Gość mhtyl Napisano 18 czerwca 2018 #51 Napisano 18 czerwca 2018 2 godziny temu, retrofood napisał: W tym segmencie nie do zdarcia jest 22-letnia Makita, którą pożyczam od szwagra. Nie chce się zepsuć i już. Przepracowała 19 lat na budowach, teraz ma emeryturę. Majsterkuje sobie czasami. Wkrętarka, nie szwagier. Bo starej daty maszyny były robione z porządnych materiałów, niekiedy az na wyrost. Teraz robią takie maszyny co ledwo wytrzymują okres gwarancji, dlaczego? ano po to aby firmy miały zbyt na swoje towary. 2 godziny temu, PeZet napisał: Sieciowa wkrętarka za 110 zł w Leroyu - jest nie do zdarcia. jako wiertarka, jako wkrętarka. Niebieska. Ja mam z Biedronki, kupiona trzy lata temu, oczywiście mowa o sieciowej, producent daje na nią 3 lata gwarancji, jak narazie hula i ma sie dobrze a dałem za nią 60 zł.
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 19 czerwca 2018 #52 Napisano 19 czerwca 2018 18 godzin temu, mhtyl napisał: Tylko zasadnicze pytanie tematu było o wiertarko-wkrętarkę sieciową, a nie na baterie. OK OK, nie chcę tu podawać linków bo sam je z uporem maniaka kasuję, z wyjątkiem sekcji Eksperta Firmy, ale ci czołowi też mają w ofercie wiertarki-wkrętarki na prąd. Tylko czasem trzeba coś pod sufitem przykręcić lub nawet coś pod okapem a w takim przypadku o przedłużacz się można zabić albo nawet na nim niechcący powiesić
Gość mhtyl Napisano 19 czerwca 2018 #53 Napisano 19 czerwca 2018 4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: OK OK, nie chcę tu podawać linków bo sam je z uporem maniaka kasuję, z wyjątkiem sekcji Eksperta Firmy, ale ci czołowi też mają w ofercie wiertarki-wkrętarki na prąd. Tylko czasem trzeba coś pod sufitem przykręcić lub nawet coś pod okapem a w takim przypadku o przedłużacz się można zabić albo nawet na nim niechcący powiesić Nie ma obawy o przedłużacz Ta wkrętarka z Biedronki wspomniana wyżej ma 6 m kabla (inne na pewno tez mają podobnej lub nawet dłuższe kable zasilające), w zupełności wystarcza bez używania przedłużacza, ale oczywiście bywają miejsca gdzie kabel by tylko przeszkadzał, choćby np montaż blachy na dachu (choć sam kiedyś używałem sieciowej wkrętarki przy kręceniu blachy na dachu i dałem radę )
MajsterWarszawski Napisano 21 czerwca 2018 #54 Napisano 21 czerwca 2018 Osobiście polecam urządzenia firmy Makita. Pracuję z tą marką niemal codziennie i jeszcze się nie zawiodłem.
l-zibi Napisano 19 lutego 2019 #55 Napisano 19 lutego 2019 Witam, chciałbym zakupić wkrętarko-wiertarkę akumulatorową. 1.Początkowo mój wybór padł na "WKRĘTARKA WIERTARKA AKUMULATOROWA 18V BASS POLSKA" po za poznaniu się z opiniami ze to chiński sprzęt z logo Polska trochę się zniesmaczyłem. 2.Następnie doczytałem o firmie Celma "WIERTARKO C-POWER D18V2A CELMA". Koszt tej to juz 340zł i tej sumy nie chciałbym już przekroczyć. Czy warto kupić którąś z tych wyżej, czy macie może na dzień dzisiejszy coś lepszego, bardziej aktualnego. Wiertarka będzie używana do budowy garażu a później od czasu do czasu w miarę potrzeby (na pewno nie za często). Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Gość mhtyl Napisano 19 lutego 2019 #56 Napisano 19 lutego 2019 Sądzisz, że Celma robiona jest w Polsce? tak samo jak Bosch czy inne.
