Skocz do zawartości

Ogrodzenie na pięć sposobów


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Wojtek
Ciekawy artykuł i fajne ogrodzenia, chociaż mi najbardziej podobają się te metalowe panele betafence, ładne i wyglądają solidnie, poza tym z tego co zdążyłem sie zorientować są dobrze zabezpieczone przed korozją czyli jak się je postawi to z ogrodzeniem jest spokój na lata.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość gość
nie podobaja mi sie ogrodzenia z siatki. Przypominaja troche ogrodzenie kurnika albo wybiegu dla królików. A poza tym betafence ma dośc drogie ogrodzenia. widziałem tansze i tez dobrze zrobione w OBI z firmy jarmex. Mnie najbardzej podobaja sie ogrodzenia z pol-agrosu. wyglądają na kute a są w normalnej cenie.
Link do komentarza
Gość Wojtek
To chyba nie widziałes w życiu kurnika, poza tym jeżeli chodzi o panele przykładowo bekofor pokaż mi co w nim przypomina Ci wymieniony kurnik bo ja jakoś nie widzę podobieństwa z żadnej strony, a co do ceny to za jakość sie płaci, przy tych panelach masz pełny ocynk ogniowy i dodatkowo malowane proszkowo. Za jakość się płaci, a przecież dostajesz jeszcze gwarancję na 10 lat więc niewiele wyzsza cena moim zdaniem jest zdecydowanie uzasadniona.
Link do komentarza

Witam,

U nas ogrodzenie robiliśmy pod koniec budowy, a decydując się na jego rodzaj brałem pod uwagę cenę, trwałość , jak i czas poświęcony w przyszłości na eksploatację. Jako że do ogrodzenia miałem tylko część frontową od wjazdu ( po bokach ogrodzenie praktycznie istniało ) zdecydowłem się na wersję trwalszą, niestety trochę droższą niż myślałem, ale z efektów jestem zadowolony:

20081220021.jpg

pozdrawiam:

Darek

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Gość Monika
witam postawialam plot z prawej strony dzialki (strona poludniowa) po czym sasiad moj twierdzi ze mam go rozebrac bo 2m plt zaslania mu ogodek na ktorym bedzie mial przez wiekszosc dnia cien i kiepsko mu roslinki urosa :-) czy ma racje.
Link do komentarza
Cytat

witam
postawialam plot z prawej strony dzialki (strona poludniowa) po czym sasiad moj twierdzi ze mam go rozebrac bo 2m plt zaslania mu ogodek na ktorym bedzie mial przez wiekszosc dnia cien i kiepsko mu roslinki urosa icon_smile.gif czy ma racje.



Jeśli płot nie "urósł" powyżej 2,20 m to nie masz się czym przejmować. Sąsiad odzyskuje głos dopiero powyżej tej wysokości.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Gość dominik
My zdecydowaliśmy się na ogrodzenie betonowe. Zamówiliśmy od producenta to wyszło mniej więcej po 80zł za przęsło. Gotowe płoty betonowe szybko się montuje, można też pomalować. No i dają więcej prywatności od natrętnych sąsiadów niż np balustrady z metalu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wybór ogrodzenia jest dość istotny. Jego podstawową funkcją jest ochrona posesji, dlatego zgadzam się z Kazikiem, że ogrodzenie wykonane z metalu jest solidne i trwałe. Warto przy zakupie tego typu ogrodzenia zwrócić uwagę na zastosowaną powłokę antykorozyjną, która decyduje o żywotności produktu. I wygodzie użytkowania, bo im lepsze zabezpieczenie przed korozją, tym więcej świętego spokoju dla pana domu ;)

Krzysztof Krysiński
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Podmurówka i słupki ozdobione piaskowcem wyglądają super, tylko jak to wygląda z konserwacją? Zawsze w przypadku piaskowca mam obawy, że ten piękny jasny kolor zwyczajnie zapaskudzi kurz i brud z ulicy, choć niby porządna impregnacja powinna temu zapobiec. Co do stali kutej jestem jednak ostatnio przeciwnikiem, te spawy nie wyglądają za dobrze i rdza czasem pożera przęsła tak szybko, że dziw bierze w przypadku niektórych, wydawałoby się porządnych produkcji. Aluminium sprawdza się lepiej w przypadku bram, balustrad czy ogrodzeń - panelowych w połączeniu z fajnym i stylowym murkiem http://fenz.pl/wp-content/uploads/2015/08/...ide.jpg?id=1051, wtedy nie tylko kamień ozdobny, ale i przęsła ogrodzenia posłużą przez wiele lat.


Link do komentarza
Cytat

Jeśli płot nie "urósł" powyżej 2,20 m to nie masz się czym przejmować. Sąsiad odzyskuje głos dopiero powyżej tej wysokości.




Sąsiad nie wie, że zawsze możesz posadzić tuje dodatkowo, a wyrokiem jednego z Sądów możesz je przyciąc do 2.5 m. Niech więc sąsiad wybiera i nie "wsadza kija w mrowisko". icon_smile.gif

Dal uściślenia 2.2 m między działkami.

Cytuję z portalu zarzadca.pl
"W myśl art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 07.07.1994r. Prawo budowlane ( tekst jednolity: Dz. U. z 2000r. Nr 106, poz. 1126 z późń. zm.) zgłoszenia właściwemu organowi wymaga budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m. Zgodnie z ust. 2 w/w artykułu zgłoszenia należy dokonać przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót budowlanych.

