej wody 65st. C i temperaturze otoczenia 20st. C.
Kolektory słoneczne w naszej strefie klimatycznej są w stanie wyprodukować ok. 550kWh/m2. Oczywiście wszystko zależy od sposobu ich użytkowania.
W tym zestawie są np. proponowane 2 kolektory o powierzchni absorbera ok. 3,5m2, co daje 1925kWh energii.
Latem z 1m2 kolektorów można osiągnąć moc ok. 700W, często przez 8h/dobę. Oznacza to 19,6kWh energii na dobę, co pozwala zasobnik 300l podgrzać o ok. 55st. C, czyli np. od temp. 10st. C do 65st. C. Straty zasobnika spowodują spadek temperatury w ciągu I doby o 9st. C (3,17kWh/24h). Jednak w następnej dobie straty będą już mniejsze (ok. 2,5kWh/24h - 7K). Jeszcze po dwóch dobach od słonecznego dnia będzie zapas 300l ciepłej wody o temperaturze ponad 45st. C.
Oczywiście gdy słońca nie ma, lub jest go mniej nie ma potrzeby grzania zasobnika do 65st. C, spokojnie wystarczy 45st. C i to niekoniecznie cały (wykorzystanie warstwowego rozkładu temperatur. Przy temperaturze 45 st. C i temperaturze otoczenia 23st. C (w końcu te straty też powodują nagrzanie pomieszczenia) straty spadają do 1,62kWh/24h.
Taką wielkość proponuję przyjąć za miarodajną. 1,62*365=591kWh/rok.

Nie wiem skąd Pan wziął 2000h pracy pompy solarnej? Oznaczałoby to pracę pompy przez 5,5h dziennie. Chwali się Pan znajomością automatyki, a nie może Pan pojąć, że pompa obiegowa solarów pracuje tylko wtedy gdy jest słońce, a właściwie wtedy, gdy jest odpowiednia różnica temperatury pomiędzy kolektorami i zasobnikiem. Wyklucza to jałową prace pompy - pracuje ona tylko wtedy, gdy kolektory dostarczają więcej energii niż zużywa pompa obiegowa. Zauważył Pan, że zastosowano tam :
Cytat

• pompa cyrkulacyjna o zmiennej prędkości obrotowej,
• elektroniczny regulator natężenia przepływu czynnika grzewczego,

Dla takiej pompy zakładanie średniej mocy 60W jest kpiną.
W zestawieniu badań kolektorów, tych konkretnych z zestawu brak.
Link do komentarza
czytam te posty i tak sie zastanawiam, niedlugo planuje zaczac budowe (jak tylko uporam sie z papierami) i do niedawna w planach mialem ogrzewac wode urzytkowa gazem w lecie, natomiast w sezoenie grzewczym ogrzewac wode uzytkowa drugim zrodlem tj. piecem na paliwa stale ktory bylby glownym zrodelem ciepla do c.o. Od pewnego czasu zaczalem sobie myslec ze tyle pieniedzy ile wydam na instalacje gazaowa oraz przylacz do domu (dzialki) gazu, wystarczy mi na zrobienie calkiem niezlej instalacji solarnej. Pomyslalem o solarach prozniowych gdyz te podobno lepiej radza sobie w pochmurne dni kiedy slonca jest malo. Tylko teraz nie znam nikogo kto mialby takie kolektory (prozniowe), a nie wiem czy w okresach przejsciowych takie kolektory ngrzeja mi wode do takiej temperatury aby komfortowo jej uzywac, kiedy to nie pali sie w centralnym (i tym samym nie dogrzewa sie wody uzytkowej). Mam znajomych ktorzy maja kolektory plaskie i w takie dni jak mielismy ostatnio gdzie prawie wogole slonce zza chmur nie wychodzilo woda byla grzana tylko i wylacznie piecem do c.o.

