Skocz do zawartości

Taras sasiada, a okno.


Recommended Posts

Witam.
Niedawno przeprowadzilem sie do nowego domu, jednak mam problem z sasiadami.
Aczkolwiek moje okno na parterze wchodzi centralnie na "ich" taras. Wydaje mi sie, ze zrobienie tarasu na chodniku przed klatka nie jest do konca zgodne z prawem, jednak pozostali mieszkancy zamknietego osiedla tez tak maja.. tylko ja nie. icon_cry.gif
Pytanie moje brzmi nastepujaco : Czy moge miec jakas przestren miedzy oknem a ich niezabudowanym tarasem czy nie? zalacam zdjecie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Witam.
Niedawno przeprowadzilem sie do nowego domu, jednak mam problem z sasiadami.
Aczkolwiek moje okno na parterze wchodzi centralnie na "ich" taras.


???

Cytat

Wydaje mi sie, ze zrobienie tarasu na chodniku przed klatka nie jest do konca zgodne z prawem, jednak pozostali mieszkancy zamknietego osiedla tez tak maja.. tylko ja nie.


To nie zazdrość?

Cytat

Pytanie moje brzmi nastepujaco : Czy moge miec jakas przestren miedzy oknem a ich niezabudowanym tarasem czy nie? zalacam zdjecie.


Zdjęcie - takie prawdziwe - pokazałoby więcej i dokładniej...

To mieszkanie jest świeżo zbudowane i oddane do użytku, kupione u dewelopera, czy kupowałeś je z drugiej ręki? Co mówią plany zagospodarowania otoczenia budynku? Czy to rzeczywiście był chodnik i został "zagarnięty" przez sąsiada?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Niedawno przeprowadzilem sie do nowego domu, jednak mam problem z sasiadami.
Aczkolwiek moje okno na parterze wchodzi centralnie na "ich" taras. Wydaje mi sie, ze zrobienie tarasu na chodniku przed klatka nie jest do konca zgodne z prawem, jednak pozostali mieszkancy zamknietego osiedla tez tak maja.. tylko ja nie. icon_cry.gif
Pytanie moje brzmi nastepujaco : Czy moge miec jakas przestren miedzy oknem a ich niezabudowanym tarasem czy nie? zalacam zdjecie.



macie jakieś zarząd osiedla i zebrania?
zapytaj na zebraniu
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam.
Niedawno przeprowadzilem sie do nowego domu, jednak mam problem z sasiadami.
Aczkolwiek moje okno na parterze wchodzi centralnie na "ich" taras. Wydaje mi sie, ze zrobienie tarasu na chodniku przed klatka nie jest do konca zgodne z prawem, jednak pozostali mieszkancy zamknietego osiedla tez tak maja.. tylko ja nie. icon_cry.gif
Pytanie moje brzmi nastepujaco : Czy moge miec jakas przestren miedzy oknem a ich niezabudowanym tarasem czy nie? zalacam zdjecie.


Z rysunku a nie ze zdjęcia,jaki zamieściłeś nic konkretnego nie widać. Jak kupowałeś ten domek to nie widziałeś co kupujesz? Masz chyba jakąś mapkę czy WZ abyś wiedział co jest Twoje a co sąsiada.
Normalnie powinno być 4 m, znaczy się twoje 4 m i sąsiada 4 m.
Link do komentarza
Gość stach
To pokaż nam jeszcze jak wygląda wejście na taras swojego sąsiada i pozostałe tarasy na tej pierzei..
Mnie się wydaje że taras sąsiadów powinien kończyć się przed jego oknem w został poniekąd bezprawnie powiększony aż do Twojego okna- a powinien mieć wielkość podobną do pozostałych.

Ale kiedy to się stało to i na jakich zasadach, przy czyim pozwoleniu to musisz wyjaśnić w administracji.

Oni na pewno mają wszystkie plany.
Link do komentarza
Sprawdź w umowie kupna co przynależy do Twojego segmentu, mieszkania - bo tak na oko ten taras, a w zasadzie jego większość jest częścią wspólną.

Ps. I nie bardzo wiem o co biega - wszak nie masz wyjścia z mieszkania na ten taras.
A że okna wychodzą na ten taras - a gdzie mają wychodzić ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
A mi się wydaje, że taras powinien kończyć się na wysokości okna sąsiada, mam na myśli to okno zakryte roletą, albo jest druga opcja, Twojego okna wychodzącego na ten taras nie powinno być.
Możesz jeszcze wnioskować do administracji o zabranie tych gazonów wraz z pergolami bo zabierają Ci światło.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...