Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Krzysztof Krysiński

Uczestnik
 • Posty

  48
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Krzysztof Krysiński

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli już masz zamontowane ogrodzenie panelowe, to dobrym rozwiązaniem będzie dodanie do nich przesłon ogrodzeniowych. Jeżeli Twoje panele są z przegięciem 3D, np. model Nylofor 3D, to możesz do nich dokupić przesłony Screeno Line. Przesłony wsuwa się w przęsła panelu, więc dzieci nie będą miały możliwości włożenia paluszków w szpary. Co sądzisz?
 2. Jeśli zależy Ci na stłumieniu hałasów, to polecam zapoznać się z gabionami i murkami gabionowymi - są wykonane z metalowych koszy (gabiony) lub połączonych ze sobą paneli ogrodzeniowych (murki), które można uzupełnić np. kamieniami, drewnem czy szkłem. Dzięki szczelnemu wypełnieniu nie tylko zapewnią prywatność na posesji, ale też stłumią hałasy.
 3. Murki gabionowe Zenturo zdecydowanie zachwycają! Wypełnienie każdy może dostosować do swoich potrzeb, tutaj kamienie się bardzo dobrze zgrywają z architekturą domu, ale jeśli komuś zależy na nieco bardziej naturalnym wyglądzie, to kora drzew czy samo drewno, też świetnie się sprawdzi. Same murki są wykonane ze stalowych paneli, które są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu będą cieszyć oko przez długie lata. Zobaczcie:
 4. Trzeba przyznać, że drewniane ogrodzenie ma swój urok, lecz niestety sam materiał nie jest już tak trwały, a po krótkim czasie przestaje zachwycać i wymaga renowacji i to częstej. Osobiście uważam, że bardziej praktycznym i trwalszym rozwiązaniem jest stalowe ogrodzenie panelowe, które w razie potrzeby umożliwia nam dołączenie do niego drewnianych przesłon. Dzięki przesłonom możemy wybrać, który fragment ogrodzenia chcemy zasłonić, a jak zmienimy koncepcję, wysunąć przęsła.
 5. Przy wyborze ogrodzenia, musimy dobrze przemyśleć materiał z jakiego jest ono wykonane. Zgadzam się z tym, że często używane drewno jest materiałem tanim, lecz niestety najmniej odpornym na czynniki zewnętrzne, a z tego powodu szybko traci swój urok. Osobiście polecam wykonanie ogrodzenia ze stali, która zapewni większą trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Jeśli jednak chcemy by nasze ogrodzenie miało drewniany charakter, to istnieje możliwość połączenia stalowego ogrodzenia panelowego z drewnianymi przesłonami. Tutaj przykład takiego połączenia z wykorzystaniem paneli Nylofor:
 6. Trudno się nie zgodzić. W perspektywie czasu zaoszczędzimy na kosztach renowacji ogrodzenia. Jednak, dlaczego mur? Myślę, że lepszym rozwiązaniem będą panele ogrodzeniowe o poziomym układzie szczebli. Tylko przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na szerokość rozstawionych szczebli, by ogrodzenie nie było drabiną dla intruza. Poszczególne szczeble muszą być ułożone na tyle wąsko, by nie można było w nie włożyć stopy, czy dłoni.
 7. Koledzy już odpowiedzieli na Twoje pytanie, więc nie będę się powtarzać. Natomiast tutaj znajdziesz realizację z białym tynkiem. Może Cię zainspiruje. ;) http://www.ogradzamy.pl/strefa-infrastrukt...-horizenem,294/
 8. Żywotność ogrodzenia zależy od jakości sprzedawanych produktów przez producentów. Obecnie najdłuższą rękojmię na rynku udziela firma Betafence, nawet do 20 lat na produkty premium. Tak długa gwarancja może świadczyć o wysokiej klasie produkowanego asortymentu.
 9. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę na wygląd ogrodzenia. Rynek oferuje szeroki wachlarz produktów takich, jak np. panele ogrodzeniowe, murki gabionowe, gabiony. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
 10. Drewno należy regularnie konserwować. Natomiast kupując ogrodzenie stalowe ocynkowane i powleczone PVC będziesz mógł się cieszyć ładnym ogrodzeniem przez wiele lat. Pamiętaj, że producenci dają gwarancję na swoje produkty. Obecnie najdłuższą rękojmię gwarantuje firma Betafence - nawet do 20 lat, co świadczy wyłącznie o wysokiej jakości asortymentu. Pozdrawiam Krzysztof Krysiński
 11. Wybór ogrodzenia jest dość istotny. Jego podstawową funkcją jest ochrona posesji, dlatego zgadzam się z Kazikiem, że ogrodzenie wykonane z metalu jest solidne i trwałe. Warto przy zakupie tego typu ogrodzenia zwrócić uwagę na zastosowaną powłokę antykorozyjną, która decyduje o żywotności produktu. I wygodzie użytkowania, bo im lepsze zabezpieczenie przed korozją, tym więcej świętego spokoju dla pana domu ;) Krzysztof Krysiński
 12. Firma Betafence posiada w swojej ofercie panele ogrodzeniowe Securifor, które mogą mieć wysokość nawet 6 m. Ich ważną zaletą jest: duża sztywność i wytrzymałość, grube druty (które trudno jest przeciąć), małe oczka (po których nie da się wspinać). Jeśli postawisz je na podmurówce, to będzie problem, żeby podkopać ogrodzenie. W górnej części panele można uzupełnić dodatkowo drutem kolczastym lub żyletkowym. Panele są wytrzymałe, a jednocześnie przezierne. Umożliwiają monitoring. Występują w wersji płaskiej lub z przegięciami (Securifor 3D). Inną opcją mogą być zgrzewane siatki Fortinet, na
 13. Polecam spróbować na małym obszarze murku wyczyścić go testowo rozcieńczonym w wodzie sokiem z cytryny albo kwaskiem cytrynowym. Jeśli wykwity to węglany wapnia, to powinno się udać. Uważajcie tylko na rośliny przy ogrodzeniu. Kwas może je wyżreć. K.
 14. Wybierając ogrodzenie zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd. Nie możemy jednak kierować się tylko dizajnem. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia powłoka – w zależności od czynników zewnętrznych mających oddziaływać na ogrodzenie, zapewni nam długoletnią ochronę przed korozją. Kluczową rolę odgrywają tu powłoki antykorozyjne, nakładane na druty ogrodzeń w różnych technologiach. Standardowo drut służący do wykonania ogrodzeń powinien być pokryty cynkiem. Niezależnie więc od tego, jaka technologia powłoki końcowej zostanie zastosowana, wybierając ogrodzenie trzeba mieć pewność
 15. W zależności od tego, do jakiego obszaru brama będzie strzegła wjazdu, musimy wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze tej odpowiedniej. Źle dobrana brama może nie spełnić naszych oczekiwań, zarówno w jej użytkowaniu, jak i trwałości. Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, jest charakter miejsca, w jakim chcemy zainstalować bramę. Musimy wziąć pod uwagę, ile razy w ciągu dnia brama będzie otwierana i zamykana. Dla domków jednorodzinnych odpowiednia będzie Egidia (firmy Betafence), natomiast dla osiedli mieszkaniowych, gdzie samochody często wjeżdżają i wyjeżdząją, polecam
×
×
 • Utwórz nowe...