Skocz do zawartości

Jak urządzić salon gdzie telewizor?


Recommended Posts

Przy dekoracji ściany z telewizorem warto przede wszystkim pamiętać o ergonomii - telewizor powinien być ustawiony na wysokości oczu. Jeśli chcesz postawić go obok kominka, wybierz stojący model na szafce. Możesz też rozważyć powieszenie go na ścianie naprzeciwko kanapy. Meble holenderskie skórzane na stelażu możesz ustawić przy ścianie przeciwległej do telewizora, tworząc w ten sposób stylowy salonowy kącik.

Link do komentarza
36 minut temu, Elfir napisał:

problemem jest ten gipsowy pseudokamień, który niestety nie zdobi. 

To jest Twoje zdanie (moje jest identyczne, nawiasem mówiąc), ale ktoś go kupił, zamontował i mu to odpowiada...

 

I jeszcze:

8 godzin temu, Monika Olkowska napisał:

zrobić kamień ozdobny na ścianie

I do tego

8 godzin temu, Monika Olkowska napisał:

Przeciągnąć od kominka listwę z LED

najlepiej taką mrugającą...

 

 

i koniecznie zmieniającą kolory na pilota...

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Monika Olkowska napisał:

Wrzuciłam posta z pytaniem, co można zrobić lepiej w tym salonie. 

Oj będzie ciężkooooo!. :icon_mrgreen:

Bym na wstępie wywalił po całości ten kamień gipsowy.

Obrazek ze ściany też, bo to chyba nie jest jakieś wybitne dzieło, a wprowadza do pomieszczenia zły klimat.

Ewentualnie daj go na jakieś mniej eksponowane miejsce i oczywiście bez tej "dekoracji" wokół ramy. :)

 

Link do komentarza
22 minuty temu, animus napisał:

a kominek otwarty czy z wkładem?

No przeca widać że z wkładem. :icon_mrgreen:

 

22 minuty temu, animus napisał:

Ja bym skasował te ławki po obu stronach kominka

Trza by się zorientować co jest pod nimi, bo po wywaleniu pewnie zostanie goła posadzka i będzie trudno to pokryć, bo pewnie takiej mozaiki to już nigdzie nie dokupią.

Ale być może postawili to na mozaice, wtedy problemu nie będzie.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wyrzuciłabym obraz, który wisi na ścianie wraz z kamiennym obramowaniem.

Jeśli nie możesz pozbyć się kamienia z kominka, pomaluj kamienne elementy na biało. Wtedy nieco "znikną" i staną się tłem. Tak samo z kamieniem pod łukiem.

Chyba, że taki design Ci się podoba, ale raczej odszedł już do lamusa ;) 

Tak naprawdę jednak nie wiemy, czy planujesz duży remont, czy raczej zaledwie odświeżenie salonu.

Przy dużym remoncie wywaliłabym, jak pisze Animus, te ławeczki obok kominka. Jeśli zaledwie odświeżenie, pomalowałabym cały kamień i ściany na biało.

TV możesz umieścić na ścianie obok kominka. Powinien wisieć (lub stać) na wysokości wzroku siedzącej osoby.

 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
16 minut temu, daggulka napisał:

Wyrzuciłabym obraz, który wisi na ścianie wraz z kamiennym obramowaniem.

To kamienne obramowanie ze wstydu już zaczęło spadać - jak widzę...

 

Wcześniej zapytałem:

Dnia 7.04.2023 o 06:51, podczytywacz napisał:

Ten obraz musi tam wisieć, jest to jakieś graffiti?

bo oglądałem obrazek na telefonie i w małym wymiarze...

 

 

52 minuty temu, demo napisał:

wprowadza do pomieszczenia zły klimat

Zły klimat???:icon_eek::icon_rolleyes::icon_eek:

 

58 minut temu, demo napisał:

to chyba nie jest jakieś wybitne dzieło

Mój obiektyw googla nie wygooglał go jako dzieło, chyba że jest to rodzinny skarb, czyli obraz - całkiem niezły, moim zdaniem - malowany przez kogoś bliskiego...

Ale w tym miejscu blokuje ścianę, które mogłaby być doskonałym ekranem dla projektora... tak ze 100"... no i abonamentu TV nie trzeba by było płacić... :yahoo:

 

 

46 minut temu, demo napisał:

być może postawili to na mozaice,

 

obraz.png.c14ab12cbd9e414807dc20b3252d0798.png

 

Postawili to na płytkach ceramicznych...