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 20 lutego 2019 #57 Napisano 20 lutego 2019 Bez względu na to, gdzie robione są elektronarzędzia Bosch, linia niebieska dla tzw. profesjonalistów jest nie do zniszczenia. I nie jest to żaden marketing z mojej strony. Mam szlifierkę kątową w kolorze niebieskim obudowy i nie chce się zepsuć. Wracając do wkrętarko-wiertarki - tak jak pisałem wcześniej - do skręcania mebli raz na pół roku wystarczy produkt z marketu w zielonej obudowie natomiast do pracy zawodowej na dachu - raczej coś z polecenia - możliwe, ze też linia zielona "da radę".
l-zibi Napisano 20 lutego 2019 #58 Napisano 20 lutego 2019 Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi o akumulator. Jeśli na przykład takie elektronarzędzie, nie będzie używane przez załóżmy rok- dwa, to czy po tym czasie akumulator będzie już do wymiany, czy może raczej da się go naładować tak aby jego moc w zupełności wystarczyła.
retrofood Napisano 20 lutego 2019 #59 Napisano 20 lutego 2019 2 minuty temu, l-zibi napisał: Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi o akumulator. Jeśli na przykład takie elektronarzędzie, nie będzie używane przez załóżmy rok- dwa, to czy po tym czasie akumulator będzie już do wymiany, czy może raczej da się go naładować tak aby jego moc w zupełności wystarczyła. Zaleca się, aby przynajmniej raz na trzy miesiące odkurzyć sprzęt, nieco nim popracować (nawet na jałowo) po czym doładować akumulatory. Pozostawianie na rok, dwa bez troski o warunki przechowywania (temperatura otoczenia, wilgotność) nie jest najlepszym pomysłem. 1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Bez względu na to, gdzie robione są elektronarzędzia Bosch, linia niebieska dla tzw. profesjonalistów jest nie do zniszczenia. To już raczej przeszłość. Tak jak i mercedesy. Te dawne jeżdżą bez problemów, nawet przedwojenne. Te nowe 20 lat nie wytrzymają, a jeśli nawet to dużym nakładem kosztów. 1
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 20 lutego 2019 #60 Napisano 20 lutego 2019 1 godzinę temu, l-zibi napisał: Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi o akumulator. Jeśli na przykład takie elektronarzędzie, nie będzie używane przez załóżmy rok- dwa, to czy po tym czasie akumulator będzie już do wymiany, czy może raczej da się go naładować tak aby jego moc w zupełności wystarczyła. Akumulatory tracą ładunek z czasem i dlatego trzeba je ładować wg zalecenia producenta ale raz na pół roku - to konieczne minimum moim zdaniem. Bez obciążenia akumulator nie powinien stracić "ładunku" na tyle, że napięcie spadnie poniżej wartości krytycznej ale dla pewności można go ratować ładowarką warsztatową specjalistyczną o ile ma nastawę odpowiedniego napięcia - najlepiej 12 V. Gorzej z tymi nowoczesnymi akumulatorami z napięciem 18V (36V), 14.4 itp. Nie wiem czy ładowarka w zestawie da radę podnieść taki akumulator po 2-letnim leżakowaniu.