Jesli takie kolektory nagrzeja wode w okresie pazdziernik listopad i potem marzec kwiecien to ja sie na to pisze i chetnie sobie cos takiego zainstaluje ale jesli to mam tylko miec w lecie a w pazdzierniku rozpalac w piecu zeby sie umyc albo umyc naczynia to troche przestaje mi sie podobac. Pomyslalem jeszcze o ewentualnym zbiorniku na wode z 2 werzownicami (solary i piec) i z grzalka elektryczna ktora dogrzewalaby wode w razie mocnego spadku temperatury w okresach przejsciowych kiedy to solary nie wydalaja a w piecu sie jeszcze nie pali.

Moze ma ktos w tym doswiadczenia i sie podzieli.

aha jeszcze jedno widze ze sceptycznie nastawieni userzy tego forum ktorzy sie tu wypowiedzieli, nie maja u siebie solarow.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

czytam te posty i tak sie zastanawiam, niedlugo planuje zaczac budowe (jak tylko uporam sie z papierami) i do niedawna w planach mialem ogrzewac wode urzytkowa gazem w lecie, natomiast w sezoenie grzewczym ogrzewac wode uzytkowa drugim zrodlem tj. piecem na paliwa stale ktory bylby glownym zrodelem ciepla do c.o. Od pewnego czasu zaczalem sobie myslec ze tyle pieniedzy ile wydam na instalacje gazaowa oraz przylacz do domu (dzialki) gazu, wystarczy mi na zrobienie calkiem niezlej instalacji solarnej. Pomyslalem o solarach prozniowych gdyz te podobno lepiej radza sobie w pochmurne dni kiedy slonca jest malo. Tylko teraz nie znam nikogo kto mialby takie kolektory (prozniowe), a nie wiem czy w okresach przejsciowych takie kolektory ngrzeja mi wode do takiej temperatury aby komfortowo jej uzywac, kiedy to nie pali sie w centralnym (i tym samym nie dogrzewa sie wody uzytkowej). Mam znajomych ktorzy maja kolektory plaskie i w takie dni jak mielismy ostatnio gdzie prawie wogole slonce zza chmur nie wychodzilo woda byla grzana tylko i wylacznie piecem do c.o.

Jesli takie kolektory nagrzeja wode w okresie pazdziernik listopad i potem marzec kwiecien to ja sie na to pisze i chetnie sobie cos takiego zainstaluje ale jesli to mam tylko miec w lecie a w pazdzierniku rozpalac w piecu zeby sie umyc albo umyc naczynia to troche przestaje mi sie podobac. Pomyslalem jeszcze o ewentualnym zbiorniku na wode z 2 werzownicami (solary i piec) i z grzalka elektryczna ktora dogrzewalaby wode w razie mocnego spadku temperatury w okresach przejsciowych kiedy to solary nie wydalaja a w piecu sie jeszcze nie pali.

Moze ma ktos w tym doswiadczenia i sie podzieli.

aha jeszcze jedno widze ze sceptycznie nastawieni userzy tego forum ktorzy sie tu wypowiedzieli, nie maja u siebie solarow.



witam
wtrące swoje zdanie.jesli planujesz gaz i kocioł na paliwo stałe, proponuje kocioł na paliwo stałe(wegiel miał) taki , nie jestem ani producentem , ani instalatorem, żeby mnie tutaj nie posądzili o kryptoreklame , ja tylko sprzedaje icon_biggrin.gif , mamy taki kocioł zainstalowany więc moge coś powiedziec na ten temat na emaile tlasek27@op.pl
co do kolektorów słonecznychto będę instalował u siebie na wiosnę , i myślę ze wiosna lato późna jesień odpadnie mi rozpalanie w piecu.
Jeżeli wystarczająco ciepła woda będzie w zbiorniku 250litrów uzyskana z solarów to bede dogrzewał się kominkiem aż do momentu znaczacego spadku temperatury zewnetrznej jak i w zbiorniku.
Mam znajomego który ma solary i kocioł z firmy Kamen Retortowy. i w pierwszym roku dosyć sporo mu nabijała rachunek grzałka która była podpięta , z tego względu jesli nastawioną miał temp. na 68 stopni C. a solary mogły osiągnąc 64 stopnie tylko, to różnicę miała dogrzewać grzałka.., tak jak to zrozumiałem , ale sprawdze u siebie i napisze.
w późniejszym czasie mam zamiar zmienic piec na taki . coś moge o nim tak w skrócie tanie paliwo (miał) spala się "ładnie" czyli nie ma skorupy która się tworzy w zwykłych piecach miałowych górnego spalania. nie brakuje ciągłości dostarczania ciepła do domu, a przy ogrzewaniu podłogowym wodnym to jest bardzo ważny argument o którym nikt nie wspomina za często...
brak zadymienia w kotłowni to jest najważniejszy argument. ci co maja kotłownie na węgiel i miał to wiedza o czym pisze.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Przy wyborze kolektorów, jeśli już zdecydujemy się na kolektory płaskie. Wypadało by się przyglądnąć ich budowie wewnętrznej. Na rynku mamy wielu producentów kolektorów harfowych, które posiadają wiele połączeń i mogą ulegać rozszczelnieniu. Natomiast przy kolektorach słonecznych meandrycznych, ten problem nie występuje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
Cytat

