Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Krzysztof Krysiński

Uczestnik
 • Posty

  44
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Krzysztof Krysiński

 • Ranga
  Początkujący
 1. Trudno się nie zgodzić. W perspektywie czasu zaoszczędzimy na kosztach renowacji ogrodzenia. Jednak, dlaczego mur? Myślę, że lepszym rozwiązaniem będą panele ogrodzeniowe o poziomym układzie szczebli. Tylko przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na szerokość rozstawionych szczebli, by ogrodzenie nie było drabiną dla intruza. Poszczególne szczeble muszą być ułożone na tyle wąsko, by nie można było w nie włożyć stopy, czy dłoni.
 2. Koledzy już odpowiedzieli na Twoje pytanie, więc nie będę się powtarzać. Natomiast tutaj znajdziesz realizację z białym tynkiem. Może Cię zainspiruje. ;) http://www.ogradzamy.pl/strefa-infrastrukt...-horizenem,294/
 3. Żywotność ogrodzenia zależy od jakości sprzedawanych produktów przez producentów. Obecnie najdłuższą rękojmię na rynku udziela firma Betafence, nawet do 20 lat na produkty premium. Tak długa gwarancja może świadczyć o wysokiej klasie produkowanego asortymentu.
 4. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę na wygląd ogrodzenia. Rynek oferuje szeroki wachlarz produktów takich, jak np. panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, gabiony. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
 5. Drewno należy regularnie konserwować. Natomiast kupując ogrodzenie stalowe ocynkowane i powleczone PVC będziesz mógł się cieszyć ładnym ogrodzeniem przez wiele lat. Pamiętaj, że producenci dają gwarancję na swoje produkty. Obecnie najdłuższą rękojmię gwarantuje firma Betafence - nawet do 20 lat, co świadczy wyłącznie o wysokiej jakości asortymentu. Pozdrawiam Krzysztof Krysiński
 6. Wybór ogrodzenia jest dość istotny. Jego podstawową funkcją jest ochrona posesji, dlatego zgadzam się z Kazikiem, że ogrodzenie wykonane z metalu jest solidne i trwałe. Warto przy zakupie tego typu ogrodzenia zwrócić uwagę na zastosowaną powłokę antykorozyjną, która decyduje o żywotności produktu. I wygodzie użytkowania, bo im lepsze zabezpieczenie przed korozją, tym więcej świętego spokoju dla pana domu ;) Krzysztof Krysiński
 7. Firma Betafence posiada w swojej ofercie panele ogrodzeniowe Securifor, które mogą mieć wysokość nawet 6 m. Ich ważną zaletą jest: duża sztywność i wytrzymałość, grube druty (które trudno jest przeciąć), małe oczka (po których nie da się wspinać). Jeśli postawisz je na podmurówce, to będzie problem, żeby podkopać ogrodzenie. W górnej części panele można uzupełnić dodatkowo drutem kolczastym lub żyletkowym. Panele są wytrzymałe, a jednocześnie przezierne. Umożliwiają monitoring. Występują w wersji płaskiej lub z przegięciami (Securifor 3D). Inną opcją mogą być zgrzewane siatki Fortinet, na których również można zamontować drut kolczasty na tyłach działki.
 8. Polecam spróbować na małym obszarze murku wyczyścić go testowo rozcieńczonym w wodzie sokiem z cytryny albo kwaskiem cytrynowym. Jeśli wykwity to węglany wapnia, to powinno się udać. Uważajcie tylko na rośliny przy ogrodzeniu. Kwas może je wyżreć. K.
 9. Wybierając ogrodzenie zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd. Nie możemy jednak kierować się tylko dizajnem. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia powłoka – w zależności od czynników zewnętrznych mających oddziaływać na ogrodzenie, zapewni nam długoletnią ochronę przed korozją. Kluczową rolę odgrywają tu powłoki antykorozyjne, nakładane na druty ogrodzeń w różnych technologiach. Standardowo drut służący do wykonania ogrodzeń powinien być pokryty cynkiem. Niezależnie więc od tego, jaka technologia powłoki końcowej zostanie zastosowana, wybierając ogrodzenie trzeba mieć pewność, że producent zastosował do jego wykonania drut ocynkowany. Na drut ocynkowy nakładana jest warstwa zabezpieczająca, wykonana z poliestru (zwanego popularnie farbą proszkową) lub też PCV (polichlorek winylu). Poliester doskonale zabezpiecza drut przed działaniem czynników atmosferycznych, nadaje naszemu ogrodzeniu wygląd gładki i połyskliwy. Natomiast PCV jest jeszcze solidniejszą powłoką, którą otrzymujemy ze stopionego plastiku. Należy pamiętać, że czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg, są głównym zagrożeniem dla ogrodzenia, dlatego też przed jego zakupem upewnijmy się, że zarówno sam drut, jak i powłoki są najwyższej jakości.