Gość mhtyl Napisano 20 lutego 2019 #61 Napisano 20 lutego 2019 3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Bez względu na to, gdzie robione są elektronarzędzia Bosch, linia niebieska dla tzw. profesjonalistów jest nie do zniszczenia. Niestety jest i to już nieraz o tym pisałem. Linia profesjonalna robiona do końca lat 90 ubiegłego wieku była niezniszczalna to prawda ale nie obecne. oczywiście okres gwarancji wytrzymują ale po tym okresie często się psują ale sa używane do celów zarobkowych a nie hobbystycznych jak wspomniałeś poniżej, bo zawodowo raczej kątówki nie używasz 3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Mam szlifierkę kątową w kolorze niebieskim obudowy i nie chce się zepsuć. 2 godziny temu, l-zibi napisał: Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze jedna sprawa, chodzi o akumulator. Jeśli na przykład takie elektronarzędzie, nie będzie używane przez załóżmy rok- dwa, to czy po tym czasie akumulator będzie już do wymiany, czy może raczej da się go naładować tak aby jego moc w zupełności wystarczyła. Jeżeli wkrętarka ma akumulator litowo jonowy a większość takie ma to nie takie baterie nie maja "pamięci" i mogą być w każdym stanie rozładowania być doładowywanie, to nie to samo co baterie niklowo kadmowe. Bateria litowo jonowa w pełnio naładowana powinna wytrzymać rok (sprawdzone) czy dwa lata nie wiem, no i jak każda bateria nie lubi zimna. 1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Bez obciążenia akumulator nie powinien stracić "ładunku" na tyle, że napięcie spadnie poniżej wartości krytycznej ale dla pewności można go ratować ładowarką warsztatową specjalistyczną o ile ma nastawę odpowiedniego napięcia - najlepiej 12 V. Jeżeli masz na myśli baterie litowo jonowa to są specjalne ładowarki, dedykowane do tego rodzaju baterii i żadna inna stara ładowarka która można było lądować akumulatorki NiCd nie naładują Linów. takimi "starymi" lub innymi ładowarkami doprowadzić można tylko do uszkodzenia baterii, najprędzej uszkodzi sie płytka elektroniczna baterii.
l-zibi Napisano 21 lutego 2019 #62 Napisano 21 lutego 2019 Cz 18 godzin temu, mhtyl napisał: Jeżeli wkrętarka ma akumulator litowo jonowy a większość takie ma to nie takie baterie nie maja "pamięci" i mogą być w każdym stanie rozładowania być doładowywanie, to nie to samo co baterie niklowo kadmowe. Bateria litowo jonowa w pełnio naładowana powinna wytrzymać rok (sprawdzone) czy dwa lata nie wiem, no i jak każda bateria nie lubi zimna. Czyli długi okres bezczynności (rok, 2 lata ) przy pełnym rozładowaniu, nie uszkodzi akumulatora litowo jonowego, na tyle aby nie dało się już go podnieść...
retrofood Napisano 21 lutego 2019 #63 Napisano 21 lutego 2019 31 minut temu, l-zibi napisał: Cz Czyli długi okres bezczynności (rok, 2 lata ) przy pełnym rozładowaniu, nie uszkodzi akumulatora litowo jonowego, na tyle aby nie dało się już go podnieść... Na to nie licz. To prawda, że baterie litowe nie są tym samym co niklowo - kadmowe. Zadaj jednak sobie pytanie, że skoro baterię litową można zawsze "podnieść" to po kiego ciula istnieją do jej ładowania specjalne ładowarki, nie kompatybilne z innymi? Dlaczego ładowarką np. od baterii żelowej nie wolno ładować baterii litowej? Trochę pokory wobec współczesnej techniki się przyda, czasy naprawiania auta młotkiem i kluczem francuskim już się zakończyły. I skoro planujesz przez dwa lata nie zaglądać do wkrętarki, to kup taką jednorazową z promocji. Zrobisz co należy i wyrzucisz. Po co ma Ci zalegać w domu? Za dwa lata kupisz nową, z gwarancją i nie będziesz miał problemów.
Gość mhtyl Napisano 21 lutego 2019 #64 Napisano 21 lutego 2019 4 godziny temu, l-zibi napisał: Cz Czyli długi okres bezczynności (rok, 2 lata ) przy pełnym rozładowaniu, nie uszkodzi akumulatora litowo jonowego, na tyle aby nie dało się już go podnieść... Kolego, źle mnie zrozumiałeś. Żaden typ baterii nie lubi głębokiego rozładowania a w szczególności liony. Nie wiem czy wytrzyma dwa lata ale rok na pewno pod warunkiem, że bateria jest w pełni naładowana i odstawiona na dłuższy okres i przechowywana jest w warunkach domowych. Pisząc, że w każdym stanie rozładowania (mało precyzyjnie to ująłem, sorki) miałem na myśli spadek mocy baterii procentowo, znaczy się czy jest ona wyczerpana w 80% czy 50% albo 30% można ją ładować, nie trzeba czekać do całkowitego rozładowania jak w przypadku baterii NiCd.