Przy wyborze kolektorów, jeśli już zdecydujemy się na kolektory płaskie. Wypadało by się przyglądnąć ich budowie wewnętrznej. Na rynku mamy wielu producentów kolektorów harfowych, które posiadają wiele połączeń i mogą ulegać rozszczelnieniu. Natomiast przy kolektorach słonecznych meandrycznych, ten problem nie występuje.

Pozdrawiam


Ale za to w meandrach występuje opór przepływu, niedoceniane przegrzewanie się instalacji w momencie osiągnięcia wyższych temp. w zbiorniku co skutkuje mniejszą sprawnością. trzeba brać pod uwagę wszystkie za i przeciw a jest ich jednak wiele.
pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza
Cytat

planuje założyć zestaw 2 kolektory płaskie firmy na H.....X i podprowadzic sobie kranik z ciepłą wodą na zew.
jednynie na co zwracałem uwage, to na budowe kolektora (budowa Harfowa , nie Meandrowa) , efektywność w okresie Letnim, cena. czy coś źle zrobie ??


bardzo dobry wybór, naprawdę polecam,
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam
Temat kolektorów słonecznych widać odżywa icon_smile.gif Wziąwszy pod uwagę solidne dotacje - zdecydowanie polecam wykorzystanie tego sprzyjającego okresu na tego typu inwestycję. Należy tylko przy tym pamiętać, że efektywność instalacji solarnych nie tyle zależy od idei kolektorów a po prostu od sposobu ich wykorzystania w projekcie instalacji grzewczej.

Macie tutaj ładnie przedstawioną na rysunku budowę płaskich kolektorów:
http://www.buderus-in-serwis.pl/logasol_ske.htm
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Przy wyborze kolektorów, jeśli już zdecydujemy się na kolektory płaskie. Wypadało by się przyglądnąć ich budowie wewnętrznej.



Tylko jak, jeżeli jest się umówmy się w tej materii laikiem. A sprzedawca, czy monter zawsze powie, że jego kolektory są dobre, najlepsze i na pewno nic się nie będzie działo???
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
No a jakie informacje Cię interesują ? Ja mam kolektory próżniowe, dwa dokładnie, na dachu mojego domku, mam z nich ciepłą wodę przez sporą część roku i nie kupowałam jakiś tam strasznie drogich, firmowych kolektorów tylko z rodzimej firmy i jestem zadowolona. tak liczę i już chyba 5 rok będzie szedł jak z nich korzystam ,rany jak ten czas leci... Tylko co Ci jeszcze napisać?
Link do komentarza
Witam. Oby jak najpóźniej, oczywiście ten szron i śnieg, ewentualnie jak ktoś barzo na niego czeka to trochę powinno być w każdej lodówce icon_wink.gif
A wracając to kolektorów Lidia67 ja potrzebowałbym, no zastanawiałem się nad montażem kolektorów które by ngrzały ciepłej wody w lato, tak aby można było wyłączyć piec. Własnie nie chciałbym jakiś bardzo drogich, ile zapłaciłaś za całą swoją instalację, czy są wystarczające do nagrzania wody na potrzeby rodziny, potrzebują jakiś serwisów i czy robicie to sami czy trzeba brać firmę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jak wyglada sytuacja ze szronem i śniegiem ?