Decydujące znaczenie ma zatem wysokość płotu - jeżeli przekroczy 2, 20 m - podlega zgłoszeniu bez względu na miejsce usytuowania, zgłosić też trzeba zawsze montaż ogrodzenia od strony publicznej."
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

witam
postawialam plot z prawej strony dzialki (strona poludniowa) po czym sasiad moj twierdzi ze mam go rozebrac bo 2m plt zaslania mu ogodek na ktorym bedzie mial przez wiekszosc dnia cien i kiepsko mu roslinki urosa :-) czy ma racje.



Bzdury opowiada. A płot wysoki na 2 m możesz stawiać bez jego zgody. Jest za to jedno "ale". Jeżeli będziecie żyć ze sobą jak Kargul z Pawlakiem, to poza niespecjalnie miłą sąsiedzką atmosferą, kłopotliwy będzie jakikolwiek remont lub odnowienie takiego ogrodzenia. Bo co, jeżeli trzeba będzie przy okazzji prac postawić chociaż nogę na działce takiego sąsiada?
Link do komentarza
Cytat

Ale masz refleks. icon_rolleyes.gif
5 lat myślałeś nad odpowiedzią icon_mrgreen.gif



Lepiej tak niż zakładać nowy temat nie czytając poprzednich. icon_cool.gif

I faktycznie musi się porozumieć z sąsiadem, w innym przypadku nauczy się murować drugą ręką bo sąsiad Go na posesję nie wpuści i mało tego, będzie patrzył na ręce i udawał nadzór budowlany icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
Gość szymek

Najlepsze ogrodzenie to ogrodzenie z metalu - trwałe i świetnie wygląda. Mam takie od już prawie 8 lat i nic się z nim nie dzieje, jest ocynkowane i pomalowane proszkowo. Warto zainwestować w coś takiego, i nie jest to wcale drogie

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Gość Krzysiek

Stal doskonale prezentuje się zarówno jako jeden z niewielkich elementów ogrodzenia, ale również jako materiał, który dane ogrodzenie tworzy w całości. Sam mam ogrodzenie stalowe + wiele stalowych ozdób w ogrodzie i wszystko ładnie się ze sobą komponuję.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Michał
Mi się bardzo podobają ogrodzenia panelowe. Od wjazdu zrobiłem betonowe ogrodzenie, natomiast pozostałą część z panelowych elementów. Miałem problem tylko takiego typu, że u nas jest działka, koło działki i wszystko jest widoczne, ale na to też znalazłem rozwiązanie. Na elemencie panelowym umieściłem siatkę cieniującą grandinet od strony sąsiadów.
Link do komentarza

Ogrodzenia betonowe mogą dziś zdobić posesję. Wybór rodzajów powierzchni i kolorów jest obecnie imponujący. Jednocześnie są one solidne i trwałe - to inwestycja na lata. Z bloczków betonowych można zbudować zarówno delikatne ogrodzenie z wąskimi słupkami i niską podmurówką, poprzez bardziej okazałe płoty z poszerzanymi słupkami, aż po mury, które całkowicie odgrodzą posesję od uciążliwości pochodzących z zewnątrz. Pomiędzy słupki ogrodzenia można wstawić przęsła i bramy wykonane z dowolnego materiału: metalu, aluminium, drewna, itp. Poniżej kilka inspiracji.

 

 

GORC DE LUXE - piaskowy (18).jpg

GORC - onyx (82).JPG

GORC - piryt (74).JPG

GORC - vera (57).JPG

GORC DE LUXE - cytryn (102).jpg

ROMA - gagat (13).jpg

ROMA - onyx (52).jpg

ROMA - topaz (38).jpg

GORC - onyx (14).jpg

GORC DE LUXE - getyt (23).jpg

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość MarekK40
Ostatnio modne są też panele wycinane z blachy, bardzo mi się to podoba. W okolicach Zawiercia widziałem takie z motywem jakby krajobrazu czy pejzażu, ekstra wrażenie, tyle że pewnie drogie.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość plot-bud.pl

Ogrodzenia z drewna, to jest klasyka i niepowtarzalny wygląd. Niestety maja one jedną podstawową wadę - w naszym klimacie aby przetrwały w miarę długo i wyglądały jako tako to niestety trzeba je praktycznie najlepiej co roku impregnować. Druga sprawa to - koszt drewna jest bardzo wysoki a systenatyczna impregnacja jeszcze droższa, bo wymaga czasu oraz niemałych środków na odpowiednie impregnaty. Dużo lepsze rozwiązanie to co prawda nie mała ale za to jednorazowa inwestycja w ogrodzenie aluminiowe. Takie ogrodzenie nie rdzewieje i nie ulega degradacji i może być malowane proszkowo w kolorze drewna. Efekt jest imponujący i praktycznie ciężki do odróżnienia od naturalnego drewna. 

Link do komentarza

Gratulacje. Każda sroczka swój ogonek chwali. Sztachety to nie wynalazek z wczoraj :) Drewno ma swój urok, ale niektórzy lubią kamień ciosany, klinkier a nawet gabiony - popularne ostatnio. Jeszcze inni zdecydują się na dyskretne "siatki" na systemowym cokoliku. Zatem jest w czym wybierać. Zamiast linków daj proszę jakieś ładne zdjęcie z realizacji. Może kogoś zainspiruje.

Wracając do tych masywnych ogrodzeń z kamienia, których przęsła mogą być wykonane z paneli aluminiowych. Film z realizacji zamiast linkowania.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...