ravhtc Napisano 21 lutego 2019 #65 Napisano 21 lutego 2019 Ja też rozważam zakup i takie 3 mi chodzą po głowieZrobiłem akurat foty w Caście ale pewnie sprawdzę za ile można je wyrwać również gdzie indziej i która ma najlepszy stosunek jakości oraz najlepsze opinie.Dużo skręcania mnie czeka bo wiele mebli i dodatków będzie hand made/ DIYWysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
bobiczek Napisano 21 lutego 2019 #66 Napisano 21 lutego 2019 5 godzin temu, retrofood napisał: To prawda, że baterie litowe nie są tym samym co niklowo - kadmowe. Zadaj jednak sobie pytanie, że skoro baterię litową można zawsze "podnieść" to po kiego ciula istnieją do jej ładowania specjalne ładowarki, nie kompatybilne z innymi? Dlaczego ładowarką np. od baterii żelowej nie wolno ładować baterii litowej? Zaintrygowałeś mnie. Możesz w dwóch zdaniach przybliżyć różnicę , sposób obchodzenia się i polecić w przypadku zakupu tę lepszą? No w czterech zdaniach niech jest
retrofood Napisano 21 lutego 2019 #67 Napisano 21 lutego 2019 1 godzinę temu, ravhtc napisał: Dużo skręcania mnie czeka bo wiele mebli i dodatków będzie hand made/ DIY Kolego, dużo wkręcania to ma dekarz w ciągu sezonu od marca do listopada. I żaden dekarz nie posługuje się wkrętarką 12V. Tylko 18 V. A z tych co pokazałeś, każda nadaje się do takich prac jak Twoje, chociaż ceny są wyssane z palca. Sam mam jedną z wkrętarek kupioną w Tesco za 24,- PLN, mam ją już chyba z osiem lat i wkręciła parę razy więcej wkrętów niż Ty planujesz. I działa nadal. Na Twoim miejscu szukałbym takiej za 100 - 150,- PLN, nie więcej. Jak przetrzyma okres gwarancyjny to i tak Ci się opłaci.
ravhtc Napisano 21 lutego 2019 #68 Napisano 21 lutego 2019 Nie no after marketowej za 50zl nie kupię bo potrzebuje mieć pewność, że nie wyzionie mi ducha w trakcie przygotowań do wprowadzenia się.Owszem nie jestem dekarzem ale też chcę sprzętu, który wykorzystam do prac i materiałów przeróżnych. Uwierz mi, że trochę wkrętów i dziur będzie miała do zrobienia. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
retrofood Napisano 21 lutego 2019 #69 Napisano 21 lutego 2019 3 minuty temu, bobiczek napisał: Zaintrygowałeś mnie. Możesz w dwóch zdaniach przybliżyć różnicę , sposób obchodzenia się i polecić w przypadku zakupu tę lepszą? No w czterech zdaniach niech jest Co to znaczy "lepszą"? Niczego takiego nie pisałem. Nie ma "lepszej", są tylko przeznaczone do różnych celów. Dedykowane dla baterii żelowych jest lepsza do ładowania żelowych, a dedykowana do Li-Ion-u jest lepsza do litowych. Rzecz rozbija się o elektronikę, która pilnuje parametrów krytycznych, bo różne rodzaje baterii mają je różne. Zaglądnij do opisów KIT-ów, oferowanych dla aktywu forum, masz ponad 1900 pkt, możesz sobie takie ładowarki zamówić za frico. Na przykład: https://serwis.avt.pl/manuals/AVT3120.pdf https://serwis.avt.pl/manuals/AVT3034_1.pdf https://serwis.avt.pl/manuals/AVT2309.pdf 3 minuty temu, ravhtc napisał: Nie no after marketowej za 50zl nie kupię bo potrzebuje mieć pewność, że nie wyzionie mi ducha w trakcie przygotowań do wprowadzenia się. Owszem nie jestem dekarzem ale też chcę sprzętu, który wykorzystam do prac i materiałów przeróżnych. Uwierz mi, że trochę wkrętów i dziur będzie miała do zrobienia. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka Twój cyrk, Twoje małpy. Ze sprzętem i tak jest zawsze, że wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz. Tu nie ma mądrych, naprawdę.