No my właśnie zaszronione pod domem mamy icon_wink.gif ale śniegu nie widać icon_neutral.gif
A jak Ci chodzi o kolektory to szron im nie przeszkadza. Jak mamy słoneczny dzień to zbiornik wody mi nagrzewają do 35stopni mimo szronu. No a co do śniegu to pamiętam, że Solar Tech ma kolektory które łatwo się czyszczą ze śniegu no i faktyczne widzę, że przy małych opadach śnieg spokojnie się zsuwa
A nawet jak kolektory sa pokryte śniegiem częściowo to i tak grzeją mi wodę tak do 30stopni oczywiście jak mamy dzień słoneczny
Link do komentarza
Cytat

Witam. Oby jak najpóźniej, oczywiście ten szron i śnieg, ewentualnie jak ktoś barzo na niego czeka to trochę powinno być w każdej lodówce icon_wink.gif
A wracając to kolektorów Lidia67 ja potrzebowałbym, no zastanawiałem się nad montażem kolektorów które by ngrzały ciepłej wody w lato, tak aby można było wyłączyć piec. Własnie nie chciałbym jakiś bardzo drogich, ile zapłaciłaś za całą swoją instalację, czy są wystarczające do nagrzania wody na potrzeby rodziny, potrzebują jakiś serwisów i czy robicie to sami czy trzeba brać firmę.
Pozdrawiam



Myślę, że jak chcesz grzać wodę tylko latem to powinny Ci wystarczyć kolektory płaskie, bo mnie zależało na efektywnym podgrzewaniu wody praktycznie przez cały rok dlatego wybrałam te próżniowe, bo są pod tym względem lepsze. Co do ceny to ja kupowałam 5 lat temu więc Ci to mało powie, bo przecież ceny kolektorów znacznie spadły no i teraz można mieć jeszcze dopłatę. Ale Solar-Tech powinien na stronie mieć cennik, zerknij sobie bo tak mi się coś zdaje
Czy wystarcza na potrzeby rodziny.. ja mam 4-osobową gromadkę i spokojnie wystarczy , wybierzesz odpowiedni zestaw i wody pod dostatkiem. No a serwisy.. to co 4 lata trzeba sprawdzić stan glikolu i za to się płaci bo to robi serwis i tyle. No i mnie raz w ciągu 5 lat zepsuła się rura- pojawiła sie para wodna, zgłosiłam do serwisu , przyjechali i okazało się że się rozszczelniła ale firma szybciutko się z tym uporała - tyle z nimi problemów-praktycznie wcale

A przy okazji życzę wszystkim Spokojnych i Rodzinnych Świąt icon_smile.gif pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Ja chętnie bym poczytał na temat kolektorów i ich przydatności w domu, jednak reklama mnie nie interesuje tak, że proszę o jakieś konkrety, najlepiej osób które mają kolektory u siebie.
Pozdrawiam



ewamariusz napisał wyraźnie - ze nie interesuje go REKLAMA tylko info od osób które mają kolektory, dlatego piszę
ale widać nie spodobało się to pewnie konkurencji skoro mnie zbeształa
Bo ja właśnie użytkuję kolektory, a ten który mnie posądza o reklamę je instaluje i tym jeszcze chwali się w podpisie, to chore jakieś

ewamariusz, pisz na priv jak będziesz się chciał więcej dowiedzieć o kolektorach Solar-Techu
służę radą jako zadowolona użytkowniczka których jednak na forum nie chcą , bo wolą klikę instalatorów i dystrybutorów

najlepszego w Nowym Roku wszystkim życzę icon_smile.gif) Lidzia
Link do komentarza
Cytat

ewamariusz napisał wyraźnie - ze nie interesuje go REKLAMA tylko info od osób które mają kolektory, dlatego piszę
ale widać nie spodobało się to pewnie konkurencji skoro mnie zbeształa
Bo ja właśnie użytkuję kolektory, a ten który mnie posądza o reklamę je instaluje i tym jeszcze chwali się w podpisie, to chore jakieś


to do mnie icon_biggrin.gif
wyobraź sobie, że mam na dachu 50 rur próżniowych z najwyższej półki, na dodatek też je instaluję, jeżeli klient się uprze,
a mimo to nie polecam w tej chwili są lepsze i tańsze rozwiązania,
natomiast to co Ty robisz to w najczystszej formie reklama,
i tutaj zdania nie zmienię,
Link do komentarza
Cytat

to do mnie icon_biggrin.gif
wyobraź sobie, że mam na dachu 50 rur próżniowych z najwyższej półki, na dodatek też je instaluję, jeżeli klient się uprze,
a mimo to nie polecam w tej chwili są lepsze i tańsze rozwiązania,
natomiast to co Ty robisz to w najczystszej formie reklama,
i tutaj zdania nie zmienię,