Link do komentarza

Tak pozostawił poprzedni właściciel. Po prostu się wyprowadził i  żadnego remontu przed sprzedażą nie robił. Obraz jest do wyrzucenia. To zwykły wydruk. Zresztą kiedyś spadł przedarł się i postrącał te "kamienie" z obramówki. Podłoga będzie wymieniana. Ta mozaika cała się rusza. Kominek z wkładem bez płaszcza. Nie znam się na aktualnych trendach dlatego pytam tutaj co można by zrobić. 

Edytowano przez Monika Olkowska (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 minuty temu, Monika Olkowska napisał:

Podłoga będzie wymieniana. Ta mozaika cała się rusza

 

Trochę szkoda, bo na pierwszy rzut oka mozaika jest bardzo ładna... ale brak kawałka - po ewentualnie usuniętych ławeczkach kominkowych - spowoduje wielkie trudności z dopasowaniem drewna... a i renowacja reszty mozaiki, tej ruszającej się, nie jest prostą i tanią sprawą...

Ale mozaika robi klimat...

Link do komentarza
13 minut temu, Monika Olkowska napisał:

Kominek działa. Był już testowany:)

Te ławki są narysowane w planie domu, a za nimi jest ściana nośna.

 

Nie sądzę, żeby było w nich zbrojenie i były z tą ścianą nośną jakoś powiązane :scratching:

Ale jeśli boisz się tego tykać, to możesz skuć ten kamień, zarzucić tynk, gładź i pomalować - zawsze to nowocześniej ;)

Link do komentarza
2 godziny temu, animus napisał:

Ja tego nie widzę.:bezradny:

A jak  są same drzwiczki wstawione i zabudowa z wełny mineralnej, tak kiedyś budowali.  

Nie widzisz wlotu powietrza od spodu?

A po co by były te trzy kratki wylotowe nad kominkiem?

Ale już i Ty wiesz że to wkład więc spoko. :icon_mrgreen:

2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Zły klimat???:icon_eek::icon_rolleyes::icon_eek:

Taki wiesz starodawny, cały w brązach, nawet zieleń brązowa, a teraz już wiesz że to byle co i podarty wydruk. xD

 

2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Trochę szkoda, bo na pierwszy rzut oka mozaika jest bardzo ładna...

Nic nie szkoda, mozaika jest okropna i ja bym od jej wywalenia w zasadzie zaczął, ale nie pisałem nawet o tym bo to jednak dość duże koszty i robota.

No i widać w powiększeniu że zniszczona.

1 godzinę temu, daggulka napisał:

Lubię takie loftowe aranże ;)

Jak to jest loftowe to ja jestem ksiądz.:hahaha2:

Link do komentarza
4 godziny temu, Monika Olkowska napisał:

 Nie znam się na aktualnych trendach dlatego pytam tutaj co można by zrobić. 

Nie musisz się znać. Wnętrze nie powinno odzwierciedlać modnych trendów tylko twoje potrzeby. 
Natomiast jeśli chcesz stosować rustykalne elementy to one muszą być prawdziwe. 
I kolejna zasada - UMIAR! Nadmiar dekoracji zabije każde wnętrze. Nadmiernie wzorzyste podłogi, ściany, dekoracje z karton gipsów, lampki ledowe gdzie popadnie - trzeba się zdecydować na jeden element. 

Podobają ci się ciężkie, skórzane meble
(chodzi o to? dsc-0055-1b9ec8bf49.jpg),
więc elementy dodatkowe we wnętrzu (jak obudowa kominka, komoda) muszą być odpowiednio masywne, by je zrównoważyć. Podobnie kolorystyka drewna - trzeba postarać się by odcienie pozostałych mebli były podobne. 

Telewizor wiszący na pustej ścianie może być zbyt lekki i zbyt nowoczesny w odbiorze przy tak tradycyjnych meblach. Lepiej aby stał na komodzie (lub wisiał tuż nad nią). Taka komoda równoważyłaby też sylwetkę kominka.

Natomiast kominek to rzecz którą najchętniej bym zmieniła na kominek udający piec kaflowy. Tylko, ze to ogromne koszty.  Nie cegła, nie kamień, tylko kafle będą najbardziej nawiązywać do holenderskiego stylu. 