Gość mhtyl Napisano 21 lutego 2019 #70 Napisano 21 lutego 2019 1 godzinę temu, ravhtc napisał: Nie no after marketowej za 50zl nie kupię bo potrzebuje mieć pewność, że nie wyzionie mi ducha w trakcie przygotowań do wprowadzenia się. Owszem nie jestem dekarzem ale też chcę sprzętu, który wykorzystam do prac i materiałów przeróżnych. Uwierz mi, że trochę wkrętów i dziur będzie miała do zrobienia. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka Nie chcę aby to co napisze zabrzmiało jak reklama ale inaczej tego się nie da opisać a raczej doradzić. Za niedługi czas w Biedronce będzie w sprzedaży wkrętarka udarowa dwu biegowa firmy Niteo Tools 20 V z bateria 20 V 2 Ah za cenę 199 zł. Firma na swój sprzęt udziela 3 letniej gwarancji (bynajmniej na ten który kiedyś kupiłem) więc samo to może świadczyć że to nie produkt z Łapanki, a po drugie bateria pasuje jeszcze do innych narzędzi z tej rodziny jak do urządzenia wielofunkcyjnego czy szlifierki kątowej. Kiedyś była podobna wkrętarka tylko, że bez udaru za coś około 150 zł o ile dobrze pamiętam z taką samą baterią.
ravhtc Napisano 21 lutego 2019 #71 Napisano 21 lutego 2019 Oooo. To muszę zajrzeć w gazetkę biedryWysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
bobiczek Napisano 22 lutego 2019 #72 Napisano 22 lutego 2019 13 godzin temu, mhtyl napisał: Za niedługi czas w Biedronce będzie w sprzedaży wkrętarka udarowa dwu biegowa firmy Niteo Tools 20 V z bateria 20 V 2 Ah za cenę 199 zł. Firma na swój sprzęt udziela 3 letniej gwarancji (bynajmniej na ten który kiedyś kupiłem) więc samo to może świadczyć że to nie produkt z Łapanki, a po drugie bateria pasuje jeszcze do innych narzędzi z tej rodziny jak do urządzenia wielofunkcyjnego czy szlifierki kątowej. Kiedyś była podobna wkrętarka tylko, że bez udaru za coś około 150 zł o ile dobrze pamiętam z taką samą baterią. Dobry i pomocny opis wspomnianej wkrętarki w linku.
Gość mhtyl Napisano 22 lutego 2019 #73 Napisano 22 lutego 2019 (edytowany) 8 godzin temu, bobiczek napisał: Dobry i pomocny opis wspomnianej wkrętarki w linku. Dziękuję za uznanie ale to nie jest ta wkrętarka o której pisałem, ta którą pokazałeś jest bez udaru a teraz ma być w sprzedaży z udarem. Edytowano 22 lutego 2019 przez mhtyl (zobacz historię edycji)
ravhtc Napisano 6 marca 2019 #74 Napisano 6 marca 2019 No i z multum wyboru i rodzajów kupiłem MetaboWysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 6 marca 2019 #75 Napisano 6 marca 2019 Widzę, że w napięciu akumulatora nie ma żadnej standaryzacji. 18, 20 V. Jak to potem ładować w warsztacie - chyba tylko zasilaczem laboratoryjnym
Gość mhtyl Napisano 6 marca 2019 #76 Napisano 6 marca 2019 8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Widzę, że w napięciu akumulatora nie ma żadnej standaryzacji. 18, 20 V. Jak to potem ładować w warsztacie - chyba tylko zasilaczem laboratoryjnym O jakim akumulatorze mowa? I jaka standaryzacja?