Wkleję podpis 1950 bo może niektórzy nie zauważyli:
TUTAJ, NAPRAWDĘ WARTO
aquarius@onet.eu
"AQUARIUS" Systemy Grzewcze i Sanitarne

I co? NACHALNA REKLAMA. I tutaj zdania nie zmienię. Edytowano przez instalator 7 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
jak sam zauważyłeś, nie każdy to zauważa i jego wolą jest zobaczyć co tam jest,
natomiast jedynym miejscem gdzie coś polecam jest dział ogłoszeń, bo tam można,
po za tym, wybacz ale Twoja historia na forum, jest bardzo krótka i może to i jest uprzedzenie ale nie jesteś wiarygodny
Link do komentarza
Cytat

ewamariusz napisał wyraźnie - ze nie interesuje go REKLAMA tylko info od osób które mają kolektory, dlatego piszę
ale widać nie spodobało się to pewnie konkurencji skoro mnie zbeształa
Bo ja właśnie użytkuję kolektory, a ten który mnie posądza o reklamę je instaluje i tym jeszcze chwali się w podpisie, to chore jakieś

ewamariusz, pisz na priv jak będziesz się chciał więcej dowiedzieć o kolektorach Solar-Techu
służę radą jako zadowolona użytkowniczka których jednak na forum nie chcą , bo wolą klikę instalatorów i dystrybutorów

najlepszego w Nowym Roku wszystkim życzę icon_smile.gif) Lidzia


Nie odróżniasz dwóch zasadniczy rzeczy, za reklamę uważa się gościa co jeszcze dobrze nie zalogował się a wychwala jakiś produkt w swoich postach po tajniacku, natomiast 1950 oficjalnie i jawnie podał czym się zajmuje a poza tym jest już od jakiegoś czasu na forum i trochę postów na kącie ma.

Cytat

I co? NACHALNA REKLAMA. I tutaj zdania nie zmienię.


Nachalny a w dodatku porywczy to Ty jesteś, jakbyś miał jako takie pojęcie to byś się tak nie wyrywał do przodu przed szereg.I nie piszę tego w obronie 1950 bo zaraz jeszcze mi zarzucisz reklamę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ewamariusz napisał wyraźnie - ze nie interesuje go REKLAMA tylko info od osób które mają kolektory, dlatego piszę
ale widać nie spodobało się to pewnie konkurencji skoro mnie zbeształa
Bo ja właśnie użytkuję kolektory, a ten który mnie posądza o reklamę je instaluje i tym jeszcze chwali się w podpisie, to chore jakieś

ewamariusz, pisz na priv jak będziesz się chciał więcej dowiedzieć o kolektorach Solar-Techu
służę radą jako zadowolona użytkowniczka których jednak na forum nie chcą , bo wolą klikę instalatorów i dystrybutorów

najlepszego w Nowym Roku wszystkim życzę icon_smile.gif) Lidzia


Witam.
Już od pewnego czasu na tym jak i na innych forach związanych z tematem kolektorów słonecznych koledzy z S...T utworzyli armię użytkowników podszywającą się przez kobiety. I wychwalają tą Cińszczyznę będąc zadowolonym. Tekst za każdym razem jest ten sam: Mam od pięciu lat kolektory i jestem zadowolona. Aby nie być gołosłownym podam linki do innych forum:
http://www.forumbudowlane.pl/vt/6006/0/jak...tory-posiadacie użytkownik monika973
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...owe-czy-płaskie użytkownik ooksana
http://wokolslonca.pl/forum/viewtopic.php?id=13 użytkownik osik
http://moj.dom.pl/forum_topic.php?forum_id...8711#post_18711 użytkownik antonina
Dla ułatwienia podam, że są jeszcze fora gdzie Was kobitki jeszcze nie było. Do dzieła
pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza
Cytat