 10. W zależności od tego, do jakiego obszaru brama będzie strzegła wjazdu, musimy wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze tej odpowiedniej. Źle dobrana brama może nie spełnić naszych oczekiwań, zarówno w jej użytkowaniu, jak i trwałości. Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, jest charakter miejsca, w jakim chcemy zainstalować bramę. Musimy wziąć pod uwagę, ile razy w ciągu dnia brama będzie otwierana i zamykana. Dla domków jednorodzinnych odpowiednia będzie Egidia (firmy Betafence), natomiast dla osiedli mieszkaniowych, gdzie samochody często wjeżdżają i wyjeżdząją, polecam masywniejszą Robustę (również Betafence). Kolejną ważną rzeczą jest ustalenie, jakie pojazdy będą przez tę bramę przejeżdżać (minimalna szerokość bramy to szerokość samochodu + 2 metry), czym chcemy ją wypełnić (panele ogrodzeniowe, palisada) i jaką gwarancję zapewni nam dostawca. Więcej informacji na temat wyboru bramy znajdziesz w poradniku o bramach na ogradzamy.pl.
 11. Mathir, firma Betafence oferuje gabiony, ale kosze produkowane są i wycenione na indywidualne zlecenie. Najlepiej jest wysłać zapytanie do firmy w tej sprawie. Link do wyszukiwarki dystrybutorów na terenie całej Polski: http://www.ogradzamy.pl/strefa-architekta/dystrybutorzy/ Natomiast z ekspertem można się skontaktować poprzez formularz w zakładce: http://www.ogradzamy.pl/strefa-klienta/kon...kt-z-ekspertem/ Wszystkie informacje nt. produktu, tj. wymiary, parametry techniczne, powłokę itd. znajdziecie tutaj http://www.ogradzamy.pl/strefa-architekta/...kty/gabiony,52/ Przypominam tylko, że gabiony to naprawdę ciężkie konstrukcje, zwłaszcza, gdy są wypełnione kamieniami lub cegłą i wymagają specjalistycznego montażu. Potwierdzam informację, że sekretem trwałości jest specjalna siatka zgrzewana. Gabiony to niezwykłe konstrukcje, które mogą mieć bardzo wiele zastosowań, np. jako: wolnostojące słupy dekoracyjnemeble w ogrodzie (ławy, stoły, siedziska)ścianki działowe, przegrodymurki wygłuszające od strony ulicy (gabiony mają właściwości pochłaniające hałas, dlatego stosowane są również przy autorstradach i drogach szybkiego ruchu)zabezpieczenia skarpZachęcam do przeczytania inspiracji: Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.ogradzamy.pl/strefa-architekta/...elem-sztuki,25/
 12. Zbliża się lato, więc warto umilić sobie pobyt w ogrodzie. Co powiecie na wykonanie przytulnego, dyskretnego murku gabionowego, żeby odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów? Murek gabionowy składa się z dwóch równolegle położonych paneli Zenturo, zakończonych specjalnymi słupami. Prostopadłościenną przestrzeń wypełnia się różnymi materiałami. Mogą to być kamienie, kora, ekologiczne szkło z recyklingu, liście, pnie. Co sobie tylko wymyślicie. Każdy murek jest inny. Sami musicie sobie zamylić własną koncepcję wypełnienia. Można go wykonać samemu. Prosta instrukcja montażu znajduje się tutaj: http://www.ogradzamy.pl/strefa-klienta/zro...gabionowych,22/.
 13. Teraz z łatwością rozeznacie się w tematyce ogradzania, zaczerpniecie nieco wiedzy i natchnienia dzięki www.ogradzamy.pl. Znajdziecie tu prosty podręcznik 'ABC ogradzania', pełną informację produktową, wiele inspiracji, instrukcje montażowe oraz namiary na eksperta, a także dystrybutorów i montażystów z Waszej okolicy! To pierwszy taki portal ekspercki na rynku - polecam.
 14. To na pewno. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, Elfir ;) Ale jeśli mielibyście ochotę zmierzyć się sam na sam z murkiem gabionowym, to zapraszam do instrukcji montażu! I dodatkowo coś o wypełnieniach - jest tu kilka przydatnych porad, zanim weźmiecie się do dzieła ;)
 15. Cennik paneli Zenturo znajdziesz tutaj (zakładka 'parametry techniczne'). Nie mogę powiedziec, że są tanie, ale na pewno możesz być pewny jakości, która jest b. ważna dla Betafence. Kupisz raz i masz z głowy na dłuuugie lata ;)
×
×
 • Utwórz nowe...