Gość Napisano 6 marca 2019 #77 Napisano 6 marca 2019 8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Jak to potem ładować w warsztacie - chyba tylko zasilaczem laboratoryjnym Jak kupujesz urządzenie bez dedykowanej ładowarki, to pewnie u pasera, "z drugiej ręki"... A do ładowania dodaje producent w komplecie ładowarkę o odpowiednich parametrach - zasilacz laboratoryjny jest zbędny... 8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: nie ma żadnej standaryzacji. Nie tylko nie jest standatyzowane napięcie akumulatorów, ale też i kształt, akumulatora, łącznie z innymi podejściami biegunów do ładowarek... Tu producent decyduje, chociaż dobrze byłoby - tak jak w smerfonach - ustalić standaed...
ravhtc Napisano 6 marca 2019 #78 Napisano 6 marca 2019 W smartfonie co najwyżej podepniemy ładowarkę innego producenta niż dedykowana i na tym jakoś specjalnie Samsung czy Nokia itp.nie traci.Ale już opcja uniwersalnego wejścia na aku w elekronarzędziach byłaby dla producentów tego typu sprzętów bijąca po kieszeni, gdy nagle użytkownicy kupowaliby baterie od innego tańszego Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Gość Napisano 6 marca 2019 #79 Napisano 6 marca 2019 Niby tak... ale mam trzy wkręcałki Makity, bo taniej było kupić nowy komplet w walizce z dwiema bateriami i ładowarką, niż dwie nowe baterie do starej, a sprawnej wkręcałki... Baterie do Boscha po czterech latach używania trzymają pół godziny, a nowe są ale cena powala... i od roku pracuje nowa AEG... itd itp... aaaa, do Makity sprawne są dwie, najnowsze baterie, a tych wkręcałek szkoda wyrzucić
Gość mhtyl Napisano 6 marca 2019 #80 Napisano 6 marca 2019 1 godzinę temu, ravhtc napisał: Ale już opcja uniwersalnego wejścia na aku w elekronarzędziach byłaby dla producentów tego typu sprzętów bijąca po kieszeni, gdy nagle użytkownicy kupowaliby baterie od innego tańszego Wejście na aku może być takie same ale kształt ogólny akumulatorów będzie inny i mocowanie i jedynie można by było korzystać z takich samych ładowarek ale z akumulatorów już nie. 1 godzinę temu, ravhtc napisał: W smartfonie co najwyżej podepniemy ładowarkę innego producenta niż dedykowana i na tym jakoś specjalnie Samsung czy Nokia itp.nie traci. Przytoczyłeś przykład telefonów komórkowych gdzie ładowarki na micro usb pasują do różnych marek telefonów, ale same baterie już nie pasują, musisz kupić dedykowana do danego modelu. 50 minut temu, uroboros napisał: Niby tak... ale mam trzy wkręcałki Makity, bo taniej było kupić nowy komplet w walizce z dwiema bateriami i ładowarką, niż dwie nowe baterie do starej, a sprawnej wkręcałki... Baterie do Boscha po czterech latach używania trzymają pół godziny, a nowe są ale cena powala... i od roku pracuje nowa AEG... itd itp... aaaa, do Makity sprawne są dwie, najnowsze baterie, a tych wkręcałek szkoda wyrzucić Taniej jest kupić same ogniwa i wymienić je na nowe,koszt akumulatora po regeneracji do wkrętarki w tym przypadku wychodzi o wiele taniej a nic nie ustępuje jakości gdybyś kupił nowy akumulator.
Gość Napisano 6 marca 2019 #81 Napisano 6 marca 2019 14 minut temu, mhtyl napisał: ładowarki na micro usb pasują do różnych marek telefonów Ale TO JUŻ COŚ ! 16 minut temu, mhtyl napisał: Taniej jest kupić same ogniwa i wymienić je na nowe Wiesz - wiele umiem, ale nie wszystko potrafię DOBRZE zrobić ... Trzeba rozciąć obudowę, rozebrać baterię, złożyć do kupy nowe ogniwa, potrafić polutować, odpowiednio i trwale i solidnie, skleić obudowę... niby nic... próbowałem... 40 lat temu regenerować akumulator samochodowy - nowe płyty, spawanie... - raz z pięć lat temu baterię do wkręcałki... i starczy...