jak sam zauważyłeś, nie każdy to zauważa i jego wolą jest zobaczyć co tam jest,
natomiast jedynym miejscem gdzie coś polecam jest dział ogłoszeń, bo tam można,
po za tym, wybacz ale Twoja historia na forum, jest bardzo krótka i może to i jest uprzedzenie ale nie jesteś wiarygodny



I dobrze mówisz.
A reszta zostawcie doktora w spokoju. Gra uczciwie. I jeśli radzi coś poza ogłoszeniami, to radzi szczerze. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.
Już od pewnego czasu na tym jak i na innych forach związanych z tematem kolektorów słonecznych koledzy z S...T utworzyli armię użytkowników podszywającą się przez kobiety. I wychwalają tą Cińszczyznę będąc zadowolonym. Tekst za każdym razem jest ten sam: Mam od pięciu lat kolektory i jestem zadowolona. Aby nie być gołosłownym podam linki do innych forum:
http://www.forumbudowlane.pl/vt/6006/0/jak...tory-posiadacie użytkownik monika973
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...owe-czy-płaskie użytkownik ooksana
http://wokolslonca.pl/forum/viewtopic.php?id=13 użytkownik osik
http://moj.dom.pl/forum_topic.php?forum_id...8711#post_18711 użytkownik antonina
Dla ułatwienia podam, że są jeszcze fora gdzie Was kobitki jeszcze nie było. Do dzieła
pozdrawiam.
Witold



A czy to takie dziwne, że klienci mogą być zadowoleni z dobrego produktu?icon_smile.gif. Przynajmniej Solar-Tech w przeciwieństwie do Pana nie kryje się z tym, że podzespoły do produkcji ich kolektorów pochodzą z Chin. A co klienci mówią dobrego o Pana kolektorach?
Link do komentarza
Cytat

Nie odróżniasz dwóch zasadniczy rzeczy, za reklamę uważa się gościa co jeszcze dobrze nie zalogował się a wychwala jakiś produkt w swoich postach po tajniacku, natomiast 1950 oficjalnie i jawnie podał czym się zajmuje a poza tym jest już od jakiegoś czasu na forum i trochę postów na kącie ma.


Nachalny a w dodatku porywczy to Ty jesteś, jakbyś miał jako takie pojęcie to byś się tak nie wyrywał do przodu przed szereg.I nie piszę tego w obronie 1950 bo zaraz jeszcze mi zarzucisz reklamę icon_biggrin.gif



O co ci chodzi? Nie znam Lidzi i też należę do ,,kliki instalatorów''.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

O co ci chodzi? Nie znam Lidzi i też należę do ,,kliki instalatorów''.


Ale zarzucasz 1950 że prowadzi NACHALNĄ REKLAMĘ i z Twojego posta tak wynika że on jest w nie w porządku a Lidia67 Ok.
Link do komentarza
Cytat

Poza tym podała tyle zalet instalacji solarnej od XXXXXX (moja cenzura), że wydało się to Wam podejrzane.



Jeśli już, to podała zalety każdej instalacji solarnej.
XXXXXX (moja cenzura) ani w ofercie, ani w wykonaniu nie odbiega w niczym od innych firm. Fakt, różni się tym, że prowadzi na różnych forach, przestarzałą i szytą grubymi nićmi kampanię „reklamową”.
Link do komentarza
Cytat

O co ci chodzi? Nie znam Lidzi i też należę do ,,kliki instalatorów''.


Dla pełniejszego obrazu:

Cytat

do Kesz:
Jestem autoryzowanym instalatorem Solar-Tech i pozwól że wyjaśnie ci parę rzeczy.
1.Wężownica o powierzchni większej o 30% w zbiorniku przyczynia się do szybszego oddawania ciepła z solarów.