Do tego jakaś lampa stojąca przy kanapie i lampa stołowa na dużej komodzie z telewizorem.. 

Kolorystyka ścian byłaby zależna od koloru skóry na obiciu kanapy. Ale zasadniczo tradycyjny styl holenderski to ciemniejsze kolory - khaki, granat, ochra, butelkowa zieleń. Biele to raczej w kierunku stylu skandynawskiego.


Zamiast halogenków nad barkiem, dałabym dwa zwisy o małych, tradycyjnych klosikach np.:
Alton48973001_1.webp?v=1669721600

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

W Internecie będzie ciężko trafić na zdjęcia współczesnych wnętrz z tego typu kanapami, aby podpatrzeć jakieś inspiracje. Holendrom gusta się zmieniły, dlatego masowo pozbywają się tych ciężkich (i niemodnych dla nich) kanap.

W każdym razie kupując kanapy postaraj się poszukać takie w których rzeźbienia w drewnie będą najskromniejsze. 

Znalazłam coś takiego jako inspirację:
https://www.heinendelftsblauw.nl/media/wandcirkel-hollands-glorie-120-cm-wp4006_4/social/50x50/wandcirkel-hollands-glorie-120-cm-wp4006_4.jpg

Pomyśl też czy nie warto wprowadzić nieco eklektyzmu zestawiając taką masywną kanapę z lekkimi, bardzo nowoczesnymi fotelami?

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jak to jest loftowe to ja jestem ksiądz.hahaha2.gif
Ty Demo to jesteś wywrotowiec, wszystko jest ujowe, brzydkie do wyebania. Mnie się tam mozaika podoba, w rodzinnym domu dwa pokoje, w tym mój 24m2 był w mozaice.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Do holenderskich mebli skórzanych pasowałoby takie coś  
Lubię takie loftowe aranże
 
 
stara-belka-recznie-ciosana-srednica-13-16-cm.jpg.a574199546f3ff850cd1c4b3e308fd75.jpg
Klimat wyrąbany w kosmos. Moim klientem jest teraz taka knajpa w Krakowie ma modłę Wiedźmina, mniej więcej takie klimaty są, ludzie walą drzwaimi i oknami.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


0a1bb6369aa6e3a72d2d607f6e3645d2.jpg
Link do komentarza
1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Mnie się tam mozaika podoba, w rodzinnym domu dwa pokoje, w tym mój 24m2 był w mozaice.

No ale jak piszesz BYŁ w mozaice, czyli dawno temu jak rozumiem.

W międzyczasie to dawno straciło wszystko co miało, a @Monika Olkowska urządza salon teraz w tych czasach, rozumiesz. No i ten jest też zniszczony.

Ale ja to rozumiem że pewnie przemawia przez Ciebie sentyment do domu rodzinnego.

 

Link do komentarza
No ale jak piszesz BYŁ w mozaice, czyli dawno temu jak rozumiem.
W międzyczasie to dawno straciło wszystko co miało, a [mention=73594]Monika Olkowska[/mention] urządza salon teraz w tych czasach, rozumiesz. No i ten jest też zniszczony.
Ale ja to rozumiem że pewnie przemawia przez Ciebie sentyment do domu rodzinnego.
 
Jest dalej, rozleciany z deka, ale sentyment jest. Ojcu się płuco wtedy oderwało, bo malował Caponem. Ale w sumie masz rację, że u autorki ta mozaika raczej przeżyła już swoją świetność.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 6.04.2023 o 23:24, Monika Olkowska napisał:

Będę remontować salon. Gdzie ustawić telewizor pod obrazem obok kominka czy po drugiej stronie? Wiszący czy stojący na szafce?  Chciałabym kupić meble holenderskie skórzane na stelażu jak mniej więcej ustawić? Może jakieś inne sugestie?

IMG_20230405_222732.jpg

IMG_20230405_222754.jpg

Jeżeli ma być wymieniana cała posadzka i częściowo obudowa kominka, to może warto rozważyć przebudowę ściany z "barkiem" - rozebranie jej (nie wiemy co jest za nią) lub zamurowanie w całości, bez łuków, imitacji kamienia etc. Im wnętrza wyglądają prościej, tym łatwiej je aranżować.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...