Gość mhtyl Napisano 6 marca 2019 #82 Napisano 6 marca 2019 15 minut temu, uroboros napisał: Wiesz - wiele umiem, ale nie wszystko potrafię DOBRZE zrobić ... Trzeba rozciąć obudowę, rozebrać baterię, złożyć do kupy nowe ogniwa, potrafić polutować, odpowiednio i trwale i solidnie, skleić obudowę... niby nic... próbowałem... 40 lat temu regenerować akumulator samochodowy - nowe płyty, spawanie... - raz z pięć lat temu baterię do wkręcałki... i starczy... Z tym regenerowaniem akumulatorów to żadna filozofia, ale trochę trzeba się znać z lutowaniem ogniw trzeba to robić umiejętnie aby nie przegrzać, a prawidłowo ogniwa się zgrzewa ale do tego trzeba posiadać zgrzewarkę która niestety trochę kosztuje. Oczywiście taka zgrzewarkę można wykonać samemu.
mleku Napisano 6 marca 2019 #83 Napisano 6 marca 2019 Ja sie przejechałem na tanim sprzęcie, wystarczyło trochę wiercenia suficie, bo chciałem sobie umocować hai żeby worek treningowy zaczepić i już stara wkrętarka ledwo dyszała, z firmy sobie pożyczyłem aeg i różnica jest ogromna, lepsze wykonanie, większa moc, używałem sprzętu 18V, nie ma się nawet co porównywać ze sprzętem za kilkadziesiąt złotych
Gość Napisano 6 marca 2019 #84 Napisano 6 marca 2019 8 minut temu, mhtyl napisał: taka zgrzewarkę można wykonać samemu. Pewnie... dużo rzeczy można wykonać samemu... wszak nie święci garnki lepią... Kiedyś w swojej Syrence robiłem remont generalny silnika, sam lakierowałem, ale parę lat później, w nowszych pojazdach, takie roboty zlecałem fachowcom, którzy mieli swój warsztat, narzędzia, wiedzę... 3 minuty temu, mleku napisał: wystarczyło trochę wiercenia suficie Do wiercenia w suficie, takim betonowym, należy wykorzystać odpowiedni sprzęt, to znaczy wiertarkę z udarem pneumatycznym i wiertłami sds+... Taka wkrętarka, nawet 18V, nawet najlepszej marki - służy do doraźnej pracy w mniej dostępnych miejscach i nieco słabszych materiałach... chyba...
PeZet Napisano 6 marca 2019 #85 Napisano 6 marca 2019 Ja ci powiem! Ja! Nie czytałem całego wątku, bo wiem! idziesz do lerroy i kupujesz taka na kablu, na prąd, tę najtańszą - zrobiłem nią dach, robię dziury w cegle pełnej i wciąż działa od ponad dwóch lat. Tyle już razy myślałem: no teraz to padnie. I nie padła nadal. Wiercę nią w aluminium, miedzi, betonie. Kosztowała lekko ponad stówę. Pozdrowienia PeZet 1
marko90 Napisano 25 maja 2019 #86 Napisano 25 maja 2019 ja korzystam ze sprzętu Ryobi, cena jest super w stosunku do jakości a plusem są własnie akumulatorki bo ta marka ma uzniwersalne do każdego sprzętu ich firmy są dokładnie takie same, a że mam już szlifierkę ich firmy to jak akumulatorek od wiertarki mi padnie to mogę sobie bezproblemów zamienić i nie robić zastoju w pracy czekając jak mi się akumulatorek naładuje.
ravhtc Napisano 25 maja 2019 #87 Napisano 25 maja 2019 Ryobi czytałem opinie i są bardzo dobre. Praktycznie każdy producent robi teraz uniwersalne aku do swoich urządzeń lub danych serii. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się