Witold
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

1950 napisał wcześniej, że to Lidia prowadzi nachalną reklamę, a on też nie był bez winy (patrz podpis). Lidia przyznam przesadziła- zachowała się agresywnie. Poza tym podała tyle zalet instalacji solarnej od Solar-Tech, że wydało się to Wam podejrzane.


Widzę,że jednego nie rozumiesz. Jeżeli ktoś ma w podpisie czym się zajmuje to gra w otwarte karty a nie robi podchodów po tajniacku.Jakby Lidia67 umieściła w swojej stopce ,że jest przedstawicielem danej firmy też by się nikt nie czepiał i zapewniam Cię ,że jej wypowiedzi byłyby wiarygodniejsze od tych które napisała "po tajniacku".
Zresztą nic dodać nic ująć do wypowiedzi a dokładnie do cytatu który napisał bachus :
CYTAT("instalator 7")
"do Kesz:
Jestem autoryzowanym instalatorem Solar-Tech i pozwól że wyjaśnie ci parę rzeczy.
1.Wężownica o powierzchni większej o 30% w zbiorniku przyczynia się do szybszego oddawania ciepła z solarów."
Link do komentarza
Cytat

Widzę,że jednego nie rozumiesz. Jeżeli ktoś ma w podpisie czym się zajmuje to gra w otwarte karty a nie robi podchodów po tajniacku.Jakby Lidia67 umieściła w swojej stopce ,że jest przedstawicielem danej firmy też by się nikt nie czepiał i zapewniam Cię ,że jej wypowiedzi byłyby wiarygodniejsze od tych które napisała "po tajniacku".
Zresztą nic dodać nic ująć do wypowiedzi a dokładnie do cytatu który napisał bachus :
CYTAT("instalator 7")
"do Kesz:
Jestem autoryzowanym instalatorem Solar-Tech i pozwól że wyjaśnie ci parę rzeczy.
1.Wężownica o powierzchni większej o 30% w zbiorniku przyczynia się do szybszego oddawania ciepła z solarów."


Ja też gram w otwarte karty pisząc ze jestem instalatorem firmy j.w.
Zadowolony użytkownik (czy użytkownicy) to od razu dla Was reklama. Ale z drugiej strony jeśli ktoś ma jakiś produkt, pisze jakiej firmy i jawnie pisze lub mówi, że jest z niego zadowolony to można to nazwać reklamą. Idąc dalej tym tropem na reklamie wielu firm opiera się cały świat i w mniejszym lub większym stopniu wszystkie fora internetowe.
Link do komentarza
Cytat

Ja też gram w otwarte karty pisząc ze jestem instalatorem firmy j.w.
Zadowolony użytkownik (czy użytkownicy) to od razu dla Was reklama. Ale z drugiej strony jeśli ktoś ma jakiś produkt, pisze jakiej firmy i jawnie pisze lub mówi, że jest z niego zadowolony to można to nazwać reklamą. Idąc dalej tym tropem na reklamie wielu firm opiera się cały świat i w mniejszym lub większym stopniu wszystkie fora internetowe.


Kolego kręcisz,najpierw to twierdziłeś że nie należysz do "kliki instalatorów " a jak udowodnił bachus że jesteś instalatorem to teraz się przyznajesz.i jak masz być czy raczej Twoje posty mają być wiarygodne.I jeszcze jedno widziałeś reklamę co by nie zachwalała produktu?Tu nie chodzi o reklamę bo do tych rzeczy jest inny dział tu chodzi o wypowiedzi użytkowników i instalatorów tu też i przedstawicieli firm ale w sposób wyważony i nie wypada zbytnio zachwalać swojego produktu to nie smacznie wygląda w oczach forumowiczów. Ale Ty jak chcesz to pisz co chcesz i jak chcesz takie Twoje prawo jak i moje :DPozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kolego kręcisz,najpierw to twierdziłeś że nie należysz do "kliki instalatorów " a jak udowodnił bachus że jesteś instalatorem to teraz się przyznajesz.i jak masz być czy raczej Twoje posty mają być wiarygodne.I jeszcze jedno widziałeś reklamę co by nie zachwalała produktu?Tu nie chodzi o reklamę bo do tych rzeczy jest inny dział tu chodzi o wypowiedzi użytkowników i instalatorów tu też i przedstawicieli firm ale w sposób wyważony i nie wypada zbytnio zachwalać swojego produktu to nie smacznie wygląda w oczach forumowiczów. Ale Ty jak chcesz to pisz co chcesz i jak chcesz takie Twoje prawo jak i moje :DPozdrawiam


Zwróć uwagę Bachus zacytował moje słowa:,,też należę do ,,kliki instalatorów'''',a nie ,,nie należę do ,,kliki instalatorów''. Ale mimo wszystko dzięki za twoją uwagę.
Link do komentarza
Cytat

Zwróć uwagę Bachus zacytował moje słowa:,,też należę do ,,kliki instalatorów'''',a nie ,,nie należę do ,,kliki instalatorów''. Ale mimo wszystko dzięki za twoją uwagę.


icon_redface.gif Sorry pomyliło mi się ,szybciej pisałem niż myślałem icon_biggrin.gif
Miało być ,że bachus zacytował ,że jesteś instalatorem firmy Solar-Tech.
Link do komentarza
Cytat

Zadowolony użytkownik (czy użytkownicy) to od razu dla Was reklama.


A czytałeś kiedy psalmy pochwalne dla producentów którzy są na prawdę notowani w czołówce?
Dotyczy to praktycznie wszystkich branż.
Zachwalanie jako użytkownik pod niebiosa lokalnego producenta (dystrybutora), albo produktu o wątpliwej renomie jest niczym innym jak reklamą niskiego lotu, na która jak zaznaczył mhtyl forumowicze są dojść wyczuleni Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam Państwa serdecznie. Na początku się przedstawię- jestem właścicielem firmy SOLAR-TECH P.H.U. zajmującej się produkcją i dystrybucją systemów solarnych.

Nasza firma została ostatnio obsypana kłamliwymi oszczerstwami i pomówiona o reklamowe zagrania na kilku forach internetowych w tym i tutaj. Pragnę niniejszym przedstawić moje stanowisko w tej sprawie.

Ani ja ani żaden z moich pracowników nie zajmujemy się reklamą na forach internetowych i nie tworzymy armii kobiet&, jak to mało celnie określił autor tych nieprawdziwych wypowiedzi. Nasza firma ma wystarczającą ilość klientów więc nie musimy ich szukać takimi sposobami. Pomówienie w tej kwestii wystosowane przez niejakiego Pana Witolda/ Bachusa; będącego właścicielem firmy dla nas konkurencyjnej jest całkowicie niestosowne i niezgodne z prawdą. Jesteśmy oburzeni nieczystymi i nieetycznymi działaniami właściciela firmy Bachus , bezpodstawnymi pomówieniami tej osoby i jej kłamstwami wypisywanymi na forach w stosunku do naszej firmy.

Bardzo nieczysto Pan sobie pogrywa Panie Witoldzie. PROMOWANIE się na forach w sposób jaki Pan to robi - poprzez pisanie kłamliwych informacji o innych = konkurencyjnych firmach, wprowadzanie internautów w błąd mające na celu wypromowanie tylko swojej firmy i swoich usług oraz bezpodstawne pomówienia w jakich jest Pan "mistrzem" to bardzo nieetyczne zachowania. Mam szczerą nadzieje, że nie pozostaną one niezauważone przez Pana potencjalnych klientów.

Ja nie zaufał bym osobie i firmie, która tak nieczysto sobie pogrywa, która tak nieetycznie działa i tak szkaluje swoich konkurentów. W końcu musi być jakaś przyczyna takiego stanu rzeczy. czyby desperacja ??? czyżby firma Bachus miała TAK MAŁO KLIENTÓW lub by było TAK WIELU NIEZADOWOLONYCH z Waszych usług i produktów, że musi się Pan poniżać się do takich sposobów?


Wykazuje Pan wyraźny brak poszanowania dla swoich konkurentów - to wysoce nieprofesjonalne zachowanie , mojej firmie i mojej osobie zdecydowanie obce.

Uważam, że warto by było wykazać nieco rozwagi w rzucaniu swoimi oskarżeniami, Panie Witoldzie. Z wyrazami szacunku mimo wszystko ...



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...